Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Zsír. Még jó hogy errefelé nincs :U :W :O

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Terjedjen csak és akkor talán nem kell többet 3k-ért 1 Mbit-t promókat látnom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

És nem is drága az 1000 csomag csak 3900 Ft -nak megfelelő 55lej amiért beviszik az optikai szálat a lakásba.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) CybonTom


CybonTom
tag

Nekem 40/20-as van náluk és egyenlőre a speedtest alapján 50/16-ot kapok... szóval ez egyenlőre inkább csak egy kis pukkanás volt mint bomba robbanás egyenlőre... talán idővel eljut ide is...

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

Már fent van az oldalon az 1000es promója.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Úgy látom akkor hamarosan jönnek a nagyobb UPC-s csomagok. :U

(#7) dajkopali válasza juliabrilke (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

de ettől miért vagy szomorú? :F
ezen a téren még működik a verseny, amivel mindannyian csak jobban járunk :F

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) wolfman


wolfman
veterán

Ahelyett, hogy sebességet növel inkább terjeszkedne a szaros bandája! Értem én a TV reklámokat, de semmi értelme agyon reklámozni a fénysebességet alázó sávszélességet, ha az országban picsányi terület van ahol elérhető az internetük! Legalábbis sok helyen várják őket, de leültek a seggükre és már vagy 3 éve semmit nem terjeszkednek.
A UPC Fiber Powert is úgy reklámozzák, hogy de szupi az egész család fogja a parasztházban, közben meg csak a Budapestiek élvezhetik. De jó nekik, viszont nem csak belőlük áll a világ.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

És itt nincs olyan, mint a UPC havi 300GB-os letöltési forgalomkorlátos "korlátlan" interneténél van?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10) adamssss válasza Oliverda (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt melyik router tudja lekezelni? ha jól tudom a kábel elméleti maximuma 1gbit/s, azaz, lehet a hálózat tud annyit, de a gépig az már nem jut el. Wifin több sávon esetleg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) Stan648


Stan648
tag

Vidéken lakom, itt még nem tapasztalom a hírben említett gyorsítást. Habár a sűrűn lakott területen növelik első körben.

(#10) adamssss: De jó hogy említed, a router-em csak 100-as. :)

[ Szerkesztve ]

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#12) juliabrilke válasza dajkopali (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

UPC-s vagyok. Csak ahogy látom kicsit elakadtak az 500mbites csomaggal.
Ez egy kis ösztönzés lesz végre.

Egyébként örülök neki, mert reménykedem benne, hogy esetleg a feltöltésen próbálnak majd kicsit állítani.

=WiNTeR=: ilyen is csak jó pár évvel ezelőtt volt a UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#13) apatyas


apatyas
Korrektor

Valakinek van épkézláb ötlete arra hogy az inviteltől hogyan szabaduljak meg? Nekik van önálló telefonoszlopuk, a villanyoszlop viszont csak a szomszéd előtt van és onnan földkábelen jön be hozzánk a power. Így elvileg digi/upc-ék nem hozzák be ide mert az a villanydrót alatt van vezetve az oszlopig. Ötlet?
Illetve, már az is javulás lenne, ha nem az ezeréves mindig feljebbpofozott áron adnák a nevetséges sávszélességet. Telefon+internet 2Mbps = 7000 Ft. Az újabb csomagok simán olcsóbbak és több van bennük, de NEM LEHET RÁ ÁTVÁLTANI!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14) Gdi


Gdi
senior tag

Én is akartam végre váltani most nyáron (Kecskemét, Hunyadi város).
Erre csak az utca végén elérhető.. szóval kb 650m-re vagyok a paradicsomtól. De ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy erre nem terveznek a következő években terjeszkedni. Pedig itt vannak a panelházak, ahol valószínű megtérülne a befektetésük.
De így marad a Ex-Fibernetes In**tel vagy T-H**e ADSL, ami 8Mbit letöltés fölött szakadozik és egy nagyobb felbontású képet egy örökkévalóság megosztani, a videót el is lehet felejteni.

Simán megvenném az üvegszálas kábelt is, csak az útbontás/engedély gondolom sokkal drágább lenne :D

Ez így most megforgatja a kést bennem :(

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) atti_2010 válasza adamssss (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A DIGI 1G routert ajánl hozzá.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) Spancho


Spancho
őstag

Sokkal több digis lenne ha elérhető lenne (mondjuk akkor lehet ,hogy kicsit pofátlanabbak lennének :D )
Nálunk pl 20 méterre a szemben lévő házban van digi ,sőt még valami kis iroda is volt,nálunk meg nincs és nem is lesz azt mondták :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#17) MunezXBK válasza CybonTom (#4) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem 50/30 lett a 20/10-ből. Nálad valami nem kerek. Router restartod volt?

(#18) CPT.Pirk válasza wolfman (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a "szaros banda" pontosan tudja mit csinál, ez üzlet. Ha te lennél a diginél vezető, te is a kisebb ellenállás, olcsóbb megoldás felé mennél el, mivel a "last mile" kiépítése és fenntartása jelenti a legnagyobb költséget egy szolgáltatónak, így ők csak ott lépik ezt meg, ahol a népsűrűség kellően magas.

Ha kimenne az említett gyérebben lakott helyekre is, akkor versenybe kellene szállnia az ottani szolgáltatókkal, miközben fent kellene tartania és építenie a saját infrastruktúráját. Ehelyett a saját terepükön vágnak alá a másik szolgáltatóknak.

Tudom ez nem vigasz annak aki számára a digi nem elérhető...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nálunk is Digi van, és biza Gyálon valóban megnőtt a sebesség, Eddig 40/20 volt, a mostani mérés meg. 77/54 lett (wifivel természetesen).

(#20) Gdi válasza Spancho (#16) üzenetére


Gdi
senior tag

20m-re Én lezsíroznám azzal a szomszéddal és áthúznám magamnak :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#21) Oliverda válasza adamssss (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

A gigabites vezetékes. Elég sok ilyen létezik már.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) juliabrilke válasza Gdi (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

25m kábel légvonalban és a probléma megoldva. :DDD

(#23) Malachi válasza wolfman (#8) üzenetére


Malachi
addikt

ez mindig is így volt, hosszú ideig akárhol is laktam éppen BP-en, sehol nem volt DIGI. olyan volt, hogy a túloldalon, meg a két szomszédos!!! lépcsőházban, de nálunk nem. aztán egyszer bedobott a közös képviselet egy kérdőívet, hogy mi legyen, maradjon a T (akkor messze legrosszabb ár/érték) vagy legyen UPC esetleg DIGI.

találjátok ki, mit választott a lépcsőház, illetve hogy hányan foglalkoztak vele egyáltalán annyira, hogy kitöltsék...

szép és jó lépés ez a DIGI-től, bár őszintén szólva nekem a 120-es fibernél már nem kellene több - inkább csökkentsen árat a UPC. :) de hát itt a számversenyt kell megnyerni, szóval gondolom hamarosan jön itt is a duplázás.

(#24) D.Orion


D.Orion
veterán

Remek. Kár, hogy egy hónapja kiköltöztem falura. 10km-re van a megyeszékhelytől(Szfvár->Pákozd) és egyetlen egy szolgáltatónak sincs vezetékes kiépítettsége net szintjén. :W Csak annyit tudok rá mondani, hogy nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#25) adamssss válasza Oliverda (#21) üzenetére


adamssss
veterán

Ez igaz, viszont az 1 gbit 6 1000 mbit, amit nekem a valóságban sohasem sikerült elérnem. Ráadásul megnézem azt a routert ami bírja mondjuk a torrentet 1000mbit-el. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) dajkopali válasza =WiNTeR= (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

én ennek a "legendának" annak idején utánajártam: nincs olyan, hogy 300 giga korlát
forgalomkorlátozás viszont van
ez a helyzet elég gumi és képlékeny: a cégnél nincs olyan policy, hogy 300 vagy 500 gigánál lekorlátoznak, olyan viszont van, hogy az adott körzetben az "extrém letöltőket" - hogy ez pont mit jelent, az relatív, nekem a szóvivő azt mondta, hogy a "több száz gigákat" forgalmazókat "szükség esetén" átmenetileg korlátozzák
mivel nekem is UPC-előfizetésem van, ezt meg tudom erősíteni: az átlag ügyfélhez képest extrém letöltés esetén a korlátozás, van, de csak átmeneti, valóban figyelik a forgalmi helyzetet, és később visszadobják a sebességet

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) club1 válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


club1
veterán

Akkor Mogyoródon és Kerepestarcsán miért épített ki új hálózatot bő két éve a Digi? Invitel és UPC is jelen volt, és nem túl sűrűn lakott falvakról van szó...

(#28) =WiNTeR= válasza dajkopali (#26) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Köszi az infókat! :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29) GRaul


GRaul
őstag

tudnatok valami jo routert ajanlani a legnagyobb sebességhez?
Tudom hogy ez nem az a topik.... please :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#30) Dany007


Dany007
veterán

Uh akkor ez volt a tegnapi fless!

Toltottem le egy filmet... es meglepoen neztem hogy 6,5MB/sec et irt ki. Mondom az hogy lehet???
2.700-at fizetunk a 20/10-es netert...
25perc alatt jott le a 8,8gigas film...
Aztan nyomtam egy speedtesztet es nem ertettem mert van 54/34Mbit-es sebessegem...

Mostmar kezdem kapizsgalni... Hat ez allat! :) Bar a 20/10 is boven eleg lenne amugy.

(#31) CPT.Pirk válasza club1 (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor tudnak valamit, ami én nem. Abból indultam ki hogy errefelé oda húzták be, ahol panelok vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Gdi válasza juliabrilke (#22) üzenetére


Gdi
senior tag

Spancho-nak igen, nekem 650+ azért nem egyszerű.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#33) club1 válasza dajkopali (#26) üzenetére


club1
veterán

Részlet a UPC hatályos ÁSZF-ből:
A fentiek figyelembe vételével a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az
egyéni Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget
meghaladja (extrém használat). Amennyiben az egyéni Előfizető az extrém használatnak minősülő adatmennyiség 80%-át eléri, a Szolgáltató erről értesíti az egyéni Előfizetőt, a jogkövetkezményekre történő figyelmeztetéssel, és egyúttal felhívja a szerződésszegő magatartástól való tartózkodásra.
Ha az egyéni Előfizető forgalma meghaladja az extrém használatnak minősülő átvitt adatmennyiséget, akkor
a Szolgáltató az egyéni Előfizető szolgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni. Amennyiben az egyéni
Előfizető a szerződésszegést a Szolgáltató jogkövetkezményekre történő felhívása esetén sem szünteti meg, azaz adatforgalma az értesítést követő hónapban ismételten meghaladja a 300 Gigabyte adatmennyiséget, a Szolgáltató a szerződést az ÁSZF 12.3.3 pontjában foglalt rendelkezéseinek megfelelően felmondhatja.
A Szolgáltatás korlátozása a jelen pont alkalmazása szempontjából az egyéni Előfizető által igénybe vett
Internet-hozzáférési csomaghoz rendelt adatátviteli sebesség maximum 90%-os lassítását, azaz a rendelkezésre álló sávszélesség csökkentését jelenti. Ez az alacsonyabb sebesség továbbra is – időbeli
korlát nélkül – lehetővé teszi az egyéni Előfizető számára, hogy a Szolgáltatást teljes értékűen használhassa. A szolgáltatás korlátozásának időtartama alatt az egyéni Előfizető az egyedi egyéni Előfizetői szerződésében meghatározott havidíjat köteles fizetni, mely díj a korlátozásra okot adó időszakban megvalósult, a fentiekben meghatározott extrém használat ellentételezéséül szolgál.

(#34) proradeon válasza GRaul (#29) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A legolcsóbb megoldások, melyek biztosan tudják NAT-olni a gigabites kapcsolat valós sebességét (~920 mbps):
- TP-Link TL-WDR3600
- TP-Link TL-WDR4300
- Asus RT-N65U

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#35) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Nekem még nem növekedett a sebesség, a UPCről meg az a véleményem hogy inkább hotdogot áruljon net helyett :D

[ Szerkesztve ]

(#36) dajkopali válasza club1 (#33) üzenetére


dajkopali
addikt

nekem erre a szóvivő azt mondta, hogy valóban, mert a torrent miatt kellett egy számot meghatározniuk, de a gyakorlatban nem alkalmazzák üzletpolitikai szempontokból, illetve egyedi döntéseket hoznak

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#37) V.Dave válasza D.Orion (#24) üzenetére


V.Dave
senior tag

Kőszárhegyen van UPC és nagyon megvagyunk vele elégedve, mondom ezt úgy, hogy ez egy 800 lelkes tanya :D

Xiaomi mi 8 6/128

(#38) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Erre a hirre reagalva en is megneztem speedtest-el, es 68/54 Mbit lett a 40/20-bol, koszi a hírt, koszi DIGI :D
ja, es tudtommal nalam sose volt korlat, sem sebessegben, sem forgalomban...(sose lattam, hogy leesett volna drasztikusan)

[ Szerkesztve ]

(#39) Namelesske


Namelesske
addikt

Errefelé vágyálom még egy 10 megás net is.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#40) Rhino666


Rhino666
őstag

Szegeden még mindig 80/25 a 80/25. Mindjárt sírva is fakadok. :O :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#41) Rick4


Rick4
félisten

még ha ez elsősorban most még csak a sűrűn lakott területeken érzékelhető is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42) GRaul válasza proradeon (#34) üzenetére


GRaul
őstag

köszönöm. a két TP link közül melyiket vennéd ? :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#43) #68216320 válasza proradeon (#34) üzenetére


#68216320
törölt tag

Inkabb ez alapjan

www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/view

(#45) kovsol


kovsol
titán

Én Székesfehérvár belvárosában lakom, itt most nekünk 40/20 helyett 80/54 -t mér a speedtest router újraindítás után. Már gigabites routerünk van. Úgy fest nálunk nem bírja a 100Mbitet se a rendszer. Talán majd fejlesztenek rajta.

(#44) fejesattila Itt már a növelt sebességeket listázza pedig.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#46) Zull


Zull
senior tag

"And I'm just sitting here using my 5mbit ADSL as my only option"

(#47) proradeon válasza #68216320 (#43) üzenetére


proradeon
őstag

Kedves kolléga. Pontosan tudom mi alapján ajánlottam az adott router-eket a fórumtársnak. Az általad linkelt lista is figyelembe van véve, viszont ha csak az alapján javasolnék neki router-t, akkor 60k-sat kellene ajánlanom, ami azt hiszem nem a megfizethető kategória.

Az általam ajánlottak ugyanúgy képesek 920 mbps-ot NAT-olni, és mégis a 15-25k-s kategóriába esnek.

(#42) GRaul: Ha nincs 3x3 MIMO WiFi képes kliensed (450 mbps), akkor bőven elég a TP-Link TL-WDR3600.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#48) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Szuper, mi is a héten növeltünk sebességet. 5 megabitről 10-re :)) (az is egyelőre nyolc, mert a T-home szerint nem kell ám új modem, mert ami most van (8 éves Huawei), az is megfelelő. Kár, hogy 8 megabitnél többet nem képes továbbítani :)) ).

Meg az is vicces, hogy múltkor direkt rákérdeztem, mikor lesz itt (Mezőkövesd széle) végre optikai kábel. Kiderült, nem is tervezik. Hát hurrá.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#49) bambano válasza dajkopali (#7) üzenetére


bambano
titán

egyébként nem, nem igazán működik a verseny, mert csak a felhasználók egy kis részénél van szolgáltató választási lehetőséged.

mondjuk nálam annyi szolgáltató van, hogy megszámolni se tudom, de ez a hely elég ritka az országban :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nálunk Győrben az eddigi 20/10-es (ami gyakorlatban 22/12 volt) nőtt 30/20-ra, szóval szép-szép, de ez valahogy nem 50/25....
Igazából mindegy, a DIGI-vel eddig is meg voltunk elégedve, ezután meg főleg meg leszünk.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.