Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Ezeket szettben haza kellene hozni kaució ellenében, mert drága mulatság az arcra esés, amikor még a 60 Mbit sincs meg. Nekem a 120 elég lenne, de 3 fázison, két elosztón és két emeleten keresztül nagyon gyanús.
A webshopok szívatását a 8 napos jogszabállyal inkább hagyjuk...

A legjobb aláírás a héten

(#2) The Exiled


The Exiled
tag

valaki elmagyarázná, hogy ez mi?

(#3) irgum


irgum
addikt

Vettem tplink 500mb/s os két ilyen eszközt, de megbántam. Ezt a tempót csak akkor tudják, ha 1 métert se kell megtennie a hálózatnak az elektromos vezetéken át. Tényleg csak elméleti sebesség ez, mert 1 méter miatt senki nem fogja ezt használni.

(#4) föccer válasza The Exiled (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Villamos vezeték hálózatot használja mint lan kábelt. Bedugod a konnektorba A és B pontban és olyan mint ha kihúztál volna egy hálózati kábelt. (nem teljesen olyan, de gyak úgy működik.)

irgum: Nagyobb távolságokon milyen sebességre képes?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) danikollar válasza erdoke (#1) üzenetére


danikollar
őstag

Valós sebességre én is kíváncsi lennék.

(#6) banhammer


banhammer
veterán

Ennyi penzert keresztbe kasul lehet furkalni a lakast.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) #97716736 válasza danikollar (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mint mindenki más, de hamarosan csak megtudunk róla valami reális bővebb infót.

(#8) saelin válasza banhammer (#6) üzenetére


saelin
veterán

+1 Nem éri meg és őszintén szólva nem bízok ezekben a cuccokban. Az alapelv jó, de mindig sántít valami.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Engem is érdekelne hogyan teljesítenek ezek az eszközök, ha külön áramkörökön vannak a gépek.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#10) Beri válasza irgum (#3) üzenetére


Beri
addikt

Mert egyébként mennyit mérsz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11) Madárpók


Madárpók
aktív tag

A villamos hálózatot egyértelműen nem erre tervezték, nem véletlenül vannak csavart érpárok az UTP kábelben, az lenne a csoda ha tudná azt amit ráírnak.

(#12) worxland válasza erdoke (#1) üzenetére


worxland
addikt

Nem lesz meg a 120 Mb/s. Van teszt róla:
Mennyit is tud ez a kütyü

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13) Geffry


Geffry
aktív tag

És ilyesmire van tényleges igény? Ha megerőszakolom az agyam akkor 1-2 elméleti szituációt ki tudok találni amikor jó lehet deee...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#14) Beri válasza Geffry (#13) üzenetére


Beri
addikt

Igen, van. Nem mindenki akar kábelt húzni, wifi nem ér el mindenhova, áram meg mindenhol van a házban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ne daráljon senki ha fontos adatot töltesz, egy rövid zárlat se tenne jót. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Geffry válasza Beri (#14) üzenetére


Geffry
aktív tag

Szeretnék akkora házat ahol nem ér el mindenhova a wifi :(((

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#17) kcsa válasza Madárpók (#11) üzenetére


kcsa
veterán

iigen, és abban nyolc ér van, akkor ez meg negyed akkora sebességet tud? :) Más technológia.

(#18) Krix


Krix
őstag

Van már egy ideje gigabites is. Azt kéne inkább csiszolgatni...

If it is not broken then don't fix it!

(#19) worxland válasza Krix (#18) üzenetére


worxland
addikt

Mutasd!

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20) Kernel válasza Madárpók (#11) üzenetére


Kernel
nagyúr

A villamos hálózatot egyértelműen nem erre tervezték, nem véletlenül vannak csavart érpárok az UTP kábelben, az lenne a csoda ha tudná azt amit ráírnak.

Semmi köze (ilyen értelemben) a vezetékes átvitelhez, ez egy rádiós eszköz lényegében, rövidhullámon dolgozik, méghozzá televágja a sávot 1155 db vivővel:

Megjegyezném, ezt nem onnan találtam ki, hogy megtaláltam ezt a képet, hanem akinek van egy kis sütnivalója az elektronikáról, az maga is így oldaná meg, rádiós úton. Mivel ennek ez a módja.

A hálózati vezeték ilyenkor csak közvetítő szerepet játszik, ahová kapacitív úton, vagyis kondenzátoron keresztül szokás becsatolni a jelet, ami szintén kapacitív úton "átszivárog" a különböző berendezéseken is, vagy a másik fázisra is a villanyóránál, de a párhuzamosan haladó vezetékek között is.

Csak arra tudok gondolni, hogy kellően alacsony szintű jelet tesznek a vezetékre, mert egyébként a hálózat antennaként kisugározhatja, meg nem engedett rádiózavart okozva.

Nem is tudom, Magyarországon hivatalosan engedélyezett-e egyáltalán az ilyen. Vagy majd meg kell küzdeni a hatósággal, a hazai forgalmazónak, ha lesz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21) kcsa válasza Kernel (#20) üzenetére


kcsa
veterán

Ha jól tudom villanyórán nem megy ki. Nem lehet hogy onnantól galvanikusan le van választva? Kvázi laikusként kérdezem :)

(#22) irgum válasza föccer (#4) üzenetére


irgum
addikt

Nem mértem le, de próbáltam kb 15 métert távon ahol nem tudom mennyi áramvezetéken megy, de maximum 30-40 méter. Kijelzi egy led a kapcsolat sebességét, ha 120 mb/s felett van akkor zöld, ha 80mb/s felett van akkor narancs, ha alatta akkor piros, ha nincs már kapcsolat akkor nem ég. Nekem narancs jelzést mutatott, tehát 120mb/s alatt volt a kapcsolat sebessége. Sokkal többet vártam tőle.

Nem szerettem volna fúrni, de csak kellett és behúztam 20 méter cat5e utp kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#23) worxland válasza Kernel (#20) üzenetére


worxland
addikt

"Nem is tudom, Magyarországon hivatalosan engedélyezett-e egyáltalán az ilyen. Vagy majd meg kell küzdeni a hatósággal, a hazai forgalmazónak, ha lesz.": Már rég árul ilyen cuccokat az összes webshop, még az Ósanban is van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#24) Kernel válasza kcsa (#21) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp arról szól a dolog, galvanikus csatlakozást nem igényel, eleve kapacitív csatolásról beszéltem, ami egy szigetelésen való "áthatolás" lényegében. A kondenzátor két, egymástól elszigetelt lemez (szakszerű nevén fegyverzet).

Ne feledjük, hogy az áramszolgáltató is a vezetékre csatolt rádiójellel kapcsolja az éjszakai áramról működő fogyasztókat, persze annak a villanyóraszekrényben van a vevője és kapcsolója.

Egyébként a másik fázist azért említettem, illetve másik fórumozó is említette, mert ha 3 fázis van bevezetve a házba, akkor a különböző helyiségeket, terheléseket elosztják a három fázisra, nagyjából egyformán. Így soha nem tudhatja az ember, hogy az egyik szobában az R-fázis van, másikban az S vagy T-fázis.

A szóban forgó szerkezetnek viszont illik működni akkor is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25) weiss válasza Kernel (#24) üzenetére


weiss
addikt

Működik is. Régebben teszteltem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) Kernel válasza Kernel (#24) üzenetére


Kernel
nagyúr

De természetesen itt nem is a fázison van a hangsúly, hanem a vezetéken, amibe a nullavezető is beletartozik. A rádiójel nem válogat ilyen szempontból, illetve bizonyára az sincs előírva, hogy a szerkezetet csak egyféle irányba szabad bedugni a konnektorba. Fázis vagy nulla, gondolom mindegy neki, elvileg mindkettőre kicsatolja a jelet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27) LordX válasza Geffry (#16) üzenetére


LordX
veterán

Ha a társasházban van körülötted 40 wifi, akkor lehet jobban jársz egy ilyennel, mert a saját wifid képes lesz olyan fél mbps-re az interferencia miatt..

(#28) Geffry válasza LordX (#27) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ellenben a társasház már abba a kategóriába tartozik ami túl nagy ahhoz hogy elérjen mindenhova a wifi ;)
Kizártnak tartom hogy minden átlag júzer olyan bitang antennákat használna hogy az elsőről a 10ikig bezavarna, max nagyon gyenge jellel látszódhatnak.

Persze ez a vevőtől is függ, egy sz@ros TP-link féle wifi kártyám van és per pill 5 másik kapcsolatot lát, a nyomi kis netbook-om meg a fél világot fogja akkora a listája....

De az előző lakhelyemen pl elég sok volt a környéken, 15-20 rendszeresen látható volt, nekem mégis ment teljes sebességgel... tehát megintcsak ahogy írtam, egy elméleti szituáció...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#29) LordX válasza Geffry (#28) üzenetére


LordX
veterán

Nem kell bintang antenna, mivel már 4 db wifi hálózatot nem lehet egymás mellett interferencia nélkül üzemeltetni, és jómagyar módjára, amint van interferencia, mindenki egyből rá akar tolni még 2W-ot, hogy neki 'jó gyors legyen'. Meg "miértnemmegy 300 Mbps-el, csak 144-el?" Hát, mert interferencia van, és visszavette magát. "Akkor hogyan tudom visszakapcsolni?"

(#30) Geffry válasza LordX (#29) üzenetére


Geffry
aktív tag

Van olyan szolgáltató ami 300mbps-t ad? Jómagyar módon a környékemen a legtöbb szerintem inkább:

Mint írtam, egy "zsúfolt" környéken sem éreztem semmiféle interferenciát és a szenzációs 20mbps-em 100%-on teljesített és nem toltam rá semmit se :)

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#31) LordX válasza Geffry (#30) üzenetére


LordX
veterán

:U Belső hálózat?

(#32) Geffry válasza LordX (#31) üzenetére


Geffry
aktív tag

Azt már a képpel leírtam... átlag júzer, azt se tudja mi az, vagy csak egy gépe van...

Persze egy olyan 10 emeletesben ahol csupa nerd lakik valós probléma lehet, tehát ha ezzel pontot tehetünk a végére akkor "igazad van" :)

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#33) effendi2


effendi2
tag

Én használtam ilyet ügyfélnél, olyan házban, ahol a Wifi esélytelen volt (na jó, két-három range extenderrel valószínűleg megoldható lett volna), és tök jól működik. Igaz, ott elég volt az a 30-40 Mbit, amit tudott, mert csak az internetet kellett szétdobni, nem volt szerver, vagy bármilyen központi megosztás. Arra viszont remek megoldás szerintem.

[ Szerkesztve ]

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#34) Krix válasza worxland (#19) üzenetére


Krix
őstag

pl: [link]

de a gugli ismer több gyártót is. Mondjuk a sebességére kíváncsi lennék.

If it is not broken then don't fix it!

(#35) irgum válasza Krix (#34) üzenetére


irgum
addikt

Szerintem csak az ethernet portja tudja a gigabitet, félrevezető az a feature lista.

[ Szerkesztve ]

(#36) Beri válasza Geffry (#16) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell igazán nagynak lennie, elég ha jól árnyékolnak a falak/bútorok és/vagy zajos a környezet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37) Krix válasza irgum (#35) üzenetére


Krix
őstag

Lehet, de van nekik külön 200Mbites és 500Mbites is. Nem gondolnám, hogy csak a zsinóros portja változott Gbitre. Persze a marketing sok mindenre képes. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#38) Geffry válasza Beri (#36) üzenetére


Geffry
aktív tag

Tehát ha ólomszekrényeim vannak és vasbeton falaim, nameg körülvesz legalább 5-10 geek az überwifijével akkor problémáim lesznek. :) Ez megint egy mondvacsinált, életszerűtlen szituáció.

A gép és a router közt gyakorlatilag az egész lakás áll. Több fal, bútor, mitöbb, a fésűm is a sok kis antennájával ami bezavarhat. A szomszédokról már nem is beszélve... Namost vagy baromi szerencsés vagyok hogy hibátlan jelem van vagy valaki(k) nagyon igyekeznek bebizonyítani hogy elméletben mennyire igazuk van.

Én nem cáfolom hogy 200-300ból egy embernek talán jól jöhet... de ezalapján ez egy szörnyen rétegcucc, kb az usb-s rakétakilövővel helyezném egy kategóriába. Van mert... van.

A hsz-eket olvasva meg kb az jön le hogy ez se tudja belső hálón hozni a 300mbps-t, nem csak a napfolttevékenységek által blokkolt wifi.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#39) #19617792 válasza erdoke (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

nálunk két fázis között még közvetlenül a fali konnektoron se működött. IPTV-re lett volna, de szemetes kép, instabil adás lett az eredmény.

(#38) Geffry: vasbeton falak elég jól blokkolják, de vastag téglafalak is képesek jócskán redukálni a jelerősséget. nálunk földszinten van a wifi router (3 antennás edimax), emeletre alig jut belőle. sok rétegű vastag födém leárnyékolja. nagyon sok minden múlik azon, hogy hol a router, mi blokkolja, milyen falak, bútorok vannak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#40) erdoke válasza #19617792 (#39) üzenetére


erdoke
titán

Igen, én is ettől félek. A tetőtér és a földszint tuti két külön fázis nálunk, úgyhogy tovább rágódok a kábelezés lehetőségein. A range extender átvisz úgy 30 Mbitet, de nem elég stabilan ahhoz, hogy Full HD anyagokat lehessen nézni a nappaliban lévő lejátszókon.
Erről jut eszembe, tegnap a gyerekek streameltek két fódémen át valami mesét, és amikor az asszony bekapcsolta a mikrót, konkrétan megállt a film. :D Pedig van legalább 10 méter és 2 fal a mikró és a router között.

A legjobb aláírás a héten

(#41) pakesz válasza Madárpók (#11) üzenetére


pakesz
aktív tag

ott a pont pontosan!
meg van csavarintva a kabel valoban meg az koax sem veletlenul olyan amilyen

az aramhalozat nem erre lett tervezve, megnezem azt hogyan megy at a jel az kabelsodrasokon, mert a 230 atuti ok, de a jellel mi lesz? nem is beszelve a porszivorol

(#42) pakesz válasza Geffry (#38) üzenetére


pakesz
aktív tag

nekem a rendes WIFI attol 3 25 centis vasbetont ugy hogy legvonalban van a villanyoraszekreny is
igaz massziv adatatvitelre az USB3as vinyot hasznalom :K

(#43) irgum válasza pakesz (#41) üzenetére


irgum
addikt

Nem arra van tervezve, mintahogy a levegő se. Mégis az LTE mobilnet tud akár 100mb/s-ot. Ezek az eszközök még fejlődhetnek idővel.

(#44) Beri válasza Geffry (#38) üzenetére


Beri
addikt

Tehát ha ólomszekrényeim vannak és vasbeton falaim, nameg körülvesz legalább 5-10 geek az überwifijével akkor problémáim lesznek. Ez megint egy mondvacsinált, életszerűtlen szituáció.
Csak egy is elég ezek közül. Sőt, még csak az sem kell, hogy geekek lakjanak körülötted. Egységsugarú júzerekkel és az automatára állított teszkó gazdaságos routereikkel rosszabbul jársz. Félreeső helyeken a random parasztwifiszolgáltatókról nem is beszélve.
Ha két 300-as n-es AP között sikerül összehoznod két-három fallal odébb 30-40Mbitet, szerencsés ember vagy. A linksys, meg a zyxel megoldásaival a legrosszabb érték, amit a smallnetbuilder mért (nem egy 2x4 méteres rókalyukban tesztelnek) a följebb linkelt tesztben, ~75Mbit volt. Ennyi nagyon gyakran még akkor sem szokott átférni wifin, ha egy szobában van a két AP.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#45) pakesz válasza Kernel (#24) üzenetére


pakesz
aktív tag

en nem tudom a tobbi marhasagot honnan vetted es mas miert nem cafolta de egyet az altalad osszehordott zagyvasagbol cafolnek
"Ne feledjük, hogy az áramszolgáltató is a vezetékre csatolt rádiójellel kapcsolja az éjszakai áramról működő fogyasztókat, persze annak a villanyóraszekrényben van a vevője és kapcsolója."

hfkv, azaz "Hangfrekvenciás központi vezérlés" peldaul: http://www.elstermetering.hu/hu/load_management.html
kisfeszen (vagy kozepfeszen?) ratolnak egy hangfrekis jelet az 50 Hzre pluszba, es azt veszik, egyertelmuen atkacsazik a jel a vezeteken mert a vezetekre van radugva a jelet vevo egyseg
nem mellesleg valamelyik oktato meselte hogy adatatvitel nagyfeszen is ment anno, csak hat a technika kinotte, berelt vonalak meg internet :) de a hoskorban a telcsi is a nagy vezeteken ment :)

(#46) pakesz válasza irgum (#43) üzenetére


pakesz
aktív tag

persze fejlodhet ha kicsereled a vezeteket sodrottra, es osszeforrasztgatod a kapcsolatokat, azzal nagymertekben none az atvitel ezt elismerem :)))
meg anyunak is szolni kell hogy vigye le a szonyeget porolni az udvarra

probaltam nezni egy oldalt neten hogy szabadvezeteken es sodrotton mekkora Mhz az atvitel de nem talaltam... de nem gyanus, hogy sodras nelkuli szabadvezetek az csak a westernfilmekben van?

(#47) irgum válasza pakesz (#46) üzenetére


irgum
addikt

Akkor szerinted az usb, vagy sata adatátviteli sebessége sem nőtt az évek alatt? Vagy nőtt, de más kábeleket használunk? :P

(#48) Reggie0 válasza Geffry (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Haveromek tisztessegesen megepitett(monolit vasbeton) csaladi hazaban a ket szoba kozotti valaszfal(tehat nem fofal) kb. 70dB csillapitast produkalt 2.4GHz-en. A fodemen, fofalon keresztul mar latni sem lehetett a halozatot. Na az ilyen helyre tokeletesen megfelel a powerline megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#49) gordonfreemN válasza pakesz (#41) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most ahogy te is, én is továbbolvasás nélkül ráírok neked erre egy választ, miszerint ha továbbolvasol a 11-es hsz után, akkor szépen megfogalmazva megtudhatod, hogyan lehetséges ez mégis. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#50) gordonfreemN válasza pakesz (#46) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"persze fejlodhet ha kicsereled a vezeteket sodrottra, es osszeforrasztgatod a kapcsolatokat, azzal nagymertekben none az atvitel ezt elismerem :)))
meg anyunak is szolni kell hogy vigye le a szonyeget porolni az udvarra"

És ha már ennyire tudsz, indokolnád is nekünk ezeket az állításokat?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.