Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

_A_ FreeSync technológiát is támogat az új Xbox -A
szerk:
vagy
A FreeSync technológiát is _támogatja_ az új Xbox

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Laja333


Laja333
őstag

Koporsószög a G-Sync koporsóján?

(#3) DithenS


DithenS
senior tag

Az Xbox miért támogatná a FreeSync-t?

(#4) [CsuCsu] válasza DithenS (#3) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Miert ne? Jobb a user-nek.

[ Szerkesztve ]

(#5) buvartacsko válasza DithenS (#3) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért ne? :F

(#6) vhw


vhw
addikt

A kérdés inkább az, milyen csábító exkluzívokat támogat ez az erőbajnok konzol?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7) Hopkins95 válasza DithenS (#3) üzenetére


Hopkins95
addikt

Talán mert AMD hardver van benne?

(#6) vhw teljesen jogos a kérdés. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) Eugene Roe válasza Laja333 (#2) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Remélem, mert jelenleg +80k egy nvidia konfig csak a monitor miatt...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#9) bunfi válasza Eugene Roe (#8) üzenetére


bunfi
őstag

De minimum 300k-s életérzés! ;]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10) Egon


Egon
nagyúr

A tévék részéről is kell támogatás, ergo akár még az is esélyes, hogy a Game Mode VRR kinyírja a FreeSync-et (legalábbis ebben a szegmensben)... ;]
Egyébként meg a kőkemény 30 fps amit tudnak ezek a konzolok (legalábbis az előd) nagyobb felbontáson, igényli is ezt a technikát... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

21:9-es képarányt is támogatja? :F

Csak mert az szerintem sokkal látványosabb 2560*1080-ban, mint a 16:9-es 4K.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) tailor74


tailor74
őstag

A konzolokon megcélzott stabil 30fps mellett kíváncsi leszek ezzel mit fognak tudni, illetve mi lesz a gyakorlati haszna...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13) ribizly


ribizly
veterán

Örüljetek inkább, hogy nem az a hír, hogy "A FreeSync sem technológiát is támogatja az új Xbox" :DDD
De a 30fps nagyon karcsú lesz... ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) tom_tol válasza Laja333 (#2) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem hiszem. Amíg van rá igény addig lesz G-Sync. Különben, eddig sem voltak a konzolok semmilyen befolyással rá, ezután miért lennének.

(#15) Jonesy84 válasza tom_tol (#14) üzenetére


Jonesy84
tag

Szerintem inkább a Game Mode VRR-e gondolt, mint szabványos gyártó független technológiára.

(#16) ImpersonatoR

Mondjuk ha olyan erős a konzol mint ígérik akkor pont nem sok haszna van mert ezek akkor jönnek jól ha beesik az fps fix 60 alá mondjuk.
De itt nem eshet be :U

(#17) Tigerclaw válasza Egon (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, ez hiányzik a képletből igazán. Nem láttam még Free / G / Adaptive sync-es tévét, a konzolokat meg jellemzően tévékkel használják. Persze inkább legyen kompatibilis, mint ne...még ha valami haszontalan dologról is van szó.

Nem értek a VR sisakokhoz, de lehet hogy azok miatt van erre szükség?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Hopkins95
addikt

A Freesynhez elvileg csak egy frissített firmware + kompatibilis kijelző kell. Tehát elvileg később egy TV egy új kiadott firmware-rel Freesync-képessé tehető, nem úgy, mint a G-Sync-nél, ahol egy extra chipre is szükség van.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#19) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Én esküszöm nem értem az elgondolásukat.
Azután adnak ki egy értelmes konzolt, miután épp a konzol játékokat teszik elérhetővé pc-n is?
Már nem egy helyről hallottam, hogy "mióta elérhető XY játék windows-on, azóta be sem kapcsoltam az xbox-ot".
Szóval ez most kinek, és miért is készül?

(#20) jedis válasza DithenS (#3) üzenetére


jedis
senior tag

Mivel gondolom 100% AMD cucc dübörög benne, az meg 100% FreeSync ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) VTom válasza Laja333 (#2) üzenetére


VTom
veterán

Két teljesen más piacot céloz meg a Microsoft a freesnyc támogatással és az nVidia a G-sync-kel.
Aki egyszer esz G-sync monitort, soha nem fog konzolon 30fps-sel játszani, freesync ide, vagy oda.

Én azt nem értem, hogy ennek mi értelme van, ezért nem fog jobban fogyni az XBox, és a meglévő TV-jét sem fogja senki emiatt lecserélni... :U De persze, mint fícsör bele lehet írni a specifikációba.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#22) Laja333 válasza VTom (#21) üzenetére


Laja333
őstag

Ebben tévedsz. Link

(#23) b. válasza <Lacy85> (#19) üzenetére


b.
félisten

Az xbox szerintem egy konzol -PC hibrid lesz. Igazából csak a dualboot hiányzik róla, egy teljes értékű Windows 10 -zel egyik oldalon Xbox windossal a másikon. Már be is zsebelnék a piacot.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) #16939776 válasza tailor74 (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sejtésem szerint amit ki lehet szorítani a hardverből (TDP-ből) azt ki akarják aknázni, ez jelentheti azt is, hogy fix. 32 vagy 45FPS-t tud a játék a vason. Másik irányból nézve, a kínos részeknél le lehet úgy 24-ig menni, hogy közben nem lesz annyira egyértelmű hogy elveszítettük a 30 fps-t.

Ez olyan PC-sedés: nem kell mindenhol olyan tökéletesen egyenletesnek lennie, kevesebb programozóval, kevesebb erőforrásból hamarabb lesz adott játék piacképes. Ez a versenyképességük fenntartása: párhuzamosan piacon lévő, eltérő képességű hardverekre, különböző felbontású megjelenítőkre való "könnyű" skálázhatóság miatt lesz fontos. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25) VTom válasza Laja333 (#22) üzenetére


VTom
veterán

Egyrészt ez egy vélemény, másrészt az 50fps a G-sync alja, aki G-sync-kel játszik, az általában 80-100 fps-re lövi be a játékokat. Nem fog rohanni XBoxot venni, mert támogatja a freesync-et. :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26) Laja333 válasza VTom (#25) üzenetére


Laja333
őstag

"Nem fog rohanni XBoxot venni, mert támogatja a freesync-et."
Senki sem mondta, hogy rohanni fognak freesync miatt. (Vagyis csak te)
Nézd egy kicsit rendszerben a dolgot, ne csak ilyen I/O-ban.

(#27) álommanó


álommanó
csendes tag

Nálam egyelőre nagyon várós ez a konzol.

(#28) Cyberboy42 válasza <Lacy85> (#19) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

jah, nem érted, meg sokan mások sem értik akkor elmondom.... konzol piacon az USA a mérvadó. nem az lényeg hogy mit vesz a magyar, meg hogy te pénzkidobásnak tartod... ott simán a konzol mellé vesz egy új TV-t mert 3 év után "itt az idelye" ráadásul rengeteg ember aki konzolon napi szinten játszit, PC-hez nem konyít egy kanyit se... a piac fel van mérve elhiheted :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#29) VTom válasza Cyberboy42 (#28) üzenetére


VTom
veterán

Mondjuk ez is igaz...

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#30) tailor74 válasza #16939776 (#24) üzenetére


tailor74
őstag

Elfogadom az érvelésed, logikusnak tűnik. :)

Ugyanakkor az a véleményem, hogy ez az "el PC-sedés" nem biztos, hogy jó irány, egyik vagy másik konzolgyártónál sem. Feltételezésem szerint a skorpió nemigen fog beleférni a 135-140k-s kezdő árba, inkább a 160k környékére saccolom.
Ehhez mérten +40k-ból egy jobb képességű pc össze rakható.

Ugyanakkor mondjuk ezzel meg nem kell "kínlódni", megveszed - játszol.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31) VTom válasza tailor74 (#30) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem nem nagyom mehetnek feljebb árban, mert nem fogják megvenni az emberek, akármennyire jó.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32) tailor74 válasza VTom (#31) üzenetére


tailor74
őstag

Neked legyen igazad, de szerintem bepróbálkoznak egy 159999Ft-os nyitó árral. Karácsonyi szezonban pláne.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#33) vhw


vhw
addikt

Biztos van egy olyan réteg, akit ezidáig "elvből" nem érdekelt a konzol, mert hogy a next-gen gyenge lett. Közülük talán meg lehet győzni párat...
Illetve lesz mire építeni a marketinget - hogy ez most mindennek a netovábbja...

De a boxnak véleményem szerint eddig se az volt a legnagyobb problémája, hogy gyenge, hogy gyengébb, mint a konkurencia, hanem, hogy nem igazán tud még több vásárlót magához csalni, míg a másik oldalon van kínálat újabbnál újabb IP-kből/folytatásokból. (most meg már "belerondít" a képbe ez a Switch dolog is...)

Majd' egy év múlva lesz egy egész korrekt hardverrel szerelt konzol - mivel játszunk rajta? Volt olyan amivel eddig csak azért nem, mert a sima one/one S gyenge volt?

A Win10-zel való osztozkodás miatt még a PC-s táborból se sokan fognak befektetni egy plusz Microsoft konzolba.
És akkor még magát a Scorpiot is gondolom veszteséggel óhajtják árulni.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#34) kicsako


kicsako
őstag

Csak szolnek mindenkinek, hogy nagyon sokan vannak akik telibesz*rjak a pc-t. Nem egy ismerosom van aki meg akkor is konzolt venne ha felaron vehetne erosebb pct. Sokat szamit a casual gamereknek hogy megveszed, berakod a nappaliba es mukodik. Persze az only konzolosok altalaban nem azok akik prohardvert olvasnak...

(#35) #16939776 válasza VTom (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha olcsóbb lesz a játékot előállítani (mint írtam) akkor a hardvert nem feltétlenül kell drágábban adni alá, ugyan úgy lesz bevétel. Ennek ellent mond a rövidebb élet ciklus, lehet hogy a játékokkal csak kompenzálnak és tényleg emelnek az áron. Amúgy az AMD felé egy ilyen "exkluzív" szerződéssel nem biztos hogy annyival drágább, mint erősebb az APU, nem kell a haszonért megküzdeni velük. :)

(#36) VTom válasza #16939776 (#35) üzenetére


VTom
veterán

Lehet, hogy tényleg ebbe az irányba mennek el, az Amazonnak egyszer már bejött a Kindle-lel.
Nem lenne rossz.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#37) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Game Mode VRR (elég hülye egy név, már ha marad) még érdekel is, feltéve ha Nvidia támogatni fogja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.