Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyula84


Gyula84
veterán

Hova mennek ezek a processzorok?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#2) sutszi válasza Gyula84 (#1) üzenetére


sutszi
veterán

Szerverekbe....Többnyire DB-k alá...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) MK VII válasza Gyula84 (#1) üzenetére


MK VII
veterán

Egy idő után a veszélyes hulladék megsemmisítőbe..

(#4) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Uristen 512db processzor mag?? Le kell valtanom az athlon 1 magosom ugy erzem kezd kimenniba divatbol :DDD

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#5) #90933760 válasza Zsidaaj (#4) üzenetére


#90933760
törölt tag

A proci csak 32 magos, az alaplapra fér 16 proci úgy lesz 512 magos és egy mag 8 szálat képes kezelni, úgy lesz 4096.

[ Szerkesztve ]

(#6) MK VII


MK VII
veterán

Akad azért 100 magos is nah.. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) #90933760 válasza MK VII (#6) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez se az egyszálas teljesítményéről híres, jó persze mert ahova kerül oda nem kell, végtelenül legegyszerűsített magok vannak benne, tényleg csak arra az egy dologra és pá. Nem egy gémer cucc. :DDD

(#8) Gyula84 válasza sutszi (#2) üzenetére


Gyula84
veterán

:R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#9) MK VII válasza #90933760 (#7) üzenetére


MK VII
veterán

Nem gémer ebben teljesen igazad van.. :D
Bár, ha x idő múlva esetleg megjelenik a Jófogáson tuti a gémer jelzővel fogják illetni.. Százmagváóóóó.. :D

(#10) #65675776 válasza #90933760 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az egyszálas teljesítmény kb csak és kizárólag a PC-kben szempont, ott is főleg az elavult kódolási megoldások miatt. Persze folyamatfüggő is a dolog, de ritka az olyan alkalmazás, amiben ne lehetne feladatokat párhuzamosan futtatni.

(#11) cbdevil84 válasza MK VII (#9) üzenetére


cbdevil84
csendes tag

Ott a pont! :D

(#12) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Azért a gyártósor kihozatali arányára kíváncsi lennék. :D meg arra, hogy mekkora ráhagyással dolgoznak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Van még részesedésük X86 és ARM mellett?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Javítsatok ki ha tévednék, de az Intel a szerver piac 90%-ban a főszereplője. Nekik van ugye a xeon-ok régebben volt az Ithanium (ma már szerintem nincs), akkor most ezek kb. tudásban hol helyezkedhetnek el? Tudtommal az Intelnek is van még talán 32 magos xeon-ja is, plusz a "vga szerű" társ procija meg még több magos.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) erer1000


erer1000
őstag

Oracle procis Gamer PC-t a népnek :DD :DD :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) #65675776 válasza tibaimp (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

18 mag a legtöbb egyetlen Xeon-ban, HT-val ebből lesz 32 szál. De ebből maximum nyolcat köthetsz össze egy alaplapon. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) borg25 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


borg25
senior tag

Az Oraclenek egyetlen sikerterméke van: az adatbázismotor. Írják, hogy az Oracle 12c ezt meg azt a funkciót már kihasználja, szóval a szoftvert erre a procira optimalizálták. Ezek után ha Oracle adatbázisod van, milyen CPU-t fogsz választani? A sebesség számít, az ár nem. Tuti nem AMD-re vagy ARM-re esik a választás :D
Pedig az AMD még régen beharangozta, hogy az OpenCL milyen jó is az adatbázisoknak, aztán valahogy a PostreSQL-nél CUDA alapokon építkeznek.

Lehet, hogy kevesen vesznek ilyet, mert nem kell tabletbe meg telefonba, de lesz rajta haszon a kapcsolt szoftvernek köszönhetően....

[ Szerkesztve ]

(#18) QG válasza tibaimp (#14) üzenetére


QG
tag

Sosem láttam teljesítménytesztet, ahol ezt hasonlították volna bármilyen más elérhető szerver processzorhoz, pláne nem Oracle 12 futtatása közben.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy egy gyengébb célhardver is komoly ellenfele lehet egy erős, de általános célú processzornak. Az Oraclenek megvan a pénze arra, hogy az adatbázisához illessze az architektúrát. Aztán hogy ezt tényleg jól kivitelezte-e, az más kérdés.
Mindenesetre nem írnám le látatlanban.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#19) sutszi válasza QG (#18) üzenetére


sutszi
veterán

Az Oracle célja, hogy a pincétől a padlásig minden területet lefedjen és mindent tőle vegyenek. Ezért is folynak olyan fejlesztések már egy ideje, hogy a Sparc-ok jobban vigyék DB-t. Hogy mennyi valósult meg azt nem tudom. De ha más nem akkor a lincenc árazásába is igencsak beleszól a CPU típusa...nem mindegy milyen szorzó van ott.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) tibaimp válasza #65675776 (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ok, köszi. Igaz, és látom az ark.intel.com oldalon, hogy "csak" 8 utas szerver építhető belőle. Az is igaz, amit QG kolléga írt, hogy szoftver specifikus lehet a teljesítmény egy-egy ilyen cpu-nál, így az összehasonlítás kicsit értelmetlen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Mr Bond 007 válasza #65675776 (#10) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Az egyszálas teljesítmény kb csak és kizárólag a PC-kben szempont"
Azért ettől picit árnyaltabb a kép. Főleg mert ha tényleg így lenne, akkor már nem létezne IBM Power processzor. Maradjunk annyiban hogy ugyanennyire fontos a futtatni kívánt alkalmazás szükséglete. Nagyon nem mind1 pl ha magonként fizeted a licensz díjat hogy mire építkezel.

Az Oak Ridge laborban épülő új Summit rendszert is erre építik
3400 egységből lenyomják a 16000 egységből álló Titan-t.

[ Szerkesztve ]

(#22) #Chris


#Chris
tag

Osztan' hány fps-el viszi a crysis-t 4k-n? :DD

(#23) Reggie0 válasza tibaimp (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja, a phi kb. 60 mag es 4 szal/mag, viszont ott sokkal alacsonyabb a freki 1.1 giga korul adodik, mas a memoria szerkezete(gyurus es cserebe vagy 10x gyorsabb ~320GB/s), nincs L3 cache, es mas az utasitaskeszlete (pl van 512bit simd, nincs mmx), max a pipeline

[ Szerkesztve ]

(#24) tibaimp válasza Reggie0 (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van, most néztem utána, valóban Intel Xeon Phi Coprocessor -- ez a hivatalos neve és van belőle 61?? magos is, és "csak" társprocesszorként működik ezek szerint.
Érdekes dolgok ezek, bár ebben a témában konkrétan "szuperzöld" vagyok :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) shabbarulez válasza tibaimp (#20) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az M7 is 8 utas rendszerig bővíthető ahogy a Xeon E7, csak egyedi kiegészítéssel lehet 16 utas, kvázi két 8 utas rendszert kötnek össze egy köztes switch segítségével. Ilyen harmadik féltől származó megoldás Xeon-nok esetén is létezik több gyártótól, vannak 16, 32 sőt 256 utas rendszerek is, pl. SGI UV.

(#26) Reggie0 válasza tibaimp (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ugy tarsprocesszor, hogy az oprendszert(ami linux) a host tolti be a memoriajaba. De onnantol ugyan olyan mint egy rendes gep, be tudsz lepni ra ssh-val. Csak nincs rajta hattertar, tehat vagy ramdrive-bol megy a rendszer(ezert van rajta egy nagyon kis helyfoglalasu busyboxos linux) vagy nfs-el a hostrol.
Illetve a teljes 8 giganyi memoriajat eleri a host gep kozvetlenul a pcie buszon.

[ Szerkesztve ]

(#27) tibaimp válasza Reggie0 (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi, de ebből, jelzem nem a Te hibád, de nem sokat értettem :B

Más, most néztem, az Intel Ithaniumokat még szállít, pedig 2012-es az utolsó fejlesztés, vagyis elég régi. Jó, gondolom a szervereknek az "életút/ support" vagy minek nevezik, jóval hosszabb, mint egy hagyományos pc cpu esetében.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) #65675776 válasza Mr Bond 007 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azon apróságot azért ne hagyjuk fiogyelmen kívül, hogy már a POWER 8 esetén is egy mag nyolc szálat képes futtatni. Gondolom POWER 9 esetén sem lesz ez kevesebb. Tehát egy darab nyolc magos P 9 futtathat összesen 64 önálló szálat szimultán, míg a 16 magos Opteron 16-ot. És akkor máris ott vagyunk, hogy 4x a többlet a többszálas teljesítményben. Kb 4x a node-ok száma is, bár azt nem tudjuk, hogy a Summit esetén egy node hány darab processzort tartalmaz, de a Fact Sheet szerint egy-egy node több processzort és GPU-t tartalmaz*, míg a Titan esetén egy node egy processzor.

* "Each Summit node will contain multiple IBM POWER9 CPUs and NVIDIA Volta GPUs" - mindez az általad linkelt oldalról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.