Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem tudom, nekem az SP óta a középkategóriás Sony-k nem tudnak felcsigázni.. :N

Finn the human

(#2) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Csak ne legyen túl nagy a mérete...

(#3) Penguin95


Penguin95
senior tag

qHD, és 5MP-es kamera.Ez szerintem el van rontva.

Ha már középkategória, egy HD kijelző, és egy 8MP-es kamera igazán beleférhetne.

(#4) papsajt89


papsajt89
csendes tag

Valami nem oké :( ; tudtommal a 6752 8db A53-as magot tartalmaz; a 6732 a négymagos 64 bites MTK SoC. :F

[ Szerkesztve ]

(#5) Quasi_modo válasza Penguin95 (#3) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha a középkategóriába HD kijelző akkor a felső kategóriába meg 4K-s? Minek?

valami

(#6) sajo13 válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


sajo13
senior tag

Teljesen jogos pedig, hogy a középkategória 2015-ben igenis legyen HD felbontású a kijelző. Szerinted örökkön-örökké 480x800 meg 540x960 legyen a középkategória?

2012-ben középkategóriás(erős közép) Sony telefonomban qHD kijelző volt és 1 Gb RAM. Azóta eltelt 3 év, illine fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#7) gery2123


gery2123
őstag

Na én csak azt nem értem, miért kell ez a 64 bit 1gb ram mellé?mivel jobb ez? Amúgy meg simán elég a kijelző felbontás ha jó a panel.

-- PSN_ID: GerY2123

(#8) janeszgol válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

A középkategória kb 40-120 ezer között van. (Közép-alsó, közép, közép-felső.)

gery2123: A 64 bites SoC több regisztert tartalmaz, gyorsulnak a 32 bites utasítások végrehajtása is. A parancsok 32 bit hoszzúak lesznek (32 bites SoC-okban ez változó hosszúságú) 64 bites környezetben. De amúgy valóban baromságnak tűnik a 64 bit 1 giga ram mellé (bár Apple-nél is annyi van).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Halo válasza Jimmy66 (#2) üzenetére


Halo
senior tag

4,6" +alul fölül 12-13 mm... szóval nagy lesz - vagyis a kijelző lesz benne kicsi - nézőpont kérdése :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#10) Wildpath


Wildpath
tag

Imo inkább az 1GB memória kifogástolható 2015ben középkategóriában

[ Szerkesztve ]

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#11) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Itt csak az ár lesz a vízválasztó!
50ezer alatt teljesen rendben lenne a cucc, viszont a Sony középkategóriáját ismerve ez is lesz kb 60-70ezer... Úgy meg kell a francnak!

Minden szavam magánvélemény!

(#12) Xaels válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


Xaels
félisten

A HD és a 4K között van még azért a fHD, a 2K meg a 3K is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13) Kex613826


Kex613826
tag

Tudtommal Sonyéknál az M család a középkategória és az E csaléd a belépőszint, de javítsatok ki, ha tévedek.

Be positive, nothing is perfect!

(#14) Matada2.3 válasza gery2123 (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

Lehet nem az a fontos, hogy 64 bit, hanem, hogy újabb processzor magok és jobb grafikai gyorsító :B

Finn the human

(#15) Lirion válasza sajo13 (#6) üzenetére


Lirion
addikt

Azért az vicces, hogy laptopoknál még mindig a HD kijelző van az gépek nagy részében, mégse sípol senki, hogy miért nem raknak már full hd-t a középkategóriába. :)
A felső-közép legyen HD, de egy 1.5 GHz-es mtk procis telefon egész biztos, hogy nem felső-középkategória..

(#16) Penguin95 válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azért csúsztatni nem kéne. A HD már csak elvárás lehet egy 2015-ös, középkategóriás telefon esetében, ami itthon biztos, hogy lesz vagy 60-70.000 Ft. Idén 3 éve annak, hogy megjelent az Xperia S/SL. Igaz, hogy az akkori telefonok között csúcskategóriás volt, de már HD kijelző volt benne. Aztán ott van az SP, ami már bevallottan is középkategóriás telefon. Szintén HD kijelzővel.

A 4K-ra még annyit, hogy nálam a FullHD a maximum egy telefonban, mivel ennél még látok némi javulást a HD-hoz képest, de FullHD és 2K között már nem. Teszem hozzá, nálam a telefonok 5,5 inchesek max.

(#17) borbastomi válasza Lirion (#15) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Én igenis sípolok, hogy a mai középkategóriás (100-200 ezer HUF) laptopokba még mindig HD TN panel van (nagyon-nagyon sok éve), miközben a 50k-ért lehet IPS-es HD telefont venni (oké, hogy más méret, de akkor is). Amúgy meg más távolságból nézed a gépet, meg a telót.

(#18) Fall-N válasza sajo13 (#6) üzenetére


Fall-N
veterán

+1 Meg eleve visszépés voltvolt SP HD felbontása után az M2- be qHD-t tenni. Ebbe is illő lenne a HD. Lassan már csak a legalsó kategóriában van FWGA/WVGA meg qHD.

Azon meg meglelődtem, hogy kezd rászokni a Sony és a HTC is az MTK chipre.

[ Szerkesztve ]

(#19) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sony középkategóriás telefonjára előszeretettel használható az ipari hulladék megnevezés.

(#20) joey04 válasza Lirion (#15) üzenetére


joey04
titán

:Y
nagyon sokan sípolnak ott is.
-----

5: fhd meg QHD van a felsőben már most is. utóbbi persze felesleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) #65577472


#65577472
törölt tag

Komolyan érdekelne, hogy aki nem szolgáltatónál vásárol telefont, és lesz mondjuk 60000 Ft-ja, akkor milyen megfontolásból választja majd ez pl egy Redmi 2 helyett (jóval olcsóbban is beszerezhető). Még a hazai Cordon-féle garanciára se nagyon lehet hivatkozni, kínaiak sokkal korrektebbek.

Ideje lenne már, hogy a Sony csak a Z szériával foglalkozzon, alatta szánalom, amit csinálnak.

(#22) Matada2.3 válasza #65577472 (#21) üzenetére


Matada2.3
veterán

Olyasból, hogy nem ismeri a márkát, meg a régi beidéződés, hogy Kínai=nem jó. Inkább a sony mert annak van neve.

Finn the human

(#23) dave0825 válasza Lirion (#15) üzenetére


dave0825
őstag

Én is a sípolók táborát erősítem. :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#24) laci_csk


laci_csk
senior tag

A T2 Ultrammal nagyon jol elvagyok, es az is kozepkategorias es nem szemet, a sogornom sem panaszkodik az SP-jere, az unokahugom L-je is megy mint a karikacsapas. Nem tudom ti mirol beszeltek.
Azert en is ammondo vagyok hogy minimum HD kepernyo legyen a kozepkategoriaban.

Xperia XZ3

(#25) #65577472 válasza Matada2.3 (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, de ma már ugyanolyan beidegződés sokaknál, hogy belépőszintű Sony = hulladék :)

(#26) Enci1983


Enci1983
senior tag

Ez alsó kategória lesz, nem közép. Aki kicsit járatos a Sony számozási metodikájában az láthatja. Xperia E-C1505, Xperia E1-D2005, Xperia E3-D2205. A közép D23XX-től felfelé kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#27) laci_csk válasza Enci1983 (#26) üzenetére


laci_csk
senior tag

A cikkiro ez miert nem tudja?

Xperia XZ3

(#28) Enci1983 válasza laci_csk (#27) üzenetére


Enci1983
senior tag

Sajnos ezt nemtudom, talán tőle kellene megkérdezni :) Lehet hihetetlennek tartja hogy a Sony elhozza ezt az alsó kategóriába.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#29) laci_csk válasza Enci1983 (#28) üzenetére


laci_csk
senior tag

Az osszes telefon az idei mind "Exxxx" lesz. A tavalyi mondegyik "Dxxxx" es a tavalyelotti mindegyik "Cxxxx".
A betuk ezt jelentik. Azon belul a 2xxx also, a 6xxx felso es a kozep az 5xxx.
Az en T2 Ultram 5303 tavalyi kozepkategoria.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#30) laci_csk


laci_csk
senior tag

Nem engedi hogy szerk. Kifelejtettem a betut D 5303

A cikkben azert valoban alsokategorias telo szerepel mert 2xxx a szamozasa.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#31) dzsi23 válasza Enci1983 (#28) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehet, hogy számozás alapján alsókategóriás (bár erre nem fogadnék), de specifikációk és előre láthatóan a lehetséges ár alapján (amire már mernék fogadni, hogy nem lesz 50ezer alatt), ez középkategóriás...

[ Szerkesztve ]

(#32) laci_csk


laci_csk
senior tag

Az egesz cikk egy nagy bullshet es ezen megy a duma. Ki mondta hogy anyi lesz az ara?

Xperia XZ3

(#33) Fall-N válasza laci_csk (#32) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha tényleg az E3 utódja lesz, akkor annak az árából kiindulva ez is 50 fölött kezd.

(#34) laci_csk válasza Fall-N (#33) üzenetére


laci_csk
senior tag

Me'g meg sem jelent a telefon de maris draga. A fene se erti ezt a gondolkodast.

Xperia XZ3

(#35) Penguin95 válasza laci_csk (#34) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ismerve a Sony árazását, és látván az E3 árazását, én nem hinném, hogy baj lenne a logikánkkal.

(#36) joey04 válasza laci_csk (#34) üzenetére


joey04
titán

Az e3 alapján gondoljuk. A fene sem érti mit nem értesz. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Tomi_Ohl válasza Lirion (#15) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Sípolok! :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#38) razorka777


razorka777
veterán

Van jó középkategóriás Sony telefon?
Én még nem találkoztam olyannal.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#39) Freiherr


Freiherr
őstag

A büdös életbe sose vennék Sony telefont,se felsőt,se közepet,se semmilyet.😁

XXX

(#40) Halkow. válasza Freiherr (#39) üzenetére


Halkow.
senior tag

sok benne a bogár?

(#41) Freiherr válasza Halkow. (#40) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem,egyszerűen előítéletes vagyok vele szemben,meg eléggé fikázzák a szoftvert,inkább nem kockáztatok.

XXX

(#42) Quasi_modo válasza Freiherr (#39) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönjük.

valami

(#43) TTommi válasza Freiherr (#41) üzenetére


TTommi
aktív tag

Hali! Nincs azzal a szoftverrel semmi baj. Nekem vodas Z2-m van és megy mint az atomanti. Nem mondom, hogy jobb, mint bármi, mert ez nem igaz, de azt mondom, hogy a sony-k igenis nagyon jó telefonok és nemcsak a felső kat. ban. A fiam XL-je például nagyon király telefon, pedig sokan lehúzzák, mert az a fránya betekintési szög ugyebár...., mert hát amikor a kijelzőt nézzük, akkor leggyakrabban lapos szögben alulról, vagy felülről, vagy oldal irányból tesszük, ez a trükkös Sony meg úgy csinálta meg hogy pont szemből és meredek szögből nézve jó a kép, 180 foknál már szürkés:) Hát innentől kezdve kell a francnak és egyébként meg mások is megmondták. Bezzeg a.... az sohasem akad. Véleményem szerint a béna androidos programok a Bug-ok legfőbb okai. Ilyen szempontból az almások sokkal jobb helyzetben vannak, mert ész nélkül tölthetik a store-ból a programokat. A droidosoknak ellenben nagyon oda kell figyelniük.
Abban egyetértek, hogy a Sony eredeti szoftverjei sohasem az igaziak, de a hibákat a frissítésekkel általában korrigálják. A mostani 4.4.4 a Kit-katnál a Z2-n remekül működik. Semmi bogaram sincs. Mondjuk eddig sem volt, de valahogy ezt most elég jónak érzem. És szerintem nem én vagyok az egyetlen.
PS: Az E1 az sajnos kijelző ügyileg tényleg szégyenletes:) Bocs, ha valakinek ez a kedvence!

SXZ2 és SXZ5c

(#44) Enci1983 válasza razorka777 (#38) üzenetére


Enci1983
senior tag

Van, igaz kevésbé elterjedt de ott a T3 és a T2 Ultra is.
@laci_csk igazad van, idei széria E betűvel kezdődik. De a lényegen nem változtat, számozás alapján alsó kategória.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#45) dzsi23 válasza Enci1983 (#44) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem tudom, mennyire látsz bele a Sony számozási metodikájába, de mivel ennyire biztosan állítod, hogy ez alsókategóriás, szerintem minimum ott dolgozol, ugye? :) Mi van, ha Sony gondol egyet, és egy felsőkategóriás telefont ad ki ilyen számozással? Akkor az is alsós lesz? Sok értelme van a számozást figyelni a specifikáció helyett... És nem, valóban nem ismerem az árát, de nem kell megerőltetnem az agyam, hogy tudjam, hogy nem fogják 30 ezer forintért hozzávágni az emberhez! :N (Persze, nem is az ár dönti el a kategóriát, de a számozás még annyira sem. :D )

(#46) Enci1983 válasza dzsi23 (#45) üzenetére


Enci1983
senior tag

Annyira mint más aki odafigyel és nem csak fröcsög. Nézd meg az elmúlt évek számozási sorrendjét és talán rájössz magadtól is. Idén E betűvel kezdődnek a kódnevek, tehát ha E23XX alatt van a számozás akkor az alsó max alsó-közép kategória lesz. C210X volt az Xperia E, D200X volt az Xperia E1 és D220X az Xperia E3 ezek mind alsó kategóriás készülékek, kétlem hogy pont most fog változni a séma. Ehhez mint látod nem kell valamelyik gyártónál dolgozni, csak használni kell az eszünket hozzá :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#47) joey04


joey04
titán

attól, hogy a számozás alapján ennél gyengébb készülékek nem lesznek idén, az nem jelenti azt, hogy az árazása alsókategóriás lesz. lásd E3. a cikkben is az van, hogy annak az utódja lehet.

a számozás csak annyit jelent, hogy a sony leggyengébb készüléke is a középkategóriában indul majd, ár szempontjából. Aztán majd meglátjuk, hogy ez magyarul megint azt jelenti-e, hogy túlárazott készülék érkezik. szerintem igen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) dzsi23


dzsi23
addikt

Hát akkor használd már az eszed... az előbb írtam le, hogy miért nem számít a számozás! :DDD Elhiszem, hogy a számozás alapján alsósnak KELLENE lennie, de attól még nem az! :)) Igazad van, én nem figyelem a számozást, mert egyáltalán nem érdekel, de a spec. alapján el tudom dönteni, hogy melyik kategóriába tartozik. :U Vonatkoztass már el a kódszámoktól! :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Enci1983 válasza joey04 (#47) üzenetére


Enci1983
senior tag

Végre, igen erről van szó. A Sony ezt alsóba indítja, az árazás az más tészta. Ahogy az E3 is ha már említetted (E=Entry) de árban egy alsó-közép céduláját kapta. Ennél sem lesz ez másképp szerintem.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#50) dzsi23 válasza Enci1983 (#49) üzenetére


dzsi23
addikt

Végre?? Ő is az magyarázta el, hogy miért nincs igazad, de nem baj... most már belátom, hogy egyes embereket felesleges észérvekkel győzködni! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.