Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Közvetlenül, vagy közvetve, de mindenre hatással van.

(#2) Plazmacucci válasza Ricardo (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem konzerveket kell vásárolnom mert az index az asszonyt beparáztatta :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) forgonati válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


forgonati
őstag

Azért paranoiába sem kellene átmenni.

Keelah Se'lai!

(#4) Teal'C


Teal'C
addikt

Azért nem semmi lehet ilyen gyorsan elintézni a fertőtlenítést.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5) Stabi83 válasza Teal'C (#4) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szerintem egy kicsit fel van nagyítva ez az egész korona ügy. A sima influenzában ( és szövődményeiben ) többen halltak meg 2019-ben csak itt Magyarországon mint ahányan a koronában az egész világon. Persze komolyan kell venni de mindent erre fogni már egy kicsit nevetséges.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) Graphics válasza Stabi83 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért várjuk ki a végét a történetnek...

Jobb félni, mint megijedni szerintem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) #88470784 válasza Stabi83 (#5) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ezt én is írtam már, de lehurrogtak azzal, hogy nem úgy van az, mert itt nagyobb a halálozási arány mint a sima influenzánál. Kértem hogy akkor mutassanak már vmi statisztikát, de erre már nem érkezett válasz. ;]

(#8) Teal'C válasza #88470784 (#7) üzenetére


Teal'C
addikt

Én úgy vagyok vele hogy persze nem kell a falnak menni de ha rólad vagy a családtagodról van szó azért rögtön máshogy állsz hozzá és már nem is érdekelnek annyira a számok csak hogy meggyógyuljon

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9) #88470784 válasza Teal'C (#8) üzenetére


#88470784
törölt tag

Persze nyilván, ha a szeretted lesz nagyon beteg az utolsó jeggyűrűd is oda fogod adni csak gyógyítsák meg.
Csak az a baj az egésszel, hogy tüdő, prosztata, méhnyakrákban sokkal többen halnak meg csak magyarországon és azt vhogy nem kiséri ekkora hisztéria.
Pedig némelyiket nagyon későn veszik észre és gyakran heteken belül meghalnak az emberek benne. Mikor már fáj az általában már secunder és már szétterjedt.

(#10) Teal'C válasza #88470784 (#9) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez is lehet csakhogy amiket felsoroltál nem fertőző betegségek. Maradjunk a fertőző betegségeknél. Mellesleg az általad felsorolt betegségekre ajánlott a rendszeres szűrővizsgálat legalágg évi egyszer mégis mindenki szarik rá kb (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#11) weberzolee válasza #88470784 (#7) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Csak hogy képben legyél:

Mezei influenza
éves fertőzött: 340 millió és 1 milliárd között
éves halott: 290.000 és 650.000 között
mortalitás: <0,1%

Korona vírus
fertőzött: 79.434
halott: 2.620
mortalitás: 2.620 / 79.434 = 3,298% jelenleg, biztos akkor lesz ha minden fertőzött felépült

Ha feltételezzük hogy nincs több fertőzött, és nem lesz több halott mert mostantól mindenki felépül, akkor a mortalitás marad a jelenlegi 3,3% -on ami 33X nagyobb mint a sima influenza.

A probléma akkor lesz, ha nem áll meg a terjedés. Ebben viszont sokat segít a felhajtás. Ha mindenki legyintene, hogy ez csak egy influenza, akkor elég szarban lenne az emberiség. Pik-pakk lenne 1 milliárd fertőzött, meg 33 millió halott is. Persze ez sem egy akkora szám, bőven meghal ennyi ember más okból kifolyólag globálisan. Viszont egy autóbaleset nem okoz gazdasági problémát egy országban. Egy tömeges fertőzés már annál inkább. Gondolom az Olaszok is poénból zárták karanténba Milánó és Padova környékét, és őrzik hadsereggel a be és kilépést.

[ Szerkesztve ]

(#12) turbuczn válasza Stabi83 (#5) üzenetére


turbuczn
tag

Itt nem is a halálozás a legnagyobb gond, de azért az sem elhanyagolhatóan magasabb, mint az influenzáé, hanem két dolog:
- kétszer jobban fertőz, azaz több ember kaphatja el, mint az influenzát,
- a betegek 10-15%-a kórházi kezelésre szorul, ami padlóra küldené valamennyi ország egészségügyi rendszerét.

(#13) Teal'C válasza weberzolee (#11) üzenetére


Teal'C
addikt

Hát igen ráadásul ha már ekkora számoknál tartunk és ne adja az ég soha hogy így legyen azért a további fertőzésforrásokat se felejtsük el mert 3000000 embert el is kell temetni a normál elhalálozási arány felett és ez nem egyszerű és még lehetne sorolni a velejáró gondokat.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#14) Plazmacucci válasza Teal'C (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is láttam a Contagion (2011) c filmet :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) Teal'C válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


Teal'C
addikt

Én nem láttam, de átélni sem szeretném.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#16) #88470784


#88470784
törölt tag

Azert ez a 340 millio és 1 milliárd fertozott az influenzánál elég nagy határ, százalék miatt nagyon nem mindegy.
Kicsit megcsúszott a ceruza.

(#17) forgonati válasza Stabi83 (#5) üzenetére


forgonati
őstag

Száz helyen elmondta már kb. minden médium, hogy ezzel a koronával a halálozási arány a baj. Ami sokszorosa a sima influenzáénak. Tehát 10 influenzásból felépül 8 ember, 10 koronásból meg felépül 3. Ez a nem mindegy. Nem hiszem el hogy egyesek ezt nem értik...

csiribá:
ha statisztika kell, találsz bőven. Ez nem ám amolyan találgatás, már most lehet látni a számok alapján hogy a halálozási arány sokkal durvább mint az influenzánál. És ehhez vedd hozzá, hogy Kína tuti ferdít, szóval reooszabb a helyzet mint amit közölnek...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#18) Graphics válasza weberzolee (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jajj, megint ezek a spekulatív számok... Azért 340 millió, és 1 milliárd elég nagy különbség...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) weberzolee válasza Graphics (#18) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Tekintve hogy az influenzát sok ember lábon kihordja, így elég nehéz pontos statisztikát vezetni...De akkor gondold végig. Tételezzük fel hogy 1 milliárd volt a megbetegedés és minimum 290 ezren haltak meg. Ez 0,029% mortalitás. De ha úgy számolunk hogy minimum 340 millióból a maximum 650 ezer halt meg akkor is 0,191% lesz a halálozási arány. Akkor ez most javít a helyzeten? Így a rendelkezésre álló adatok alapján a leg óvatosabb becslésekkel is 17X halálosabb a korona mint a sima influenza. Na most te mondj valami ellenérvet, lehetőleg számokkal alátámasztva.

(#20) Graphics válasza weberzolee (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megmondom miért nem megyek bele számításokba.

ad 1 , nincs számomra rendelkezésre álló statisztikai, így nem szeretnék se élő, se holt emberekből számadatot kreálni
ad 2, amíg ezek nincsenek rendelkezésünkre bocsájtva, mi értelme van a matekórának?

Nem azért, de nem hiszem, hogy bárki is egy % adat lenne... De lehet csak az én gyomrom nem veszi ezt be..

Őszintén: Mi értelme van % adatot kreálni ezekből? Tök jó, hogy már itt a fórum is mindenféle végzettséggel rendelkezik... Orvos, statisztika, mi van még?...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Stabi83 válasza forgonati (#17) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezt azért számold át mégegyszer...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#22) Graphics válasza forgonati (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

10 emberből 3 felgyógyul, aki Korona vírust kapott el? Az szép. Hogyan jön ez ki? :)

Illetve a 7 emberrel mi lesz? Nem jön ki számomra a matek..

Ez alapján akkor 10000 embernél, 7000 halott? :U eddig pedig majd' 80 ezer a fertőzött, és 2500 a halottak száma, valami akkor nem jó a számaidban.

Hát ezt így mondjuk tényleg nem értem :))

De sejtésem szerint 10 emberből 0,3 akart az lenni... csak nem adta ki :D

10/100*3

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Graphics válasza Graphics (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De már a számok bűvületében nem igazán tudom mi akart kijönni ebből... mert már én is f.szságot írtam ;]

Fordítva, 10 emberből 0,3 halt meg, tehát 10000-nél 300, ez így ok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) weberzolee válasza Graphics (#20) üzenetére


weberzolee
aktív tag

ad 1 , nincs számomra rendelkezésre álló statisztikai, így nem szeretnék se élő, se holt emberekből számadatot kreálni

De van, be is linkeltem. Olyan adat ami 100% nem lesz sem neked sem senki másnak. Sem most sem a járvány végén. De ugye minél nagyobbak a számok, annál kisebb a hiba.

ad 2, amíg ezek nincsenek rendelkezésünkre bocsájtva, mi értelme van a matekórának?

Lásd előző válasz.

Nem azért, de nem hiszem, hogy bárki is egy % adat lenne... De lehet csak az én gyomrom nem veszi ezt be..

Érdekes megközelítés, de a statisztika ilyen. Attól hogy a gyomrod nem veszi be, az események még megtörténnek. És számadatok is tartoznak hozzá. Egy baleseti hírnél sem mondják hogy X Y meghalt, hanem hogy hány személy vesztette életét az adott szituációban (kivéve ha ismert személy, máskülönben a hozzátartozón kívül mindenkinek irreleváns információ)...

Tök jó, hogy már itt a fórum is mindenféle végzettséggel rendelkezik... Orvos, statisztika, mi van még?...

Eddig nem gondoltam hogy a százalékszámításhoz statisztikai, netán orvosi ismeretek kellenek, de akkor ezt is kipipálom magamnak :D

(#25) Graphics válasza weberzolee (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát látod ,hogy kell hozzá az is ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) joey04 válasza #88470784 (#7) üzenetére


joey04
titán

de, érkezett

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Juhaszatti válasza Graphics (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Rendbetéve a számait.. Jelenleg 27.786 embernél zajlott le a vírus valamilyen végkifejlettel. A többiekkel még kár számolni, mert náluk kétesélyes a dolog.
Ebből a 27.786-ból 25.160 felépült, vagyis kb 90,5 százalék. A többi 2626 ember, kb 9,5% pedig elhunyt.
Vagyis nagyon erősen kerekítve (emberéleteknél azért ez a számolgatás már tényleg visszás) 10-ből 9 ember felépül, 1 pedig belehal, jelenállás szerint. Ez bárhonnan nézve sokkal rosszabb mint a mezei influenza, vagy bármi más manapság "megszokott" fertőző betegség esetén.
Persze ezt a statisztikát is sokminden torzítja, de talán még ez a legreálisabb, ha mindenképp számolgatni akar az ember.

(#28) stellaz válasza Graphics (#20) üzenetére


stellaz
addikt

Statisztikai adat van, a pontossága kérdéses, de iránymutatásnak jó. Nem kell szakértőnek lenni, azért jártál iskolába, hogy ilyen adatokat tudjál értelmezni.
Egyébként egy február 17-i adat alapján Kínában 1770 halott mellett 10.000 gyógyult ember volt. Ha azt nézem, hogy egy betegségnek két kimenetele van, vagy felgyógyul valaki, vagy beadja a kulcsot, akkor a mortalitást a felgyógyultak/elhalálozottak adata adja ki. Ez jelenleg masszívan 10% felett van.
Szerk: kolléga frissebb adatai szerint közel 10%

(#27) Juhaszatti: megelőztél

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#29) #88470784


#88470784
törölt tag

Én ezt most nem teljesen értem az influenzánál nagyvonalúan mondjuk a 340 millió-1 milliárdos számot és legyintünk, hogy nem lehet tudni hányan fertőzöttek.

A koronavírusnál, meg szigorúan mondjátok a számokat mennyi a fertőzött, de ott is lehet kb 2*3 szor vagykitudja mennyivel nagyobb nem regisztrált fertőzött.

Ti csak a kórházba került, meggyógyult, meghalt betegekkel számoltok a koronavírusnál, az influenzánál miért nem csak a kórházba került esetekkel számoltok.
Már itt megbukik a számolás.

[ Szerkesztve ]

(#30) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem azzal van tele a hócipő, hogy annyian tolják az ismerőseim közül is, hogy jaj korona így, korona úgy, de ugyanúgy szarnak bele egy alap kézmosásba is... :W Beviszem a gyereket oviba busszal, számomra teljesen alap dolog, hogy kezet mosatok vele, más meg lesz*. Mondjuk tök mindegy, hogy busszal vagy autóval jön e valaki, mert aki autóval jár, az is megy boltba, ahol lehet a másik tömegközlekedett, stb, de az óvónők sem kérdezik meg, hogy ki mosatta meg a gyereke kezét reggel.

(#31) Noukoum válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Mond hogy nem komoly :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) forumpista válasza #88470784 (#29) üzenetére


forumpista
tag

+1.
Ez is csak egy újabb szokásos júj mindmeghalunk téma, majd elmúlik. Ugyanez ment a kergemarhakórral, a madárinfluenzával, ebolával stb.
Én meg ülök a kocsiban, hallgatom a híreket hogy a 60 milliós Olaszországban meghalt két 80 éves rákos bácsika korona vírusban (persze hogy nem ám a többi tényező játszott szerepet...) és erre lezárják a fél országot. Aztán az hogy ez miatt hány ember hal meg (nem ér ki a mentő egy szivrohamhoz, nem ér ki a tüzoltó egy lakástűzhöz stb) azt már ki nem sz@rja le...

És még egy adalék a számokhoz: az hogy kínában hány ember halt meg tökre nem releváns, 0 higiénia, 0 egészségügy, egy csomó legyengült immunrendszerü ember, persze hogy tarol bármilyen betegség. Mindenki jön ezzel hogy már 7e haltak meg kínában, vazze egy másfél milliárdos országról beszélünk, csak a szmogba (v. szövődményeibe) naponta belehalnak ott ennyien.

(#33) stellaz válasza forumpista (#32) üzenetére


stellaz
addikt

"A fertőzöttek száma 222, ebből 173-at Lombardiában, 33-at Venetóban tartanak számon. Emilia Romagnában 18, Piemontban 3, a közép-olaszországi Lazióban 3 megbetegedésről tudnak. A betegek felét kórházban ápolják, mintegy harmincat intenzív osztályon."

Nekem ez nem tűnik annyira barátinak. Illetve amikor majd a betegek felének nem jut kórházi ágy, főleg nem az intenzíven, akkor majd máshogy fogod értékelni te is.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#34) #88470784


#88470784
törölt tag

Nem lenne szabad ennyire gerjeszteni a hisztériát, főleg nem a.médiának.

(#35) stellaz


stellaz
addikt

Ha nem tájékoztatnak megfelelően, akkor eltusolják az ügyeket, ha igen, akkor hisztériát keltenek.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#36) weberzolee válasza forumpista (#32) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ennyi erővel az ebolába is belesz@rhatunk...abba se sokan halnak bele...Sőt gyakorlatilag minek a védőoltás a gyerekeknek? Egyik fertőző betegség sem halálosabb mint a korona vírus. Csak mondjuk ezred részébe kerül a megelőző oltóanyag, mint a kórházi kezelés, amire se pénz se kapacitás nem lenne (nem csak Magyarországon, máshol se...). Itt nem arról van szó, hogy az emberek pánikolnak, arról van szó, hogy a KORMÁNYOK pánikolnak, mert egy járvány hatással van az egész gazdaságra. És ez nem olyan járvány aminél tüsszentesz kettőt és vége, vagy egy hányás hasmenés kombó amit 3 nap alatt kiheversz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.