Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erdoke válasza gordonfreemN (#100) üzenetére


erdoke
titán

Ha feltételezem, hogy nálam is összejön az ott mért 3500 KB/s, akkor is alig marad előny a 30 Mbps WiFi-hez képest, amit azonos árú range extenderrel működtetek. Ellenben van 4 db LAN portom hozzá, amivel egy 4e Ft-os switchet megspóroltam. A két aljzat üresen hagyása csak hab a tortán. A nagy kérdés az, hogy van-e lényeges sebességbeli különbség a gyakorlatban 5-600-as Powerline eszközök alkalmazásával. A háromszoros gyakorlati sebesség (80-85 Mbps) már bőven megérné a beruházást, ha az itteni Zyxel cuccost nézzük, de a gigabites kábeltől még akkor is igen messze járunk.

A legjobb aláírás a héten

(#102) pakesz válasza gordonfreemN (#100) üzenetére


pakesz
aktív tag

en is eppen be akartam linkelni a masik posztot hogy ott tenyleg vannak komoly hozzaertok, de mivel megtetted igy nem...
viszont az egyik legfontosabbat idemasolnam... a tobbi meg ugyis u.n. hitbeli meggyozodes mit hogyan visz :)
"Bohóckodni jó a technológia, de a 200 mega névlegesből házon belül is ha lesz 100-ad, már tapsolhatsz + a moduláció miatt pinget buksz mondjuk online játék esetén.. beáll sima modemes 20-60-as latency-re mondjuk egy Counter Strike Source, csak mondok valamit.. rosszabb jelminőség esetén már játékra alkalmatlan, legalábbis FPS-re."

(#103) gordonfreemN válasza pakesz (#102) üzenetére


gordonfreemN
addikt

akkor bemásolom a szerintem legfontosabbat:
"De az sem gyenge, aki a PLC modemek között 40-60ms késleltetést vizionál. Őrület, hogy megint mennyi hozzáértő szaladt itt össze a témában.
Ugyan már az előző hasonó tesztnél is leírtam, de nem ártana a cikkbe is beleírni: nem azért van ezeken az eszközökön aljzat, hogy konnektort spóroljunk, hanem azért, mert azokat a fogyasztókat amiket beledugsz, leszűri, így a spektrum jóval tisztább lesz a modem számára. A cél pontosan az lenne, hogy a PLC modembe (utána) legyen kötve minden annál a fali aljzatnál, ahol van. Például életszerű, hogy számítógépnél van a modem, ilyenkor az lenne a cél, hogy mindent a modembe (utána kössünk). Sokkal jobb eredmény fog így kijönni, mert lényegesen tisztább marad a sáv. Az már tök mindegy, hogy a PLC modem után hány elosztó, meg fogyasztó van.
Késleltetésnél, ha perverz módon magas interleavinget használnak, akkor is max 4-8ms késletetést okozhat a cucc.
Az illesztés meg kistrafóval van megoldva (ott virít a képen), amit minden létező rezes távközlési eszközben használnak, például a DSL modemeket is így védik a telefonhálózaton az ON-HOOK OFF-HOOK tranziensektől. Maga a technológia is VDSL2 fizikai réteg (COFDM), csak ki van egészítve többes hozzáféréssel. Ha az ember ésszel csinálja, egy telített wifis részen (ahol a repeater nem hogy nem oldja meg a problémát, de ront is rajta), akkor egy teljesen jó és stabil megoldás. Mondjuk az 500-as eszközök inkább érdekesek ma már.
Dchard"

Csak kicsit tovább kellett olvasni ;)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#104) #00523776 válasza iMaverick (#59) üzenetére


#00523776
törölt tag

Mi van azokkal akik bérlik a lakásukat, házukat?
Vesznek ócsón wifi-s router-t vagy wifi menteset és ledobják az utp-t a földre! Azt gondolom Te sem képzeled, hogy aki albérletben lakik, majd el kezd flancolni ilyen ketyerékkel?
Mi van azokkal akiknek nincs krimpelő fogójuk és fingjuk arról hol kapni Cat6 kábelt?
Keresnek valakit, aki ért hozzá... Engem már párszor hívtak segíteni ilyen-olyan témában, pl. router-t beüzemelni...

Na ne szórakozz.. Gondolod, hogy mindenki szereti az igénytelenül fal mellett ledobott kábelt? Van aki arra is kényes, hogy a tv mögül ne látsszon ki egyetlen darabka sem a kábelekből. Majd pont elviseli a ledobott Cat5-öt...

Mit csináljanak azok akik nem tudnak egy szöget sem beverni a falba?
Lásd előző verzió. Ráadásul az ilyen emberkék nemhogy barkácsolni nem fognak, de ezeket a Powerline kütyőket összepárosítani sem.

Erre ne vegyél mérget. A PLC pont attól jó, hogy plug-and-play. Csak a titkosításhoz kell párosítás, ami nem minden esetben fontos ugye.,.

És azok mit csináljanak akik gyors, olcsó és megbízható megoldást akarnak?
Olyan szerintem nincs, ami mindenből a legjobbat tudja és még "ingyen" is van. Ez egyszerű törvényszerűség.
A mai napig a legmegbízhatóbb és leggyorsabb a gigabites hálózat. Én személy szerint ragaszkodtam hozzá és nem bántam meg. Ja, hogy kicsit fúrni-faragni kell? Hát bocsánat, de azért valami kell hozzá... Pénzbe kerül? Kétségtelen! Azt azért ne felejtsük el, hogy a Powerline is pénzbe kerül és nem is kevésbe!
Ugye egy pár ketyere mindenképpen kell, a cikkben a legolcsóbb páros model 65 euro... Manapság olyan 300Ft egy euro, így kis matekkal 19500Ft a kütyő és UTP kábel is kell még a két végére... (Oké, nem 20-30m, mint a sima UTP-snél, de akkor is.)

Megint az első válaszodból indulsz ki. Kábelezés nem mindenhol oldható meg, ahol igen nyilván azt kell választani.

UTP oldalon lehet ugye varizni: gigabites router-t már 14.000 jó magyar Ft-rt kapsz (persze n-es wifi-vel). Plusz költség a drót, de itt aztán lehet trükközni. (Nálunk még a panelból maradt ki 20m Cat5E spárga, ami tökéletesen jó volt a nővéremékhez. A hozzám áthúzott 2db Cat6 kábelpakk meg valami 5eFt-ban megállt, igaz nagyker áron hozta ki az egyik ismerős.)

És akinek nem lakik a nővére a szomszédban? Sok helyzet van, sok változóval, bármelyiket elutasítani anélkül, hogy az ember közelről ismerné szerintem butaság. Valaki mondta, hogy ez kiegészíti a drótot. Na pont így van,.. Van amikor jó, van amikor nem. De mindenhol megér egy próbát és ha nem kell gigabites kapcsolat akár jó is lehet.
Amikor Bruce Banner bepöccen, átalakul Hulk-ká. Amikor Hulk bepöccen, átalakul Chuck Norris-szá.

(#105) iMaverick válasza #00523776 (#104) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért olvass is, mikor válaszolsz: pontosan én írtam, hogy kiegészíti a többi hálózatos megoldást...

A mostani Chip magazinban van egy jó cikk a hálózati lehetőségekről és ott gyönyörűen kijön, hogy ez a Powerline-os dolog nem kiváltja, hanem kiegészíti a mostani megoldásokat.

Amúgy "közelről" nem ismerem a Powerline-t, de! A kollégám kapott költsön még a vásárlás előtt és valóban betudta üzemelni (bár van két fia, akik azért láttak már pár számtech eszközt), viszont valóban be kell tartani jópár megkötést, ahhoz, hogy működjön (elosztóba ne dugd, mosógép, mikró, porszívóval ne használd együtt, stb.). Szóval ez sem különb ám sokkal, mint a wifi...

No mindegy, a részemről befejeztem a vitát.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#106) Kernel válasza #00523776 (#104) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt jól megcsináltad, ha megnézzük az előzményt, szépen összekevertél mindent. Ki fogja ezt bogozgatni, hogy melyek a saját szavaid, melyik az idézet?

Normális esetben dőlt betű az idézet, ez viszont össze-vissza van.

Azért is tud kellemetlen lenni az ilyen (velem is megcsinálják néha), hogy nem idézetként tünteti fel a szavaimat, ezért olyan, mintha a válaszoló írta volna, holott én írtam. Zavaró, mintha ellopnák az ember szavait.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#107) pakesz válasza gordonfreemN (#103) üzenetére


pakesz
aktív tag

megjegyeznem hogy nalunk siman lehet egy porszivo bedugva a ket egyseg koze, gyakorlatilag feluton, elvege a villanyos halozat a konnektornal van osszekotozgetve

de az idezetedre meg egy masik idezetet vennek:
"Nem tudom, hogy te mit értesz működésen. Mert én azt, hogy rendeltetésszerűen tudjam használni.

AM/FM rádió is szól antenna nélkül vagy TV2 is bejött nélküle csak borsós volt, esetleg a radiátora kötve szemetes. Ezt is fel lehet fogni működésnek, de van akinek ez nem jelenti azt, hogy normálisan működik valami."

de ha az altalam leirtak nem gyoztek meg, illetoleg az 1881es Dell altal bevezetett technologiai ujitast te ugy veled hogy nem fontos, hat akkor ez ellen a hitbeli meggyozodes ellen en nem ohajtok kuzdeni, vedd meg barmelyik eszkozt es hasznald egeszseggel

(#108) gordonfreemN válasza pakesz (#107) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109) RAZERXX


RAZERXX
tag

Sziasztok ! Telefon ill eternet kábelen láttam ilyen klipszes mágnest !!!
Na az mire jó ???

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.