Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Egy 5-ös most elgondolkodtatott , de nem ennyiért :( . "269$" = mennyi lesz itthon kb , vagy nem várható , hogy drágább legyen itthon mert ez a 75435.67 HUF sok :D ?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2) kátú válasza Micsurin (#1) üzenetére


kátú
őstag

Egy 5 TB HDD ért közel sem sok ~80K

It still works!

(#3) snecy20 válasza Micsurin (#1) üzenetére


snecy20
veterán

50k körül van egy 3TB-os WD Red Pro, így főleg a 6TB-os ára nem tűnik rossznak. Kivéve, ha nálunk még rápakolnak az árra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) trufa12


trufa12
addikt

Viccesek ezek az árak... mikor lesz már 20 ezer egy jó 5 tb os hdd ... ideje lenne már .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#5) deakpeti


deakpeti
tag

elegge sok az ara is:(

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#6) snecy20 válasza trufa12 (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Eljön az az idő is, csak akkorra meg már a 40TB-osat akarod majd 20 ezerért. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) Viktor81 válasza trufa12 (#4) üzenetére


Viktor81
senior tag

:D
Vagy ezt komolyan kerdezed ? Azt hittem viccelsz...
En elmondom Neked: pontosan akkor, amikor 20 e lesz az 1TB-os SSD...

V.

(#8) Sárpac válasza Micsurin (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

Ránéztem egy árlistára, lehet venni 55-60 ezerért is 5 terás HDD-t; egy Toshibát és egy WD Greent láttam ennyiért. Ha ez a két WD annyival komolyabb, akkor rendben van az áruk.

(#10) nbg


nbg
senior tag

A sima Red es a Red Pro kozott mi kulonbseg van? A 4TB-os verzioknall elso blikkre nem talaltam semmit...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#11) Viktor81 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Viktor81
senior tag

Red-em nincsen, Black-em es Green-em tobb is es ez alapjan azt kell mondanom, megeri az 1,5x-os felarat.
(mas kerdes, hogy nem ennyi kellene legyen a Green, hanem max. 30, de nem a Maltai Szeretetszolgalatrol beszelunk...)

(#10) nbg
Pro-bol tobbet lehet egy rackbe rakni

[ Szerkesztve ]

(#12) snecy20 válasza #72042496 (#9) üzenetére


snecy20
veterán

Egy WD Red Pro azért magasabb kategória ezeknél, bár én is simán leragadtam az olcsó 3TB-os Toshibáknál. Jók azok is otthonra pl.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) Reggie0 válasza Micsurin (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezeket mar celszeru raid1 vagy raid5-be kotni, mert a backup kicsit maceras. Szoval neked inkabb 3db 3-mas kene.

(#14) nbg válasza Viktor81 (#11) üzenetére


nbg
senior tag

???

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) bteebi


bteebi
veterán

Megkérik az árát :U... Ez persze hozzáállás kérdése, de 80k-ért már 8 terás HDD-t lehet venni, igaz, az nem ilyen jó minőségű. A 6 terás itthon szerintem 90k körül fog rajtolni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Viktor81 válasza nbg (#14) üzenetére


Viktor81
senior tag

Red-bol talan 3, max 4, Pro-bol kb 8-10 lehet egy (mondjuk) NAS-ban. A szamok nem feltetlenul pontosak, de csak szemleltetesnek irtam. :)

(#17) Feketelaszlo
Bizony. 4*2TB jobb, mint 1*6TB...

[ Szerkesztve ]

(#17) Feketelaszlo válasza #72042496 (#9) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A Toshibára effektíve csak kisker gari van, a Green meg közismerten az egyik legfapadosabb (bár nem feltétlen a legrosszabb) merevlemez. Ez nem is kérdés, hogy megérik a felárat, de egyenlőre 3-4 teráig másznak egyenletesen a HDD árak, afölött elszállnak. Egyenlőre jobban megéri 2+3 vagy 2x3 opcióban venni őket, mint egy 5-6 terásra beruházni.

(#18) Mauzes


Mauzes
őstag

Annyira nem követem a HDD-világ alakulását, de nem kellene az áraknak szépen folyamatosan csökkeni, ahogy nő a kapacitás, gyártási hatékonyság, stb? Mert régen nekem az volt a benyomásom, hogy amennyi pénz egyik évben 1 TB, az jövőre már 2 TB-ra elég. Ezt persze megakasztotta a cunami idején a kínálat visszaesése, de azért annak már csak normalizálódnia kellett. Most meg mintha nőnének a fajlagos árak, nem hogy csökkennének...

(#19) bteebi válasza Feketelaszlo (#17) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem WD-ből csak Green-jeim vannak. Nem mondom, hogy semmi problémám nem volt még velük (most épp 2 is szektorhibás, ráadásul az egyik egy 4 terás, a legújabb HDD-m), de szerencsére eddig semmi fatális nem történt. Nyilván szívesebben vennék Red-et vagy Black-et, de sokkal drágábbak, és bőven nem feltétlenül jelentenek egy átlag felhasználónak nagyobb megbízhatóságot. Nagy tételben persze nyilván más a helyzet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Sárpac válasza Mauzes (#18) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De kéne, csak sajnos a forint dollár árfolyam csaknem annyit változik mint a hddárak, így hiába esik kint dodóban ha itthon a dodo 220 helyett 280.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21) Calogero válasza nbg (#10) üzenetére


Calogero
addikt

RED: 5400RPM, 3 év garancia ([link])
RED PRO: 7200 RPM, 5 év garancia ([link])

[ Szerkesztve ]

(#22) Viktor81 válasza bteebi (#19) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azert ez igy nem igaz.
Dolgoztam Black-ekkel es Green-ekkel es azt nem lehet mondani, hogy az utobbi nem jelent nagyobb megbizhatosagot. Eppen ellenkezoleg ! Ezert adnak arra 5 ev gar.-t a 2-vel (vagy mar talan 1-el) szemben. Minosegben, megbizhatosagban, sebessegben egy teljesen mas kategoria.

V.

Haaaat...
Tapasztalataim szerint 1 TB-ig valoban jok voltak. a 1,5-osokkel sok gond volt, es bar a 2 TB-s jobb volt, mar nem lett a regi.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sárpac válasza Viktor81 (#22) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A régi greenek még jók voltak amikor a 2tb volt a csúcs 3 év garral, azóta már ezt nem lehet elmondani róluk.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#24) bteebi válasza Viktor81 (#16) üzenetére


bteebi
veterán

"Bizony. 4*2TB jobb, mint 1*6TB..."

Attól függ. Árban nem jobb, fogyasztásban sem, megbízhatóságban viszont igen. Ha azonban mondjuk 15 TB kellene egy 4-6 SATA portos alaplappal egy 4 HDD fogadására alkalmas házba, akkor meg lennél lőve a 2 terás modellekkel :U. A sok HDD jóval több és erősebb rezonanciát is jelent, emellett nyilván zajosabbak is, és jobban is melegszenek, úgyhogy több hűtőventilátor is kellhet hozzájuk. A rezonancia és a nagyobb hőterhelés meg oda vezethet, hogy hamarabb megpusztulnak a winchesterek - persze jó eséllyel csak az adataink töredékét veszítjük el egyszerre, míg a másik esetben mindent bukhatunk...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) Viktor81 válasza bteebi (#24) üzenetére


Viktor81
senior tag

Teljesen igaz, de akinek 15TB kell (es meg is tudja fizetni), az nem alaplapi 4 portra es 4 HDD-t fogado hazba rakja oket. A tobbi pedig alap annak, aki jaratos a temaban es tobb HDD-t uzemeltet. (magyarazat (#14) nbg kolleganak). Termeszetesen (velemenyem szerint) ekkora tarhely (vagy nagyobb) eseten a zaj (es talan mar a fogyasztas) is masodlagos.

V.

(#26) bteebi válasza Viktor81 (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Akkor kicsit másképp. Veszel 2 db Greent vagy 2 db Redet. Némi - nagyon kis - eséllyel valamelyik meg fog pusztulni, valószínűleg a garancia lejárta után (az, hogy a garancia előtt hal meg, az elveszett adataid szempontjából édesmindegy, ilyenkor a HDD ára szerintem gyakorlatilag lényegtelen). Ha ugyanannyi hal meg mindkettőből - 0 vagy 1 -, akkor nem érte meg a Red jelentős felára, és a felhasználók szerintem bőven 90+%-ánál egyik se halna meg. Összességében tehát nagyon jó esélyed van arra, hogy ne legyen problémád - az már egy másik kérdés, hogy például százezer felhasználóra vetítve a meghibásodási arány a Greennél jóval nagyobb lesz, mondjuk kétszer annyi, mint a Rednél.

Bár megbízhatóbb a Red, de az még nem jelenti azt, hogy ne lennének olyan esetek, hogy az megy tönkre, a Green viszont nem.

#25: "Termeszetesen (velemenyem szerint) ekkora tarhely (vagy nagyobb) eseten a zaj (es talan mar a fogyasztas) is masodlagos."

Jogos, hogy nem ezek a fő szempontok (pláne nem a fogyasztás), de a rezonancia, és azáltal a megbízhatóság szempontjából nem mindegy. Arról nem is beszélve, hogy az igények nőnek az idő előrehaladtával, de ennek nem feltétlenül kell alaplap- vagy házcseréhez vezetnie. Lehet, hogy egy nagyobb ház el se férne az adott helyen, vagy csak nem mutatna jól :DDD. Ha magadnak tárolsz sok adatot, akkor ott jó eséllyel nem kell nagy sebesség, vagyis nem kell csúcs lap és erős processzor, az egyszerűbb alaplapokon viszont nem lesz 6-8 SATA port...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) nbg válasza Viktor81 (#16) üzenetére


nbg
senior tag

Ezt honnan veszed, elsore, mar bocsi, de butasagnak hangzik, bar nem redekkel, de 13-15 egyseges nas-om van otthon is... Vagy mire gondolsz, honnan jonne ez a korlatozas?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28) nbg válasza Calogero (#21) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom. Az altalad linkelt pdf-ben sehol sem latom az 5400-as infot, a +2 ev gari stimmel. Vissza a fordulatra, nem csak annyi, hogy a sima red nem mindig porog 7200-on, hanem 5400 es 7200 kozott valahol? Ebbol legalabb is erre gondolnek.
Barhogy is, a "pro" felar nem semmi...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#29) Viktor81 válasza bteebi (#26) üzenetére


Viktor81
senior tag

Garancia semmit sem er az adatok szempontjabol, ez nem kerdes, de ezt mindenki kellene, hogy tudja, aki ekkora merevlemezeken fontos adatot tarol. A kerdes eldonteseben ez irrelevans... Ettol fuggetlenul a Green joval "megbizhatatlanabb", mint a Black. Ha egy lemezen kellen fontos adatot tarolnom akkor is azt mondanam, egy Black tobbet er, mint 2 Green...

(#27) nbg
A HDD halala a mukodes kozbeni "erobehatas" (mozgas), a nagy meleg es a rossz tapegyseg. Sok HDD kis kasztniban nagyobb rezonanciat jelent. A Pro-k ezt jobban toleraljak. (nyilvan kevesebb rezgest keltenek pl. finomabb csapagyazas miatt es sokkal fejlettebb a rezgeselnyelo mechanikajuk - valoszinuleg a firmware is "okosabb", mindezek miatt ketszer akkora szamban is jobban toleraljak az onmaguk es egymas altal keltett rezonanciat) (a fordulatszam kulonbsegrol en nem tudtam - emlekeim szerint a "sima" Red is 7200-t forog, de ha megsem, akkor meg egy +) Ilyen "apro" kulonbsegek miatt adnak tobb garit meg 24/7 hasznalat mellett is...

[ Szerkesztve ]

(#30) Sárpac válasza Viktor81 (#29) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én blacket sem vennék 7200rpm nem egészséges sokkal jobban melegszik és mivel többet pörög jobban is kopik holt időben.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#31) Viktor81 válasza Sárpac (#30) üzenetére


Viktor81
senior tag

Amennyiben ez igaz lenne, mar regen halott kellene legyen a 2 db 10k forgo Velociraptorom. Arrol nem is beszelve, hogy dolgoztam szerverekkel, amikben 15k-s HDD uzemeltek es sokkal megbizhatobban, mint az 5400-asok...

(#32) nbg válasza Viktor81 (#29) üzenetére


nbg
senior tag

Jaaa, ertem, tehat ajanlasrol beszeltel, nem korlatozasrol... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#33) Sárpac válasza Viktor81 (#31) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Na jó de a velocik sokkal kisebb tányérokkal vaskos 3,5 házban kb. tripla anyagmennyiség + 1 vagy max 2 lemezesek voltak.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#34) Viktor81 válasza nbg (#32) üzenetére


Viktor81
senior tag

Haaat. Azert fontos adatok es komoly penzek tudataban ez inkabb korlatozas, mint ajanlas. Ezek az arbeli, garanciabeli, technologiai kulonbsegek nem veletlenek.

(#33) Sárpac
7200-as HDD-k is lehetnek egy lemezesek (Blue, Barracuda, de talan Black is van) 15k-sok kozott pedig van "normal" meretu tanyeros, szoval onmagaban nem ez donti el, hanem a felhasznalt anyagok, a technologia es az osszeszereles. Ezekben is mindben jobb a Black, ezert megbizhatobb meg 7200-as fordulaton is, mint pl egy Green...

[ Szerkesztve ]

(#35) nbg válasza Viktor81 (#34) üzenetére


nbg
senior tag

Persze, ezt ertem, csak pl. a garancia nem fog elveszni, ha teszem azt 10 pro-t raksz egy egysegbe az ajanlott max. 8 helyett... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#36) Viktor81 válasza nbg (#35) üzenetére


Viktor81
senior tag

16. Most lattam a linkelt doksiban a pontos szamot. Nem tudom, mennyire veszik ezt komolyan (es egyatalan kideritheto-e, mi okozta a lemez halalat). Ha visszakuldve kiderul, hogy megengedettnel nagyobb rezonancia vegzett vele, megtagadhatjak a cseret (bar szerintem ennyire nem veszik komolyan)

(#37) thomasa


thomasa
senior tag

Segate Archive 8TB-os már tavaly óta létezik (és ígéretek szerint 10-es is úton van) ugyanígy 128-as gyorsítótárral, 80e körüli árral, ezzel kellene összehasonlítani.

(#38) Viktor81 válasza bteebi (#26) üzenetére


Viktor81
senior tag

Arra celoztam, hogy aki 15TB+ tarhelyet akar, az (talan) nem gagyi alaplapi vezerlovel epit RAID5-ot es nem csillapitas es hutes nelkuli 4 fiokos hazban akarja uzemeltetni...

(#39) nbg válasza Viktor81 (#36) üzenetére


nbg
senior tag

Igen, bocsi, red-et akartam irni pro helyett, ott 8 a max.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#40) Calogero válasza nbg (#28) üzenetére


Calogero
addikt

RED esetén nem változik a RPM. Nekem RED-em (3tb) és szerintem fix 5400-es

(#41) Reggie0 válasza Viktor81 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat sosem lehet tudni. Szerintem az SW RAID5 jobb, mert nincs para, ha beszarik a vezerlo, siman hordozhato az array egy masik alaplapra, mig HW RAID5 eseten futhatsz uj kartya utan, ha meg lehet kapni.

(#42) Sárpac válasza Calogero (#40) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Elvileg 5400 és 7200 között változik, ha jól tudom hőmérséklet, rezonancia, fejpozíció energiafelhasználás stb. függvényében, tehát nem fix 7200 és nem is fix 5400.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#43) bandras0226 válasza trufa12 (#4) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Majd amikor 100HUF=1USD! :D

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#44) bteebi válasza Viktor81 (#38) üzenetére


bteebi
veterán

Teljesen jogos felvetés. Én amúgy szívem szerint "offline RAID"-et csinálnék (adatok 2 különböző fizikai helyen, és hetente, mondjuk vasárnap hajnalban programmal inkrementális backup). Jó dolog a RAID, pláne egy dedikált méregdrága vezérlővel, de lopás, földrengés, tűz, túláram, árvíz ellen az se fog védeni. Akkor már sokkal inkább 2 fizikai helyen legyen minden, sokkal nagyobb biztonságot nyújt.

#29: "Garancia semmit sem er az adatok szempontjabol, ez nem kerdes, de ezt mindenki kellene, hogy tudja, aki ekkora merevlemezeken fontos adatot tarol."

A backup mindenkinek a saját felelőssége. Csak arra utaltam, hogy ha adatvesztés van (ha megvan tükörben minden, akkor jobb esetben nincs adatvesztés), akkor nem a HDD ára fog érdekelni. Amúgy hallottam már olyat itt a PH-n, hogy valakinek elszállt az egyik RAID-es HDD-je vagy rossz táp (!), vagy túláram miatt. Az adatmentés közben pedig a tömb másik HDD-je is tönkrement, ami nem kicsit dühítő...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) Sárpac válasza bteebi (#44) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Minek a raid? Én szimplán 2 felé másolom az anyagot és kész! :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#46) nbg válasza Sárpac (#42) üzenetére


nbg
senior tag

Na, utanaolvastam, igaza van a kolleganak, fix a fordulat. Annyi a varia, hogy gyarilag "A" meghajtot ugy lovi be WD kolunbozo parameterek alapjan, hogy az fixen 5400-at forog, "B" meghajtot meg mondjuk 5900-ra, magyarul az egyes egysegek fixek, a szerian belul letezik a variacio. Szoval ez az intelliPower is egy jo nagy marketing humbug, mondjuk szebb a szemnek a leirasban, mint a fix 5400 rpm - mindezt legalabb is akkor, ha jol ertelmeztem a leirast:
" A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each drive model, WD may use a different, invariable RPM."

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#47) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

De jó lenne ezzel kiváltani a helyhiányomat. No de ennyit nem szánok rá :(

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48) Reggie0 válasza bteebi (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Szelektalni kell. Ha biztonsagot akarsz akkor a legfontosabbakat berakod bankszefbe mondjuk hetente. A maradeknak eleg a RAID5.

[ Szerkesztve ]

(#49) Viktor81 válasza Reggie0 (#41) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nos, ilyen ervet meg nem hallottam dedikalt RAID vezerlo ellen. Nem mondom, hogy nincsen valosagalapja, de erdekes megkozelites...

(#50) Reggie0 válasza Viktor81 (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig gyakori szempont foleg olyan rendszereknel, ahol nem frissitik a hardverparkot rendszeresen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.