Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

No végre valami kép... bár most is csak sötétben tapogatózás...

egyébként nem lehetséges, hogy ez a prototípus olyan, mint az mp4 playereknél volt egyik hírben? Talán csak elektronikailag összekötögetett cucc, dizájn és formaterv nélkül... persze azért egy képernyőt sem ártana látni rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Akkor miért volt bemutató, ha nem is tudják, hogy mit mutattak be?? és miért lett 30 $??? és kicsoda Kaya Ibrahim?????

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) dajkopali


dajkopali
addikt

az eddigi legjobb összefoglalás, amit olvastam eddig, az MIT cikkében:

Sakshat was reportedly unveiled yesterday morning in Tirupati, India, by the Indian Education Ministry. According to these reports, Sakshat has two gigabytes of random-access memory and wireless and fixed Ethernet connections, consumes just two watts of power, and will be available in retail outlets in India in six months. Generally, though, the announcement raised more questions than it answered about what had actually been achieved.

R. P. Agrawal, India's secretary of secondary and higher education, who is leading the project, did not reply to messages, and there appeared to be no direct, official online announcement. But according to reports, the laptop was created over several months in a cooperative effort involving India's Vellore Institute of Technology; the Indian Institute of Science, in Bangalore; and the Indian Institute of Technology, in Madras.

Vagyis, semmit se tudunk :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) kagyula


kagyula
aktív tag

A marketing sokat elbír, de ezt laptopnak nevezni?
Ezt valami kliens gép szerűségnek vélem, amit szerver szolgál ki javarészt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden, sokszor.

(#5) ujoimro


ujoimro
tag

Tudjátok, hogy lehet a szarból aranyat csinálni?

Sehogy!

(#6) dabadab


dabadab
titán

"Harmadik-vilagbeli, irrealis celokat kituzo kormanyzati projekt becsodol". Kb.

kagyula: amit tudni lehet rola, az alapjan inkabb vmi szerencsetlen NAS-nek tunik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) Mr.Csizmás válasza ujoimro (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Azt nagyon kell akarni :DDD

amúgy 20 $ egy kiadósabb zabálás is, szóval...wtf költségvetés?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) dabadab válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


dabadab
titán

"amúgy 20 $ egy kiadósabb zabálás is, szóval...wtf költségvetés?"

Persze, a mi gazdag europai orszagunkban, de nem Indiaban (legalabbis nem a tomegek szamara). Raadasul ebbol nem egy kellene, hanem par szazmillio, szoval teljesen ertheto a "minden dollar szamit" igyekezet (mint ahogy az is,hoyg 10 dolcsibol nem sikerult kihozni egy laptopot).

DRM is theft

(#9) marcias válasza dabadab (#8) üzenetére


marcias
őstag

Miután a korábban beharangozott 100 dolláros laptop is a végén 400-500 dollár lett, ezen nincs mit csodálkozni. 10 dollárból max egy zsebszámológép jön ki. Nem írták el véletlenül? ;]

Steam: marcias88

(#10) dabadab válasza marcias (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Miután a korábban beharangozott 100 dolláros laptop is a végén 400-500 dollár lett"

??? :F Az XO 200 dolcsi alatt maradt (mikozben a dollar arfolyama eleg melyre sullyedt). Amivel valoszinuleg kevered, az a give-one-get-one program, ott 399 dolcsiert eyg XO-t kapott a vasarlo es egyben szponzoralt egy masikat is, amit vmi fejlodo orszagban futo OLPC projekt kapott.
(Es a 100 dollaros arat amugy is celarnak szantak, azzal az elkepzelessel, hogy idovel minden elektronika olcsobb lesz.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) marcias válasza dabadab (#10) üzenetére


marcias
őstag

Tény, pontos árra nem emlékeztem. De a 100 dolláros ár még ma is utópia leginkább. :)
Meg azt se felejtsük el, hogy a netbookokat is kezdetben ~300 dolláros kategóriába szánták, most meg simán többe kerülnek, mint a low-end notik.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#12) E-Maxx válasza marcias (#11) üzenetére


E-Maxx
tag

Jah, kezdetben, most 50k-ért van EEE 701-es... :DDD

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#13) marcias válasza E-Maxx (#12) üzenetére


marcias
őstag

Nem is tudom, miért adják annyiért. :U ;]

Steam: marcias88

(#14) simonzé válasza marcias (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Egyre kevésbé tűnik utópiának. Jelenleg egy EEE701-est megkapsz újonnan 50k környékén. Ha minden jól megy akkor a forint annyira legyengül hogy 1 USD-ért 500-at kell majd adni. És TÁDÁÁÁ! kész a 100 USD-s laptop... :)

I don't fit in. I fit out.

(#15) Dave™ válasza simonzé (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

...és ha a forint legyengülne 1USD=500 Ft-ig, akkor közben nem változna az 50k-s 701-es ára, ami a dollár/forint árfolyamtól függ, igaz? :W Tudom, hogy irónia, de akkor már legyen következetes.

(#16) Móci


Móci
addikt

Ez nem valami piaci tv játék? :DDD
Én is eléggé kételkedem ebben az egészben, ennyi pénzért szinte semmit sem lehet kapni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ehhez képernyő és beviteli eszközök is kellenek, szóval még sok jön arra a 30 $-ra.

(#18) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megboldogult egyetemista koromban a főnököm mondta, hogy 2-féle szakirodalmi cikkel és reakcióleírással/recepttel nagyon vigyázni kell. az egyik a japán volt, mert ők megcsinálták a teljes reakciór 2 mg-ból, a végén kaptak szintén 2mg-t, tehát "100% konverzió"... csak hogyha mérés előtt a szárításhoz használt argont kiöntik a lombikból, mindjárt lecsökken a kihozatal 30%-ra... ráadásul nagyobban nem is megy a reakció.

a másik az "indián". annál a végeredményt el kell osztani kettővel, vagy inkább hárommal, és átolvasni a receptet, mert valahol lesz benne 1-2 olyan lépés, ami abban a formában nem megvalósítható.

ezek alapján ha a tudományos cikkekhez így állnak hozzá, az elektronikai kütyükhöz hogy állhatnak? a 10$-ost kihozzuk papíron 20$-ra, de valójában nem működik, és 60$-ba kerül állami támogatással...

egy kis gonoszkodás: attól a néptől én bármi rosszat el tudok képzelni, aki a cukorkába is curry-t tesz :Y

(#19) aeroxr


aeroxr
tag

szerintem instant get! :C

The truth is out there.

(#20) viszta99


viszta99
tag

ez csak vicc ! :K

(#21) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Ki mondta, hogy a laptop nem lehet valami olyan ezköz, amit egyszerűen "ölbe véve" lehet használni? Pl. nettop gép, csak nem lesz asztal. :-P

De kicsit emlékeztet arra a történetre amit egy üzleti kommunikáció könyvben olvastam egy alakról, aki eladott egy csomó porszívót egy faluban, ahol nem is volt bevezetve az áram. Nem mindegy mi ez? 30$-ért eljuttatják szokszáz Indiaihoz, az már magában rekord, akármi is az. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Siera


Siera
senior tag

az újságírok se tudják megállapítani,hogy mi ez XD ez jó
amúgy gyanítom,hogy ez úgy üzemelhet mint 1 UMPC kis kijelző nélkül

(#23) Rolly


Rolly
veterán

Én akkor ezennel bejelentem az 1 dolláros laptopot :), aztán hogy mi lesz belőle s mennyibe fog kerül azt nem tudom :D, de kérek rá sok-sok állami támogatást :D

(#24) ronaldo


ronaldo
őstag

Indiában évente 1 millió mérnök végez, a legnépszerűbb szak az ún. reverse-engineering (ezt fordítsa mindenki, ahogy akarja, nálam lopást jelent). Ezzel az egymondatos anekdotával csak oda akarok kilyukadni, hogy el nem tudom képzelni ezek után, honnan és hogyan jutottak ehhez a teremtményhez. :D

(#25) .mf válasza Rolly (#23) üzenetére


.mf
veterán

Ja, nekem is ez jutott eszembe :U
Így már sokkal könnyebb $20 (+állami támogatások)-ból kihozni, ha nincs benne se monitor, se billentyűzet, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) Rolly válasza .mf (#25) üzenetére


Rolly
veterán

én speciel egy pendrive-ra gondoltam :)

(#27) dabadab válasza ronaldo (#24) üzenetére


dabadab
titán

"a legnépszerűbb szak az ún. reverse-engineering"

Ezt a marhasagot honnan szedted?... :W

DRM is theft

(#28) Tüzi

Annyi biztos, hogy ez vagy valami, vagy mén valahová.

:DDD
Esetleg egyik sem. Semmi sem biztos talán csak az, hogy valakit fejbedobni biztos jó lesz :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29) nrgia


nrgia
őstag

Hú de kafa :)) ...pont ilyen laptoppot akartam! Ez a felbontás...ez a design...nem találok szavakat!!! :DD

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#30) ronaldo válasza dabadab (#27) üzenetére


ronaldo
őstag

Te is a Föld nevű bolygón élsz? Ha igen, akkor nem értem a kérdést.

(#31) Mamuska


Mamuska
őstag

Ez nagyon tetszett. :D Mindig is kételkedtem a filléres dolgokban.

(#32) cizoe


cizoe
őstag

Fotó: K.V. Poornachandra Kumar :DDD

(#33) AusWolf


AusWolf
őstag

Értelmes ember még 30 dolcsiért se vesz olyan kacatot, amiről nem tudja, hogy mi is valójában, úgyhogy én azt hiszem, előrendelem. :U Aztán ki tudja, még egyszer olyan igazi ritkaság is lehet belőle, mint a GeForce 5200 külsőbe bújtatott SiS Xabre 330. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.