Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64) RPZ válasza .mf (#63) üzenetére


RPZ
tag

sanchezsa : igen, ventik nélkül lenne mozgó nélküli.

Viktor81: ez a baj, hogy egy semmilyen gépet össze lehet tákolni passzívra, de ha kell bele HDD (nekem kb 8-10TB kell duplázva a redundancia miatt tehát 16-20), illetve, ha nem integrált vgaról, ill. nem alsó kat. d.vga-ról beszélünk, akkor megint gond van. A cpu is talán 90W-ig hűthető passzívan, utána megint kell a venti.
Szóval ez még a távoli jövő :(.

Sanya: 1-2 évente mindig feleződik az áruk, így kijelenthetjük, h ez jó a Samsungnak, mivel ez történik a technika hajnala óta. 3-6 év és 2TB 30k huf lesz, ennyi. 1xű matek.
Azért kell 2 mindenből (HDDnél ugyanez), h ha megdöglik, cseréled.

e-newsee: Felejtsd el a magyar rövidtávú grafikont, nézd távolabbról. Kis stagnálások, néhány fel-le emelkedés, de a trend az exponenciális összeomlás, ennyi. USD-ben, hosszútávú trend, ez a lényeg.
Amikor elkezdtem követni 40k volt a 64-es SSD. 1-2 év és 20ra esett, megvettem. Majd 1 max 2 év múlva ugyanazon az áron 128 GB-osat vettem. Most a 10TB-osat várom, addig kihúzom HDDvel :).

.mf : ezeket meséld be Kurzweilnak. A fejlődés határok nélkül folyik, mindig a technológiák életciklusai végén jön a paradigmaváltás és hopp. Elméletileg ugyanez az ütem pl. a számítási kapacitásban az évszázad végéig tartható, akkor elérjük azt, hogy a Föld minden molekuláját számítási eszközként használjuk. Aztán jönnek a környező bolygók és a nap. Használd a fantáziád.
A méretcsökkentés 5nm-ig "problémamentes" (=megoldható), ez 14nm-ről még kb. 3 lépés (persze nőnek a költségek, blabla, ne törődj ilyen apróságokkal, minden menni fog a maga útján megállíthatatlanul). De már most megvannak az utódtechnológiák (az új paradigma), amivel a következő 20 év fejlődése megy majd 2020-tól.

De az SSDnél kb. most csöppentünk új paradigmába, most van egy begyorsuló szakasz.
A következő 3 évben 8x-ozódik az SSD tárkapacitás, ez tény, több gyártónak ez a roadmapje. Nem a távoli jövőbe tekintve találgatnak, ez a következő évek üzleti terve. Ne tőlem kérdezd, h. hová rohannak ennyire. Az SSD már ebben az évben 2x-esen lehagyta a HDD tárkapacitást (ez a jövőre megjelenő 4Tb-os cucc a régmúlt visszhangja, nem vmi technológiai csoda, nem is értem, miért van úgy tálalva), tavaly kirakta az irányjelzőt most pedig keményen beelőzte. Pár év és a visszapillantóban sem lesz.

Az árak folyamatosan omlanak össze, az elterjedési sebességek folyamatosan nőnek, ill. a világ lemaradott feléből több milliárdnyi potenciális fogyasztó szeretne felzárkózni, a profit mindig megvan. Amint jön az új lehetőség, Pistike már nem éri be a két évvel ezelőtti technológiával, neki az új kell. Te sem éred be Galaxy S1-el, de a fejlettebb országokban meg S6 edge+-ra tör little Steven és kleiner Stephan (a 3. világban pedig áhítozzák az S1-et).
Már feszengek ezen a 128GB-os SSD-n, kellene egy 256-os. Illetve sok embernek elég az 1-2 TB tárkapacitás ők meg arra várnak, h mikor ér már 30-60k közé ezek ára, és csengetnek majd, mint a katonatiszt. Persze az igények is nőni fognak majd. 4-10 terára simán megnőnek az igények, amint elérhető lesz. Nekem most átlag feletti az igényem, így engem nem mozgatnak az 1-2 terás cuccok.

-----
Ha az elmúlt 15 évet 1 egységnek vesszük, akkor a következő 45 évben egymilliárd egységnyi fejlődés jön!!! HA így marad a gyorsulási sebesség, DE itt gyorsuló exponenciális függvényről beszélünk, így egy-két nullát még mögé rakhatunk :D.
Szóval az évezred első 15 éve csak egy nagyon piciny ízelítő volt, most jön a java.
Nanotechnikai forradalom, biotechnológiai forr., mesterséges intelligencia, virtuális/augmentált valóság, internet of things, optogenetika, ember-gép összefonódás, technológiai telepátia, radikális élethossz növekedés (ezer év!), durva automatizáció (ahol a mostani szakmák 80%-a eltűnik), önjáró autók, robotizáció, akkumulátor technológiák, valódi kvantumszámítógép, fúziós energia, 3D nyomtatás!!, szervnyomtatás, gigabites internetelérés mindenkinél, stb... Ezt nem érti senki, a múlt alapján történő lineáris gondolkodást ki lehet dobni a kukába. Hihetetlen ami történik, ill. ami történni fog, de mindig van egy lemaradó réteg illetve egy "luddista", ellenálló réteg, aki nem akar részt venni ebben és meg is magyarázza, h miért nem lehet, és miért nem úgy lesz, de mégis úgy lesz. Persze a biológiai evolúciónk nagyságrendekkel lassabb, az alkalmazkodás nagyon sok problémát vet fel, ezekkel párhuzamosan egyre több a pszichológiai zavar is... Elkalandoztam :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.