Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Én meg az elmúlt hetekben több ismerős gépéről szedek le mindenféle vacak kártékony chrome extensiont, leginkább közösségi médiákba terjesztősöket.
FF-nál is előfordul.

Jobban kellene felügyelni.
Hiteles(nek látszó) forrásokból is.

Ez van amikor túl komplikált és szabad egy rendszer és ezt nem követi a biztonság.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) Cathfaern válasza Gdi (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azon nem nagyon tudsz mit felügyelni, hogy ha a fejlesztő saját accountjával belép valaki (amit elvileg akár két faktoros authentikáció is védhetett volna) és feltölt egy új verziót egy népszerű és régóta létező kiegészítőhöz (tehát nem a "ismeretlen user feltölt valami új szemetet" esete).

(#3) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ez is azt igazolja, hogy az automatikus frissítésnél nagyobb hülyeség nincs.

We are only Stardust...

(#4) zizidor válasza Jinxb1rd (#3) üzenetére


zizidor
senior tag

Kivéve azt az esetet, amikor valamiben kritikus sebezhetőséget találnak, javítják, és frissítik.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#5) schawo válasza zizidor (#4) üzenetére


schawo
titán

Mint például most a javításkor. Ha nem lenne, akkor a többség hónapokig használná a rossz kódot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) Gdi válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

"Nem fogadunk el semmit, csak mert régi a fejlesztő, meg ismert vacka van" - hozzáállással talán lehetne felügyelni.
Ez az üzemeltető felelőssége, bár igaz hogy tartani valakiket, akik minden committelt changet átnéznek az igen költséges, de ahogy elnézem az említett cég pénzügyi mutogatásait beleférne pár millió dollár még erre a célra.

Egyébként pont ezek a fejlesztők lehetnek jó célpontok, vagy "alvó ügynökök", mivel pillanatok alatt lehet megfertőzni nagy számú célpontot.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) sanyy334 válasza Gdi (#1) üzenetére


sanyy334
csendes tag

A google fiókján keresztül töltötték fel a kiegészítőt. A githubon azonnal kiszúrt(a)ák volna a kódot.

Ez inkább a google hibája, ha "mezei account-tal" aláírás nélküli szoftvereket is engednek feltölteni, frissíteni, telepíteni. Semmire nem mentek volna a fiókjával a privát kulcsa nélküli, aláíratlan addon-nal.

Hátha bevezetik a jövőben ezt is, kötelező jelleggel, illene, "biztonságbetyárok". (Majd a bkk-tsystem megmutatja nekik hogy kell ezt.)

(#8) Zigur válasza Gdi (#6) üzenetére


Zigur
senior tag

Néhány hete olvastam a /.-on hogy van már jópár cég, amik felvásárolnak néhány népszerű chrome bővítést a fejlesztőtől, és annak új verzójába adatgyűjtőket tesznek be, és a fejlesztővel álíratnak egy NDA szerződést, hogy nem szólhat arról hogy eladta a komplett addon-t másnak.

[ Szerkesztve ]

(#9) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Hogy jutottak át a 2-faktoros hitelesítésen?

(#10) sanyy334 válasza Balazs_ (#9) üzenetére


sanyy334
csendes tag

Úgy, hogy nem használt a tweet szerint.

(#11) kymera


kymera
senior tag

What ??? Akár keyloggerként is üzemelhet ? Ez azért nem elhanyagolható .

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#12) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

No igen, én már csak ezért sem használok böngésző kiegészítőket, 1-2 letöltős cuccon kívül.

(#1) Gdi Még a végén a MS-nak lesz igaza az Edge-dzsel, meg a szigorított bővítmény politikájával.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) zizidor válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére


zizidor
senior tag

Azért a full paranoia nem optimális megoldás.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.