Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

ASUS Transformer-ek mennyit profitálhatnak olyan áron... és ugyan az van bennük, mint ebben.

(#2) Khelben


Khelben
nagyúr

Azért durva, hogy kb. 6db chip az egész elektronika...

És még mindig nem értem, hogy 3g nélkül mi értelme van egy tabletnek.

[ Szerkesztve ]

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Nincs kártyaolvasó? Hahaha :DDD Gondolom az nem fog majd nevetni, aki megveszi az olcsó 8 GB-ost és pár hónapon belül folytonos törölgetésre lesz kárhoztatva...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Atocha válasza Khelben (#2) üzenetére


Atocha
senior tag

Attól, hogy te nem látod, attól még van.

Számtalan példát tudnék felsorolni, de félek, hogy leperegne rólad egy "akkor is szar a tablet 3g nélkül" felkiáltással.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#5) GAlli


GAlli
tag

Kételkedek még abban is hogy van olyan aki elhiszi ezt a 184 dollárt......

(#6) madgie válasza rudi (#3) üzenetére


madgie
titán

Az vegyen tizenhatost :D Nekem a telefonomon a 8 gigás kártyán hat giga üres hely van, a tableten meg a 16-os félig sincs (pedig van rajta jó pár program). Adattártolásra persze nem ezeket használom, arra ott a NAS, vagy épp a felhő.

Mondjuk a 7" méret már relatív hordozható, tehát itt már tényleg nem hülyeség a 3G, vagy épp nagyobb tárhely (10" tabletet hurcoljon a fene).

Khelben: miért, a te példád mitől különb, mint az övé?

[ Szerkesztve ]

(#7) Khelben válasza Atocha (#4) üzenetére


Khelben
nagyúr

És a példáid a felhasználók többségét fedik le, vagy egy szűk kisebbséget?

(#8) KaiotEch válasza Khelben (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát nemtudom én pl hótt lesz@rom, hogy van-e benne vagy nincs.

(#9) baliii válasza Khelben (#7) üzenetére


baliii
senior tag

Elég sok telefonban van wifi hotspot, akkor meg sokkal egyszerűbb ha arról osztod meg és nem kell egy új előfizetést vásárolni, vagy kártyát cserélgetni.

(#10) draco31 válasza KaiotEch (#8) üzenetére


draco31
veterán

Itt még 3G sincs, akkor meg mire nekem ilyen kapcsolat, ha nincs hozzá hálózat?? (ÉK-i csücsök)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11) Bogyó bá' válasza madgie (#6) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon OFF: két-három hete egyik rokon kislány ballagásán fotóztam (DSLR-rel, na!), és egy pénzes nagyeszű apuka ugyanezen tevékenységet egy 10"-os sütőtepsivel végezte (iPAD2). Széjjel röhögtem magam, de ahogy láttam, mások is....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) madgie válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


madgie
titán

A marha :DDD

(#13) atus72


atus72
senior tag

Én azt nem értem mi alapján tudják akárcsak közelítőleg is megbecsülni egy termék árát, itt milliós tételekről (darabszám) van szó és a beszállítókkal elég kemény tárgyalások mennek hogy mennyi legyen egy db alkatrész végleges ára, ráadásul nekik a gyártást is ütemezni kell korántsem biztos hogy ugyanaz a mennyiséget rendelve most ugyanazt az árat kapom.

(#14) franc0 válasza Khelben (#7) üzenetére


franc0
őstag

Nem mindegy?

Nekem már kurvára elegem van abból, hogy minden fórumon a csomó suttyó iskolázatlan paraszt BCG-s piacelemzőnek képzeli magát, holott egy szaros SWOT analízist nem bír felírni. Hovatovább, azt se tudja mi a fene az.

Mindenki írja le szépen tetszik-e NEKI, Ő mit csinálna vele, de ez a kocsmai okoskodás a halálom.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#15) CSiPet2 válasza Khelben (#2) üzenetére


CSiPet2
tag

Miért kellene bele? Akinek ilyen tabletje lesz majdnem biztosan van egy okostelefonja. Hotspot bekapcs és van net. Lehet hogy itthon azt mondod inkább veszel még egy net előfizetést, de a világ boldogabbik felén már korlátlan adatforgalmú előfizetéseket vágnak hozzád, abból meg minek kettő?

Az első tablet amire azt mondom megéri az árát, meglátjuk itthon mennyiért kerül boltokba.

(#16) yknarf válasza draco31 (#10) üzenetére


yknarf
tag

Minek bele 3G? Ha otthon vagy munkahelyen vagy, akkor van wifi, ha útközben, akkor meg úgy is ott a telefonod, azon meg ott a hotspot (vagy hogy hívják). Felesleges még 1 mobil előfizetés.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#17) Male válasza rudi (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Legalább USB van, rá egy mini pendrive vagy kártyaolvasó, és kész. (Persze microUSB, így nincs olyan, ami eltűnik benne teljesen... tényleg, lehet, hogy jönnek majd MicroUSB-be passzoló pendriveok is, amik alig lógnak ki a csatiból? ...bár ehhez a flash chipnek is kisebbnek kéne lennie)

(#18) Sundesz válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


Sundesz
őstag

Egyre több ilyet látok, és én is csak mosolygok ilynekor (diplomaosztón, focimeccsen, városnézésen). Inkább az iPhone-al fotózzon, akkor nem nézik hülyének. :)

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#19) atus72 válasza yknarf (#16) üzenetére


atus72
senior tag

Nem felesleges a 3G, max ha nem kell akkor nem használod, de hogy nincs benne így nem is tudod használni ha akarnád :)
A mobile hotspot-al csak óvatosan, én is használom és extrém módon meríti az aksit!
De úgy gondolom hogy majd a piac eldönti kell-e 3G modem vagy sem egy ilyen eszközbe,
Pistikének otthonra vagy egy wifi-fel JÓL lefedett térségben látom értelmét az eszköznek.
A saját véleményem az, hogy 3G nélkül nem vennék ilyen eszközt :)

(#20) draco31 válasza yknarf (#16) üzenetére


draco31
veterán

Ezt akartam mondani én is, csak nem fejtettem ki részletesen. Nekem biztosan felesleges lenne, soha nem volt még bekapcsolva a 3G-m.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#21) atus72 válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


atus72
senior tag

:W
Ezért nem is értem hogy miért erőltetik a hátlapi kamerát a tabletekben, miért nem az előlapit fejlesztik annak sokkal több értelme lenne. A tablet gyártásban a költségoptimalizálási harc égisze alatt az felfoghatatlan számomra, hogy hátlapi minőségi kamerát (ezen lehet vitatkozni de az előlapihoz képest mindenképpen az) tesznek bele, tudván azt hogy épeszű ember alig használja.
:W

(#22) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azonnal kezdjünk el gyűjtést szervezni szegény gyártó javára, mert a végén még csődbe megy!!!

Annyira aranyosak ezek a "majd én kiszámolom mennyibe is kerül valójában" cikkek..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) aram01 válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


aram01
nagyúr

ugyanezt értem meg templomban :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) franc0 válasza atus72 (#21) üzenetére


franc0
őstag

Én Budapest belvárosában rengeteg embert láttam már iPad-del fényképezni. Nyilván jórésze külföldi.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#25) atus72 válasza franc0 (#24) üzenetére


atus72
senior tag

Ezen most komolyan megdöbbentem... Beteges :)
Azért is furcsa mert el nem tudom képzelni hogy telefonja ne lenne, na most akinek iPad-je van annak jó eséllye iPhone-ja is van de mindenképp valami okostelefonja van, érthetetlen na....

[ Szerkesztve ]

(#26) Youri


Youri
veterán

Tabletet vennék, nem hiányozna a 3G... így is fizetek eleget a nyomorék szolgáltatóknak, hát még abba is egy sim kártya???

Angel1981: Igen, itthon viszont ezt senki nem érti meg, hogy a tartalomfogyasztásból akarják eladni a hardvert... miért is nem értik? :U ;]

atus72: Pedig annyira életszerű, hogy egy tablettel a szélvédődön vezetsz :D

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#27) Angel1981


Angel1981
veterán

Lehetett sejteni, hogy nem a hardvereladáson fog sokat keresni a Google, a Kindle Fire is hasonló elvekre alapoz; a vasat adjuk profit nélkül, majd az alkalmazások termelnek.

Tetszetős darab egyébként, árral kalkulálva az eddigi legszimpatikusabb tablet!

(#28) madgie válasza atus72 (#21) üzenetére


madgie
titán

Sok +1.

(#29) atus72


atus72
senior tag

Azért némi adalék a történethez a hogy legyen 3G vagy ne legyen, a Nexusra ez nem vonatkozik (tudom akkor miért írom ide) de iPad-nél ha nincs 3G akkor GPS sincs!
...

[ Szerkesztve ]

(#30) draco31 válasza atus72 (#25) üzenetére


draco31
veterán

Megsúgom neked, azért fotóznak inkább tablettel, mert nagyobb a kijelző. Nem egy ismerőstől hallottam már azt, hogy nagyobb kijelzővel szebb képet lehet csinálni. Sokan nem a kamera felbontást nézik, hanem azt hogy hogyan mutat a kijelzőn. És ugyebár egy nagyobb kijelzőn szebben fest a kép a laikusoknak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31) Youri válasza draco31 (#30) üzenetére


Youri
veterán

Az emberiség hanyatlik

RTX ON

(#32) atus72


atus72
senior tag

Most nézem a Nexus-on nincs hátlapi kamera, na végre :)
Egyébként azt gondoom ennyi pénzért ez jó vásár lesz, amit hiányolok hogy lehetne belőle feláras változatként 3G-s, ha lenne akkor mindenki happy lehetne és a Gourangások tábora is még nagyobb lehetne :)

(#33) atus72 válasza draco31 (#30) üzenetére


atus72
senior tag

Na de egy tepsit fogsz a kezedben és azzal fotózol! áhhh.... :)

(#34) Youri válasza atus72 (#33) üzenetére


Youri
veterán

[link]

RTX ON

(#35) madgie válasza draco31 (#30) üzenetére


madgie
titán

Sok presbyop, ahhoz hiú, hogy szemüveget vegyen fel, inkább egy tepsivel égeti magát (azt látja csak) :U

Youri: Ó ne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) hemaka válasza atus72 (#33) üzenetére


hemaka
nagyúr

Japó turisták (főként a fiatalabbak) iPad-el nyomják, elég röhejesen néznek ki... :D

(#37) effendi2


effendi2
tag

Szívesen megvenném, hol lehet kapni kétszáz dollárért? Hm? Mert hogy nálunk nem, az tuti... :(

Egyébként nekem untig elég lenne a nyolcgigás, a fényképeim úgyis skydrive-on, a videóim youtube-on vannak :D

[ Szerkesztve ]

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#38) draco31 válasza atus72 (#33) üzenetére


draco31
veterán

Konkrét eset, múlt héten mondta egy ismerős, hogy azért akarja lecserélni a Nokia 6303i-jét Nokia e61i-re, mert annak nagyobb a kijelzője, és ezért szebb képet csinál. Nem álltam le vele vitatkozni.

Youri
Ez fizikailag fájt. :D

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#39) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Nagyker áron 184 dollár? Csak mert nem mindegy.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#40) effendi2 válasza Youri (#34) üzenetére


effendi2
tag

Neeee, ez mindent visz! :C :C

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#41) TESCO-Zsömle válasza madgie (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Destroyed... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) aram01 válasza Youri (#34) üzenetére


aram01
nagyúr

ez nagyon kemény :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) yknarf válasza draco31 (#38) üzenetére


yknarf
tag

:)

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#44) Male válasza draco31 (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Sőt, ha utána átmásolja az új, nagyobb kijelzős telefonjára, akkor is javít a képminőségen :D

Hááát... volt itt a PH!-n pár éve valaki, aki azt bizonygatta, hogy bizonyos márkájú memória kártyákra fotózva jobbak a fotók színei... :DDD

Youri: Nah, ő tovább lépett... ekkora kijelzővel meg ahogy látszik is, még jobb fotó készíthető! :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Khelben válasza franc0 (#14) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát barátom, nálam az iskolázottság nem ott kezdődik, hogy ismerek pár idegennyelvű rövidítést, hanem ott, hogy nem "suttyó paraszt"-ozok. :)

(#46) onereborn válasza yknarf (#16) üzenetére


onereborn
tag

...ott a pont! :R

(#47) draco31 válasza Male (#44) üzenetére


draco31
veterán

Nem nem, csak akkor lesz jó a kép, ha nagy kijelzővel van csinálva!! :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#48) Tin


Tin
veterán

hát azért az a 200 dolláros tablet valójában nem is annyi.

bővíthetőség nélkül sokan a 16GB-osat fogják venni, ami 250$ (59e ft), ami angliában máris 200 font (73e ft), gondolom az EU-ban meg legalább 250 euró (szintén 73e ft) lesz.

a bemutató IPS panelek hibái ([link]), a bővíthetőség hiánya, a hátlapi kamera hiánya, a 3G változat hiánya, a sok helyen (pl. nálunk) elérhetetlensége miatt ez a cucc arra jó, hogy felrázza a piacot.

a samsung azonnal leárazta 70-re a galaxy tab 7 plus-t, kamerás, bővíthető, 16GB tárhelyes, magyar garis.

ha másra nem, erre tökéletes a google tablet.

(#49) fordfairlane válasza Tin (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

a samsung azonnal leárazta 70-re a galaxy tab 7 plus-t, kamerás, bővíthető, 16GB tárhelyes, magyar garis.

ha másra nem, erre tökéletes a google tablet.

IIIIgen, épp ezen gondolkodok én is, hogy ezek az ún. "reference" eszközök, tipikusan a Nexusok is, amik nem arra vannak kitalálva, hogy elárasszák vele a piacot, nos ezek inkább a piac befolyásolására teremtettek.

x gon' give it to ya

(#50) Male válasza draco31 (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, persze, hiszen a fotó egy képernyőmentés! ;]

Csak meg ne lássa, hogy a profi fotósok nem plazmatévékkel rohangálnak... egy világ dőlne össze benne :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.