Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valaki lefordítaná ezt "marketing nyelvről" magyarra? :Y :F

Az IoT melyik területe ígéretes egyébként? A smart home szegmens nagyon nem tűnik annak, de gondolom vannak olyanok is, amikre lesz kereslet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mennyi haszontalan pénzkidobási lehetőség...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Hiftu válasza bambano (#2) üzenetére


Hiftu
senior tag

Szerintem a lemaradástól való félelem, ami sokszor vezérli az üzleti döntést. Persze a végeredmény vegyes: a virtuális valóság eddig nem sikertörténet (korai beugrók általában buknak), az okostelefon fejlesztés pedig az. Itt a késői beszállóknak nehéz (Intel, Ms) . Kérdés, hogy a Dell IoT-je hova fog kerülni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#4) Tigerclaw válasza bambano (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos az IoT a jelen egyik buzzword-je és amíg ki nem pukkad, addig sok IT cég stratégiát alapoz rá. Nem lenne ezzel baj, de sajna most is csak szemellenzősen beállnak a taposómalomba és addig mennek amíg nem koppannak nagyot. Biztos hogy rengeteg hasznos ága van az IoT-nek, amit érdemes fejleszteni, de vagy nem látják még hogy melyik az, vagy csak szokás szerint a marketingesek erősebbek a döntési folyamatban és ezért nyomják az okoshűtő, okosmosógép blődséget.

Le kellene tisztázni a termékszegmenseket és azokra koncentrálni, amiknek tényleg van haszna, értelme és lesz is rá fizetőképes kereslet. A smart home sem ördögtől való csak nem kellene olyan árréssel dolgozni, ami lehetetlenné teszi az eladását. A különböző okosizzók, konnektorok, szenzorok, központok olyan horror drágák, hogy csak a geekek, a milliomosok, vagy a bolondok veszik ezeket...igaz az utolsó réteg egyre nagyobb.

A közlekedésben pl. lehetnek hasznos megoldások az IoT és M2M területen. (diagnosztika, forgalomirányítás, navigáció, fekete doboz funkció, automatikus segélyhívás baleset esetén, nem beszélve az önvezető autókról)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) bambano válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

attól félek, az adatbázis építési mánia elhatalmasodott. azért tolják az iot-t, mert abból hatalmas mennyiségű adatot lehet kinyerni, amit fel lehet dolgozni, ahhoz hálózat kell, szerverek, mesterséges intelligencia (rotfl), stb. ez mind-mind pénz. és az adathörcsögöknek nem elég a facebookból meg a w10-ből kilopott adat.

akkor fog nagyot durranni az iot buborék, ha az emberek rádöbbennének végre, hogy lopják az adataikat és megálljt parancsolnának ennek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) BatchMan válasza bambano (#5) üzenetére


BatchMan
senior tag

Van igazságod, de volt egy pont, amikor fejes kellett ugorjak mézesbödönbe, vagy kimaradok belőle. Amikor regisztrálod az Android készüléken magadat a nagy G-nél.
Rádöbbentem, hogy lopják az adataimat, de nem tudom megoldani, hogy ne. Amúgy tök jó itt a "melegvizes lavórban" ;) hasznos, amit kapok az adataimért.
Az IoT szépen be fog szivárogni. Ami hiányzik még: egy nyílt szabvány, hogy az egyes gyártók termékeit lehessen variálni. Amint ezt meglépik, beindul a bolt. De egyenlőre mindenki magának akarja az egészet. Naívok.
A Dell a tetejére ad megoldásokat, csak azt nem látom, mire lehetne azokat használni IoT vonalon.

OFF:
Amúgy adathalászatból van hova fejlődniük. Mielőtt veszek valamit, körülnézek a neten. Megvettem már a terméket, de hetekig tele vagyok hirdetésekkel a már lebonyolított üzlettel kapcsolatban. Minek?
De legalább kiegészítőket kínálnának. De nem. Sőt sokszor pont azt, amit és ahol megvettem. Grat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.