Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Mindig ez van ha a politikusok technológiához nyúlnak. A gépjárművek euro 4-5-6 szabályozása is milyen jól sült el. Ja, nem is... :W

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

Ki az, aki ezt a szabályozást támogatja? Én eddig csak olyanokról hallottam, akik ellenzik. Ki ennek a haszonélvezője?

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Rohadtul unom már az EU szabályait.
Legyenek, de ha nem lenne Google, Facebook stb... Akkor homokba írhatnánk az üzeneteket még most is, mert valahogy egy EU ország sem mutatott még fel ilyet mint a fent említett szolgáltatások, de azért mindegyik lehúzná őket pénzzel :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) janeszgol válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Unom én is az EU dolgait.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

Akkor jöhet helyette egy másik szolgáltatás mástól.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Sanya válasza pulutodurumo (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Tényleg, mi is ezzel a baj?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Az 13. cikkellyel kapcsolatos problémákat értem. De a 11.-kel mi a gond? Hogy jelenleg a Google-nél csapódik le a reklámbevétel nagyja egy olyan tartalomért, amit nem ő állított elő?

A tej élet, erő, egészség.

(#8) pulutodurumo válasza Sanya (#6) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel mi a baj?

Ha g.k. kérdés, akkor az hogy olyan szabályt hoznak, amit nem lehet betartani. Így lesz dízelbotrány, meg olyan autók, amik papíron - na jó laborban - 5 l/100km-t tudnak, a valóságban meg 8/100-at.

Ha a 11. és 13. cikkely a kérdés, akkor meg az, hogy megvalósíthatatlan fasság. Már így is kész vicc a YouTube, mert pár másodperces zene, film részletek miatt szórakoznak.
"...sem manuálisan, sem automatizáltan nem lehet még előzetest, fejlécet, bélyegképet sem közölni, ilyen linket adni a tartalomtulajdonos engedélye nélkül" Ezt gondolom nem kell megmagyarázni.
De azért megpróbálom. Rákeresek gugliban egy NY Times cikkre. Mi fog történni? Kiírja a kereső hogy: please type in your browser: nytimes dot com, and there will be something somewhere.
Vagy egy online médium megengedi X pénzért hogy úgy működhessen minden mint eddig? A google fizessen azért, mert látogatót küld oda?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9) zizidor válasza Sanya (#5) üzenetére


zizidor
senior tag

Yandex? :Y

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#10) dajkopali válasza pulutodurumo (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

egy igen komolyan veendő kritika, hogy egy ilyen rendelkezéssel a kisebb médiumok járnak rosszul, akiknek a szemlézés látogatottságot hoz (mint pl. mi, a PH: mi nemhogy fizetséget várnánk a Google-tól, hanem minden lehetséges módszerrel igyekszünk elérni, hogy bekerüljünk az indexelésbe)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) enginev3.0 válasza zizidor (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az meg túl orosz, az meg azért nem jó

Huawei meg túl kínai
Európának meg van egy nagy semmije

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) zizidor válasza dajkopali (#10) üzenetére


zizidor
senior tag

Úgy van! Szerintem abból kellene kiindulni, hogy minden amit a jogtulajdonos nyilvánosan elérhetővé tesz, az igenis legyen szabadon linkelhető, idézhető, stb. Aki ezt nem akarja, az kösse regisztrációhoz, tagdíj fizetéshez az oldalainak elérését. Az automatikus feldolgozáshoz meg használja a robots.txt-t.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#13) gabor7th


gabor7th
addikt

"Mivel a Google-nak van egy igen népszerű és kiemelt (ráadásul reklámmentes) szolgáltatása, a Google Hírek"

Már így is úgy lebutították, hogy a korábbi verzióhoz képest egy kb. használhatatlan vacak lett.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) Silεncε válasza dajkopali (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezt nem értem én is. Gondolom nem kevés ember van, aki összesítőkön, linkeken, megosztásokon, stb.. kersztül éri el a híroldalak nagy részét (mint a PH! ahogy mondtad). Ha ezt megszüntetik, onnantól ezek a látogatók kiesnek, ami rontja a reklámbevételeket. Ezért nem értem, kinek jó ez vagy ki akarja, hogy ez megvalósuljon?

(#15) zseko válasza joghurt (#7) üzenetére


zseko
veterán

"Mivel a Google-nak van egy igen népszerű és kiemelt (ráadásul reklámmentes) szolgáltatása, a Google Hírek"
"(Az üzleti modell szerint a Google News maga közvetlenül nem jelent bevételi forrást a cég számára ..."

Ebben te hol látod, hogy ebből reklámbevétele van? :F
Én ezt szoktam átnézni, olvasni mobilon hírekért, de egy darab reklámmal nem találkozom.
A cikkek alatt persze van, viszont kétlem, hogy erre gondoltak volna.

HR24.hu

(#16) joghurt válasza Silεncε (#14) üzenetére


joghurt
addikt

A jogtulajdonos hadd döntse el maga, hogy milyen úton kíván eljutni az olvasókhoz. Ha úgy érzi, hogy a forgalmát növeli a Google linkelése, akkor engedheti. Ha viszont ezt nem szeretné, akkor a Google ezt tartsa tiszteletben, és ne csináljon bevételt más munkájából!

@dajkopali: Nem ismerem a PH statisztikáit, hogy a friss tartalomra a forgalmatok mekkora része jön helyből (böngészőben közvetlenül beírva/bookmarkból), és mekkora része kintről, keresőkből.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) dabadab válasza Silεncε (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Ki az, aki ezt a szabályozást támogatja?"

Magyarországra korlátozva a kérdést: a Fidesz (meg részben az MSZP).

A részletes eredmények (regisztrálni kell, de amúgy is érdemes, mert sokkal jobban kereshető, mint amit az EP saját maga produkál): [link]

Egyébként május 26-án lesznek az EP választások, ezt is nyugodtan bele lehet számolni az X-be.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) Barthezz2 válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez húz fel engem is. Beleszólni mindenbe beletudnak, de felmutatni nem tudnak semmit. De nyilván sokkal könnyebb fikázni a másikat, mint csinálni egyet és megmutatni, hogyan kell..

Azt tudnám párhuzamként felhozni, mikor agyra főre szidja mindenki itthon a multikat(persze jórészt azért jogosan), csak aztán ha nem lennének nem tudom hol dolgozna az ország 3/4-e. Kapálna a veteményesben?

Úgyhogy persze, tiltsuk be a Facebookot, a Google-t, büntessük a csúnya Microsoftot, aztán majd elővesszük újra a postagalambokat és éljen a XXI. század.

Nem álmunkból ébredve kellene észrevenni, hogy 100 évet átaludtunk.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#19) sztanozs


sztanozs
veterán

Amúgy a törvénytervezet alapján az indexelőnek hogyan kell arra rájönnie, hogy "sajtótermékről", vagy sima publikus tartalomról van szó?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20) velizare válasza pulutodurumo (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

miért ne lehetne betartani? simán opt-inelni kell majd a google newsra annak, aki fel akar oda kerülni. és mivel mindenki fel akar, mindenki bele is fog egyezni, legfeljebb lehúz a google-ről egy kis pénzt érte.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) UnA


UnA
Korrektor

Tetszik nekem ez a harcos kiállás a Google alapvető és kimagasló szolgáltatásáért – csak az a kár, hogy még elő embert nem láttam, aki ezt használta volna.

A reklámmentességet pedig így, ilyen önfényező módon beletenni (a cikkbe is), az minimum szemforgatás tőlük, mert tudjuk, hogy ez a Google-nél mindig is csak marketingfogás volt.

(#22) dabadab válasza UnA (#21) üzenetére


dabadab
titán

"csak az a kár, hogy még elő embert nem láttam, aki ezt használta volna."

Mármint nem láttál olyan embert, aki Google-vel keresett újságcikkekre?... Ez akkor szemészeti probléma lesz. De egyébként én rá szoktam kattintani a konkrét "News" tabra is.

DRM is theft

(#23) btprg válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


btprg
senior tag

Valóban azért terjedt el ennyire a Google meg a Facebook mert jobbak voltak sok versenytársuknál, de aztán pont miattuk haltak ki a versenytársak, mert lavinaszerű folyamatként mindenki ezekhez pártolt át ("hiszen mindenki ott van fent"). Ha nem lettek volna, akkor nyilván az iWiW, Freemail és társai is továbbfejlődtek volna, vagy kialakult volna másik akármilyen nemzetközi szolgáltató, és most azokat használnánk.

Így, hogy már szinte monopolhelyzetben vannak ezek a cégóriások, könnyű "okosnak lenniük", végtelen pénzük van és kb. senki nem rúghat labdába mellettük. Nem is normális, hogy az emberiség minden adata néhány ilyen nagy tesónál koncentrálódik.

Ettől függetlenül ezekkel a digitális szerzői jogi baromkodásokkal én se értek egyet.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#24) -=RelakS=- válasza velizare (#20) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én ezt másképp fogalmaznám inkább.
Mivel mindenki fel akar majd kerülni a Google News-ra, mindenki bele is fog egyezni, legfeljebb a Google lehúz egy kis szolgáltatási díjat érte.

Legalábbis én így csinálnám :D Aztán ha díjért cserében mutogathatják magukat a Google News-on, utána már nem ugrálhatnak, hogy a Google ellopta, jogtalanul megosztotta a tartalmukat.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Soha nem használtam a Google News

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#26) gabor7th válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

"Nem álmunkból ébredve kellene észrevenni, hogy 100 évet átaludtunk."

Valóban le vagyunk maradva technikailag egy csomómindenből a Nyugathoz képest, de attól, hogy idejönnek és nekik dolgozunk az ország igazából kb. ugyanúgy le lesz maradva, hisz a tudás és technológia nem lesz a miénk (meg a pénz se), hogy aztán legyen magyar verzió; csak egy pici tudás csurran-cseppen, de azt is lehet levédetik. Vagyis, ha nincs egy komoly országos program hogy feljöjjünk maradunk így és ez a jövedelmeknek egy határt szab, hisz főleg azért vannak itt, mert olcsók és viszonylag minőségi munkaerő vagyunk.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#27) myckie2 válasza pulutodurumo (#8) üzenetére


myckie2
őstag

"Ha g.k. kérdés, akkor az hogy olyan szabályt hoznak, amit nem lehet betartani. Így lesz dízelbotrány, meg olyan autók, amik papíron - na jó laborban - 5 l/100km-t tudnak, a valóságban meg 8/100-at."

Ez mind lazán betartható lenne, csak mivel többlet költséggel járna, ezért mindegyik cég a csalást és a kiskapukat választotta a fejlesztés helyett. Ha a VW csak a büntetése töredékét ráköltötte volna a fejlesztésre, most nem tartanánk itt. Csak ugye a részvénytársaságok 99% nem racionális hosszú távú döntést hoz a részvényesek miatt, hanem rövid távon nagy haszonnal járó döntést.

[ Szerkesztve ]

(#28) eclipse19 válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


eclipse19
senior tag

"Azt tudnám párhuzamként felhozni, mikor agyra főre szidja mindenki itthon a multikat(persze jórészt azért jogosan), csak aztán ha nem lennének nem tudom hol dolgozna az ország 3/4-e. Kapálna a veteményesben?"
:Y
Eléggé el vagy tévedve.
Itthon a munkavállalók kb 2/3-a a kis és középvállalkozásoknál dolgozik (amelyek szám szerint a vállalkozások 90%-át teszik ki).
Jelentős létszám dolgozik még a közszférában is.
10-15%-nál több nem lehet a multik által alkalmazott létszám.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#29) eclipse19


eclipse19
senior tag

A Google News-t soha nem használtam, így hiányozni sem fog, ha esetleg nem lesz.

Néhányszor belenéztem, de finoman szólva is féloldalas volt a felhozott kínálat.
Még pont az hiányzik, hogy azt is a Google döntse el, hogy milyen hírek kerülnek a szemem elé naponta.
Van 10-15 portál amit naponta követek, nincs szükségem arra, hogy algoritmusok, rosszabb esetben PC motivált moderátorok döntsék el, hogy mit olvasok (lásd Facebook).

A Google Keresőt pedig nem érinti a szabályozás, amennyire tudom, szóval, aki keres, az továbbra is találni fog.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#30) <Lacy85> válasza eclipse19 (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért fusd át pl. ezt is.
Meg nézd meg mondjuk a nyugati régió bérszínvonalát, ahol hegyekben állnak a multik, meg nézd meg mondjuk keleten, ahol alig van.
Szóval azért lenne itt gebasz, ha eltűnnének. :K

(#31) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ekkora hülyeséget... :W Ez igen, ilyen intézkedéseket kitalálni tudnak, de hogy hasonló alternatíván dolgozzanak, arra már nincs kapacitás...
Én sem értem kinek jó ez, hisz az újságíróknak az az érdekük, hogy a cikkjeiken minél több kattintás legyen.

Én a telefonomon néha balra lapozok és az idővonalon gyakran megpillantok számomra érdekes cikkeket, legyen az mobilarénás vagy hasonló...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) zseko válasza UnA (#21) üzenetére


zseko
veterán

Csupán alig pár hsz-el előtted írtam be, hogy én azon nézem a híreket :U
És egy reklámot nem látok rajta...

HR24.hu

(#33) #95561216


#95561216
törölt tag

A news ami legutoljára hiányozna egy politikailag aktív magáncégtől. Ami a republikánusoknak volt a facebook, az volt a demokratáknak a google, csak utóbbi körül sokkal kisebb a hiszti.

(#34) #95561216 válasza pulutodurumo (#1) üzenetére


#95561216
törölt tag

Itt inkább az EU gyengesége a probléma, a német lobbi túl erős ahhoz, hogy rendesen megszorongassák a német autógyárak tökeit. Miközben évente százezrek halnak meg a városi légszennyezéstől. Nyereségvágyból elkövetett tömeggyilkosságért kellene leültetni a VW és a többi gyár vezetőit, hogy az utódaik kicsit észbe kapjanak.

(#35) szipipeti válasza eclipse19 (#28) üzenetére


szipipeti
csendes tag

A GDP-n érezhető és kimutatható lesz az 1 hetes AUDI sztrájk...
A hazánk GDP-jén tized%-okat jelent az is, amikor 1-1 autógyár áll 2-3 hónapig, mert átállnak 1 új típusra, és áll a futószalag...
Szóval, ha leállna mondjuk az AUDI, a SUZUKI, az OPEL és a MERCEDES, abban a pillanatban legalább 15-18 %-ot csökkenne, lehet többet is...
És a beszállító cégekről és azok alkalmazottairól még nem is beszéltünk, az is kb 100.000 - 150.000 bedolgozó, akik szintén azonnal leállnak...
Hozzáteszem: hazánkban effektíve termelő munkát (tehát nem a nemzetgazdaságba befizetett adóból kapja a jövedelmét (tanár, orvos, önkoris alkalmazott, nyugdíjas, iskolás ect...)) - alig 2-2,5 millió a közel 9,5-ből...
Ergo: a négy autógyár a 10%-át foglalkoztatja a termelő munkaerőnek...
És nem beszéltünk a kereskedésekről, a szoftvercégekről, a TESCO-ról, BOSCH-ról, Knorr-ról, LEGO-ról ect...

(#36) velizare válasza -=RelakS=- (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

most is jogában állna pénzt kérni a megjelenésért.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) velizare válasza eclipse19 (#29) üzenetére


velizare
nagyúr

te döntöd el, nem a googli. a te tartalomfogyasztási szokásaidat figyeli, és ha a gyakoriakból van új találata, azokból szemléz neked.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38) -=RelakS=- válasza velizare (#36) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Arra akartam utalni, hogy ha az ingyenes link terjesztésért a Google-t meg akarják csapni, akkor majd nem fogja csinálni, helyette fel kell hozzá iratkozni, ha valaki szeretné, hogy szélesebb körben reklámozzák a tartalmát.
Namármost itt nem az kéne legyen a felállás, hogy majd a Google fizet, hogy egyes lapokat megjeleníthessen a felületén (a te hozzászólásodból nekem ez jött le), hanem majd a lapok kuncsorognak a Google-nél, hogy ugyan mutassa már a cikkeikre vezető linket, amire a Google majd némi díjért, meg egy szép hosszú nyilatkozatért cserébe hajlandó lesz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39) UnA válasza -=RelakS=- (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem. A helyes üzleti modell az lenne, ha a Google egy előfizetési díjért szolgáltatná neked ezt, és nem az adataid lenyúlásával. És a lapokkal sem az erő pozíciójából tárgyalna.

(#40) tomazin válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


tomazin
veterán

Mondok neked egy peldat mit csinalna kapalas helyett az ember: deutsche telekom helyett a matavnak dolgozna vagy a tarrnak vagy a pr telekomnak. Nem az ms-nek dolgozna, hanem a logmeinnek, kurtnek.
De a mi lenne ha nem lenne google,ms,fb: hasznal freemailt, duckduckgot, iwiwet, linuxot.

Semmi nem lenne ha nem lennenek ezek a cegek, csak annyira tulreprezentaltak, h sokan azt hiszik nem is letezik mas.

Felreertes ne essek ez egy lobbitorveny.

(#41) tomazin válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


tomazin
veterán

Az a baj ezzel a cikkel, hogy nagyon szepen es ugyesen elfelejti, h mi is tortent a privatizacio utan. Hogy az osszes *gyarat bezartak. Cserebe most veheted kulfoldrol ezeket. Nagyon konnyu egy olyan helyen ahol nincs munkahely felturbozni a kornyeket.

*cement,cukor,ontode

[ Szerkesztve ]

(#42) Rage47 válasza eclipse19 (#29) üzenetére


Rage47
veterán

Én jól beállítottam a kamuhíreket nem kiszűrni tudó családtagjaimnak, és az a Chrome kezdőoldal, és maguktól ráálltak, hogy onnan olvassanak híreket. :)

(#43) eclipse19 válasza velizare (#37) üzenetére


eclipse19
senior tag

Jó esetben igen, de honnan tudod meg ha nem?
Az algoritmus, ami ezt csinálja egy fekete doboz a felhasználó szempontjából, vagyis nem tudjuk hogy igazából hogy működik, ráadásul bármikor változhat, akár ideiglenesen, akár véglegesen.

Megfelelő időben (pl. választási kampány vagy bizonyos "ügyek", "botrányok" idején, de általában is) lehet orientálni a kedves utazó közönséget, hogy mit is "érdemes" olvasni.
Köztudott, hogy a keresőben működik ez a fajta priorizálás. Az éppen elég.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#44) Tapsi válasza szipipeti (#35) üzenetére


Tapsi
addikt

a négy autógyár a 10%-át foglalkoztatja a termelő munkaerőnek

Beszállítókkal együtt ebben még lehet is valami! A gond pont ez: túl nagy kitettség egy rohamosan változó iparágnak. Ráadásul úgy, hogy az elektromobilitás következtében nagyságrendekkel kevesebb munkaerőre lesz szükség a gyártáshoz.

A másik gond, hogy ezek alacsony hozzáadott értékű munkakörök, gyakorlatilag összeszerelő üzemekről van szó.

(#45) velizare válasza eclipse19 (#43) üzenetére


velizare
nagyúr

amikor ilyen esemény van, akkor úgy viselkedett, hogy a "befizetett" tartalmat pluszban odarakta a hírsor végére. én meg nyomtam rá egy not interestedet, és többet nem jött fel az a téma.
kifejezetten nem-politikai témákra használom egyébként, tech hírek, sport, játékok.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#46) cinemazealot válasza eclipse19 (#43) üzenetére


cinemazealot
addikt

Engem pont ez a fekete dobozszerű viselkedés az, ami a Facebook-ban is idegesít. Ne próbálja megfejteni a lelkivilágomat (főleg ne úgy, hogy esetleg megpróbál irányítani), majd én beállítom, milyen sorrendben és milyen prioritással szeretném olvasni a cikkeket. Nem is használom a Google News-t, csak egy egyszerű RSS olvasót.

(#47) Rigormortiis válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha elmenne a multik egy része, akkor talán eszükbe jutna sokaknak, hogy Magyarország alapvetően agrárország (volt), és ismét fejlesztve lenne a mezőgazdaság.

Mert ma eljutottunk oda, hogy a legtöbb élelmiszerfajtából importálnunk kell, holott minden adott lenne a hazai termelésre. Csak éppen el lett sorvasztva a mezőgazdaság.

Viszont a sok ipari termék nélkül, amit most gyártunk, lehet élni, de kaja nélkül nem, amiben jelenleg más országokra vagyunk szorulva.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48) fatal` válasza eclipse19 (#28) üzenetére


fatal`
titán

És a Kis- és Középvállalkozásoknál dolgozók hány százaléka szállít hazai multinak?

(#47) Rigormortiis: Fantasztikus lenne újra agrárország lenni. Rögtön a béka segge alá kerülnénk. Nézz körül a világban, azok az országok a leggazdagabbak, ahol a mezőgazdaság alacsony, ugyanis már rég nem a kaja viszi előre a gazdaságot, annál sokkal jobban élünk (átlagosan). Mutass egy országot, ami gazdag és a mezőgazdaság a fő profilja.

[ Szerkesztve ]

(#49) velizare válasza Rigormortiis (#47) üzenetére


velizare
nagyúr

nem kell importálnunk semmiből, amiből előtte nem kellett. más kérdés, hogy az itthon előállított mezőgazdasági termékekből melyiknek tudjuk megfizetni az árszínvonalát, és melyiknek nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) dabadab válasza tomazin (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Mondok neked egy peldat mit csinalna kapalas helyett az ember: deutsche telekom helyett a matavnak dolgozna"

Nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg olyan jó móka lenne: a Matáv rettenetesen tőkehiányos volt, én még emlékszem azokra az időkre, amikor tizenöt évet kellett várni egy nyomorult telefonvonalra. És ez persze a hatékonyságra, árakra, szolgáltatásra, fizetésekre mind kihatással van (és nem jó irányba).

"Nem az ms-nek dolgozna, hanem a logmeinnek, kurtnek."

A Logmeinnek meg a Kürtnek már most annyi ember dolgozik, amennyit fel tudnak venni és ezek elég kicsi cégek, esélyük se lenne felvenni azt a rengeteg embert, aki most a multiknak dolgozik.

"Semmi nem lenne ha nem lennenek ezek a cegek"

Ez így van, csak nem pont úgy, ahogy te értetted :D

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.