Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Az automata overclockon szoktak állítgatni? Érdemes driverfrissítésenként újrakerestetni a tuning-értékeket?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) Dtomka válasza #98320896 (#1) üzenetére


Dtomka
veterán

Nálam néha van olyan, hogy a kép felénél 1 csík jelenik meg, Win betöltése után. Alt + tab vagy a monitor felbontását módosítom alacsonyabra majd vissza és utána helyre áll.
Az ilyen hibát mi okozhatja? Kábel? Lehetséges, hogy driver probléma? De egy pár drivert már cseréltem mióta megvan a jelenlegi monitorom.

(#5) Dtomka válasza #98320896 (#4) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, megnézem majd egy másik kábellal is. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#6) Segal válasza #98320896 (#4) üzenetére


Segal
veterán

+1
Hiába jött pár napja is 1, direkt nem tettem fel még a böngészős hibás driverem ellenére sem mert tudtam hogy pár nappal késübb úgyis jön a Cyberpunk-hoz is a driver.
Már ki is próbáltam 2 másik játékkal, tényleg atomstabil és semmi fps vesztés.
PLusz jó hír hogy a böngészős bug is megszünt :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) MoVieFaN


MoVieFaN
tag

G-sync-kel nálam katasztrófa 1080Ti-n. Teljesen véletlenszerűen be-be villan a kép (asztal, böngésző stb.). Nagyon idegesítő. DDU-val megvolt a teljes újratelepítés is, de ugyanaz a jelenség.
Ma vettem meg a Cyberpunkot, de ez így nagyon gáz nVidia. Ahoyg látom mások is küzdenek ezzel. A megoldás eddig, ddu-val visszatenni a 457.30-at vagy korábbit. Azzal nekem sem volt ez a probléma, de abban viszont nincs Cyberpunk profil. Sakk-matt.

Olyan hirtelen jelent meg a játék, hogy nem volt idő felkészülni, tesztelni... :W

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#8) #16939776 válasza Dtomka (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem tudod PrintScreen-el kifényképezni a hibát, akkor nem a frame-buffer-ben lévő kép hibás, tehát ekkor nem a Driver-VGA a csík okozója.
Ahogy látom G-sync monitorod van. Az a "csík" a kép felénél netán függőlegesen van, és ha jobban megnézed, akkor az egyik képfélen az utolsó oszlopok a "végéról" a képfél "elejére" csúsztak át?!

[ Szerkesztve ]

(#9) Sylvanas válasza #16939776 (#8) üzenetére


Sylvanas
csendes tag

Az én monitorom nagyon ritkán ezt szokta csinálni, mert szériahibás. De ha kikapcsolom és vissza akkor helyrejön, más baja szerencsére nincs :)

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#10) gejala válasza MoVieFaN (#7) üzenetére


gejala
őstag

1080Ti-n valamit nagyon elrontottak ebben a driverben. Durva hibákról panaszkodnak sokan és mindnek 1080Ti-je van.

(#11) tibaimp válasza MoVieFaN (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

MI ez a "Cyberpunk profil" pontosan?
Csak mert én is megvettem a gémet, de nem szeretnék drivert frissíteni, a régebbi 457.30 van fenn nekem is, és ez fasza a többi játékkal is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Predatorr válasza tibaimp (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

Már rég csak letöltöm a drivereket, hátha kell, de még egyikre sem volt szükség.

gejala: Nekiálltak volna az AMD-s avultatásnak?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13) GreatL válasza tibaimp (#11) üzenetére


GreatL
őstag

Pontosan a játék fejlesztői és az nVidia által elkészített beállításcsomag specifikusan a játékhoz. A profilok játékonként is vannak, darabra, jó esetben nem szúrják el a régi profilokat csak hozzáadódik a CP is a listához.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) tibaimp válasza GreatL (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom a grafikai beállításokra gondolsz itt, mint "profil", de azt majd én beállítom, úgy is jobban tudom, mint egy program...

Predatorr: ezzel én is így vagyok! Főleg, mert vannak régebbi játékaim is, például Witcher 3, ami nem szerette az új drivereket.

Elméletileg akkor csak ennyi az előnye? Graf optimalizáció nincs? (régebben az AC-khez le kellett a legújabb AMD drivert szednem, mert rángatott, mint az állat a 290x-en, de mikor drivert cseréltem, minden fasza lett).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) GreatL válasza tibaimp (#14) üzenetére


GreatL
őstag

Nem, nem tudod jobban beállítani mint egy program. Ha speciális élsimítási mód van vagy bármilyen alternatív memóriakezelés annak csak ők tudnak helyet csinálni a driverben és a memóriában.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#16) MoVieFaN válasza gejala (#10) üzenetére


MoVieFaN
tag

Nálam az lett az átmeneti megoldás, hogy visszavettem a képfrissítést 120Hz-re. 144/165Hz-en jön elő a probléma.

Csak pár gyöngyszem:
"I'm getting a TON of screen flickering on the desktop from these drivers. That random screen flash that I think is caused by G-SYNC is happening so much lately. It used to happen maybe one a day, now it's happening back to back multiple times a minute. What a mess."
"My Dell S2721DGFA 165Hz Gsync Compatible monitor flickers black on the desktop. Tried with Gsync on and off. Default Settings. Not running anything."
"For anyone who got flickering try going back to 457.30 that will eleminate the screen flickering. @ least it did work for me. "

#11 tibaimp A tegnapi driver change log: "Our newest Game Ready Driver brings optimal support in the ray-traced and DLSS-enhanced Cyberpunk 2077." Ezek mondjuk nem érintenek, de ahogy láttam a játék profilja is ebben a driverben jelent meg. GreatL már jól leírta azóta.

[ Szerkesztve ]

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#17) Dtomka válasza #16939776 (#8) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm a választ!
Ha lesz még ilyen akkor dobok róla egy képet. Ide vagy az nvidia topicba?
"Az a "csík" a kép felénél netán függőlegesen van, és ha jobban megnézed, akkor az egyik képfélen az utolsó oszlopok a "végéról" a képfél "elejére" csúsztak át?!"

Pontosan! Elfelejtettem megemlíteni, hogy jobb oldalon látszódik még 1 csík, úgy ahogyan említetted.

Ez monitorhiba?

(#18) nexplo válasza #98320896 (#4) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is maradt minden :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) nexplo válasza Dtomka (#3) üzenetére


nexplo
őstag

Nem Acer Predator monitorod van? :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Dtomka válasza nexplo (#19) üzenetére


Dtomka
veterán

Majdnem az lett de az Asus PG279Q -t választottam.

[ Szerkesztve ]

(#21) nexplo válasza Dtomka (#20) üzenetére


nexplo
őstag

Azért kérdezem, mert a G-sync nél volt ilyenfajta hiba a képernyők közepén. Én ugye Acer-es vagyok és ott erről tud a gyártó.
Most látom hogy #8 Duracellm... is ezt kérdezi feljebb. Ez egy G hiba a szinkronizációnál. Elvileg a monitor ki-be kapcs megoldja. Nálam pár havonta volt talán egy ilyen. De már lehet régebben is talán. :)

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) #16939776 válasza Dtomka (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez abban az értelemben az, hogy a monitorban keletkezik, de nem lehet tőle "megszabadulni", mert gyártótól, minőségtől, felbontástól függetlenül, bármelyik G-sync modulos monitornál előfordulhat.

Nekem az új információ volt hogy alt-tab-ra helyre állt, nem lehet az a háttérben, hogy a desktop és az ingame felbontásod eltérő, szóval alt-tab közben felbontás váltás történik, ami miatt amúgy is újra kell szinkronizálnia?

#21 nexplo: Van ennek a problémának valami "hivatalos neve" ? Mert több ízben kerestem de nem találtan róla leírást, igaz a G-sync modulhoz sem semmilyen dokumentációt. (kellettek volna ilyen adatok hogy: méretek, disszipáció, max. megengedett hőmérséklet.)

[ Szerkesztve ]

(#23) Dtomka válasza nexplo (#21) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszi választ! Értem, akkor nem kell attól félnem, hogy egy nap elromlik.

#22 Duracellm...
Köszi a választ.Igen, alt + tab vagy a felbontás módosításával szoktam orvosolni ezt a jelenséget. Asztalon is zavaró, de játék közben nagyon.

Nem tegnap jelentek meg a g-sync monitorok. És ennyi év elteltével ezt a hibát nem tudják végleg megoldani? Még ha a legolcsóbb monitorokat érintené, nem mondom, hogy megértem. De ott igaz a mondás "olcsó húsnak ... "

(#24) nexplo válasza #16939776 (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Amennyiben bemész egy komolyabb pl Acer boltba akkor nem hivatalosan egyből tudni fogják hogy létezik ilyen hiba aminek a G-hez van valami köze. Semmi többet nem tudok róla mert nem nagyon propagálják a gyári "hibákat" ugye hivatalosan :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) Predatorr válasza GreatL (#15) üzenetére


Predatorr
őstag

El vagy tévedve. Klasszisokkal lehet emelni egy játék képminőségét driverből (csak bírja a VGA). Gondolom, még kényszerített módról sem hallottál. Vagy ott vannak az .ini módosítások egy-egy játékhoz, amelyekkel szintén.

tibaimp: Ja, AMD-nél így van: újakba beteszik, régi játékok támogatását meg kiveszik, hogy vegyél új VGA-t. Pár év után meguntam, hogy valami valamiért valahogyan mindig szar, meg hogy egyik driverre nem lehet rátelepíteni a másikat szignifikáns teljesítményvesztés nélkül (pár hónap alatt több %). Amíg meg RT-ben sem érik utol az nV-t, nem is érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) Mr Chapel


Mr Chapel
tag

Már írtam a driveres fórumban is, de lehet hasznos infó ha itt is megosztom. World of warcraft alatt az új driverrel random villognak a textúrák, tereptárgyak. Szóval aki esetleg azzal játszik, az új drivert nem erőltetném. Mások is jelezték hogy nekik is ilyen, nem egyedi eset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.