Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

...kivizsgáltuk rendesen a filmre épülő történelmi alapokat...

Helyesen: ...kivizsgáltuk rendesen a történelmi alapot, amelyre a képregény, és így a film épült...

Az íráshoz nagyon gratulálni nem tudok, mert a nyelvezete, helyesírása elég csapnivaló, bőven van hova fejlődni. Inkább azt mondom: Nice try, but try harder! :)

#tarcsad

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

egy nagy baki van a filmben, amit nem említettél:
oké hogy jól néznek ki a kigyúrt pasik benne, tiszta izom az összes, de egy szál gatyában mentek szerinted csatázni? :) bár tény hogy ha mellvértben lettek volna, akkor nem lenne ennyire látványos...

(#3) bishoplogan válasza waccamár (#2) üzenetére


bishoplogan
senior tag

Alap hogy nem említettem:) erre sztem mindenki rájött

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó írás lett, látszik, hogy foglalkoztál a filmmel, és annak hátterével. Én mondjuk nem tartom annyira kimagasló alkotásnak, de ez az én személyes véleményem.

(#5) remington2 válasza waccamár (#2) üzenetére


remington2
senior tag

Itt hol a gatya? A fejükön, vagy a kezükben?

szerk: a viccet értem, csak ez nem baki, hanem egy poénka. Annak is sovány.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6) Alchemist


Alchemist
addikt

A spártaiak története vizuális értelemben "genetikailag módosított a Gyűrűk Ura génjeivel"
:))

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) Alchemist


Alchemist
addikt

Azóta már megjelent az "Íme a spártaiak" verzió is...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) Yutani válasza Alchemist (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Abban az egyik legnagyobb jelenet, amikor Leonidász mindenkit belerúg a feneketlen kútba, Britni Spricctől kezdve az American Idol zsűrijéig... :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#9) Solten


Solten
addikt

"Mikor először megláttuk Xerxész, az maga a szánalom volt. Azért egy perzsa uralkodót úgy kivitelezni mint egy csöves digót a kukasorházból" :U :DDD

"Szandekosan" tortent mindez, szembeallitva a spartai "felsobbrenduseget", az "arjizmust", a "keletiek" romlottsagaval, erkolcstelensegevel. Mar ha megnezzuk a ket sereget, elsore szembetunik: a spartiak a (feher) kigyurt kokemeny elitharcosok, a perzsa sereg meg egy szedett-vedett csocseleknek tunik, trollokkal, groteszk "halhatatlanokkal"... :)

Saor Alba

(#10) Crystalheart válasza Yutani (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Erről jut eszembe, egy történeti baki még van a 300-ban: a dögkútba ugyanis pont Athénban lökték a perzsa "diplomatát", és nem Spártában. :) Bár én eleve nem úgy néztem meg a filmet, hogy nagy történelmi hűség legyen benne. Gondoljátok csak el, több ezer évvel ezelőtt történtek ezek, és még az 50 éves eseményekről sincs mindig tiszta kép. Rendszerint évszázadokkal később jegyeztek le mindent, legalábbis azt, ami a szájhagyomány útján fönnmaradt. Ergo akár még a nagyja is igaz lehetne, leszámítva a trollembert meg a pengekezű kivégzőóriást :D És amúgy állítólag a spártaiak tényleg lehettek ilyen kigyúrtak egytől egyig - egyes források szerint még be is olajozták magukat csata előtt a látható testfelületen, hogy az izmaik jobban látsszanak. Persze valószínűleg volt mellvérjük és tógájuk. Ráadásul nem egy szál pajzzsal és lándzsával felszerelkezve várták a perzsákat, hanem íjakkal, harci gépekkel és különféle harci trükkökkel, fogásokkal. (Gondoljunk csak a honi illetőségű első egri ostromra, az ilyen eszközöknek micsoda lélektani hatása volt a török ostromlókra!)

A rendezői, operatőri, vágói munkáról lehetett volna többet írni, elvégre ez az, amiért ilyen hatást vált ki a film. Gyakorlatilag egy látványorgia, szinte minden képkockája festménybe illően szép beállítás. (A számítógépes effektekről és a színkorrekcióról nem is beszélve, hiszen egyrészt az egész stúdióban készült, másrészt műanyag és alumínium felszereléssel, és csak az utómunkálatok során lett életszerű a kép. :D) Ígéretes, hogy a WarCraft filmet is a Legendary Pictures készíti, és ott történelmi hűség sem lehet vita tárgya :D

(#11) remington2 válasza Crystalheart (#10) üzenetére


remington2
senior tag

Ez mind - nagyrészt - igaz. De ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy az egész film bullshit, mert nem 300-an voltak, hanem sokkal többen, és a kb. 300 fő már csak a csata végére maradt ott, a többiek visszavonultak.

szerk: az operatőri munkával is egyetértek. Xerxes megjelenése pedig (a pompára gondolok) normálisnak tekinthető, még ha kissé érdekes is. Sokan meglepődnének, ha látnák mondjuk XIV. Lajos udvarát . . . a XVII. századi etikettről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#12) bishoplogan válasza remington2 (#11) üzenetére


bishoplogan
senior tag

A film illetve a képregény csak a 300 spártai dicsőitéséről szól. Biztos szándékosan hagyták kia többi városállam népeit...mert itt bizony nem 300-an voltak a védők.

(#13) JColee


JColee
őstag

augusztus egy római császárról kapta a nevét, vagyis magáról neveztette el azt a hónapot (Augustus), aki mellesleg az 1. római császár is volt (eredeti neve Octavianus(?))

[ Szerkesztve ]

(#14) copin válasza remington2 (#5) üzenetére


copin
őstag

A történelem könyvemben 2 kép is van a spártai hoplitákról és ott csak a karjuk csupasz. Meztelenül fiatal gall harcosok küzdöttek, de ők is csak hogy bizonyítsák, hogy bátrak (bátorság és ostobaság kéz a kézben jár).

@Crystalheart Egyet értek. :K

[ Szerkesztve ]

(#15) Tim82 válasza Crystalheart (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy egy barátom fogalmazott: "a 300 nem más, mint gyönyörűen fényképezett állóképek slideshow-ja."

A történelmi hitelességet hagyjuk, felesleges számonkérni egy alig burkolt amerikai propagandafilmen, nem ezért fogjuk szeretni... Az mondjuk a cikkíró hülyesége, hogy a görögöknek nem volt naptáruk, időszámításuk... azért, mert a mai naptár alapja a Caesar által bevezetett, több változtatás (Julianus-, Gergely-) után. A másik ilyen, hogy "nem volna Európa, ha Xerxészék győztek volna". Lófitty, hol volt még akkor Európa és a mai európai nemzetek elődei? De legalább célhoz ért a propaganda... ;]

A test olajozásának nem az a szerepe, hogy hú-de-kidomborítsák az izmokat csata előtt - egyrészt az izzadságot fékezi, másrészt pedig egy olajos testű harcost (mint egy síkos halat) nehezebb megragadni kézitusában.

A spártai harcmodor nem épült ostromgépekre, sőt, a spártaiak megvetették a nem-gyalogos fegyvernemeket, az íjhasználatot is a segédcsapatokra, a félig-meddig rabszolgasorba süllyesztett ún. perioikoszokra (~ "körüllakó", aki Spárta gyepűin, külső részein él) hagyták.

Ami egyébként a görög-perzsa háború idejét illeti, az első olyan időszak a történelemben, ahol többé-kevésbé kortárs történetírók szinte azonnal megörökítették a történteket, így viszonylag jó képe van az utókornak arról, mi és hogyan történt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) divrapier


divrapier
tag

elolvastam ezt, de eleg szerencsetlennek tartom a film tortenelemhuseget elemezgetni. gyakorlatilag az alapotletet vettek a tortenelembol, es egy fantasztikus kepregenyt epitettek ra.
az ilyen aprosagok meg mar tenyleg mindegy, hogy nem volt augusztus. mer` a spartaiak biztos angolul/magyarul beszeltek. de ha erdekel laoconian calendar csak ez kevesbe lett volna baratsagos
Tehat a filmet szerintem csak a kepregennyel erdemes osszehasonlitani.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#17) Thunderzolee

Valaki írt már itt Logouton erről a filmről. Úgy látszik, csak nem fogjuk elfelejteni. :)
Ettől függetlenül nekem nagyon tetszett.
Fel sem tűnt a CGI, csak a gyönyörűen fényképezett képek; aztán később olvastam róla, h rajtam kívül mindenki fanyalgott a digitális képkockákon.. hát nekem nagyon bejött, e nélkül lehet egy szokásos kosztümös filmhez hasonló movie lett volna, de így van valami plusz benne, ami miatt ha nem is örökre, de sokáig emlékezni fogok rá.

És az az idézet:

"Itt nyugszunk. Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: megcselekedtük, amit megkövetelt a haza"

Ma már senki nem beszél így. Könnyfakasztó mondat. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) bishoplogan válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


bishoplogan
senior tag

Egyetértek az ídézetről. Tényleg könnyfakasztó. Nem tudtam kihagyni irományomból.
Főleg amikor Diliosz szónokol Plataián, a film végén az is megdöbbentően könnyfakasztó és bátorító is egyben! :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Yutani válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az haggyán, hogy nem beszél így senki. Nem is cselekszik... :O

JColee: És ez az oka annak is, hogy mind július, mind augusztus 31 napos. Július ugye a cézárról lett elnevezve, és 31 napos hónap. Augusztus pedig Augustus császárról kapta a nevét, mint tudjuk, és azért lett 31 napos a 8. hónap is, mert Augustus kijelentette, hogy az ő hónapja sem lehet kevesebb 31 napnál, ugyanúgy, mint a Július cézárról elnevezett 7. hónap.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#20) Gergő_


Gergő_
őstag

nem tudom hogy vagytok vele de nekem ez a film kínszenvedés volt,tipikusan olyan korosztályt céloz meg akik számára be van tiltva

(#21) D1Rect válasza Gergő_ (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem nagyon látványos... A jósda jelenet amikor az orákulum jósol nagyon ott van...

(#22) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Nekem tetszett a film, tényleg jól megcsinálták :K Viszont aki látta, nézze meg A spártaiak titkos élete c. filmet is :DDD

Z Fold 4

(#23) nrgia


nrgia
őstag

Nekem tetszett a film...de ez is csak Hollywood ;)

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#24) Crystalheart válasza Tim82 (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nodehiszen - eredetileg - nem csak spártaiak voltak a csatában, annak ellenére, hogy ők irányítottak. :) A perzsa rohamokkor pl. nem megálltak a szoros kapujában, hanem beengedték a harci kocsikat és lovasokat, akiket a kiszélesedett téren álló íjászok könnyedén lenyilazhattak, majd a tetemek és a felborult kocsik föl is tartóztatták az újonnan jövőket. Legjobb tudomásom - és elég sok történész - szerint így történhetett, hiszen a szoros adta előnyöket így lehet a legjobban kihasználni, a spártaiak meg nem voltak harcban indokolatlanul hősködő hülyék, sem félistenek.
Egyébként, ha még a II. VH. több eseményéről is komoly viták folynak, de még a magas szintű török történetírás sem pontosan, sőt, túlzón vagy elhallgatva adta vissza a középkori harcait, akkor egyetlen történész sem támaszkodhat maradéktalanul az ókori leírásokra. (Elég csak arra gondolni, mit írtak a mauriacumi csatáról a rómaiak.)

A film persze túlzó, nem éppen történelemhű, de tényleg nem is ezért ül le elé az ember, és én is többször megnéztem.

(#25) edward2 válasza D1Rect (#21) üzenetére


edward2
addikt

amikor a dzsindzser lány 99%ban pucéran mutogatja nemisége minden jelét? :) ja egyet értek azon kivül a film nem ér többet egy standard hollywoodi filmnél.

(#26) Crystalheart válasza edward2 (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Más kérdés, hogy a "standard hollywoodi film" egyre művészibb és értékesebb megvalósítást takar, hálistennek. :D

(#27) Gergő_ válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Gergő_
őstag

a hdr szerű effekt szvsz egyáltalán nem művészi inkább mesterkélt

(#29) Crystalheart válasza Gergő_ (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy filmben nem csak a képről van szó.

Mondok példát: egy Final Fantasy cinematic film rohadtul nem művészi, míg egy Blizzard Cinematic remek többnyire minden ízében az - pedig a képminőség és a 3D fejlettsége hasonló, és ha a FF sima mangaarcait nem is számítjuk, ez akkor is így marad.

(Mindettől függetlenül nekem tetszenek a HDR fotók, ez ízlés kérdése. :) )

(#30) edward2 válasza Crystalheart (#26) üzenetére


edward2
addikt

az egyik kedvenc filmem megvalositása mai eszközökkel lehetetlen lenne annyira primitiv. mégis több mondanivalo és érték szorult belé mint egy évben leadott összes hollywoodi filmben.

(#31) Asador


Asador
tag

Khm... történelmi hitelesség? Maradjunk annál, hogy egy jó kalandfilm...
Azért egy helyesírás ellenőrzést lefuttathattál volna, sok a hiba....

(#32) romeomalac válasza Asador (#31) üzenetére


romeomalac
tag

Jahm, én is szerettem a filmet de teljesen tisztában voltam vele, hogy nagyon kevés köze van a valósághoz. Mondjuk a filmek 90%-ának legalább igazán kevés köze van a valósághoz :) De attól még jól nézett ki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.