Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

2022-ben 9 megapixeles kamera notebookba? Ez tuti valami megkésett április elsejei vicc, a technológia még nem tart ott.

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na, sikerült végre felérni ésszel? el se hiszem. a technológia már régen adott, csak végre meg kéne jelennie a gyártói hajlandóságnak.

amint elérhető lesz, belehákolok egyet a laptopomba :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Azt nem lehetne elérni, hogy kompletten kivenni mikrofonostul, legalább opció szinten?

(#4) fatpingvin válasza Alaaf Pi (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

dehogynem, leveszed a burkolatot és kikötöd. eddig se volt egy nagy dolog.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) mad823 válasza fatpingvin (#4) üzenetére


mad823
őstag

Nem mintha nem lehetne letiltani az eszközöket. Persze a paranoia az paranoia. :DDD

(#6) fatpingvin válasza mad823 (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

csak az van letiltva amiről én vettem le fizikailag a tápot :DDD

egyébként meg nem olyan nagy kunszt a kávába beépíteni egy pici billenőkapcsolót ami a webkamera tápját szakítja meg, szóval...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Őrült sok érelme van a 4K felbontásnak egy ekkora szenzoron.
A laptopok webkamerája a legtöbb esetben mesterségesen megvilágított környezetben működik, és általában közel sem ideális fényviszonyoknál.

Ez egy 2,7 mm x 1,7 mm-es felületű érzékelő, az FHD is kihívás számára.

(#8) fatpingvin válasza ROBOTER (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem csak a szenzorméret a kérdés: ha már ilyen kicsi szenzorral (átfogalmazva: ilyen nagy pixelsűrűséggel) dolgozunk, akkor kérdés hogy a fölé szerelt optika képes-e annyi fényt begyűjteni hogy a szenzor a normális érzékelési tartományban tudjon működni. egyben az is felmerül, hogy az optikát ilyen kicsiben meg lehet-e olyanra építeni hogy a megmunkálás tökéletlenségei ne okozzanak számottevő torzítást.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Végre egy hiánypótló fejlesztés. Sok notiban még talán mindig csak HD felbontású kamera van. Optikától függően persze annak is lehet elég jó képe, de azért már 2-3 éve is lehetne teljesen alap a FHD, sőt akár a 4K is. Szóval alapvetően várós. Érdekes kérdés, hogy a legtöbb laptopnál vajon (egyszerűen) le lehetne-e erre cseréltetni a régi webkamerát.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) fatpingvin válasza bteebi (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

bármit lehet, ha van szándék. én az X230-am miatt nem aggódok, bőven van hely a káva alatt, a thinklight megtartása lehet érdekes.

hogy a mostanában divatos ultravékony ragasztott biszembaszomokkal mennyire működik, jó kérdés :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) zetor2000 válasza fatpingvin (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy be se építsék. Ilyen esetben meg se kéne venni. Azaz pár típus olcsóbb (?) lehetne, mert majd vesz hozzá a paraszt a T. felhasználó, amilyet akar.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#12) ROBOTER válasza fatpingvin (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

A kép alapján:

A komplett modul függőleges irányban a gyártó szerint 4 mm. A fotó alapján arányosítással az első lencse átmérője kb. 0,8 mm.

Vegyünk egy klasszikus nagylátószöget, pl. 35mm-es equivalens gyújtótávolságot, azaz 63 fok átlós képszöget. Ennél a képátló a gyújtótávolság 1,23-szorosa. Igaz, ez 3:2 és nem 16:10, ez pár százalék eltérést okoz.

Itt a képátló 2,7 mm x 1,7 mm téglalap átlója, azaz 3,2 mm
3,2 mm / 1,23 = 2,6 mm gyújtótávolságot ad, ekkor lesz 35mm eq. a képszög.

Tételezzük fel jóindulatúan, hogy a belépőpupilla megfelel az első lencse látható átmérőjének. Megjegyzem, nagylátószögnél ez szinte kizárt, de legyünk jóindulatúak.

2,6 mm / 0,8 = 3,2 azaz a fényerő 1:3,2

Ez ezzel a szenzormérettel kombinálva gyilkos. Ez a tipikus fényviszonyok között esélytelen, hogy két szomszédos pixel értelmes, eltérő infót hordozzon. A diffrakció eleve már olyan mértékű, hogy értelmét veszti az egész. És akkor még csak az optika alapelveiről beszéltünk, az objektív tervezett képességei és a gyártási minőség még szóba sem került.

[ Szerkesztve ]

(#13) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Tényleg inkább az érzékenységét kéne ezeknek a fosoknak javítani, mert a beépített kamerák a béka segge alatt vannak ilyen szinten. Nem megfelelő, nappali megvilágítás esetén villog, full zajos stb. Ezen kéne javítani, nem a felbontást erőltetni az ilyen kamerák esetében. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#14) Alaaf Pi válasza ElEvEn11 (#13) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Telefonokba sokkal minöségibb szenzorok és lencsék kerülnek.

(#15) ROBOTER válasza Alaaf Pi (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy telefon még a szelfikameránál is 6..6.5 mm vastag és oldalirányban szabadabban mozoghatnak a tervezők, mert a kameralyuk/sziget nem a keretnél van közvetlenül.

Egy mai notebook monitor része a kijelző felső pereménél 3..4 mm vastag, a keret szélességéből pedig még lejön a burkolat vastagsága és a kijelzőpanel záró éle. A cikkben szereplő 4mm marad kb. a vékony keretes notebookoknál.

Szóval nem viccből szarok. Azért szarok, mert ezt dobja a fizika.

Csinálni kellene egy olyat, mint a stylus. Egy lyuk a notebookban, ahonnan ki lehet húzni a kamerát, ami mágnesesen felcsatlakozik a tetejére. Be kellene építeni egy rakás funkciót elvesztés elkerülésére (csipog, visít stb.)

[ Szerkesztve ]

(#16) Alaaf Pi válasza ROBOTER (#15) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Tudom, hogy nem lehet ekkora térbe értelmes optikát tenni. De nincs akkora különbség rendelkezésre álló helyben, mint amekkora minöségben, ahogy a szoftveres oldalt is lehetne helyre tenni, mert az is egy határ mocsok.

(#17) bteebi válasza Alaaf Pi (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Pontosan. Amúgy meg max. legyen 1-2 mm-rel nagyobb a keret. :U Régebben, amikor még cm körüli volt, vagy még nagyobb, akkor is szarok voltak a webkamerák.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) ROBOTER válasza bteebi (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mert a vastagság még fontosabb. Ha el akarsz érni egy képszöget, és van egy szenzorméreted, az meghatározza a gyújtótávolságot ezzel részben a rendszer optikai hosszát (jelen esetben a modul vastagágát).

Fresnel lehetne megoldás (ahogy mostanában el is kezdték teleobjektívek méretének csökkentésére használni), de még nem láttam ekkora méretben, az már tényleg nanotechnológia lenne optikai szempontból is.

A másik megoldás lehetne, hogy ilyen 1mm körüli objektívekből 4db elférne egymás mellett olyan szorosan, hogy a 4 képből össze lehetne komponálni egyetlen jó minőségű képet. Ehhez viszont a fix fókusz nem biztos, hogy jó.

A pofonegyszerű megoldás: a kereten felül lenne egy előre kiálló kiemelkedés (3D notch, levédetem a kifejezést), a notebook alapburkolatán pedig egy mélyedés, amibe összezáródáskor beleilleszkedne. És persze egy kicsit nagyobb keret felül.

(#19) bteebi válasza ROBOTER (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Jó ötletek. A 3D notch is. :) Mondjuk én hátrafelé (az összecsukott laptop "teteje" felé) növelném a mélységet, mint ahogy a mobiloknál szokták mostanában. Csak itt pont fordítva lenne olyan értelemben, hogy maga az optika lenne a gép síkjában (vagy max. nagyon kicsit kiemelkedve), és "hátrafelé", az elektronika felé lógna ki a gépből. Akár még "fogantyúként" is szolgálhatna, habár ahhoz nem lenne elég széles (mert 1-2 ujjnál szélesebb azért ne legyen).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) zetor2000 válasza ROBOTER (#18) üzenetére


zetor2000
senior tag

A vastagság / vékonyság addig nem fontos csak, amíg az Apple meg nem csinálja. Utána mindenki vastag/vékony keretet/kávát/kameraszigetet/dinamikus izlandot fog csinálni.
Szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

nem találtam más topicot, szóval ide írom, hátha valaki jár erre. Én naív, kitaláltam, hogy amíg az asszony 2 hétig el van utazva, majd jól beizzítom a régi laptopját, és a webkamerájával szépen megfigyelem a nappalit (kutyák miatt), a videófolyamot meg a wifi segítségével az interneten áttolom a telómra amíg nem vagyok otthon. Gondoltam 2023-ban van egy progi, amit feltolok a laposra, meg a párját a telóra, és voilá... Emlékeim szerint pár éve ez két teló között hibátlanul működött. Na most ez nem ilyen egyszerű. Nem találtam semmit, ami jó lenne. A TeamViewer-rel küzdöttem egy darabig, de nem sikerült. Ötlet? :DDD :R Messengeren lehet folyamatos videókapcsolat esetleg?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.