Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ezután ráfeküdhetnének arra, hogy megmondja az MI, mivel csökkenthető az adott beteg elhalálozásának az esélye.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) olloczky válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


olloczky
senior tag

Ezt most az orvosok csinálják. Akkor elveszne az orvosi hivatás/állás?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3) strogov válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


strogov
senior tag

Ez még távoli, de azt szerintem meg tudja mondani mi az a kezelés ami nem segített hasonló tünetű pácienseken, mivel a halálozási esélyt valószínű kórlapok elemzésével számítja ki.
Persze ez nem jelenti azt, hogy pl. egy 95%-os tünetegyüttesre létezik gyógymód.

(#4) Fecogame válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

+1. Sokkal hasznosabb lenne, mint amit most a cikk felvetett.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Itthon nem lenne nehéz dolga. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) tomazin válasza Fecogame (#4) üzenetére


tomazin
veterán

az senkit nem érdekel. az sokkal érdekesebb, hogy pénzt tudjanak megspórolni és esetleg már fel sem venni azt a kórházba akinek rossz számot hoz ki az mi.

(#7) Fred23 válasza Csapoati (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem is fogják használni. :DDD

(#8) GhanBuri Ghan válasza tomazin (#6) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Amerikai egészségügyi rendszerben nem lepődnék meg, ha 90% felett a normál biztosítás már csak a fájdalomcsillapítás költségeit állná...

[ Szerkesztve ]

(#9) Fred23 válasza GhanBuri Ghan (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálunk viszont akkor a fájdalomcsillapítás helyett két Miatyánk lenne.

(#10) hemaka válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tobb erteleme lenne.

Foleg, ha bele gondolunk, hogy az ember mukodeserol igen csak keveset tudunk es ezt atultettuk egy ember altal alkotott meg butabb MI-be.... Kb. annyi ertelme es hitelessege van, mintha elmennek a mutet elott egy gombkristalyos ciganyasszonyhoz megkerdezni mi lesz velem.

(#11) E.Kaufmann válasza hemaka (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Abban igazad van, hogy bizonyos szempontból butább. De ha elkezdenénk okosan megszűrt adatokkal etetni egy ilyen "buta" MI-t, ami mögött még combosabb számítási kapacitás is meg van, olyan összefüggésekre jöhetne rá, amik sokak életét menthetnék meg, hosszabbíthatnánk és javíthatnánk az életüket. Csak hát általában a nagyobb pénz felé mennek, ahogy a gyógyszeripar is. Szerintem még csökkenthetőek is lennének az egészségügyi kiadások, ha az MI tudna ajánlani valami nem ágyúval verébre megoldást az egyes pácienseknek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) bkercso válasza olloczky (#2) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már évtizedek óta protokollok szerint gyógyítanak és nem orvosi intuíció szerint. Régen rájöttek, hogy sokkal pontosabban kimatekolható, mint a az emberi megérzés alapján. (Egyébként pont abban a chicagói kórházban próbálták ezt ki először a '80-as évek elején, amelyikről a Vészhelyzet c. sorozatot is mintázták: ide szállítják az egész államból a biztosítással nem rendelkezőket, ezért szűkös a kapacitás. Protokollal pontosabban eldönthető, kit kell bent tartani és kit nem szükséges annyira.)

Fred23: Fájdalomcsillapítás már most sincs nálunk sok helyen megfelelően.
"- Szólt volna a gyógyszerosztáskor!"
A betegek adják egymásnak a tablettát.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) E.Kaufmann válasza bkercso (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sajnos ezen protokollok alkalmazása érthető az általad írtak alapján, de jó lenne, ha túl lehetne haladni ezen MI segítségével.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) bkercso válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


bkercso
nagyúr

AZ MI ezt mélyíti el.
A protokollok azt jelentik, hogy nagy számú adat elemzésével felállítottak transzferfüggvényeket, amikbe beköpöd az adatokat és megmondja a valószínűséget.
A mélytanuló MI több és mélyebben, halványabban meghúzódó összefüggést vesz észre.

Pl. az infarktus valószínűségének a fent említett példában az orvos 23 (jól emlékszem?) kérdésből álló kérdőívvel ment neki, míg a matematikus elemzése kihozta, hogy ebből csak 9 szempont releváns.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nagyszerű, akkor ideje ezen elvek alapján lecserélni a háziorvosokat, akikre semmi szükség nincs, leszámítva hogy a nyugdíjas néniknek / bácsiknak van kivel elbeszélgetni így lassítva a sort. Max. kell egy asszintens aki elvégez egy-két alapvizsgálatot, betáplálja a gépbe, aztán az meg kiköpi, hogy valószínűleg mi ez, és azt milyen gyógyszerrel lehet hatékonyan kezelni (vagy tünetmentesíteni), vagy ha nem biztos benne (vagy nem elég egy sima recept), akkor milyen szakrendelésbe kell továbbmenni. Ha sikerül elég sok mérést átültetni megbízhatóan otthoni eszközökbe, akkor meg már ki se kell mozdulni ehhez otthonról.

[ Szerkesztve ]

(#16) hemaka válasza Cathfaern (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egybkent a haziorvosoknak tenyleg nem sok ertelme van.

Elso korben mindig felirjak neked a promo gyogyszereket, aztan amikor mar megfizetted a gyogyszergyari sarcot, akkor felirjak a fillerekert kaphato gyogyszert, amitol meg is gyogyulsz.

Ezt anno 2x eljatszottak velem ket, kulonbozo keruletben BP-n. Aztan amikor mondom neki, hogy multkor pont ezekkel a tunetekkel ettol a gyogyszertol jobban voltam, akkor mar csak azert sem irja fel... Nehogy mar en mondjam meg neki.

Nem gond, falusi orvos felirta, anyam postan elkuldte es beszedtem es csodak csodajara tenyleg jo volt. :DDD

(#17) UnA válasza Cathfaern (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Mindig szerettem az ironikus bejegyzéseket :)

(#18) DithenS válasza hemaka (#16) üzenetére


DithenS
senior tag

Mondjuk falun tényleg jobb a háziorvoslás. Nincs tömeg, az orvost is relatíven jobban megismered illetve ő is téged.
Nálunk is én mondom meg, hogy hány napra is akarok táppénzre menni :D Ezt azért majd a németeknél biztos nem lehet majd :)

(#19) Béééla válasza UnA (#17) üzenetére


Béééla
őstag

Pedig szenzációs a XXI. században, hogy
a) fáj a hátad, ezért elmész az ortopédiára (ahol megmondják hogy ússz, majd ez megoldja)
b) elmész a háziorvoshoz, aki átirányít a) pontba, csak ad egy beutalót is.
c) leszarod az egész lassú, büdös, kényelmetlen rendszert és elmész magánrendelésre ahol az időpont nem tájékoztató jellegű, foglalkoznak veled, satöbbi. Kár, hogy nem mindenki tudja kigazdálkodni.

Bélabá

(#20) bkercso válasza Béééla (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

UK-ben rosszabb. Amerikában meg?!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) #74018560


#74018560
törölt tag

Oszt akkor mi van ha a Google azt mondja meg ke' ha'ni.... :U
Ha él még a beteg, felszólítják, hogy "kérem mondjon le" vagy mi :F

(#22) Béééla válasza bkercso (#20) üzenetére


Béééla
őstag

Hallottam júkéjes rokontól hogy azok az indiai "orvosok" vannak a közgyógyban, akik ki tudják mondani hogy paracetamol. Az államokbeli rendszer meg egyszerűen pocsék. Jó példa ott az epipen és az ára...

@REIT:
Akire az ai azt mondja hogy monnyonle, annak valószínűleg csak a rokonai tudják kihúzni a dugaszt.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#23) Cathfaern válasza UnA (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mit csinál egy háziorvos ami túlmutat azon, hogy megfelelő inputokból (beteg látható és egyszerű módszerekkel megmérhető állapota, betegtörténet, illetve járványügyi helyzet) megpróbálja besaccolni, hogy az illetőnek mi baja lehet és/vagy melyik szakrendelés tudja ezt pontosabban meghatározni?

Nyilván magyar háziorvosokról beszélek, Svédországban sarkkörön ahol 300 km a legközelebbi település mást jelent háziorvosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kékes525 válasza bkercso (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

"Már évtizedek óta protokollok szerint gyógyítanak és nem orvosi intuíció szerint."

Sajnos csak elméletileg.Például lábtrombózis gyanú esetén csak hordágyon lehet szállítani, hogy a láb vízszintesen legyen. Én gyalog mentem le a lépcsőn.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) bkercso válasza Kékes525 (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hardverproblémát (emberhiány) az AI sem fog orvosolni. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) -AD4M-


-AD4M-
tag

...
if (location=="Hungary") return true;
...

Allons-y!

(#27) Cathfaern válasza -AD4M- (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Magyarország egészségügye továbbra is veri a legtöbb nyugati országét.

(#28) Kékes525 válasza bkercso (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem volt emberhiány. Ketten jöttek értem hordággyal.
Másrészt nem takarítanak, nem fertőtlenítenek a protokoll szerint a klinikákon. Sajnos nagyon sok példát tudnék mondani. Erre lehet azt mondani, hogy pénzhiány, de nem az. A pénz elosztás problémája ez. Másra költik. Népesség növekedést akarnak, de ennek az egyik alappillérét az egészségügyet nem fejlesztik, elhanyagolják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Cathfaern válasza Kékes525 (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lássuk be a népességszaporulat növekedése és közben az egészségügy elhanyagolása egyenes út a népesség öregedésének megakadályozásához ;]

(#30) Kékes525 válasza Cathfaern (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

"Lássuk be a népességszaporulat növekedése és közben az egészségügy elhanyagolása egyenes út a népesség öregedésének megakadályozásához ;]"

A smile mutatja, hogy nem gondoltad komolyan, de ezt sokan komolynak hiszik. Pedig nagyon tévednek. Az egészségügy fejlesztése már rövidtávon is megtérül a gazdaságban. Erre már nagyon sok komoly tanulmány is van. Lásd Pogátsa Zoltán riportjait, cikkeit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) atike


atike
nagyúr

"A Google algoritmusa megmondja, hogy meghalsz-e a kórházban"

"A mélytanulásos hálózat nagyon sokat segíthet az egészségügyi munka hatékonyságának növelésében."

Na ez már hatékonyság... :DDD

(#32) #74018560 válasza Cathfaern (#27) üzenetére


#74018560
törölt tag

Magyarország egészségügye továbbra is veri a legtöbb nyugati országét.

Szerintem ennél nincs lejjebb nagyon :o pláne nem nyugaton :F

(#33) UnA válasza #74018560 (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

Majd próbáld ki. ;)

(#34) Vesa válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Vesa
veterán

+1

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35) fRooStzzZ válasza #74018560 (#32) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Szerintem ennél nincs lejjebb nagyon :o pláne nem nyugaton :F

Hát nem tudom, de ezzel ellenkeznék.
Vagy 1-1 rossz kórházról vannak véleményeid vagy nem jártál még mindenhol.
Én tavaly fél évet voltam bent, és másik fél évig kellett egy vírus miatt járkálnom napokra / hetekre infúziós kezelésre.
Jövőhéten megyek be megint egy pár napra, de alig várom már, pedig az ember ilyet nem szokott mondani / gondolni hogy várja hogy kórházba menjen..
Aranyosak a kis fiatal dokik / dokilányok, nővérkék, a kórházi a kaja egy pusztulat de az hol nem.
3 Kórházba járok, most lesz az éves nagy kontroll, de amúgy havonta kell bejárnom.
Vérvétel, full echo, rtg. Most még lesz coronaria ct, biopszia meg ilyen apróságok. :)
De ha már megemlítettem, hajnal 3kor lesz a második - első szülinapom.
Szóval én az elmúlt 1,5 év alatt pár kórházat körbe jártam abból csak 1-el nem voltam megelégedve (nevet nem mondok), de az elmúlt évek során rengeteg kórházzal van / volt dolgom vagy dolgunk más okokból is akadóan, de rosszat nagyon nem tudok mondani egyikről sem.

(#36) Vesa válasza Cathfaern (#23) üzenetére


Vesa
veterán

Van azért haszna...
Nekem volt olyan ételallergiás reakcióm, amit a háziorvos rendezett le egy szteroid injekcióval -kb. 10 perccel azután, hogy felhívtam-. Egy ilyen miatt azért már csak ne kelljen mentőt hívni, cserébe ha nem kapom meg, már nem diskurálok itt. Az AI-tól nem tudok injekciót kérni. Aztűn lehetnek olyan problémáid, melyeket természeténél fogva bizalmasan megbeszélsz egy orvossal, de nem adsz ki nyilvánosan egy AI-nak, ami aztán raktározza a rendszerben és onnantól mindenki hozzáférhet.
Egy háziorsvosnál rengetegen kapnak olyan injekciókat, melyeket maguk nem adhatnak be -vagy nem tudják beadni, pl. idősek-...Az AI ezt sem fogja elvégezni. Az AI lakásra sem megy ki, ha olyan eset van, ahol erre szükség van. Háziorvos kimegy. Stb. stb., ezek csak így hirtelen...

A tudomány a valóság költészete!

(#37) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mostmár értem, miért tolja a gugli a geolokációs adatgyűjtést. Ha Miskolcon teszed fel ezt a kérdést, befeketedik a képernyő, ha Bécsben, akkor azt mondja, rá se ránts:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) freeknight


freeknight
őstag

Ezt a biztosítók nagyon lájkolni fogják... a betegek már kevésbé.

(#39) Kékes525 válasza freeknight (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Az egészségügyi intézményeknek sem fog tetszeni. A halálozási okok alapján rangsorolhatja majd a kórházakat. Továbbá hol a leggyakoribbak a műtéti hibák, a fertőzések és hol gyógyulnak meg leglassabban a betegek. Nagy minta esetében ez releváns lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Cathfaern válasza Vesa (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Nekem volt olyan ételallergiás reakcióm, amit a háziorvos rendezett le egy szteroid injekcióval -kb. 10 perccel azután, hogy felhívtam-. Egy ilyen miatt azért már csak ne kelljen mentőt hívni, cserébe ha nem kapom meg, már nem diskurálok itt."
Pedig de, ez tipikusan az a dolog amiért mentőt kell hívni. Mákod volt, hogy a háziorvos (ahogy írod is) nem épp kint volt egy betegnél és mondjuk 1 óra múlva tudott volna csak odaérni.

"Aztűn lehetnek olyan problémáid, melyeket természeténél fogva bizalmasan megbeszélsz egy orvossal, de nem adsz ki nyilvánosan egy AI-nak, ami aztán raktározza a rendszerben és onnantól mindenki hozzáférhet."
Az orvos rögzíti a kórtörténeted. Plusz pletykálhat is. Pont annyira lehet megbízni benne, mint hogy egy informatikai rendszert elég biztonságosra terveztek.

"Egy háziorsvosnál rengetegen kapnak olyan injekciókat, melyeket maguk nem adhatnak be -vagy nem tudják beadni, pl. idősek-...Az AI ezt sem fogja elvégezni. Az AI lakásra sem megy ki, ha olyan eset van, ahol erre szükség van. Háziorvos kimegy. Stb. stb., ezek csak így hirtelen..."
Ez teljesen jogos, de erre meg lehet külön szolgálatot létesíteni, ami csak ezzel foglalkozik.

Kékes525
Ilyen statisztikák már most is vannak, ilyen téren ebben semmi új nincs.

(#41) Mirman válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Mirman
őstag

Nem tudom milyen lehet nyugaton de valószínűleg ott akkor afrikai körülmények uralkodhatnak . Az elmúlt évben 3-4 kórházban voltam itthon , ebből a honvéd volt emberhez méltó egyedül szinte. Veszprémben az intenzivre utcai cipőben , maszk , kesztyű és minden egyéb higiéniai előírás betartása nélkül lehet betrappolni és senki egy árva szót nem szól . Szent Jánosban Budán térdig ér a wcben a mindenféle testnedv és mocsok. Legtöbb helyen szappan , foltmentes ágynemű , wcpapir a luxus kategóriát képviseli.

Nekem eddig az a tapasztalatom hogy ha nem szeretnél elpatkolni és normális ellátást szeretnél ahol emberszamba vesznek akkor irány a magán egészségügy.

(#42) E.Kaufmann válasza Mirman (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vidéki vagyok, szerencsére a helyi kórházakat ritkán járom, viszont vidékiként még itt is hírhedt a János kórház, a beszámolók alapján megérett lenne a bedózerolásra már évtizedek óta, ha lenne "szabad kapacitás" máshol

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) bkercso válasza Mirman (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

A körűlmények jók, de pl. az orvosok akkor sebadnak antibiotikumot, ha megdöglesz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) t72killer válasza bkercso (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az antibiotikumozás sokszor tényleg többet árt, mint használ. A túlzott antibiotikumhasználat miatt terjedtek el a multirezisztens bacik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45) Avicularia válasza Mirman (#41) üzenetére


Avicularia
veterán

Én svédben élek és sokkal szarabb az egészségügy mint otthon. Mármint pénz van, de szakértelem az nuku. Nagyon sok magyar jár haza orvoshoz pont emiatt. Legkevesebb kórházi ágy van Svédországban lakosokra lebontva Európában, ezért azonnal zavarnak haza ha tudnak. Hosszú várólisták, van hogy fogorvosra 2 hónapot kell várnod és nem úgy mint otthon, hogy elmegyek magánorvoshoz, mert ott is két hónapos várólista van.
Ahogy bkercso írja, itt is mindenre paracetamolt adnak. Meg amikor nem tudsz az orvossal svédül beszélni, mert nem beszéli annyira a nyelvet. Asszonyt mikor műtötték a pacemakerével a kínai orvossal angolul beszélt, mert annyira nem vágta a svédet. Jó,mi?

[ Szerkesztve ]

(#46) bkercso válasza Avicularia (#45) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt se értenek hozzá és azt a gány taknyolást, amit a fogorvos 1,5 hónap uzán levágott! Haza kellett volna jönnöm egyetlen tömésért is, mert így is ki kell javíttatnom majd. Nem hittem volna el, ha csak mesélik.

t72killer:
Én ne tudnám? 10 éven át kezeltek antibiotikummal. Lett belőle tej, glutén és szója intolerancia.
De az mégse járja, h a kinti magyarok több heti arcüreggyulladás után facebookon kérnek egymástól...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) t72killer válasza bkercso (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, nálunk németföldön azért ennyire nem extrém a helyzet, de spórolósak az antibiotikumokkal, az tény. Bakteriális kötőhártyagyulladásra is csak úgy kaptunk antibiotikumos szemcseppet, hogy menetközben nyaralni mentünk Spanyolországba és az ottani dokinő adott - a korábbi sóoldat (sic!) helyett.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Nem látom mi értelme ennek az MI-nek. A korábbi score 10%-ra becsülte a halálozást, az MI 20%-ra. Nagy valószínűséggel túl kellett volna élnie a betegnek a hospitalizációt. Mégis meghalt, mert ilyen az élet. Semmivel nem jutottunk előrébb az MI használatával.

(#49) bkercso válasza DaveHutt (#48) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy esetből semmit nem lehet mondani.
Azt is mondhatjuk, hogy ha meghalt, akkor valószínűleg jóval nagyobb volt rá az esély, így az MI közelebb járt a valósághoz. (Fura dolog az esély, mert az nem egy önmagában létező valami... A nagy számok törvényén keresztül van csak köze a gyakorlathoz.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50) t72killer válasza bkercso (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha 100 emberből a korábbi 10 helyett csak 8 hal meg, akkor volt értelme:R. Ettől függetlenül, ha a Pisti és a Józsi a 8-ban volt, akkor nekik nem javulás, de a 9-edik Jancsinak és 10-edik Jolánkának örülhet a családja, hogy megúszta. Persze nem fogják megtudni, hogy emiatt úszta meg, ilyen a statisztika.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.