Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Kész vicc amit ezek a jogvédő szervezetek csinálnak. Mitgondolnak? Majd mindenki az iTunes-on fogja megvenni az mp3-om zenéjét az mp3 lejátszójára, mikor ottvan a kívánt CD a polcon és csak annyi a dolga, hogy pár perc alatt berippeli? Nevetséges az egész, komolyan mondom.

De ugyan így nevetséges a magyar jogvédők próbálkozása is...

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Gregorius


Gregorius
őstag

Azt hiszem nem kell túl nagy fantázia ahhoz, hogy előbb-utóbb eljussunk oda, hogy más ember jelenlétében (vagyis nem szigorúan személyes használatra) slágert énekelni lopás (az előadó helyett téged hallgat), utána hangszalagokkal rendelkezni lopás (az éneklés eszköz arra, hogy visszaélj a szerzői és szomszédos jogokkal, ráadásul az énektanárok erre buzdítanak is), utána már a levegő (a hangot hordozó médium) után is átalány jogdíjat fizethetsz. :((( Ez egyszerűen siralmas. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) Grayraven


Grayraven
csendes tag

Fura ez az egész. Végső soron miről is van szó? Filmek, zenék? Mi ez mind? Szórakozás. Lehet nélküle élni, nem halsz tőle éhen, ha nem veszel. Sokaknak még az élete sem lesz lényegesen rosszabb, ha nem hallgat, nem néz. Ráadásul legalább egy tucat slágerben énekelnek a csend szépségéről. :D

Mindenki gyorsan felháborodik a kiadók és jogvédők (szerintem is nevetséges) elkeseredett harcán a még több és több bevételért, aztán meg megy, és megveszi a CD-t, megvásárolja a digitális tartalmat, beül moziba, megveszi a DVD-t. Kíváncsi lennék, mi történne, ha kialakulna egy egységes, szervezett, és tudatos tiltakozás, ami túlmutat azon, hogy a vásárlók felháborodnak. Ők ilyen feltételek mellett kínálnak valamilyen élet szempontjából nélkülözhető szolgáltatást? Nos, akkor nem kérünk belőle. Vajon mi történne, ha egy éven keresztül a jelenlegi fogyasztók 5-10 százaléka vásárolna csak jogvédett szórakoztató tartalmat?
Akinek pedig lételeme a muzsika, az hallgasson rádiót. Ugyan idehaza még csak gyerekcipőben jár, de külföldön és a kiadók fő bevételi forrásának számító országok nagy részében, a megfizethető mobil szélessáv sem ismeretlen, az internet pedig hemzseg a jobbnál jobb digitális rádióktól. Sokszor a tetemes zenegyűjtemény megléte mellett is inkább ezeket választom, mert élvezet jól szerkesztett, válogatott, és változatos zenei műsort hallgatni, ingyen, az internetkapcsolatom, és pár reklám végighallgatásának árán.

(#4) Ijk


Ijk
nagyúr

Egy újabb polgárpukkasztó hír. Azt hiszem itthon senkinek nem kell attól tartania, hogy egyszer csak jön a hatóság és bekaszliz, ha felmásoltál pár száz megvásárolt cd-t a gépedre. Sőt, az emberek nagyobb része Dc-zik, torrentezik, szóval a zenék nagy része megosztásból származik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) Raymond


Raymond
félisten

Nem azert mennek utana mert a sajat CD-jeit ramasolta a PC-re hanem sima letoltesert es P2P sharing miatt:
[link]
Persze a tobbi idiota RIAA kijelentes a CD masolasrol amit az itteni hir is emlitt meg igaz, csak ebben az esetben a WP is "kicsit" felreertelmezte az esetet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) dajkopali válasza Raymond (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

kösz, pontosítom, most végignéztem az egész történetet, ráfér egy kis javítás, még a Wired is beszopta :O

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) vicces válasza Grayraven (#3) üzenetére


vicces
addikt

ugye csak a netes rádiokról beszélsz?? a hazai "éteres" rádiok zenei kinálata iszonyatosan pocsék. néhény 100 vagy azt is meg merem kockáztatni, hogy max 100 zeneszámból szórakoztatnak. kb havonta változik kicsit a kinálat..
zért hallgatok itthon netrádiokat. remélem mihamarább az autóban is meg tudom majd hallgatni őket. illetve most is tudnám, csak macerás, és még drága móka..

:)

(#8) Raymond válasza dajkopali (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Gyakorlatilag mindenki beszopta merthat elmeletileg a WP tudja mirol ir (hahaha) egeszen addig amig valaki el nem olvasta magat a beadvanyt. Csak az eltartott egy darabig :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) Boz


Boz
csendes tag

Szerintem jobban járna a RIAA ha békésen megyegyezne és némi átlagos jogdíjat szedne magának az üres CD-k, a műsoros CD-k, az MP3-akat feltöltő netes oldalak üzemeltetőitől, akár netszolgáltatóktól is, stb. Szerintem így is szépen megélne. Mégnagyobb pofátlan profithajhászás, hogy aztán mindenkit beperlek akit tudok. A másolgatás ellen nem tud mit tenni úgyse.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kazimír válasza Raymond (#8) üzenetére


Kazimír
őstag

Továbbra sem értem, mi a problémája a RIAA-nak azzal, ha valaki lemásol egy legálisan vásárolt CD-t. Ha csak nem tudják bizonyítani, hogy én azt nyakra-főre terjesztem. De ha még a jogászok álláspontja sem egységes a kérdésben? :F

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#11) Olasza


Olasza
aktív tag

Most már leírom azt, ami a legjobban zavar: döntsék már el, hogy vajon mit vásárolok. Egy lemezt, vagy szolgáltatást (szoftver, zene film, stb)? Ha lemezt, akkor nem fizetek jogdíjat, ha szolgáltatás, akkor pedig a tönkrement lemezt cseréljék ki a lemez ktgeinek az árán! Mert ez a mostani helyzet kiábrándító. Veszek egy 10k Ft-os játékot, és ha megkarcolódik a 100 Ft-os lemez, akkor így jártam.
Kellene már egy fogyasztóvédő társulat ezek ellen, mert a jog ezeket úgy sem követi, se nem tisztázza. Ennek a legegyszerűbb megoldása a garancia lenne: 3 évig garantáltan hallgathatom a zenét, ha nem, kicserélik. Ezzel a cikkben szereplő is védekezhetne, csupán óvni akarta a lemezeit.

(#12) dajkopali válasza Raymond (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, ez volt a gáz, reggel megpróbáltam letölteni a beadványt, volt hozzá egy link, de az istennek sem sikerült, legalábbis akkor.. :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

Nem tökmindegy? Adjad a pííííízt!

Általában nyugodt, racionális véleményeket szoktam mondani, de most úgy érzem, hogy dögöljön meg MINDEN RIAA dolgozó. Kivétel nélkül, a takarító is, nem érdekel, atomot nekik, a családjukkal együtt kiirtani mindet. Nem folytatom, mert már ez is közel lesz a figyelmeztetéshez.

(#14) #96302336


#96302336
törölt tag

Még jó, hogy a RIAA amcsi. Így egyenlőre nem érint az óvodás hiszti, amit mostanság csinálnak. Nem véletlenül csinál egyre több előadó olyan megoldást, hogy kikerülje a kiadó-hiénákat. A régi világ már régen elmúlt, mikor kizárólag bakeliten lehetett megszerezni a zenéket. Sőt, már akkor divat volt a "magnózás", ráreppent a REC gombra a jóember, és szabadon felvehette a zenét. Az ilyen őskövület múlt századi begyöpösödött intézménynek, mint a RIAA nincs jövője. Elöbb adok pénzt az együttesnek, mint az ilyen hiénáknak. Inkább fizetnék közvetlenül az előadónak, mint egy közbülső cégnek. Csak sajnos nem minden előadó engedhet meg magának profi stúdiót, és ezzel vissza is élnek a kiadók.

(#15) skorpio


skorpio
csendes tag

Pénzéhség nem ismer lehetetlent. Végül csak titokban, egyedül hallgathatom, hogy senki meg ne hallja!

(#16) #64791808 válasza #96302336 (#14) üzenetére


#64791808
törölt tag

Egyelőre. Ha a pénz és a hatalom együtt van, semmi más nem érdekes, sem erkölcs, sem etika, sem józan ész. A RIAA-ról H, G, és G jutnak eszembe a II. VH nevű filmdráma német főszereplői közül.

(#17) #96302336 válasza #64791808 (#16) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem inkább a Nagy Testvér, mert a RIAA szó szerint vadászik az áldozataira, hogy ki követett el szerintük lopást. Pfff. Méghogy lopás a gyári legális CD biztonsági másolatata :(((
És mi van azokkal a gyűjtőkkel, akik ritka bakeliteket gyűjtenek. Hallgassák a ritkaságot, míg tönkre nem mennek?
Apuuuuuuuu! A Pistike ellpota a homokomat a vödrömbőőőőőőől, nekem az a homok kell, nem az, ami körbevesz a homokozóbaaaaaaaan :W

(#18) #96302336 válasza skorpio (#15) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mint régen a Szabad Európa rádiót...

(#19) ALI_G válasza skorpio (#15) üzenetére


ALI_G
veterán

ha rádióban hallom már akkor is fizessek? elmennek a 'csába. :W

(#20) dabadab válasza Kazimír (#10) üzenetére


dabadab
titán

A jogaszok allaspontja teljesen egyseges a temaban, csak a RIAA propagandagepezete kavarta a szart (vagyis csak a sajtonak mondtak ilyeneket, hogy a CD rippelese barmifele torvenybe utkozne, ezt a birosagon nem mertek elsutni).

DRM is theft

(#21) Rickenstein válasza skorpio (#15) üzenetére


Rickenstein
senior tag

[...*]

*

[ Módosította: Viktor0610 ]

PS C:\>_

(#22) #64791808 válasza #96302336 (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az Orwelli társadalom képét nem akartam szóba hozni, mert mostanában divat lett gúnyolódni vele, de abszolút igaz.

Egyébként nem az a kérdés, hogy ezek a dolgok megvalósulnak-e, lesz-e rosszabb, vagy itthon is így lesz-e, csak annyi a kérdés, hogy mikor.

(#23) #64791808 válasza Rickenstein (#21) üzenetére


#64791808
törölt tag

Tárgytalan.

[ Módosította: Loretto ]

(#24) Viktor0610 válasza Rickenstein (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már bocs, de hogy kerülnek ide a zsidók? :F

Jó lenne, ha mellőznéd az alapok nélküli flame-keltést...

Samsung Galaxy A54

(#25) dabadab válasza Viktor0610 (#24) üzenetére


dabadab
titán

Ize, alapelvek, moderalas?...

DRM is theft

(#26) bullseye válasza Olasza (#11) üzenetére


bullseye
addikt

sőt, legyen teljes garancia. Ha megveszek egy DVD-t, vagy pláne játékot az összevágott trailer vagy demo alapján, és rájövök, hogy igazából xar, akkor vihessem vissza...
ok, mondjuk akkor szinte mindenki ezt állítaná, de legalább akkor legyen kölcsönző. én még emlékszem valami olyasmire, hogy könyvtár. Ha nem akartam megvenni 1000 kötet könyvet, mert se pénzem, se helyem nem volt rá, egy nagyon barátságos éves díjért szépen hármasával kivehettem őket. VHS kölcsönzés már kicsit kapitalistább alapokon ment, de még elviselhető volt. X360 gamékat is szivesen vennék ki 1-1 hétre, de alíg van ilyen hely, ha van egyáltalán...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27) fastervótam


fastervótam
tag

Kár felfújni a RIAA próbálkozásait, mindig is az ilyen béna húzásairól voltak ismertek, modern korunk sóhivatala ez a szerv. Az lenne meglepő, ha egyszer konstruktív ötlettel állnának elő.

(#28) HavocS válasza Grayraven (#3) üzenetére


HavocS
senior tag

Pont ugyanerre gondoltam, miközben olvastam a cikket, kiegészítvén azzal, hogy iszonyatos mennyiségű ingyenes zene fellelhető a neten. Tényleg az kéne, hogy az emberek már csak dacból se vegyenek semmit, persze akkor le se töltsenek ilyet. Amelyik zenekarnak fontos a zene, az úgyis dobbant (ha tud...) a vaskalapos kiadótól, ha semmi haszna nem lesz belőle, aki meg csak a pénzért játszik, azért meg úgyse kár.

(#29) HavocS válasza bullseye (#26) üzenetére


HavocS
senior tag

Na ez meg a másik. Kölcsönző. De elmondom, miért nincs játékkölcsönző: azért, mert 99%-át egy nap alatt végig lehet játszani, vagy ennyi idő alatt rájössz, hogy szar. Meg aztán a franc tudja. Mennyit lehetne kérni egy játékért egy napra? 500 Ft-ot? Ha minden nap kiveszel egyet, két hét alatt megvan az ára.
Viszont volt ilyesmiről szó még egy régi PC Formatban (asszem), hogy időarányos játék. Itt vannak a bivaly 5-10 megabites netkapcsolatok, nem tart semmiből egy játékot lehúzni. Ráadásul ha nem 4 gigás fájlokat használnának, azt is meg lehetne csinálni, hogy mindig csak azt a részét szedje le a játéknak, amit éppen használni fogsz. Megadod a bankkártyád adatait, és mondjuk 10%-onként (20 pályás játékban 2 pályánként mondjuk) levon $1-et. Vagy időarányosan, két óra nettó játékidő alatt ennyit. És akkor nem lenne az, hogy egy óra múlva rájössz, hogy ez a játék gáz, és kidobtál érte 8-10 000 Ft-ot. Persze egyik módszer se tökéletes, de legalább találnának ki alternatívákat...

(#30) 7


7
addikt

Engem igazából csak az zavar, hogy a RIAA nem hajlandó figyelembe venni, hogy a CD mennyire sérülékeny adathordozó. A probléma további része magától értetődik - szerintem igenis legyen engedélyezett a zenék biztonsági másolata, amíg nem tudnak olyan hordozót felmutatni, ami extrém behatásokat leszámítva (pl. valaki ledobja a földre és alaposan megtapossa) gyakorlatilag végtelen hosszú ideig megőrzi a rajta tárolt adatokat, mert ugye a vásárló nem úgy veszi meg a korongokat, hogy azokat csak korlátozott ideig hallgathatja...

(#31) varga911


varga911
senior tag

Egyszerően szánalom amit a RIAA művel. Először az OiNK, utána egyes emberek is?!? Nem értik meg hogy a CD mint a zene hordozóformátuma idejétmúlt...

(#32) Ste


Ste
addikt

ez már tényleg a besz@rás határait súrolja

(#33) Madárpók válasza #64791808 (#13) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Hasonló véleményen vagyok, de a magyar klónjai se sokkal jobbak.

(#34) fastervótam válasza #96302336 (#14) üzenetére


fastervótam
tag

Még jó, hogy a RIAA amcsi. Így egyenlőre nem érint az óvodás hiszti, amit mostanság csinálnak.

Az usa polgárait sem érinti a dolog. A CD-ről grabbelés miatt nem is mernek perelni, mert precedensértékű felmentés lehet a vége, csak a jogászaik keménykednek a médiában.

(#35) a_nagy_pok válasza 7 (#30) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Soha nem értettem ezt a biztonsági másolatot. Mi történik ha egy (legálisan) megvásárolt CD-ről van egy biztonsági másolatom, de az eredeti elveszik vagy megsemmisül? Hogyan lehet igazolni, hogy tényleg megvolt az eredeti?

(#36) PowerBuldog válasza a_nagy_pok (#35) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Számlával.
Amit persze a jóember úgyis még aznap kidob a kukába. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#37) #96302336 válasza PowerBuldog (#36) üzenetére


#96302336
törölt tag

Már amikor adnak számlát...

(#38) Dave™ válasza #96302336 (#37) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ahol legális cd-t árulnak, ott számlát is fogsz kapni... az már más kérdés, ahogyan már említették, hogy ki nem dobja ki még aznap, vagy kavarja el valami olyan helyre, ahol soha nem találja meg...

(#39) Franklin


Franklin
addikt

Szerintem igazából nem is a jogvédő szervezeteket kéne szidni.

Ők is csak eszközök a multik kezében...

(#40) ttower


ttower
aktív tag

„Ha jogosulatlan másolatokat készít a szerzői jog által védett zenei felvételekről, akkor ön lopást követ el.”
holnap megyek és feljelentem magam. vagy ha ez nem jár sikerrel, akkor keresek egy sötét sikátort és megverem magam, hogy hogy képzeltem hogy ekkora bűnt kövessek el. azért nem akarnak lecsukni mert boltban nézelődtem és jogtalanul megfogtam más cd-jét? :(((

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#41) Dr. Akula válasza Grayraven (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minek használsz áramot, ott a gyertya! Minek van számítógéped, ott a papirusztekercs...

(#42) #21346560


#21346560
törölt tag

Veszek egy legális audió CD-t, aztán ha hallgatom itthon, akkor mondom a nagyinak, hogy bocsi, de ha te is hallgatni akarod, akkor fizess a jogvédő szervezetnek ?! :DD

(#43) HavocS válasza a_nagy_pok (#35) üzenetére


HavocS
senior tag

Anno még a diablo2-es időkben volt haver akinek bedarálta a CD-jét a meghajtója, bevitte valami hazai képviselethez a darabkákat, hümmögtek rajta egy sort, és kapott egy új korongot.
Amúgy egyetértek a lemezek sérülékenységével (gyűlölöm is őket emiatt, megbízhatatlanok, főleg mostanában... mondjuk érdekes, a '96-ban vásárolt 4 CD-s Realms of the Haunting játékom még mindig olvasható a legratyibb olvasómmal is... :U). Csak az a baj, hogy ugye amíg zene CD-t különösebb gond nélkül bárki le tud grabbelni, addig egy játékot vagy szoftvert már igen komplikált lemásolni biztonsági másolat céljából is. Hozzáteszem, én az összes eredeti játékomat azonnal felcrackelem, baromira utálok lemezeket cserélgetni. Tudnék örülni, ha lassan kihalnának a lemezek... lassú, koszolódik, karcolódik, elkopik róla az adat... bleh. (Tudom, a vinyók meg csapágyasodnak, bad sectorosodnak... várom is az SSD-k elterjedését ;))

(#44) HavocS válasza Franklin (#39) üzenetére


HavocS
senior tag

Hát nemtom. Ha késik a vonat, az államfőt szidod? Pedig a MÁV is csak egy "eszköz" az állam kezében ;)

(#45) #96302336 válasza HavocS (#43) üzenetére


#96302336
törölt tag

A legtöbb le is tölthető a kiadó lapjáról, némi pénzért.
Itt jön a dilemma. Azt a játékot, amit letöltöttem, és arhiválni akarom, csakis egy írható adathordozóra tehetem, pl. DVD-re. Innentől hol van a blokk, hogy megvettem a játékot, ill. nincs gyári lemez, hogy mutogassam a szoftver"rendőr"-nek. Egy tranzakciós bejegyzés lesz mindössze a nyoma a dolognak, és ezt sokkal nehezebb bizonyítani egy egyszerű embernek.
A legálisan letölthető zenéket szintén nem lehet egyértelműen bebizonyítani, hogy azokért márpedig fizettem...
Úgyhogy rohadjon meg a RIAA.

(#46) bullseye válasza #96302336 (#45) üzenetére


bullseye
addikt

Netes letöltéshez ált. küldenek számla-mailt, nyomtatható oldal is van ilyenkor, és ha kell, szerintem utólag is igazolják, hogy az adatbázisukban ott vagy mint X és Y progi tulaja.

@HavocS
Én különösen szidtam anno EA-t, amikor a friss, méregdrága játékaikhoz szedhettem a NoDVD crackeket, mert nem indultak el "önvédelemből", ha volt fent Daemon Tools. (Melesleg, logikus, hogy nem indul el, hiszen most vettem meg boltban, hátha warez...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#47) #64791808 válasza bullseye (#46) üzenetére


#64791808
törölt tag

EA vs DaemonTools

Ez még csak nem is lenne baj, dönthet úgy egy játékgyár, hogy egy másik program jelenlétekor kizárja az indulást. A baj az, hogy ezt a user a vásárlás után tudja meg. Ha a dobozon feltüntetnék, hogy nem megy együtt a daemon-tools-szal, akkor nem lenne semmi gond. Mondjuk uszkve 20%-kal csökkennének az eladásaik. Tehát sztem nem az a gáz itt, hogy nem fut együtt a DT-szal, hanem, hogy átbachják az embert.

(#48) Vamp válasza 7 (#30) üzenetére


Vamp
senior tag

Volt ilyen adathordozó, úgy hívták, MINIDISC.

Csak azt a Sony szarta el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.