Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Hát, ha van olyan terület, ahol aztán tankönyve illő módon valósul meg a jogi csűrcsavarás, zavarosban halászás és halandzsázás, az a nemzetközi egyezmények terepe. Ezt kell az adatvédelem által meghatározott extrém magas bizonytalansági index szerinti hatványra emelni, és ez jön ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) doooo


doooo
veterán

Én sem aggódom a Facebook jogászainak megélhetése miatt. Egyedül az erkölcsi értékrendjük lehet problémás a jövőre nézve.

(#3) MaCS_70 válasza doooo (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jogászok nem hoznak döntéseket, ők a szabályokat ismerik, elemzik. Ezen a terepen nem sok köze van az erkölcsi értékrendhez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4) doooo válasza MaCS_70 (#3) üzenetére


doooo
veterán

Dehogynem van. Jelen esetben ők képviselik a céget, és annak álláspontját, és nincs pisztoly a fejükhöz tartva, hogy elfogadják ezt a munkát.

Egyébként ajánlom a kíváncsi jelenlévők figyelmébe az eredeti cikket, jóval árnyaltabb, mint ez a kivonat.

(#5) MaCS_70 válasza doooo (#4) üzenetére


MaCS_70
félisten

De bizony, súlyosan az a kötelességük, hogy a legjobb tudásuk szerint járjanak el a megbízójuk érdekében. Az lenne a súlyosan erkölcstelen, ha nem ezt tennék -- legalábbis egy nagyon távoli határig.

Súlyosan téves sztereotípiák alapján, rossz alapon szokás utálni a jogászokat. Pont nem a szaktudásuk alapján kéne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6) doooo válasza MaCS_70 (#5) üzenetére


doooo
veterán

Az jó, mert pont nem a szaktudásuk alapján ítéltem meg őket én sem. Mindazonáltal ismétlem, olvasd el az eredeti cikket. A szaktudásuk sem feltétlenül tökéletes, onnan kiderül az is.

(#7) bambano


bambano
titán

Cukorhegy: El kell lopnunk az összes adatot!
Jogászok: Nem aggódunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) bambano válasza MaCS_70 (#5) üzenetére


bambano
titán

"az a kötelességük, hogy a legjobb tudásuk szerint járjanak el a megbízójuk érdekében": tehát nem az ügyfelek érdekében járnak el. erről beszélünk.
"Súlyosan téves sztereotípiák alapján, rossz alapon szokás utálni a jogászokat.": egyrészt ugye láttunk már olyan jogászokat, akik jogi végzettségűek, de nem dolgoztak a pályán :P :P :P
Másrészt ha megnézem a jogszabályokat, azok a jogászok, akik azokat kodifikálták, megérdemlik a kritikát.

Én is ismerek kivételt, de keveset :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) MaCS_70 válasza bambano (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

""az a kötelességük, hogy a legjobb tudásuk szerint járjanak el a megbízójuk érdekében": tehát nem az ügyfelek érdekében járnak el. erről beszélünk."

A céges jogász ügyfele a cég. Az ügyfelekkel ebben a kontextusban nem találkozik. Ha egy jogi aktussal kapcsolatban jogi aggályai merülnek fel, azt kizárólag a saját ügyfelével jogosult és köteles azt megvitatni -- nagyon szélsőséges esetben a hatóságokkal. Ha kicseszés történik a cég ügyfeleivel, azt jelezheti a cég illetékes vezetőjével, de többen nem tehet.

Pont úgy, mint egy internetszolgáltató műszaki vezetője. Láthatja, a cégen belül szóvá teheti, hogy éppen mondjuk nagyon szemét módon kapcsoltak le egy fél kerületet a hálózatról, de önhatalmúlag nem kapcsolhatja vissza őket és nem nyilatkozhat a sajtónak.

A jogszabályalkotás meg olyan, amilyen. A jelenlegi magyar helyzetet nem idekeverve: nem a jogász határozza meg a célokat. Ennél pár nagyságrenddel nehezebb a helyzet a nemzetközi szerződésekkel.

Nem ritkák a valóban hajmeresztő megoldások, de jellemzően nem a jogászok szúrják el a dolgokat -- különösen, hogy egyáltalán nem atipikus az a helyzet, hogy egészen egyszerűen lehetetlen olyan megoldást találni egy problémára, ami minden félnek mind jogilag, mind az elérendő cél érdekében kifogástalan.

Az adatvédelem pedig egy állatorvosi elefánt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) bambano válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


bambano
titán

"A céges jogász ügyfele a cég. ": de nem ezt vitattam, hanem azt, hogy gipsz jakab facebook júzernek van-e valós oka megnyugodni attól, amit a facebook jogászai mondanak. NINCS.

Az adatvédelemmel semmi probléma nincs mindaddig, amíg jogászok el nem kezdik összekavarni. Az adatvédelem informatikai téma, nem jogi. De pont te vagy az, aki ezzel tisztában van.

Kedvenc problémámat egyébként kifejtettem a gdpr topicban. Mindenkinek a véleménye érdekel, a tied főleg.

Szerk: most megnéztem. a Digi még mindig meghalhat. pedig rakás jogász látta azt is.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.