Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"TouchWiz sem fog RAM hiányában szenvedni,"

Meglátjuk. Most kezdek droidra visszajönni, de korábban az volt a tapasztalatom hogy bármennyi RAM-ot képes felzabálni a rendszer. :)

Amúgy jól hangzik a háttértár mérete is, bár nekem a készülék mérete már extrém kategória nagyon. (én leálltam max 5"-nél)

Live-Die-Respawn

(#2) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Az egyetlen telefon, amire mindig azt mondom, hogy erre megéri "vágyni". Azért csak vágyni, mert ennyi pénzért amennyibe egy Note kerül sose vennék telefont, pedig meg tudnám venni, sőt még a Samsungokat sem szeretem, de a Note az valamiért nekem mindig az etalonnak hat.

Egyébként az nekem kicsit fura, hogy a cikk szerint 2017-ben ez a brutális RAM méret normális lesz, nekem egy 2015-ös telefonom van, 2GB RAM-mal és köszöni szépen jól van, tökéletesen megy. A 3GB RAM-ot még elhiszem, de nekem az is soknak tűnik, elnézve a 2016-os felhozatalt még a 3-4GB RAM sem túl gyakori, nemhogy a 6..

(#3) szabyka95


szabyka95
őstag

Gondolom a toll eddig is zart terbe kerult, elszigetelve a telefon belsejetol, igy oda nyugodtan mehet viz

(#4) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Ez nagyon jó cucc lesz.
Sajnos már nekem is túl nagy de azért megnézem ha megjelenik :)

Egyébként én azt hittem fentebb lépnek QHD-ról.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ez már becsületes méretű tárhely. Nem lehet panaszra ok.

(#6) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Te jó ég, én meg itt karistolok egy 3 éves Note II-vel, ráadásul még elégedett is vagyok vele. :C

(#7) munnergep válasza .Szaki. (#2) üzenetére


munnergep
senior tag

Vagy egy tab s 8.4-em 3 GB rammal és hála a samci jól optimalizált rendszerének, olyan mint ha 1 giga lenne benne... (Ha CM-et teszek fel, akkor nincs bajom) Ha addig továbbra sem tanulnak meg memóriát kezelni, akkor bizony benne lesz az a 6 GB.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#8) macskea


macskea
őstag

5.77... legyen már 5.8, nincs egy milliméteres a különbség, akkor meg nem mindegy mit írnak oda?! Nem tudom mit akarnak sugallni ezzel a túlprecízkedéssel.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#9) bollokcs80 válasza Fejvadi (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az Artisjusnál sugárban fognak élvezni a bejövő adóbevételtől.... :DD

B.Cs.

(#10) #21715712 válasza macskea (#8) üzenetére


#21715712
törölt tag

Ha lemerik es nem a megadott adat van,akar perelhetik is oket ezert.

(#11) Segal válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


Segal
veterán

Nem fognak mivel itthon mindig csak a legkisebb belső tárhelyeset forgalmazzák hivatalosan.
Szerintem 64 GB-os lesz a kezdő belőle külföldön lesz belőle 128 GB-os is a 256 GB-os meg tutira csak Korea.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) macskea válasza #21715712 (#10) üzenetére


macskea
őstag

Mondjuk az USA-ban, az ügyvéd hiénák országában ez lehet, hogy tényleg valós probléma. :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) .Szaki. válasza munnergep (#7) üzenetére


.Szaki.
addikt

Magyarán a Samsung rosszul optimalizált rendszere miatt igényli ezt a mennyiséget? Az is elég brutális. Soha nem volt még Samsungom csak egy badás, most pedig egy Honor 4X elégedett tulaja vagyok, ott meg nincs gond a 2GB RAM-mal, ezért kérdem, nem vagyok nagy szakértő ebben. :)

(#14) Beri78


Beri78
őstag

Nagyon jónak ígérkezik, mint minden évben..
De az, hogy már itt tart a ram mérete...hát...volt Samum, és a TW mindent megeszik, ami csak van. Kíváncsi leszek majd, hogy itt mennyire sikerül majd optimalizálni, de az eddigi tapasztalatok, vélemények alapján bármennyit tehetnek bele, azt elviszi :U

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#15) lalakov válasza BomiBoogie (#6) üzenetére


lalakov
senior tag

Szintén, de mivel év végére 4 éves lesz és egy telefon sem tart örökké, valamit nézni kell a helyére. ;) Eddig nagyon egyik új mobil sem fogott meg(max. az LG V10), remélem ez végre minden tekintetben tetszeni fog.

Részemről elég lenne egy 32GB-os belső tárhelyes változat is vagy egy 16-os, amivel most is bőven elvagyok. Egyrészt a plusz adó miatt, másrészt meg sokkal kényelmesebb betolni a teli memóriakártyát az új mobilba, mint feltölteni a belső tárhelyet minden egyes alkalommal. Arról nem is beszélve, ha mindezt wifi-n kell megtenni, mert rootolás nélkül nem látja a gép a belsőtárhelyet rádugva.

Azt hittem már, ha egyszer a 6-os verzióhoz értünk el, akkor 6 hüvelykes lesz. Se eddig, se ezután nem lehet ezt eljátszani.

(#16) Peterson_ válasza .Szaki. (#13) üzenetére


Peterson_
addikt

Nekem kezdetek óta megvan a Note3, amiben ugye 3GB ram van.
A teló 4.3-mal érkezett, aminél nem volt ritka, hogy 800-900MB-tal beérte alapjáraton.
5.0-nál valamit nagyon elszúrtak, mert ott amíg volt ram, addig telt, aztán elkezdte bezárogatni a dolgokat, aztán 5.0.1-ben már javították, de a JB-hez képest így is többet zabál, bár az appok önmagukban is egyre több erőforrást kérnek.

Nyilván a mai flagshipekkel már nem veszi fel a versenyt, de soha nem éreztem azt, hogy a TW használatától bármennyivel is rosszabb lenne nekem, mint akármelyik másik droid variánssal.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#17) M5Norbi válasza lalakov (#15) üzenetére


M5Norbi
őstag

Rootolás nélkül is látnia kellene.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#18) joey04


joey04
titán

Remélem tényleg ilyen nagy akksi lesz benne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Xaels válasza lalakov (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Arról nem is beszélve, ha mindezt wifi-n kell megtenni, mert rootolás nélkül nem látja a gép a belsőtárhelyet rádugva. - Mi van?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) kbyte1024 válasza munnergep (#7) üzenetére


kbyte1024
addikt

Majd lesz egy kis memoriaszivárgás,és még kevés is lesz az a 6giga:))

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) janeszgol válasza Peterson_ (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a Note 3-at KK-n hagytam. Jó az, bár 4.3-mal volt az igazi. Az 5.0-ra vagy 5.0.1-re nem vagyok kíváncsi. Talán az 5.1.1-re, de az meg nincs.

A cikkhez: úgy látom a Samsung most mindent belead. Bezárnak utána? :D
Itt a frankó S7, aztán ez a Note 6 is brutálisnak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"A 6 gigabájtnyi rendszermemória is biztosra vehető, így már a TouchWiz sem fog RAM hiányában szenvedni"

Az meleg. Nekem egy Mi Note Pro-m van most 4GB-al, sosem futottam még ki a ramból. Mondjuk én nem is futtatok minden szart a háttérben azért hogy legközelebbi megnyitáskor nyerjek 2 másodpercet, + az energiagazdálkodási profil amúgy is úgy van beéllítva, hogy kilőjön mindent amit én nem 15 perccel a képernyő lezárása után. Meg ezen MIUI van nem Touchwiz.
Lehet hogy érdemes lenne már egy teljesen új UI-val előállnia a Samsungnak. Vagy 7 éve nyomják ezt a táccsvizt.

(#23) laci_csk


laci_csk
senior tag

A Touchwiz az nem rendszer.
Jo hogy nem cserelheto az akksi, mert jovore az lesz a nagy ujjitas, az aduasz, hogy visszateszik az akksi cserelhetoseg opciot, mint ahogy van/volt a bovithetoseg/nembovithetoseg-nel. Ezek vagyunk mi samuk.
Amugy nalam is csak a Note szamit a samubol, es ott is csak a 2-es es most a 4-es ami bejon. Kivancsi vagyok erre hogy milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#24) lalakov válasza Xaels (#19) üzenetére


lalakov
senior tag

Én így tudtam, de ha nem, akkor elnézést. :(

(#25) MartOOn


MartOOn
addikt

S7edge 4gb RAM es atlag 80%-ban foglalt. Efölé én még nem lattam menni. Nem zarok semmit es nincs semmiféle takarékos uzemmod sem bekapcsolva. Minek? Heti egyszeri ujraiinditast viszont igenyli. Gondolom nem veletlenul van benne gyarilag a beallitasok között. ;)
On: ez lesz talan az első note ami érdekelhet engem...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#26) #67656192


#67656192
törölt tag

Én nem bánom de legyen bőr a háta.. :)

(#27) bebuci válasza laci_csk (#23) üzenetére


bebuci
tag

Jól szóltál! Nagyon jó lenne a note 4, ha nem ez a fos TW futna rajta. Szeretem a pen, kijelző és a kamerája miatt, de az örökös laggolás, újra indítás kiborít. A két éves M8 a 2 gigájával meg hasít MM - n. Nincs lagg, nincs újra indítás, vagy program bezárás. Nem értem, miért nem próbálják meg alapjaiban átgondolni az UI-t?

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#28) Fitzgerald válasza MartOOn (#25) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Nem zarok semmit es nincs semmiféle takarékos uzemmod sem bekapcsolva. Minek?"

Hát izé ö...pl. energiatakarékossági okokból? :U

(#29) MartOOn válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


MartOOn
addikt

Minek? 3600-as az akksi. Akármit csinalok rajta a napot úgyis kibirja. Estw meg elfér a wless töltön. Akkor kérdezem ujra, minek?

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#30) Halkow.


Halkow.
senior tag

IrDA-t bár vissza tennék, vagy tervezzenek helyette sztereó hangszórókat, annak sokkal jobban örülnék, mint a 6GB ramnak.

Annak külön örülök, hogy nem lesz S7 edge plus, mert + 0,2"-ért teljesen felesleges lenne.

(#31) Fitzgerald válasza MartOOn (#29) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt nagyjából bármelyik telefon kibírja. De a legtöbben valószínűleg többet várnak egy ekkora aksitól. Én pl. be is szarnék, ha csak egy napot menne a 3600-as aksival egy, az előző generációnál jóval alacsonyabb fogyasztásával bereklámozott chippel szerelt (Snapdragon is, Exynos is) cucc. :C
De kérdezd meg még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04 válasza laci_csk (#23) üzenetére


joey04
titán

A Touchwiz az nem rendszer.
???

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) doooo válasza joey04 (#32) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem ilyesmin felesleges fennakadni. Tudod.. a Samsung telefont se gyárt, lehet nincs is olyan, hogy Samsung.

(#34) DeathAdder válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ja kibírja, de kettőt már nem, kivéve ha nem használod.
Vagy ha ki is bírja nagyon alacsony lesz a töltöttségi szint amit nem szeretnek a mai akkuk.
És manapság már van gyorstöltés, vezeték nélküli töltés, tehát semmi értelme spórolni hogy minél tovább menjen, elég naponta rádobni fél órát oszt nyugodt vagy.

Én is naponta töltöm általában 40-50% ról, van hogy 70 de olyan is hogy 15.. ha a helyzet éppen úgy adja, és akkor van is értelme ekkora akkunak.
Sosem értettem miért kell mindig napokig várni és lemeríteni alacsony szintre.

(#35) daninet válasza Peterson_ (#16) üzenetére


daninet
veterán

Ha van benne RAM fel fogja használni. Minek legyen ha nem használhatja a rendszer. Ha kell neki majd bezárja ami nem kell. Ez a ram takarítás még valami korai windows XP korszakból maradt az emberekben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36) Fitzgerald válasza DeathAdder (#34) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem kell teljesen lemeríteni. Én pl. 20%-on rakom töltőre, az aksiidőt is úgy nézem, hogy amíg 100-ról 20-ra leesik.
A lényeg hogy a töltési ciklus lehetőleg mindig hasonló legyen az aksi élettartam maximalizálásának érdekében. Nekem kb. 40 perc alatt tölt fel 20-ról 100-ra amúgy a quickcharge 2.0-val, de ez ugye "csak" Snapdragon 810.

(#37) Fejvadi válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Valamiből nekik is meg kell élni. :D

(#38) Szakiii válasza daninet (#35) üzenetére


Szakiii
addikt

Teljesen egyetértek!

(#39) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Mostmár szeptemberig szinte csak iphone 7 és note 6 hírek lesznek.

A térerő veled van!

(#40) M5Norbi válasza Balint1408 (#39) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát igen ez a kettő lesz a főszereplő az biztos :))

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#41) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ilyen paraméterekkel nem kell csodálkozni ha horror áron mérik majd.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42) janaman01 válasza Peterson_ (#16) üzenetére


janaman01
addikt

Ehyetértek. Igaz portolt nota5 rommal használom a note 3 at, de megy a tw mint a vizfolyás :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#43) sziklaik


sziklaik
csendes tag

Nem értem miért jön mindenki a TouchWiz-zel... Komolyan, hány másodpercbe telik rárakni egy másik launchert vagy akár egy custom ROM-ot??

(#44) Peterson_ válasza daninet (#35) üzenetére


Peterson_
addikt

Ja, én nem szoktam takatítani, csak azért az sem volt oké, hogy az első lollipoppal gyakorlatilag a semmi elrágott 3GB ramot.
Egyébként akárhogy szidják, bírja ez a multitaskingot, ami nálam nem abban nyilvánult meg, hogy csak stagnál 3 dolog a háttérben, hanem Sketchbookban rajzoltam, közben 1080p-ben rögzítettem, ment a zene, meg a böngésző vagy öt tabbal bent volt a háttérben.
Persze izzott a vas, de azért csak bírta.:D

janeszgol:
-Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó lesz a 6-os, csak az a bibi, hogy baromi drágák lettek a Samu flagshipek is.
Nyilván ne fillérekért dobálják, de lassan közelebb lesz a nyitóár a 300k-hoz, mint a 200-hoz.
A másik szívfájdalmam, hogy bár minden modell fejlődött, csak ezt úgy, hogy mellette indokolatlanul kikukáztak néhány dolgot, lsd.: infra, bővíthetőség.
Nálam emiatt konkrétan kiesett a Note 5, az S6 dizájnja pedig bár bejön, mert kétség kívül Szép telefon, de a Note-ot mégis markánsabban el kellene választani.
Az első amit kukáznék, az az üveg hátlap, ami baromi dekoratív egész addig amíg hozzá nem érsz.
Legyen inkább bőr, vagy műanyag, matt fém, csak ne üveg.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#45) zack


zack
nagyúr

Nem álltam messze a 300k-tól amikor saccolni kell mennyibe fog fájni.
Ma holnap érkezik egy fekete 32Gb Note5.
Ha jó lesz a 6, megvárom amíg egészséges lesz az ára és váltok 5-ről, de az még legalább 1 év.
Aki Note5-ben gondolkodik úgy készüljön, hogy anyagárban 100k a kijelző, ha törik.
Rövidesen eljutunk oda, ha törik a kijelző, alkatrészként kell eladni, és nem fogja megérni javíttatni. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nagyon helyes, 16 GB-os telefonokat lassan tiltólistára lehetne tenni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47) Peterson_ válasza zack (#45) üzenetére


Peterson_
addikt

A kijelző már az én modellemben is 50k körül volt.
Most 40-től indul, de önmagában nem lehet cserélni, a teljes első panellal egyben van, ami tartalmazza az üveget, touch panelt, a home gombot, és az oldalsó biliműanyag keretet is.
Ami azért is szívás, mert ezutóbbi reped és kopik.
Hiába lehet külön kapni 2000 forintért.
Akinek pedig szúrja a szemét, az vagy nem néz rá, vagy igen mélyen a zsebébe nyúl.
Note 4, S6,Edge/+, S7-nél pedig csak teljes csere van, mivel ragasztott mindegyik, és ha egyszer meg van bontva, soha nem lesz már olyan, mint gyárilag.
Az meg nem 100k

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#48) mekka_kola válasza oriic (#1) üzenetére


mekka_kola
tag

Pont azért, amiért a Windows is, hogy előtöltse a sok trutyit, amit az ember nap mint nap használ. Vagy neked a hűtőd is csak félig van tele, hogy mindig legyen benne elég szabad hely???

(#49) Ace882 válasza mekka_kola (#48) üzenetére


Ace882
tag

Jó példa :C

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#50) zsoltti


zsoltti
senior tag

256gb memória? lehet hogy a csúcs változat-ba lehetséges, de az alapkiszerelésbe biztos nem lesz 256gb!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.