Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) Penge_4


Penge_4
veterán

Végre valami jó hír. Ezáltal kicsit az Operán is segítettek, mert ha FF-re és Chrome-ra validálnak, akkor valószínűleg jobban fog működni, mert szabványosabb lesz a kód. Na meg nem olyan nagy terjedelmű (egy rakás IE specifikus tag), így gyorsulás is várható. :)

(#3) dark100 válasza Inv1sus (#1) üzenetére


dark100
aktív tag

Jaj de edes, ezt a smileyt hol talaltad?

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#4) fordfairlane válasza Penge_4 (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

Operán meg már jól a Gmail? Mikor utoljára néztem Opera 9-ben, pl. az emailek megcsillagozása sem működött.

x gon' give it to ya

(#5) rétisün válasza dark100 (#3) üzenetére


rétisün
veterán

itt van pár smiley...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6) tcp


tcp
tag

de kedves a google, hogy ezt eldönti.

nálunk kismillió egyéni fejlesztésű, 100%-ban IE(6) alá optimalizált webes alkalmazás van az ügyfeleknél. Persze, az IE7 áttérés megoldható, ott még 99.99%-ban nem lenne probléma. az IE miért marad? mert pl domain policyből azt lehet megfelelően kezelni, persze tudom ki kell dobni a domaint is, meg beszerezni valami más eszközt rá, ami ellátja a feladatait remélem a google állja a cehhet a chrome áttéréssel együtt.

(lassan jó lesz észrevenni, hogy a google az általános vélekedéssel szemben ugyanúgy a piac teljes ellenőrzésére törekszik, és ugyanúgy a pénz mozgatja mint a folyton szidott MS-t, maximum az oda vezető utat képzelik el másként)

(#7) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

"A faster version of Internet Explorer, IE8, is in development and available in a beta release." Miért nem az IE7-et ajánlják? Az átlag user nem fog bétát telepíteni... Vagy épp ezért? :U

(#8) fordfairlane válasza tcp (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Teljesen korrekt a böngészősupportjuk:

[link]

x gon' give it to ya

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én csak azt nem értem, hogy miért van mindenhol az utáljuk az explorert és használjunk inkább tűzrókát, még akkor is ha az semmiben nem nyújt többet. Engem pl baromira idegesít, hogy minden egyes indulásnál telepíteni akarja a kiegészítőket, meg figyelmezetet ha van valami frissítés hozzá.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) Wolverine válasza fordfairlane (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Nálam nincs vele gond... csak az zavaró, hogy Enterrel két sort ugrik és ezt sehogy sem lehet elkerülni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) 04ahgy válasza Jégkokó (#9) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Néhány kattintás ezt kikapcsolni, és átállítani manuális frissítésre.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) moonman


moonman
titán

"Emellett azt is jelzik, hogy ezt a böngészőváltozatot a vállalat már nem támogatja tovább."

mármint azt hazudják. link (Date Published: 12/17/2008 )

látom indul az Apple-féle hazugságkampány. inkább raknák rendbe a gmailt, mert a mostani állapotában egy használhatatlan foshalom. (ezt nem én mondom, én Hotmail-es vagyok, hanem egy kollégám, aki 24/7 lóg(na) rajta)

egyébként ha választanom kéne, mint rendszergazda, akkor fognám és nem Chrome-ot telepítenék, hanem központi policy-ból tiltanám az egész gmail-t úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#13) #16820480 válasza moonman (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem semmi baj nincs a webes felületével (egy ideig volt, kb egy éve, de nem használom olyan gyakran). egyedül az a párbeszédes levélrendezés és a mappák hiánya idegesítő. illetve hogy képtelenek rendesen megoldani a pop3 dolgot (ez nem a webes felület baja persze): két külön levelezővel nem lehet letölteni az emailjeimet, mert amint valahonnan letöltöttem, máshonnan már nem lát újat. ha meg beállítom, hogy ne csak az új leveleket töltse le, akkor meg visszamenőleg letölt _mindent_, és ha törlöm az inboxból, akkor újra letölti őket... :(

ettől függetlenül egyedül nekik van használható spam szűrőjük például...

(#14) moonman válasza #16820480 (#13) üzenetére


moonman
titán

hát mondjuk a "felújítás" óta egyszer néztem rá, de förmedvény. itt egy gomb, ott egy link, amott egy csellentyűcske, kinyíló, felnyíló, lehajló menücskék, gombocskák, némelyikből kettő-három... egy hányinger az egész. az meg, amire panaszkodnak a kollégák, hogy veszett lassú és állandóan kidobálja őket, a levelek felét nem kézbesíti (vagy csak napok múlva), és folyton elkúrja az ékezetes karaktereket. hát ez minden csak nem szolgáltatás... persze tudom, oda van írva, hogy béta.

egyébként csak, hogy ne tűnjek trollnak: nézné meg a useragentet* és ajánlana az alapján frissebb verziót. egy Google szintű cégnek biztos nehezére esne ilyesmit megoldani. meg miből gondolják, hogy egy IE6-os usernek annyira bejön majd a króm?

*most kapom az infót, hogy nézi és CSAK IE6-ra szól be. hmm, az ősrégi bughalmaz Firefox verziókkal mi is a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#15) Protezis


Protezis
őstag

Bar szamomra ez nem uj hir, nagyon orulok neki. Ha a Google nem tamogatja, akkor varhato, hogy az eddig IE6-ot hasznalok nagy resze frissit, vagy atter masra.

moonman: A kozpontis policy megoldas majdnem olyan, mint a par evvel ezelotti "Hogyan tiltsuk ki az oldalunkrol az ie-vel bongeszoket" hozzaallas. Nevetseges.
Az osregi firefoxokkal meg mindig kevesebb gond van, mint a cimben szereplovel.

tcp: Azert szerintem ne a Google-t tedd felelosnek, mert ti IE6-ra optimalizalt megoldasokat adtatok az ugyfeleknek. Nagy hiba volt reszetekrol. ( Persze rovid tavon biztos megerte ).

sheratan: Hasznalj IMAP-ot POP3 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#16) Penge_4 válasza fordfairlane (#4) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem, de az Opera 10 alfa már fejlődött. Ott már csak 2x kell belekattintani a Reply-be, hogy a levél tetejére és ne az küldő (akinek írod a választ) írásának tetejére. :D

Alakul ez...

(#17) Penge_4 válasza tcp (#6) üzenetére


Penge_4
veterán

nálunk kismillió egyéni fejlesztésű, 100%-ban IE(6) alá optimalizált webes alkalmazás van az ügyfeleknél.

Akkor végre az egyéni "fejlesztők" is elkezdenek dolgozni, mert a jelen helyzet azt mutatja, hogy ez ultimátum nélkül nem megy. Azt meg csak egy Google méretű cég tud adni.

(#18) moonman válasza Protezis (#15) üzenetére


moonman
titán

nincsenek IE-re optimalizált megoldásaink, saját fejlesztésünk van, ami Win98-tól Win7-ig mindenen működik.

pusztán arra reagáltam, hogy kedves Google barátunk nem ám az éppen használt böngésződ újabb verziójára figyelmeztet, hanem - hagyd csak fent, végülis nekünk tökmindegy, hogy nem biztonságos a rendszered - de tedd csak fel a mi szarunkat, mert attól jobb lesz. nekünk. igazából erre nyilván csak akkor kerülne sor, ha kötelező jelleggel menne csak króm alól - na ha ilyen választás elé kerülnék, asszem nem lenne kérdés.

(#19) Penge_4 válasza WonderCSabo (#7) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért nem az IE7-et ajánlják? Az átlag user nem fog bétát telepíteni.

Mert akkor egy csomóan arra váltanak, amikor pár hónap múlva itt az IE8, ami már legalább az Acid2-es tesztet teljesíti. :DDD
Meg miért ajánlják? Az MS sem ajánlja sem az FF-et, sem a Chrome-ot, sem a Safarit.
A Chrome a sajátjuk a Mozillával meg szerződésben vannak.

Az Opera meg nyugodtan bekaphatja, holott az ő keresőjüket preferálják. :(((

(#20) moonman válasza Penge_4 (#17) üzenetére


moonman
titán

annak idején, amikor a Vista driverproblémáktól küzdött, majdnem szétszedték a Microsoftot, hogy milyen alapon baszik ki így a világgal. most, hogy a Google kényszerít, egyből bólogatunk, hogy igen, így helyes, fejlődjünk csak...? :F

mondjuk kitehették volna már kb máfél éve, nem csak akkor, amikor hirtelen elkészült a saját böngészőjük is. van, akinek még mindig nem nyílt ki a csipa?

[ Szerkesztve ]

(#21) Penge_4 válasza Jégkokó (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

Én csak azt nem értem, hogy miért van mindenhol az utáljuk az explorert és használjunk inkább tűzrókát, még akkor is ha az semmiben nem nyújt többet.

Jóval többet nyújt, amit mondjuk csak egy szűk réteg használ ki. Ellenben ingyenes, az IE-t a Windows-zal kapod. Platformfüggetlenek (hamarosan a Chrome is az lesz), az IE-ben ha egyszer az életben lesz szinkronizáció, akkor az MS szerveren történik, amihez csak a Windows megvásárlásával kapott IE-vel férhetsz hozzá, így a Windowshoz láncolják a usereket.

Engem pl baromira idegesít, hogy minden egyes indulásnál telepíteni akarja a kiegészítőket, meg figyelmezetet ha van valami frissítés hozzá.

Mást meg az idegesít, ha mindent automatikusan csinál, mert úgy érzi, hogy ez a háta mögött történik és beindulnak a paranoid ösztönök. De gondolom van erre is valami kiterjesztés, hogy ezt automatikusan csinálja. :D

(#22) Penge_4 válasza Wolverine (#10) üzenetére


Penge_4
veterán

Dehogynem. Shift+Enter. :)

(#23) moonman válasza Penge_4 (#21) üzenetére


moonman
titán

"ingyenes, az IE-t a Windows-zal kapod"

próbálj már meg Windows-os Firefox-ot futtatni Windows nélkül... :U ilyen erővel az IE is ingyenes, mert letölthető.

"ha egyszer az életben lesz szinkronizáció, akkor az MS szerveren történik, amihez csak a Windows megvásárlásával kapott IE-vel férhetsz hozzá"

ööö he? az összes Live (vagy mit értünk szinkronizáció alatt) szolgáltatás megy Firefox-szal, de szerintem a többivel is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Penge_4 válasza moonman (#12) üzenetére


Penge_4
veterán

ezt nem én mondom, én Hotmail-es vagyok, hanem egy kollégám, aki 24/7 lóg(na) rajta

És a kollégád miért nem lesz akkor Hotmailes? A Gmail címe átirányítható ingyen is, szóval ez nem akadály, pár hónap múlva meg átszoknak a kontaktok is. :K
Akkor panaszkodjon valaki, ha nincs "jobb" választási lehetősége.

és folyton elkúrja az ékezetes karaktereket

Ez maximum a fogadó mailkliens hibája lehet. Én mobiltelefonon, Profimaillel találkoztam ilyesmivel, mással nem. De az az Outlook-kal, The Bat-tel és Incredimaillel (mondjuk azzal minden :DDD ) is interferált. ;]

egyébként csak, hogy ne tűnjek trollnak: nézné meg a useragentet* és ajánlana az alapján frissebb verziót.

A Hotmail miért IE6-ot, vagy újabbat ajánl? Miért nem kezdi mindjárt IE7-tel, vagy próbáljam ki az IE8 bétát?

[ Szerkesztve ]

(#25) moonman válasza Penge_4 (#24) üzenetére


moonman
titán

mert nem akar, mert ő gmailt akar. nem az a megoldás, hogy akkor húzz a picsába, hanem csinálják meg. :D

a fogadó mail kliens a gmail webes felülete.

"A Hotmail miért IE6-ot, vagy újabbat ajánl? Miért nem kezdi mindjárt IE7-tel, vagy próbáljam ki az IE8 bétát?"
hotmail nem ajánl semmit, most léptem be Chrome-ról és Firefox-ról, egy büdös szót sem szólt. :P

(#26) #16820480 válasza moonman (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem semmi baj a kinézetével. van szebb is, de van rondább is. én például a hotmailt utálom. azért regisztárltam náluk csak, mert egy időben csak hotmailes címmel lehetett msn-re regelni. de ez ízlés kérdése. az viszont tény, hogy nekem soha nem volt lassú (vagy ment, vagy nem, de nem volt lassú :D), nem dobál ki, nincs baj ékezetekkel, de még kínai írásjegyekkel sem, ami nagyobb vízválasztó szokott lenni (például safari alatt nem jelenik meg egyszerűen a live spaces oldalakon a kínai szöveg). ilyen szempontból teljesen jó.
nem gondolják, hoyg az EI6 usernek bejön a chrome, de nyilván a sajátot fogják ajánlgatni. miért, az MS miből gondolja, hogy az embereknek bejön az IE? hogy minden win mellé csomagolja... egyébként ha meg régebben hozták volna ezt fel, minthogy megcsinálják a sajátjukat, akkor meg az ment volna biztosan, hogy persze beszólni megy, csináljanak jobbat, ha tudnak. csináltak :)

Protezis: azt egyszer próbátlam, de akkor nem volt hajlandó egy inboxba rakni a két fiókomról érkező leveleket. meg nem minden támogatja az IMAP-ot, főleg mobil eszközökön.

(#27) Penge_4 válasza moonman (#20) üzenetére


Penge_4
veterán

annak idején, amikor a Vista driverproblémáktól küzdött, majdnem szétszedték a Microsoftot, hogy milyen alapon baszik ki így a világgal.

Azért ez nem ugyanaz. Ott nem volt más lehetőséged, vagy downgrade vissza XP-re, vagy vettél olyan hardvert, amihez már volt driver. Mondjuk én akkor sem hibáztattam érte az MS-t, jó döntés volt hosszútávon.

A Google ad választási lehetőséget. Csak figyelmeztet, hogy az IE6-od már elavult. Ettől függetlenül továbbléphetsz.
1: Legalább előre szól, hogy vagy frissítsd, vagy viseld a következményeket. Ha nem tetszik, lehet menni másik mailszolgáltatóhoz még idejében, nem akkor, amikor Gizike a kedvenc böngészőjét egyik napról a másikra nem tudja használni, így kénytelen telepíteni egy másik böngészőt, hogy be tudjon lépni a Google Acc-jába.
2: A Google fejlődik, így érthető, hogy nem támogat elavult böngészőket, amik ráadásul nem is szabványkövetőek.
3: Hotmailre sem lehetett belépni és ő sem ajánlt mást. Ha Operával vagy Chromiummal (nem Chrome-mal) mész fel, a mai napig nem ad lehetőséget a továbblépésre. Még egy linket sem. Trükközni kell, hogy a Windows logóra kattintasz és a lenyíló menün keresztül lépsz be. A Chromiummal nem müxik, az Operával meg erősen bugos az is.
4: Az MS max megköszönhetné, hogy legalább növelik vele közvetetten a Windows imázsát, mert ha Gizikének vírusos lesz a gépe az IE6-ból kifolyólag, akkor a Windowst fogja szidni. Ők meg nem kampányoltak a frissítésért olyan szinten, mint mondjuk az FF az 1.5-öt és 2.0-t használó usereknél. Ha szivatják az IE6-tal a webfejlesztőket, akkor a nagyobb cégek a webfejlesztők nevében szivatnak vissza.

meg miből gondolják, hogy egy IE6-os usernek annyira bejön majd a króm?

Ezt viccnek szántad, ugye? Mondjuk abból az aprócska okból, hogy van már benne tabos böngészés? :D

Aki meg ma IE6-ot használ, az olyan szinten tesz magasról a browserre, hogy akár egy 3.0-s Operát, vagy egy ősrégi NetScape-t is használhatna, mert ennyire igénytelen.

(#28) moonman válasza #16820480 (#26) üzenetére


moonman
titán

hát akkoriban tényleg csúnya volt a Hotmail. láttad most? ;)

"MS miből gondolja, hogy az embereknek bejön az IE? hogy minden win mellé csomagolja... "
mit csomagoljon? krómot? rá lehet telepíteni bármit, de valamivel azt is le kell töltened.

"ha meg régebben hozták volna ezt fel, minthogy megcsinálják a sajátjukat, akkor meg az ment volna biztosan, hogy persze beszólni megy, csináljanak jobbat"
régebben is volt IE7, de nem volt Chome, így nem volt miért szólni. most, hogy van saját, persze, hogy egyből lapátolunk. ez így működik.

(#29) Penge_4 válasza moonman (#23) üzenetére


Penge_4
veterán

próbálj már meg Windows-os Firefox-ot futtatni Windows nélkül.

Azt sehogy, de Linuxos Firefoxot vagy OSX-es Firefoxot gond nélkül. Még Safariból is van Windows-os, csak IE-ből nincs más.

hotmail nem ajánl semmit, most léptem be Chrome-ról és Firefox-ról, egy büdös szót sem szólt.

Mondom Opera és Chromium. FF-ben természetes, hogy megy, Chrome-ot meg nemrég csinálták meg.

[ Szerkesztve ]

(#30) Cathfaern válasza Penge_4 (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ilyen alapon van kismillió böngésző, ami csak linuxra van, akkor ők is szemetek? Na meg Chrome-ból is csak igéret van linuxra, jelenleg az is csak Win-re van.
Igazából teljesen felesleges a Google-t mentegetni, hogy ő csak jót akar meg stb. Francokat akar jót, megmondták, hogy januárban indul a Chrome úthenger, hát elindult (mondom ezt úgy, hogy én is Chrome-ot használok).

(#31) moonman válasza Penge_4 (#27) üzenetére


moonman
titán

"Azért ez nem ugyanaz. Ott nem volt más lehetőséged, vagy downgrade vissza XP-re, vagy vettél olyan hardvert, amihez már volt driver."
volt lehetőség, nem volt kötelező váltani senkinek sem. mégis mindenki úgy tett, mintha tüzes vassal kergették volna Vistára, aztán meg sírt, hogy ekkora szart, nem lehet használni. (akkor még XP is bőven kapható volt)

"Hotmailre sem lehetett belépni és ő sem ajánlt mást."
Hotmail-t meg is csinálták, ahelyett, hogy a usert tornáztatnák.

"Az MS max megköszönhetné, hogy legalább növelik vele közvetetten a Windows imázsát, mert ha Gizikének vírusos lesz a gépe az IE6-ból kifolyólag, akkor a Windowst fogja szidni."
aha, mert attól, hogy felteszi a krómot (aminek szintén kétséges a biztonságossága), attól még fent marad az IE6 is... mennyivel lesz ettől biztonságosabb a rendszer? de amikor IE7-et betették Windows Update-be, egyből sípolt mindenki, hogy mi ez az erőszak...

"abból az aprócska okból, hogy van már benne tabos böngészés?"
éppen erre céloztam. egy IE6 user - aki szánt szándékkal használja (olvasni ilyenről is itt a fórumon) - az nem feltétlenül szereti a tabos böngészést, meg a felületet is megszokta. szóal még mindig azt mondom, hogy típus szerint kéne frissítést ajánlani és nem úgy, hogy ha IE-vel jössz, akkor tedd fel a krómot. de legalábbis nem behazudni és rémisztgetni a usert, hogy IE6 már nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#32) dabadab válasza moonman (#23) üzenetére


dabadab
titán

"ilyen erővel az IE is ingyenes, mert letölthető."

Khm. IE7 EULA:

"A Microsoft Corporation (vagy az Ön lakhelyétől függően egy társvállalata) licencet nyújt Önnek ezen kiegészítéshez. Ön a Microsoft Windows XP SP2 and Windows Server 2003 SP1 szoftver (a továbbiakban „szoftver”) minden érvényes licenccel ellátott példányával használhatja a kiegészítés egy példányát. Amennyiben Ön nem rendelkezik érvényes licenccel a szoftverhez, úgy nem használhatja a kiegészítést."

DRM is theft

(#33) Penge_4 válasza Cathfaern (#30) üzenetére


Penge_4
veterán

Ilyen alapon van kismillió böngésző, ami csak linuxra van, akkor ők is szemetek?

Mi? Konqureor? Epiphany? Ezeket inkább böngésző minoritásnak nevezném. Még az 1%-ot sem érték el.
A Linux amúgy meg mindenből csinál sajátot, az FF sem volt elég jó nekik, ezért van helyette IceWeasel. :DDD
Ha a böngésző egy adott piacot lefed, akkor íratlan kötelessége lenne ezt megtenni. De minimul illene.

Chrome-ból is csak igéret van linuxra, jelenleg az is csak Win-re van.

Mire kijön az IE8, biztos vagyok benne, hogy lesz. Már Chromiumból egy ideje van Linuxos.

megmondták, hogy januárban indul a Chrome úthenger, hát elindult

4.-e van wazz. :DDD Még el sem indult az élet az usákoknál, csak mi vagyunk olyan szerencsétlenek, hogy újév után egyből melózni kell. Náluk egy hét pihi van. Hétfőtől számítsd a Januárt.

(#34) Inv1sus válasza moonman (#14) üzenetére


Inv1sus
addikt

Érdekes, nekem az égvilágon semmi bajom nincs vele.
Az e-maileket rögtön megkapom illetve rögtön el is küldi...
Az ékezetes karakterekkel viszont nekem is mintha bajom lett volna régebben, hmm... Mindenesetre most semmi ilyen jelenség nem áll fenn. Sztem kijavíthatták..

És a design sztem fantasztikus. Egyszerre minimális és tetszetős. Most az űrtéma van berakva és frankó :P

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#35) moonman válasza dabadab (#32) üzenetére


moonman
titán

mondom ilyen erővel. olvass vissza: mindkettőhöz kell Windows.

(#36) Cathfaern válasza Penge_4 (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tehát akkor ezt a gmailes körlevelet egy google dolgozó szabadság alatt küldte szórakozásból? És még véletlen se azért, hogy népszerüsítsék a Chrome-ot. Azért ezt ne ;)

(#37) #16820480 válasza moonman (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

nagyon sok ismerősöm használja (egy rakás kínai, hogy a másik topicban levő témához is kapcsolódjak), de még mai napig nem győzött meg. a live spaces-zel együtt elég vegyes érzéseim vannak. főleg a spaces egy kalap kika, folyton kifagyasztja a böngészőt, főleg ha képek is vannak beszúrva (egyedül a bkv új honlapja van még ilyen szarul megírva, mással még nem találkoztam, ami így meghal). le kellett tiltani a scripteket az egész sclive.net, msn.com és wlxrs.com tartományokról, hogy ovlasni tudjam, de még így is nagoyn lassú. de mindegy, ez már off, a lényeg, hogy nem nagyon használok webes felületet levelezőből szerencsére, csak ha muszáj, és arra meg a gmail is jó.

nem kéne semmit csomagoljon mellé. te (is) mondtad, hogy milyen jó lenne a live szolgáltatások felé terelni a rendszert, le lehet tölteni akármit, amire az embernek szüksége van. ubuntu alatt benne van a repository-ban a FF, opera is többek közt, majd a chrome is benne lesz, ha megírják, és le lehet őket tölteni akkro is, ha nincs böngésző a gépeden egyáltalán. az is egy nagy marhaság volt szerintem, hogy a wupdate-hez is böngésző kellett, jó is, hogy megszűnt.

az teljesen egyértelmű, hogy mindenki a saját termékét reklámozza. ez még szerintem teljesen rendben van, hiszen a saját csatornáin át teszi, nem tévéspotban, meg óriásplakátokon, meg bannereken, hanem a saját levelezőrendszerén belül. ez még simán belefér.
majd ha csinálnak asztali oprendszert is, akkor oda biztos a chrome-ot fogják csomagolni ;]

(#38) Polesz válasza moonman (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Direkt felmentem webfelületről a gmail-re, de nem látok sehol csellentyűcskéket. Semmi probléma nincs vele, úgy néz ki ahogy egy levelezőtől elvárom. Nem flash-el meg csillog-villog hanem teszi a dolgát.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#39) Penge_4 válasza moonman (#31) üzenetére


Penge_4
veterán

attól még fent marad az IE6 is... mennyivel lesz ettől biztonságosabb a rendszer?

Miért? Nem elfér? Ha nem azon keresztül netezik, akkor miért lenne biztonsági rés?

aki szánt szándékkal használja (olvasni ilyenről is itt a fórumon) - az nem feltétlenül szereti a tabos böngészést

Lehet. Olyan is van, akinek ott az új Ford Focus a garázsban és mégis Trabanttal jár, mert azt szereti. Ilyen ritka, de van. :D De mégis inkább azért használja azt, mert
1: Telepítésnél vagy félrekattintott és nincs neki Windows Update sem.
2: Vagy valaki adott neki valaki kókány Windowst, amiben ki van kapcsolva.
3: Vagy a segítőkész Pistike feltelepítette neki és egyből ki is kapcsolta, nehogy az MS adatokat lopjon.
4: Itt a fórumon azt írták, hogy néha használnak azt is, nem azt, hogy szeretik.
1: Lelkiismeretes webfejlesztőknek validáláshoz.
2: Iskolákba, munkahelyen lusta rendszergazda esetén.

Kénytelenek használni.

szóal még mindig azt mondom, hogy típus szerint kéne frissítést ajánlani és nem úgy, hogy ha IE-vel jössz, akkor tedd fel a krómot.

Miért? A Hotmail típus szerint ajánlgat, ha mondjuk Chromiummal jössz, akkor tedd fel a hivatalos Google Chrome-ot? :DDD

(#40) Polesz válasza Polesz (#38) üzenetére


Polesz
addikt

Felmásztam a hotmail-es fiókomra is.

Webböngésző frissítése
Javasoljuk, hogy frissítse webböngészőjét, hogy minél jobban kihasználhassa a(z) Windows Live Hotmail szolgáltatásait. A frissítés csupán néhány percet vesz igénybe. A folyamat megkezdéséhez válasszon az alábbi böngészők közül:

* Microsoft Internet Explorer
* Mozilla Firefox
* Apple Safari

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#41) Penge_4 válasza Cathfaern (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

Dehogynem. De csak annyira, ahogy az MS írja, hogy használj IE6-ot, vagy újabbat. Semmivel sem durvábban. ;]

(#42) dabadab válasza moonman (#35) üzenetére


dabadab
titán

Dehogy.
Az egyikhez penzert osztogatott Windows licensz kell, a masikhoz meg megfelelo szoftverkornyezet (amibol van ingyen is: WINE, ReactOS).

DRM is theft

(#43) moonman válasza Inv1sus (#34) üzenetére


moonman
titán

nemtom, nekem az egyszerű és letisztult kifejezésekről nem az első kép ugrik be. :U de ez ízlés kérdése.

(#44) moonman válasza Penge_4 (#39) üzenetére


moonman
titán

"Ha nem azon keresztül netezik, akkor miért lenne biztonsági rés?"
mert a motorját kismillió alkalmazás használja. mondjuk ha pecselve van, akkor nem gáz, csak nem logikus a dolog.

(#45) moonman válasza Polesz (#40) üzenetére


moonman
titán

mivel mentél fel, hogy ezt írta?

(#46) moonman válasza dabadab (#42) üzenetére


moonman
titán

ma valahogy nem megy az olvasás. :)

"próbálj már meg Windows-os Firefox-ot futtatni Windows nélkül... "

(#47) #16820480 válasza moonman (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt ugye tudod, hogy ezt az űrös skint lecserélheted rengeteg másikra, csak pár kattintást igényel. vannak minimalisták, meg kacifántosabbak is.

amúgy meg lehet futtatni windows-os FF-ot is win nélkül. ahogy írták itt az előbb: wine és társai ;) bár egyszerűbb a natívat futtatni, ha már arról van szó.

(#48) moonman válasza #16820480 (#47) üzenetére


moonman
titán

tudom, nem az enyém a fiók. ettől még hússzor annyi gomb és bigyó van rajta, néha duplán. erre mi szükség?

(#49) Polesz válasza moonman (#45) üzenetére


Polesz
addikt

Seamonkey 2.0a3pre :)

Egyébként miért is csúnya a gmail?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#50) Penge_4 válasza moonman (#43) üzenetére


Penge_4
veterán

És a szubjektív véleményed miatt miért kell mindenkinek így látnia? Én valahogy nem sok különbséget látok kinézetre, annyi, hogy a Hotmail jobban hajaz a Windows-ra, a Google meg olyan tipikus guglis.
A lényeges szövegformázás eszköztárak mindkét helyen ott vannak, a lenyíló menük mindkét helyen ott vannak
(Gmail: Továbbiak, Hotmail: More és MSN)
Gmailből egyedül a prioritás hiányzik.
Beállítások jobb oldalt felül, keresősáv mindkettőnél,
Baloldalt: Inbox, Junk, Drafts, Gmailnél szintén hasonlók, Alatta a címkék mindkettőnél, csevegőkliens hiányzik belőle, pedig egy integrált kis MSN sokat dobhatna a dolgon. :DDD
A Gmail ezen felül még különböző Labs cuccokkal bővíthető.

Ha levennéd a napos témát és tennél helyette Classic-ot, vagy Minimalist-ot, akkor talán annak is olyan halvány letisztult színei lennének. :P

Inv1sus: Továbbá jól megfigyelhető, hogy a Gmail magyarul van legalább

A Hotmail is van magyarul, de minkettőnél több fícsört kapsz angol felületen. Mivel moonman a Hotmailt használja, így azokat gondolom igényli, a Gmailt meg le... :D

Egyébként Gmailben nekem a csoporosítás a kedvencem, az meg sehol máshol nincs olyan szinten. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.