Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Sajnos minden szavad igaz. Nekem is van egy ismerősöm akinek örökre nyomorékká tette az öt éves kisfiát egy cserbenhagyó gázoló. Egy évet, ismétlem egy évet ült börtönben. Egy vicc! Rendkívül felháborítóak ezek az enyhe büntetések. Azok akik úgy okoznak balesetet, hogy valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt állnak vagy elmulasszák a segítség nyújtást vagy esetleg nincs is vezetői engedélyük... Hosszú időkre leültetném, 20+ évekre.

(#2) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Itt valami nagyon nem stimmel a rendszerrel.
2016-11-hóban baleset okoz. Elítélik 5,5 évre. Ha azonnal rabosítják és ezt is beleszámítják az időtartamba, akkor 2022-05-hóban szabadulhatna. Hogyan lehetett szabadlában 2019-09-ben? Ez legjobb esetben is csak 2 év 10 hónap.
Korábban örökre eltiltották a járművezetéstől. Miért kell megint örökre eltiltani? Egyáltalán miért nem büntetik jogsi nélküli vezetésért is??

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Borzasztóan nehéz "igazságot" tenni, talán nem is lehet.
Egyrészt az egy év megalázóan kevés, annyi idő alatt nem tudja átgondolni mit tett.
Másrészt húsz év alatt odabent valószínűleg tönkremegy lelkileg, talán fizikailag is. Egy emberi roncs jön ki. Ezt akarjuk?
Akkor térjünk vissza a kövezéshez és a halálbüntetéshez mert nagyobb elrettentő hatása van, valamint a társadalmi hasznossága is nagyobb.
Azzal meg az a gond, hogy istent játszik egy közösség, ráadásul egy "keresztény" közösség. Nem arábiában vagyunk.

Szóval az igazság valahol a kettő között van, talán tíz év lehet, ami még ép ésszel kibírható, viszont megfelelően elrettentő.

De ilyen bonyolult kérdésekre nincsenek egyszerű válaszok. Ez az egy év letöltött az egyértelműen rossz válasz.

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt én sem értetem. A magyar jogalkalmazás teljesen alkalomszerű, és ad hoc büntetési tételekkel működőnek tűnik. Hol felfüggesztettet, hol letöltendőt kapnak ugyanazért, néha még a büntetési határokon kívül is.
WTF.
Az ilyeneknek elvonót, utána újravizsgázást... Minimum lenne...

@Krugszvele : Az első után még van esély, hogy valami értelmes lesz belőle. 2. , 3. esetnél komolyan gondoljuk, hogy meg fog javulni?
Amúgy ez is csak tünet - az alapoktól kéne kezdeni, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Adamyno


Adamyno
tag

Kezét-lábát összetörném a köcsögnek aztán amikor a s3ggét se tudja kitörölni jó ideig, akkor majd elgondolkodna. Minden egyes alkalommal ha elkövet hasonlót. Nem kell ide ingyen kaja meg ingyen fűtés közpénzből. Jól megruházza valaki, az sokszor többet ér. Persze benne van a pakliban, hogy megnyomorodik de nem tudom sajnálni. Örüljön, hogy életben marad. Akiket megölt, azokak nem volt ilyen szerencséjük és a szerencsétlen gyerekeket meg a családokat akiket tönkretett egész hátralévő életükre, azt semmilyen módon és formában nem lehet helyrehozni utólag.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha valakit ki akarok nyírni, tuti el fogom ütni, simán megúszom felfüggesztettel...
Abban kellene segítség, hogy közben kokaint fogyasztani akkor most enyhítő körülmény?

Nagyon úgy tűnik, de nem vagyok biztos benne.

(#7) nyogo83


nyogo83
senior tag

Igazabol en mar meg sem lepodok, inkabb csak azon, hogy lassan mar mennyire pofatlan modon csinaljak. A varosban melo utan megyek haza motorral es nincs olyan nap, hogy ne mennek el olyan auto mellett, amibol konkretan dol a fuszag, a csavo siman tolja a kocsiban, dugoban araszolva.
Volt hogy melos kisbuszbol, par eves Swiftbol, vagy random kozep-felso kategorias SUV-bol, szoval nem lehet meg altalanositani se.
De amig odaig jutott el a felelossegtudat es szabalykovetes, hogy mar teljesen normalis az, hogy bevont jogositvannyal, lejart muszakival es nemletezo biztositassal halal nyugodtan mennek at a piroson, autoznak a buszsavban, mar nem kell csodalkozni semmin.
Valahogy az utobbi par evben ez elindult egy nagyon rossz iranyba.

(#8) hcl válasza nyogo83 (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semminek nincs következménye. Néha elkapnak egy madarat, azt vegzálják, többi nyomja tovább. A füvet meg tolja az egész ország (amivel amúgy nem is lenne gond, de autóvezetés közben? azért az már erős).

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Gargouille


Gargouille
őstag

Még tizenéve volt gyakran elhangzó kifejezés az, hogy ez egy "következmények nélküli ország". Szerintem tökéletes megfogalmazása a cikkben felvetett problémának.

Bár sok szakember rendre elmondja, hogy nem a büntetés keménysége az elriasztó, hanem az elkerülhetetlensége, ettől még továbbra is kérdés - nem csak számomra -, hogy mégis mi a fenét lehet csinálni azokkal az emberekkel, akik teljes mértékben tesznek a törvényekre, szabályokra függetlenül attól, hogy mennyit ülnek? Mert ezeknél az embereknél jól láthatóan semmilyen "javulást" nem lehet elérni a büntetéssel, ezért az egyetlen cél csak az lehet, hogy távol kell tartani őket a társadalomtól.

Úgy általánosságban jól látható a jelenlegi ítélkezési gyakorlatnak visszatartó ereje nincsen, sem törvénytisztelő embereket nem védi meg, sem az elkövetőket nem tudja rendes útra terelni. Magyarán ez így ebben a formában eredménytelen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Időutazás 2008-ba.
"Egy nap alatt kétszer is bíróság elé állították a makói Faragó Jánost, mert engedély nélkül vezetett. Már az első tárgyalásra is autóval érkezett, pedig épp ez volt beidézésének oka."

https://www.delmagyar.hu/mako-es-kornyeke/egy-nap-alatt-ketszer-iteltek-el-a-makoi-farago-janost-3778825/

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez nagy igazság. Lehet emelni a büntetési tételeket a végtelenségig (legyen ez közlekedési bírság vagy börtönbüntetés) de amíg tesze-tosza és borzasztóan lassú az egész bírósági rendszer addig semmi értelme.

Plusz ügye a politika is gyakran közbeszól, mondjuk M. Richárd esete... Kormánypárt közeli vállalkozó markos legénye, nem véletlen nem sikerült elítélni meg úszta meg mert "szívbeteg"... Ez iszonyat rombolja a morált ám, rengetegen érzik úgy, hogy ők is meg tudják úszni még úgy is hogy nincsenek valódi kapcsolataik.

Én úgy gondolom hogy 1 eset után ne kerüljön senki egy életre sittre, mindenki követhet el hibát (persze itt nem mentegetek senkit), de azt azért figyelembe venném, hogy az első eset mennyire első... Ha valakinek pl volt részeg garázdaság miatti ügye vagy ilyesmi annak is be kéne számítani mert tendenciát mutat...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Egyszerűen el kellene kezdeni azt, hogy elkobozzák a bűncselekmény eszközét. Mert a sok fitipaldi, aki kokainra többet költ naponta, mint a heti fizetésem, az kiröhögi a büntetést és folytatja tovább. De az is megér már egy összeesküvés elméletet, ahogy a büntetőbírók "dolgoznak", kb. dobókocka üzemmódban váltogatják a büntetési tételeket.

(#13) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nem mérvadó a véleményem, mert szélsőséges vagyok, de attól még egy vélemény :DDD
Börtönt csak önfenntartót működtetnék. Ne mi tartsul el őket is. Aki embert öl szándékosan, főtéren akasztanám. Ha valaki részegen elüt valakit és meghal, az az én szememben szándékos emberölés. Senki nem kényszerítette, hogy igyon. Ugyanez drogra is.
A kézlevágás lopásért is igen hatékony. Mondjuk visszaesőknél már kérdés nélkül.
Megnyitnám a munkatáborokat is, konditerem helyett hajthatnának hasznot is éppen az anyaszomorítók. Erre a határon is akadnak jelentkezők. Aki a rendőrt dobálja, meg át akar mászni a kerítésen, pofánlőném azonnal. Szokták mondani, hogy ezért nem vagyok én ott. A többi mehetne dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#14) hcl válasza nemlehet (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy az bizonyított, hogy kisebb, de biztos bünti hatékonyabb, mint a nagy, amit sosem kapsz meg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) CounterBoci válasza hcl (#14) üzenetére


CounterBoci
senior tag

És annál a népcsoportnál, ahol dicsőség, ha valaki börtönbe kerül? Ráadásul azok az emberek nem is fogják fel, hogy mi a kovetkezmény fogalma. Ezért vernek agyon öregeket egy zacskó kekszért pl. Megtörtént eset.

(#16) mephi666


mephi666
nagyúr

az ilyeneket fel kellene használni húsvér "crash test dummy"-nak nagy sebességű ütközés következményeinek vizsgálatára... :K kicsit ilyen szemet-szemért büntetés lenne, de tekintsünk rá úgy, hogy tudományos céllal történik az egész, hogy reálisabb képet lássunk egy tökéletesen koordinált baleset következményeiről :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) hcl válasza CounterBoci (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azok így is, úgyis folyamatosan börtönbe kerülnének :D
Nem mellesleg a tutira bekövetkező büntetés lehet lépcsőzetesen emelkedő is. A lényeg a következetesség, mint a betartásban, mind a súlyosságban. Ez itthon egyáltalán nincs meg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Vannak azok a társadalmi csoportok, akiknek mindent lehet.
Ilyen a politikus, lást pedobar mennyit (nem) kapott.
Ezért jó, ha megfelelő időben valakinek a valakije vagy... bár ez inkább a valamilye volt. :DDD

(#19) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amikor az orvos bál közepén a budiban Tiborcz kínálja a fehér port és nem történik semmi akkor mit vársz majd egy NERkurva esetében?
Nézd meg mindnek állandóan vörös a szeme, kényszermozgásos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20) GSP


GSP
aktív tag

Sokszor az ember pont attól tart, hogy ráadásúl valahol valakinek még meg is éri, hogy nincs rendes becsületes igazságszolgáltatás.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#21) hcl válasza GSP (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tart? Ez tuti.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Eastman


Eastman
őstag

Első körben érettségihez kellene kötni a jogosítvány megszerzését. Talán páran túljutnának az ősközösség megismerésén...
Kövezzetek meg, de kerékpáros jogosítványt is bevezetnék, nyolc általánossal, de minimum négy elemiig csak szülői felügyelettel lehetne kerekezni. Csatak részeg kivilágítatlan kőmívesbácsit kerülgettem autóval a héten, sajnos kb az út közepén haladt. Ha kidől elém, én jöttem volna. :(((

Igyekszem autós aggyal, a jogsival a zsebemben bringázni, de ahogy látom, a városunkban kb. csak én teszem ki jobbra vagy balra a kezem kanyarodás előtt. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) bitpork válasza Eastman (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az iskolai végzettség semmi ellen nem véd- elég a jelenlegi kormányt megnézni. Többet öltek és ölnek mint a rossz vezetők.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24) GSP válasza Eastman (#22) üzenetére


GSP
aktív tag

Teljes mértékben támogatom az ötleteket.
Vigyázhatunk, ha jön a sok nemtörődöm ember és hirtelen akaratlanul is nagyon hülye helyzetekben találjuk magunkat.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#25) 8th válasza bitpork (#23) üzenetére


8th
addikt

Ezt ne. Ezt itt ne...

(#26) CounterBoci válasza 8th (#25) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#27) lomposfarkas válasza Eastman (#22) üzenetére


lomposfarkas
tag

"de kerékpáros jogosítványt is bevezetnék,"
A felnőtt biciglisták 2/3-ának vagy 3/4-ének most is van jogsija. De ha bringára ülnek, lefoszlik róluk a közlekedési morál, erről egyszer beszélgetünk sokat vezető ismerősökkel, mindenki így éli meg a bringára pattanást, hiába tökéletesen tudják, mikor sértenek szabályt.
Másrészt meg az évi kb. 15 000 balesetet jogosítvánnyal rendelkezők hozzák össze :)

(#28) bitpork válasza 8th (#25) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A párhuzam legit, nem szándékoztam politizálni de ennél egyértelműbb példa sajnos nincs :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) dugo_ válasza lomposfarkas (#27) üzenetére


dugo_
veterán

Van abban valami ironikus, amikor egy magyar/pesti autós beszél közlekedési morálról. Mintha bármiféle erkölcsi magaslat lenne, amiről véleményezik a kerékpárosokat és nem egy pöcegödör alja.

(#30) szaszyka válasza Adamyno (#5) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem kellene bántani, egyszerűen csak az áldozat, vagy annak családja részére "kiutalni" rabszolgának mondjuk 10 évre. Lenne ám napi 16 óra fizikai munka az év minden napján!!!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#31) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Azért a Ricsit (M.Richard) ne vegyük ide.A maffia / kormány kapcsolatai miatt sok mindent megtehet vagy inkább csak tehetett.Úgy tűnik már a pártfogóinak is sok amit csinál :)
A többi valóban felháborító. Vagy inkább vérlázító.Engem már gázoltak el a zebra közepén- 13 éve- és gyorsulva ment tovább a 30 éves tragacs - szerintem észre sem vette bódultságában hogy mi történt.
És ez még 2x kis híján megtörtént velem.Az egyik kb. 5 éve.Megálltam a zebra közepén ,mert az autó ami közelített ,kb. 50-el lassítás nélkül elég veszélyesnek tűnt számomra.Így megálltam.Erre ,az utolsó 2 méteren csikorogva fékezett és igaz hogy a zebrába belógva,de megállt. És még ekkor sem mentem tovább,mert a mögötte érkező hátulról telibe kapta,egy óriási csattanással.Persze az első autót rátolta a zebrára teljesen...Ha továbblépek,ott halok meg.
A másik,ma történt.Megálltam a zebra előtt.A balról érkező autó megállt,én elindultam.De..a jobbról ,távolabbról érkező autó nemhogy lassított volna,ugyanazzal a kb. 50 km/h sebességgel ment tovább,én meg álltam a zebra közepén...A bal kocsisor,akik megálltak,csak néztek.Az autó ,aki elment előttem,úgy 20 méter után bekanyarodott egy dohánybolt elé,tehát oda sietett olyan nagyon,hogy még egy emberen is átgázolt volna.Egy 35 körüli nő volt.Odamentem hozzá,és megkérdeztem ,miért akart megölni az előbb a zebrán?Egy szót sem szólt,rám se nézett.Halkan megkérdeztem : pofán verjelek? És ott hagytam..

(#32) Eastman válasza Secretknight (#31) üzenetére


Eastman
őstag

Tippelek; 19:50 körül lehetett.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Nem jó a tipp. 17:20

(#34) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Alkohol vagy kábítószer befolyásoltság alatti vezetés -> Jogsi örökre off, 1 év börtön
+ Személyi sérülés nélküli bármilyen baleset okozása -> Jogsi örökre off, 2 év börtön
+ Halálos baleset vagy maradandó sérülés/fogyatékosság okozás -> Jogsi örökre off, 10 év
+ Ha az előzőből több -> Egyenes út az életfogytig tartó szabadságvesztésre

Nálam ez lenne a standard. Gyorsított eljárásban ítélném börtönre ezeket.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#35) hcl válasza Secretknight (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De, ő ugyanez, csak ő védettebb. És több van belőle.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Hieronymus válasza RudiLicenc (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szép idea.
Korábban linkeltem cikket, amiben egy embert, kétszer ítéltek el egy napon. A saját tárgyalására is autóval ment. Természetesen jogosítvány nélküli vezetésért büntették meg.

A szabadságvesztéses büntetések mértékét racionális alapokon határozzák meg. Ha valakit egy évre beültettetsz egy büntetés végrehajtási intézetbe, annak a költsége hatalmas. Eteted, fűtesz rá, adsz neki ruhát és rendszeresen mosod is. Vigyázol rá, orvosi ellátásba részesíted. Ezeken túl ingyenes önképzést is szolgáltatsz a bűnözői karrier sikerességéhez.

Miközben az izmosabb pénzbüntetés, amit leülni sem lehet csak megfizetni, nem terheli meg a költségvetést. Nem tol a bűnözői karrier irányába. Egy kis szociális munkával megtetézve, mellékbüntetésként, sokkal nagyobb visszatartóerő, mint az értelmetlenül magas szabadságvesztési büntetés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) RudiLicenc válasza Hieronymus (#36) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Nem tudom, akkor szigorítsuk az összeset halálbüntetésre. :C Én nem bánnám egyébként, mivel engem úgy sem érintene, mert nem ülnék be így kocsiba soha.

Az, hogy valaki a saját tárgyalására is autóval ment, csak az egész folyamatnak a komolytalanságát tükrözi. Nem a tárgyalásra vittem volna onnantól, hanem a fegyházba. Azt hiszem, ott az ilyen büntetőfékező és ittasvezetőket az emberölésért elítéltek elég hamar szétkapják.

Ameddig létezik szabadságvesztés, illetve börtön mint intézmény, addig úgyis lesz fenntartási költsége. Akkor már rakjuk is tele, amennyire lehet.

Nem tartom a pénzbüntetést komoly visszatartó erőnek őszintén megmondva. A szociális munka már talán-talán.

Üdv!

(#38) Ghoosty válasza RudiLicenc (#37) üzenetére


Ghoosty
őstag

" Én nem bánnám egyébként, mivel engem úgy sem érintene, mert nem ülnék be így kocsiba soha."

Ha nem iszol soha, akkor valószínűleg tényleg így van. Viszont egyik munkatársam egyszer pórul járt. Este iszogattak, nem durván kb 3 feles, meg pár üveg sör. Éjjfél körül fel is lőtték a pizsit. Másnap délben kocsiba ült. Szerencsétlent megállították a rendőrök, szodáztatták és még ittas volt. Szerencséjére csak a szabálysértési határban volt, így némi pénzbüntetéssel megúszta, de ő annak a tudatában ült kocsiba, hogy nem volt ittas.

Elsődlegesen nem a büntetés és a nem megfelelő szabályzás a probléma. A nagyobb probléma a meglévő szabályok betartatása és ellenőrzések hiánya. Én konkrétan 17 évig jogsi nélkül vezethettem volna, akár totál részegen is, semmi nem történt volna. 17 év után történt először, hogy szondáztattak és valaki megnézte a jogosítványomat. Azóta még eltelt pár év és azóta se semmi.

(#39) hcl válasza RudiLicenc (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Öööö, már tele vannak a börtönök (túlzsúfoltak).
Már a 2010-es évek elején lehetett hallani nem egy esetet, amikor valakit elítéltek, és csak később kellett bemennie, mert nem volt hely a böriben :D

@Ghoosty : 3 feles + sör, és másnap délben? Az kemény, annyinak régen ki kellett volna ürülnie...

A többi meg sima, ha soha nem kapnak el, akkor nincs visszatartó ereje semminek...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) CounterBoci válasza Ghoosty (#38) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Persze. Múltkor megállítottak céges kocsival, pár hónapja le volt járva a forgalmi. Nyilván ellenőriznem kellett volna induláskor, bla-bla. Nem is ez a lényeg. Kérdeztem, hogy miért engem szúrtak ki a forgalomból, mázli, vagy van vmi trükk. Azt mondták, hogy mivel az emberek zaklatásnak veszik a random megállítást, csak azokat szokták, akiket kidob a kamerás rendszer a kocsiban, hogy valami nem stimmel. Meg is dícsértek, hogy milyen szépen viselem a büntit. Mondom wtf? Én hibáztam, akkor mit pattogjak. Mert hogy az átlag flegmázik, ledobják a földre az iratokat, hogy szedd össze ha kell és hasonlók.

(#41) hcl válasza CounterBoci (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyébként ilyen esetekben (lejárt forgalmi, nincs nálad jogsi, stb)., még azt sem értem, hogy a pénzbüntetésnek mi értelme. Ha van pénze a delikvensnek, úgyis kifizeti, ha nincs, akkor meg úgysem fogja. Valami olyan kéne, ami nem "kifizetem, oszt' jó'van", hanem normális embernek nem gáz, de nem lehet kibújni alóla, ha csak arra játszol, hogy ne kelljen költeni az autóra.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem itt jön be az az apróság, hogy a magyar állam elég régóta a büntetéseket nem megelőzésre vagy népnevelésre használja hanem pénzbehajtásra. Ok nyilván ha mindig mindenre odafigyelsz, mindig minden naprakész akkor nem fognak megbüntetni tudom, tudom.
Pl angliában nem vagy köteles iratot tartani magadnál, ha megállítanak és nincs nálad jogsi akkor berádióznak az adatokért a központba, visszakérdeznek személyes adatokat, vagy ha tudod az azonosító számot az is elég szokott lenn.

Szóval így is lehetne. Én úgy gondolom hogyha már van büntető pontrendszer akkor pl akinek nincsenek egyáltalán pontjai az ilyenkor elsőre ússza meg ingyen egy figyelmeztetéssel és kapjon pár pontot. 1x mindenki hibázhat és az esetenként 100k bírság nagyon alá tud vágni az átlagnak. Így viszont aki amúgy szabálykövető tuti jobban oda fog figyelni, aki meg leszarja az úgyis nagyon hamar lebukik megint.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#43) Hieronymus válasza hcl (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A jogosítvány hiányát ki lehet magyarázni. Ma már könnyen lehet ellenőrizni a meglétét. Nem nagy ügy.
A forgalmi lejárta potenciális veszélyt jelent a közlekedőkre.Teljesen jogos a büntetés.

Céges autóknál van illetve lennie kell flotta gazdának. Neki kell ellenőriznie a forgalmikat, EÜ csomagokat és mindent ami biztonságos közlekedéshez szükséges.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) hcl válasza nemlehet (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

++
Simán lekérdezhető, van-e jogsid, ha tudod magad igazolni (mert ugye azt meg kell valahogy állapítani, hogy az te vagy-e).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) 8th


8th
addikt

[link]

Nincsenek szavak. :W

(#46) Adamyno válasza 8th (#45) üzenetére


Adamyno
tag

Na az ilyen lényeket simán kiszórnám Szibériába. Semmi értelme itt tovább erőltetni a civilizációt neki. A kutyámra több kultúra ragadt mint az ilyen mocskokra. Golyófogónak még jó lenne a fronton. Vagy vakcinakísérletre. Vagy csak egyszerűen a trágyájáért tartani. Ezeknek az intézeteknek se látom semmi értelmét azon kívül hogy öntik bele a pénzt végeláthatatlanul.

Ha már adót nem fizet, fogyasztani nem tud... ja de: a tisztességes adófizetőket.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#47) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ez is mi már.
Aztán a gyilkossági kísérlet és a cserbenhagyás után egy felfüggesztettet indítványoz az ügyésszég? Mi a fasz van ebben az országban?

(#48) 8th válasza Kisgépkezelő (#47) üzenetére


8th
addikt

Simán letöltendőre ítélném az ilyet. Gondolkodás nélkül.

(#49) Kisgépkezelő válasza 8th (#48) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Öt évtől kötélig... :(((

(#50) mephi666 válasza Kisgépkezelő (#49) üzenetére


mephi666
nagyúr

Esetleg egy figyelmeztető fejlövés? :) legközelebb majd meggondolja

Ha jól tippelem, azért kértek ilyen enyhe büntetést, mert csak 8 napon belüli lett a sérülés :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.