Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Hurrá!

AMire nálunk megfizethető lesz, már kimegy a divatból... :DDD

(#2) saen


saen
veterán

Még fullHD-s adás is alig van, de a 8k már kopogtat... Sok értelme nem lesz még nagyon-nagyon-nagyon sokáig...

(#3) zzola válasza saen (#2) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván nem a mi országunk a megcélzott piac...

(#4) Phoeniҳ


Phoeniҳ
tag

3 éve a FHD tv-m dobtam ki, mert nem volt "okos tévé", tavaly kidobtam a FHD okos tv-t, mert nem volt 4K, na látom idén kidobhatom a 4K tv-m, mert most már Nyócká a menő :D

irónia off: Egyébként szép és tényleg jó ez a gyors tv minőség javulás csak sajnos én úgy tapasztalom, hogy a hozzá való tartalom nagyon nem tudja tartani a lépést. Tudom nem kis országunkhoz kell mérni ahol elfogy max 1000db ilyen tv, viszont az, hogy HD adás is alig-alig van nem, hogy 4-8K kicsit elszomorító. Illetve ha játékra akarod használni (konzol) ahhoz meg ha jól tudom sok mivel nem is támogatja illetve már a 4K is aligha van meg a 30fps (vagy 60?).

(#5) b. válasza Phoeniҳ (#4) üzenetére


b.
félisten

Egyébként nem csak nálunk,( persze nálunk a FHD ról beszélve) nem terjed rohamos tempóban például a 4 K sem. Németben egy viszonylag nagy városban laknak testvéremék ott se elterjedt annyira a dolog. 4 K szolgáltatást is csak 1-2( gyengébb) csatornán és plusz pénzért lehet fogni.
Egy jó minőségű FHD szolgáltatás a TV nézésre elég lenne általánosságban szerintem egyenlőre, aztán utána lehetne álmodozni .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Ijk válasza Phoeniҳ (#4) üzenetére


Ijk
nagyúr

4k-n és 8k-n is lehet FHD-t nézni ugyanolyan minőségben mint FHD-n, viszont mindig lesz opció nagyobb felbontású tartalomra, ellenben FHD tv-n hiába nézel 4k-s forrást.
Úgy tűnik hogy UHD panelek gyártása sem sokkal drágább mint FHD paneleké. Persze túl nagy felárat nem érdemes nagyobb felbontásért fizetni, pláne 65" alatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Ahogy csökken a 4K-ra a fizető képes kereslet újabb rakétát gyújtanak, hogy fenntartsák a vásárló kedvet.

Részemről még kiváló minőségű Fhd tartalomnak is örülni tudnék... csak a 8K kijelzőtől nem lesz móka-kacagás.

(#8) adamssss


adamssss
veterán

Ez a cim... foleg itt Magyarorszagon.
Ennyi erovel azt is lehetett volna irni hogy a 100k fele, mert hat az irany az.
40mbit bitrataju FHD, DTS-HD-ban senki nem gondolkozik?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A HDR-t kellene nyomatni/javítani. A 4K már doszt elég, de a dinamikány/színmélységen lehet még javítani.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) Phoeniҳ válasza Ijk (#6) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Természetesen tudom, hogy kisebb felbontást is kezel azonban ha láttál már olyat, hogy 4k tv-n FHD tartalom akkor tudod, hogy miről beszélek ha azt mondom, hogy olyan mintha FHD tv-n néznél 480p-t.

Egyébként meg a készülékek áráról ne is beszéljünk, mert mire lemenne az ára annyira, hogy egy földi halandó is megvehesse magának már kiadtak egy teljesen új technológiát ami megint 2x jobb és 2x drágább, de persze az előtte lévő már nem kapható vagy nem lett sokkal olcsóbb :D

(#11) Robert07


Robert07
aktív tag

"de azt is valószínű, hogy a világ számos pontján még jó darabig gondot fog okozni a 8K felbontású videók, filmek beszerzése."

Az a baj, hogy ez meg 4K-ra, sot 1080p TV-adasokra is igaz eleg sok helyen. A masik dolog pedig a bitrata, mert a streamelt filmek pedig mindig agyon vannak tomoritve, ugyhogy az megint nem a legjobb minoseg. De kivancsi leszek, hogy a kovetkezo 1-2 evben mit fognak ujitani ilyen teren.

(#12) b. válasza Phoeniҳ (#10) üzenetére


b.
félisten

"ha láttál már olyat, hogy 4k tv-n FHD tartalom akkor tudod, hogy miről beszélek ha azt mondom, hogy olyan mintha FHD tv-n néznél 480p-t."

Attól , hogy neked 4K tv-d van a FHD tartalom az FHD tartalom marad, minőségben( nem számolva a felskálázást) ha most egy 65" FHD -tvn vagy egy 65" 4 K tv-n nézed a FHD filmet,ugyan olyan minőséget látsz a képernyőn, sőt, 4K-n jobbat, mert működik a felskálázás.
De ha kapsz 4 K anyagot akkor azt is meg tudod nézni rajt teljes minőségben.
Erre utalt szerintem kolléga kb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

8K?
Még 4K tévét se láttam élőben :DDD
Najó, de. A Media Marktban.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#14) Ijk válasza b. (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lesz jobb a FHD 4k-s megjelenítőn, pontosan ugyan olyan lesz mint FHD-s megjelenítőn. Persze ha minden képminőségbeli paraméter megegyezik.
A felskálázás is fals információt erőltet bele a képbe, mint a mozgásinterpoláció. Magam részéről kerülöm az ilyen elektronika által "okosított" képet, még ha nagyobb felbontás érzetét is adja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) b. válasza Ijk (#14) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek.de az "érzet" megvan a Felskálázással, meg néha egy egy 720P tv adáson tud segíteni valamennyit. Én is kikapcsoltam amúgy.
Igazából csak a magyarázat miatt írtam bele.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) E.Kaufmann válasza b. (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy ismerős azért akart TV-t cserélni, merthogy abban jobb a skálázás és biztos jobbak lesznek az SD adások. Kérdeztem, hogy a DVD is olyan vacakul néz ki az adott TV-n? Azt mondta, nem.
Én meg erre: Pedig az is SD. Inkább a TV szolgáltatót kellene leváltania.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Borzasztóan elég a csigatempó..
Még 4k tartalmat is nagyítóval kell keresni, és véleményem szerint mire ez kis hazánkban is megfizethető lesz, még akkor sem lesz megfelelő szolgáltatói tartalom hozzá.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) strogov


strogov
senior tag

Alapvetően technokrata vagyok, de az embernek vannak fizikai korlátai. Gyakorlatilag nincs akkora nappali amekkorában értelme lenne a 8k-nak. Bőven 100" fölött van az a méret amikor az emberi szem 2m távolságból különbséget tud tenni egy 4k és egy 8k kép között ... és ez csak kép, nem mozgókép.
Aki 4k tv-t 65" alatt megvesz az is csak a matrica miatt veszi, és valljuk be 65" sem az a méret ami bárhová bemegy.
Jó dolog a fejlődés, de fejlődhetnének fogyasztásban, képminőségben, színekben. A felbontás növelése egyszerű, de egy szint fölött nem javít az élményen.

(#20) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Akkor a 6K az ki is lesz hagyva?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) DjFlanker válasza strogov (#19) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

a 8K nem csak TV, hanem (nyilván először professzionális) monitorok, projektorok (itt ugye bőven 100" fölé mehet a vetített kép mérete adott helyeken. Ne csak a home entertainment felhasználásra gondoljunk.

sokan a 4K-ra is azt mondták hogy minek, meg felesleges. aztán kiderült hogy mégse. És többek között úgy elnyomta a TV árakat hogy ihaj. Emlékezzünk vissza fejben, amikor egy 32" 720p-s tévét lehetett kapni 150-ért, vagy még többért. A 8K legfőbb "feladata" szerintem a technikai fejlődés. És nyilván kell neki még 3-5-7 év.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#22) b. válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


b.
félisten

ja hát ez vidéken nem olyan egyszerű, mert egy internet szolgáltató van akitől ha rendelsz tv -t ADSL kábelen akkor szar a net. HD-t így sem bírja valami jól.
marad a tányéros, ott meg azt nézed amit kapsz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) tomba


tomba
tag

Lehet perverz dolog de az 50" 1024*768-as felbontású Panasonic plazma TV-men olyan jó érzés a szememnek filmet nézni, még SD tartalmakat is.
Már a 4K felbontás is 2-3m távolságból nekem túl éles filmek esetében - brazil szappanopera hatása lesz.
Játékok, sportközvetítések, természetfilmek más tészta de a TV-t főként én filmnézésre használom. Ha cserélek az a méret és nem feltétlen a felbontás növelése miatt lesz.

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Újabb hype a 3D és a SMART után, ezért:

Az UHD nagy ugrás volt a fHD-hez képest, de 8k részletesség egy korlátozott látószögre egyszerűen pocséklás az emberi szemnek. Kétlem, hogy még épp áttekinthető méretben, mondjuk ~60°-os látószög alatt, azaz egy 80"-os TV-monstrumot ~2m-ről(!!) nézve bárki meg tudna különböztetni egy 8k-s anyagot egy UHD-stől. Hagyományos mozira SEMMI értelme, akkor már inkább hozzák vissza a 3D-t...

Amiért mégis értelmét látom a dolognak, hogy a 8k kamerák elterjedéséhez ez kell, nyomni kell a 8k megjelenítőket. Márpedig ha ultracsúcsszuper UHD minőséget szeretnénk, az úgy lesz az igazi, ha 8k-ból van leméretezve. Végterméknek viszont teljesen elég a 4k...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) WhiteEagle77 válasza t72killer (#24) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Pontosan. A mi TV-nk 55"-es 4K-s, de 3-3,5 meterrol nezve nagyon meg kell nezni a kepet hogy lassa az ember a kulonbseget fullHD es 4K kozott. 8K? Ahhoz szerintem 1 meterrol kellene nezni a TV-t, hogy lassa az ember a kulonbseget 4K es 8K kozott. Vagy kell egy 150"-es TV...

(#26) t72killer válasza WhiteEagle77 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, 150" (~4m!!!) meg alkalmasint nem fér el a nappaliban + szerelőbrigádot kell hívni a felszereléséhez. A projektorok által nyújtott képminőségben meg nem hiszek annyira, mint a modern pl kvantumpöttyös kijelzőkben. Arról meg ne is beszéljünk, mennyibe fáj manapság egy sima 4k projektor...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27) Lacix29 válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


Lacix29
őstag

Egyetértek. A HDR-nek látom az értelmét és a bitszám növelésének, persze normál tv adáson az sem segít.
De pl. az azt támogató játékok már most sokkal jobban néznek ki.
Tv adásokban meg a BBC Planet Earth 2 támogatja például és a Netflix-nek is vannak ilyen sorozatai.

4K vs 8K
Sok 4K-s blu-ray-t most is 2K-s forrásbók csinálnak, akkor mi értelme itt a 8K-nak?

viszont:
SDR 8 bit (BT.709) vs HDR 10bit (BT.2020 színtér)
16 millió szín vs 1 milliárd szín
256 szürkeárnyalat vs. 1024 szürkeárnyalat (sávos gradiensek szinte teljes megszünése)
120 cd/m2 -re kalibrált max fényerősség vs akár 1000cd/m2 -es fényerősség is a jelenettől függően
A sima SDR anyagnál nem lehet szabályozni jelenetenként a fényerősséget így egy esti jelenet is túl világos lehet, de egy nappali jelenet is lehet túl sötét a valósághoz képest (inkább ez a jellemző).

BT.709 - amit most használnak minden DVD, Blu-ray filmnél a régi CRT megjelenítőkhöz lett kitalálva ami hasonló az ember fényérzékeléséhez alacsony fényviszonyok mellett, azaz 100 cd/m2 -es fényerősség a max.
http://files.spectracal.com/Documents/White%20Papers/HDR_Demystified.pdf

Kell a fényerő növelés, mert a valóságban sokkal világosabbak a dolgok, mint a mostani tv-ken.
Tehát a normál LCD-k mostani max 200-300cd/m2-es teljesítményéhez képest egy hagyomásnyos 100W-os izzó 18000 cd/m2-t ad le.
https://blog.dolby.com/2013/12/tv-bright-enough/

(#28) cintula187 válasza Ijk (#6) üzenetére


cintula187
addikt

Kb akkora élmény lehet 8K tévén nézni 4K vagy urambocsá FHD tartalmat, mint FHD-n DVD-t.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#29) Ijk válasza cintula187 (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze, mert a sok idióta azt hitte majd a DVD olyan éles lesz 2,5m-ről az 50"-os tv-n mint a 24"-oson volt ugyanilyen messziről nézve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) stellaz


stellaz
addikt

Digitális mozinak milyen a felbontása?

(#31) Partizan182 válasza stellaz (#30) üzenetére


Partizan182
senior tag

2K, ami gyakorlatilag 1080p (hangyaf*sznyival nagyobb vízszintes felbontással). USA-ban mostanában állnak át 4k vetítőkre, de sok film a mai napig 2K-ban készül (utómunka, vágás stb.)

(#32) t72killer válasza Partizan182 (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A jobb analóg anyagok viszont 5-6k-ig simán digitalizálhatók.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) #06658560 válasza Phoeniҳ (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Természetesen tudom, hogy kisebb felbontást is kezel azonban ha láttál már olyat, hogy 4k tv-n FHD tartalom akkor tudod, hogy miről beszélek ha azt mondom, hogy olyan mintha FHD tv-n néznél 480p-t."

Az UHD-vel, vagy a matekkal nem vagy közelebbi ismeretségben?

(#34) moleculez


moleculez
veterán

Ennek akkor lesz értelme, ha 8K-ban lesz rögzítve minden, de ahhoz brutál technika kell. (Kamera, utómunkához sokkal jobb gépek, hálózat, ami továbbít, mind hiányzik mögüle, csak a lánc vége van meg)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) strogov válasza t72killer (#32) üzenetére


strogov
senior tag

Kíváncsi lennék ilyen "simán digitalizált" 4k-s anyagra mondjuk 1990 előttről. Amivel én találkoztam az még 1080p-ben is szemcsés volt. Persze digitalizálható nagyobb felbontásban, de csak a zaj lesz nagyobb.

(#36) t72killer válasza strogov (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A régebbi James Bond-ok pl nem az igaziak, a 70(65)mm-re lőtt filmek között kell nézelődni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) Lacix29 válasza t72killer (#36) üzenetére


Lacix29
őstag

IMAX-ből (70mm) akár 18K-s felbontást is ki lehet nyerni, normál filmről (35mm) meg max 6K-t.

(#38) 7s26c


7s26c
senior tag

Nem baj az a csigatempó, sokan még a 4K-t sem engedhetik meg maguknak. Szép és jó ez is de a kezdő ár ...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#39) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A kínai ipar is kinövi azokat a gyermekbetegségeket, amelyeken korábban Korea, Tajvan átment. A Samsung sem két nap alatt lett "samsung", idővel lesznek jó kínai márkák is!

Mi itt MaO.-on ki vagyunk éhezve mindenre, ami jó! Mert abból alig-alig jutott valami az elmúlt 3 évtizedben... Kint - nyugatabbra - természetes a FHD adás és akad 4k-s is. Nálunk, pedig? De a választ úgyis tudjátok.
Így nem csoda, hogy ott szobrozunk egy +60"-os, 4k-s, hajlított képernyőjű, HDR, 10-bit color/chanel TV előtt a "plázába", hát még ha ~100"-os 8k-ról van szó és fut is rajta egy, a képességeit megmutatni képes videó!
Baj? Rosz, az, hogy vágyunk a jóra?!

Az ESPN az NFL-t 4k-ban szórja!! És a NatGeo-t is szívesen nézném ilyen felbontásban. És biztos vagyok benne, hogy mindenkinek megvan az a féltucat csatorna az új és felújított filmek mellett, amit szívesen nézne.

A magam részéről várom a megfizethető 120"-os 8k-s korszakt.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#40) 7s26c válasza Vitamincsiga (#39) üzenetére


7s26c
senior tag

Igaz, de Kína esetében lesz jó kínai és továbbra is rossz kínai. remélhetőleg a más kárán tanuljuk majd meg és nem a sajátunkon.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#41) stellaz válasza Partizan182 (#31) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

(#42) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Miközben még mindig extra felárat kérnek HD csatornákért... Az elején még rendben volt, indokolható is, mindenkinek új hardvereket kell vennie, kamerák, sugárzó berendezések fullHD-re cserélése, de ez egy-két-három év max. Azóta csak inkorrekt lehúzás. Már rég 3D csatornákért kellett volna külön fizetni, vagy mostanában 4K és nemsokára a 8K-ért a jelek szerint, de ennek nyoma sincs. Inkább visszabutítják sok esetben jól láthatóan a HD kamerákkal felvett anyagot, csak azért, hogy külön pénzt kérhessenek el a mára már sztenderd felbontásnak számító fullHD-ért. Törvényben kellene tiltani az ilyesmit is mint az uzsorakamatot. Aki 3-4 év alatt nem áll át az onnantól ne kérhessen felárat olyasvalamiért ami már rég nem számít extrának.

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#43) 7s26c válasza Sennalacy (#42) üzenetére


7s26c
senior tag

Kullogunk a trend után, elnyújtott haszonszerzés közepette

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#44) rebugra


rebugra
aktív tag

Már a 4K is bőven elég, minek a 8K? Az emberi szem nem tesz külömbséget úgysem. Max a mozikba akkora átmerőnél van jelentősége. De otthon a 152cm TV hogy 4K vagy 8K az senki meg nem mondja

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#45) t72killer válasza rebugra (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Moziban is csak ha 3m-ről nézed a 10m-es vásznat...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46) Ijk válasza rebugra (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Arra hogy a teljes látótered lefedje a képtartalom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) t72killer válasza Ijk (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek csak VR szemüvegnél vagy "holodecknél" van értelme, ahol a szem éleslátó része (<10%-a a teljes látótérnek, a többinek még egy 720p is bőven elég) nagy területet jár be. TV-t/monitort 90°+ FOV alatt nézni elég kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) [CsuCsu] válasza t72killer (#47) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Es itt jon be, hogy a hajlitasnak mikor van ertelme. Eredetileg erre talaltak ki, hogy lehessen kozelebbrol nezni es ne kelljen nyakat tekergetni. Az mas kerdes, hogy mar minden szarba beleteszik.

(#49) shiftac


shiftac
aktív tag

Aztán a 8K után mit akarnak, 16K-t? :D

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#50) [CsuCsu] válasza shiftac (#49) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Remelhetoleg ertelmes HDR-t. De elobb a halozatokat kene rendberakni, ugyanis az internetsebesseg elegge limitalo tenyezo. Hiaba jon a csoda technologia, ha egyszeruen nem fer at a csovon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.