Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AssAssynn


AssAssynn
őstag

2015-re az emberek 1%-ba bele fogok tartozni! :DD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2) vanye válasza AssAssynn (#1) üzenetére


vanye
senior tag

Nocsak! Nem csak én ragaszkodom az "ósdi" RAM-jaimhoz? :DDD

Stern des Südens!

(#3) kpal


kpal
veterán

de jó legaláb ezt nem kel évente cserélni:)

(#4) D.Orion válasza vanye (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Jelenleg én is az ez évi 2%-ban vagyok. :DDD

(#5) AssAssynn válasza vanye (#2) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ezek szerint. (:
A mostani konfigurációmat már addig akarom nyúzni, amíg el nem döglik alólam, s ha ez megtörténik, akkor már nem nagyon szeretnék többet gépre költeni. (:
Amúgy is, 2015-re már alig lesz pár fanatikusnak asztali gépe, addigra mindenki mozgásérzékelős "valós 3d-s" játékokat fog tolni meg "gondolatvezérlős" telefont használni. ;D

Szóval igen, jók ezek a ramok még nekem. (:

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha jól emlékszem, eredetileg korábbra tervezték volna.
A DDR3 adatátviteli tempója nem lesz hamar szűk keresztmetszet az APU-knak?

(#7) Petike1007


Petike1007
tag

Épp azon gondolkodtam,hogy kellene még 4giga ram,mert most olcsó a jó öreg ddr2...3év múlva meg már ingyen lesz :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#8) AssAssynn válasza Petike1007 (#7) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért ez nem így van.
Pár hónapja (kb. fél éve) amikor kérdezősködtem, hogy vegyek-e akkor DD2-es ramot, mindenki azt mondta, hogy most(akkor) vegyem, mert már csak emelkedni fog az áruk...
Mondjam azt, hogy 5e Ft-t csökkent?
A másik, hogy nézd meg mi lett a DDR(1)-ből. Az viszont valóban emelkedett az utóbbi évek alatt. Most többe kerülne bővíteni a "régi" DDR-s gépemet ramok terén, mint amikor anno vettem bele.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#9) D.Orion válasza Angel1981 (#6) üzenetére


D.Orion
veterán

Közbejött egy gazdasági világválság. Némi recesszió, egy kis japán földrengés+cunami. Volt mitől tolódnia. Az 1033MHz lehet kevés lesz neki, de van élet 2GHz felett is :D

(#10) vinibali válasza D.Orion (#9) üzenetére


vinibali
őstag

ez az 1033 honnan jött? :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#11) radi8tor válasza AssAssynn (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért lett drágább, mert már nem gyártják. Vagy, ha igen akkor sokkal kisebb példányszámban.

⭐ Stella

(#12) #72042496 válasza AssAssynn (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy látom, félreértettétek itt páran. Ezek az arányok csak az adott évben leszállított modulok megoszlását mutatják, nem a teljes részesedést.

[ Szerkesztve ]

(#13) Boxi88 válasza kpal (#3) üzenetére


Boxi88
őstag

Minden mást viszont sajnos igen... :W

(#14) #65675776 válasza Boxi88 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tipikusan 2-3 évig használom a VGA-mat is. Szóval nem kell cserélni évente.

(#15) D.Orion válasza vinibali (#10) üzenetére


D.Orion
veterán

Onnan, hogy elütöttem. :B

(#16) Boxi88 válasza #65675776 (#14) üzenetére


Boxi88
őstag

Persze, az más kérdés, hogy ki meddig használja... de a gyártók évről-évre (lassan félévről-félévre) új alkatrészeket adnak ki, mert ilyen iramban fejlesztenek, élő példa erre az intel tokozás cserélgetése...

Én sem fejlesztek minden évben, inkább csak 3-5 évente, de olyankor kicsit dühít, hogy megveszem a legjobb vga-t vagy procit és 1 hónap múlva jön egy másik ami sokkal jobb :((( de hát ilyen ez az informatika...

(#17) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Szerintem a DDR4-el nem kell sietni jelenleg, lásd teszt: G.Skill RipjawsX. Persze ha valakinek benchmarkban minden pont számít nyilván, de átlagfelhasználásra még a DDR2 is elég lenne ha támogatná bármi új cucc :)
Daa-raa: Egyetértek szerintem se kell évente cserélni mindent. Egy normális konfig évekig kihúzza, vagy amikor van lehetőség félévente 1-1 cuccot upgradelni kell, és akkor folyamatosan szinten van tartva.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#18) atti_2010 válasza bitblueduck (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

de átlagfelhasználásra még a DDR2 is elég lenne ha támogatná bármi új cucc :)Azért a Llanora ez nem nagyon igaz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) Tomcat


Tomcat
őstag

Ha ez igaz akkor nincs értelme várni még a DDR4-es kitek érkezésére mivel még egy jó darabig marad a DDR3 technika. 2*4GB-os kitet szeretnék venni és eddig úgy tudtam hogy 2012 lesz a DDR4 induló éve. Mivel az már nincs messze gondoltam azt a kis időt már csak megvárom, nade 3 évet már nem fogok! :)

Az is tény, hogy éppen 3 éve ilyenkor váltottam DDR1-ről DDR2-re, majd pedig alig 2 éve DDR2-ről DDR3-ra. Eennek tükrében a 3 év várakozás elég távolinak tűnik!

Tomcat

(#20) bitblueduck válasza atti_2010 (#18) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Ha egy erősebb GPU-t raknak a CPU-ba oda a DDR4 is elavultnak tűnik már. Azt valaki megmondhatná hogy fognak etetni egy olyan APU-t adatokkal, amin van 8-16 mag és egy 5850 jellegű GPU ami diszkrét kártyán 256biten beszélget a 4+ GHz-es RAMmal.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#21) AssAssynn válasza radi8tor (#11) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, ez pontosan így van ahogy mondod. Ezért is mondták azt nekem anno, hogy vegyek akkor DDR2-es memóriát, mert már csak emelkedni fog az ára. S emiatt mondtam, hogy ehhez képest csökkent... Szóval jobban jártam volna, hogy ha most vettem volna meg, mert nem voltam rászorulva, csak hát azt mondták, hogy emelkedni fog, így megvettem akkor...

Balika911: Hoppá, akkor elég nagy gyík voltam. (: Bocsi!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#22) Petike1007 válasza AssAssynn (#8) üzenetére


Petike1007
tag

Valamennyit biztos fog még lemenni az ára...de már sokat nem..
DDR1 meg azért drága,mert kevés van belőle eladó...boltokban meg nem is lehet kapni már szerintem...vagy ha véletlenül lehet olyan áron,hogy már veszel belőle DDR2-es alaplapot meg memóriát is :D

[ Szerkesztve ]

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#23) #65675776 válasza bitblueduck (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem feladata teljes egészében kiváltani a diszkrét VGA-kat. Nem HC gamer igényekre vannak ezek az APU-k tervezve, és nem is főleg grafikai megjelenítésre.

(#24) Sanya válasza Tomcat (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

én is gondolkodom egy 2x4gb kitben :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) AssAssynn válasza Petike1007 (#22) üzenetére


AssAssynn
őstag

Na látod ez a baj, hogy még megy is le az ára, holott nekem azt mondták, hogy már csak emelkedni fog. Na mindegy most már...
Remélem azért 5-6 év múlva már újra sokat érnek a DDR2-es ramok, mert akkor eladom majd az örök élet garanciás Kingstonomat... feltéve, ha akkor kell még valakinek... (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#26) CYBERIA válasza #65675776 (#23) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ok, csak mi van ha az APU-k GPU része gyorsabban fog fejlődni, mint a memóriák sebessége? Marad benne egy csomó kihasználhatatlan potenciál. Szerintem már most a Llano esetében is van egy kis sávszélesség limit, legalábbis a közelében van.
Nem tudom késleltetés szempontjából hogy áll a dolog.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#27) #65675776 válasza CYBERIA (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

A memóriacsatornák számát lehet növelni.

Az IGP-k meg mindig is sávszélkorlátozottak lesznek. Hacsak nem integrálnak a chipre párszáz mega SRAM-ot, vagy akár közvetlenül elérhető DRAM-ot. Az viszont a költségeket dobná meg úgy, hogy nem lenne értelme.

(#28) Tomcat válasza Sanya (#24) üzenetére


Tomcat
őstag

Szerintem sokan vagyunk így ezzel 2011-ben. Crysis2 DX11 mod ide-vagy oda. :)
Persze nem mindenki a játék miatt bővítene. Pl. nekem is darál már a HDD néha a 4GB RAM miatt editálás közben amikor elfogy a tár.

Tomcat

(#29) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem tűnik nagy érvágásnak. Még a ddrII is elég ma szerintem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#30) Pukkancs


Pukkancs
tag

Dejó, addig kihúzom a ddr2-vel :D

(#31) shteer válasza Tomcat (#19) üzenetére


shteer
titán

nálam épp ma pottyant be a gépbe 2x4GB :)

..szerintem jónak tűnik

(#32) capulet75


capulet75
addikt

Mi az a DDR4? ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33) Móci


Móci
addikt

"Ejj, ráérünk arra még..."

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) TOM-202 válasza Móci (#33) üzenetére


TOM-202
senior tag

Eddig azt hittem hogy megúszom a DDR3-ra váltást mert az eddigiek alapján már időszerű lett volna a DDR4 közeli megjelenése. Úgy tűnik további 3-4 évet nem lehet DDR2-vel kihúzni, tehát én is váltok ahogy tudok DDR3-ra.

(#35) Zohan


Zohan
senior tag

na igy most h tudom mikor jön a ddr4 kb viszont jöhet még 4gb a mostani mellé a jobibk fajta ddr3bol :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#36) andras87


andras87
tag

Azért az nem szép dolog hogy a ddr2-es memók ilyen drágák... Nem gyengébbek annyival a ddr3-nál a jóval alacsonyabb késleltetésük miatt, nem?

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#37) kerelo válasza andras87 (#36) üzenetére


kerelo
senior tag

tulajdon képen a sebesség növekedés,a valós használatban/tehát nem a szintetikus tesztekben/ szinte minimális a DDR2,és DDR3 között.De ettől függetlenül a DDR2 ára tuti hogy emelkedik

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#38) Petike1007 válasza AssAssynn (#25) üzenetére


Petike1007
tag

Erre kár építeni...
Csak gondolj bele logikusan...akarsz te most venni mondjuk 2 vagy 4giga ddr1 266mhz-es ramot? Rohadtul nem...számítástechnikai cuccokon évek elteltével csak bukni lehet...mert hiába drágul ez-az nem kell senkinek.(1-2 kivétel,de arra nem vársz úgyse)...szóval a vége mindig az,hogy eladod sz*rér' h*gyér' :)
Én ezért nem várom meg soha,hogy teljesen elveszítse az értékét a cucc...videókártyát is,procit is cserélek 1-2 évente...így igaz,hogy kell rá költeni,de nem bukok annyit...legalábbis nem egy összegben,hanem sok kicsiben :)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#39) Depression válasza AssAssynn (#25) üzenetére


Depression
veterán

Az örök élet garancia nem a te életed végéig érvényes, hanem addig, amíg azokat gyártják, azaz lehet, hogy 3 év gari többet ér.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) Patice


Patice
nagyúr

Akkor még simán várok 3-4 évet a DDR4-re ha már eddig kibírta a 2 GB RAM-om 2007-óta :DD

Egész jól tartja magát a rendszerem. a 2 GB-ot átlag 50-75% között használja ki. Addig inkább majd SSD-re költök. Az többet dob majd sebességben egy "régi" DDR2-es rendszeren is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41) Angel1981 válasza Depression (#39) üzenetére


Angel1981
veterán

Hmmm - ezt honnan veszed? :F

[ Szerkesztve ]

(#42) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Az IHS iSuppli szerint az új szabvány nagyon gyorsan terjed majd.

Hogy a bánatba ne terjedne egy -technológiai értelemben- kiéheztetett piacon?

Az új APU-knak már most kevés a DDR3, nemhogy 3 év múlva...

Angel1981: Benne van a nevében, hogy élettartam garancia, vagyis a termék élettartama alatt.

A Kingston és a Corsair legalábbis így csinálja. Amúgy Kingston-éknál a magyar oldal észt nyelven íródott... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) kerelo válasza TESCO-Zsömle (#42) üzenetére


kerelo
senior tag

Ezt már én is észre vettem.Még ilyet :O

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#44) Tomcat válasza shteer (#31) üzenetére


Tomcat
őstag

Mázlista! Milyen a tapasztalatod a HyperX kittel? Sebesség, feszültség, melegedés?

Tomcat

(#45) shteer válasza Tomcat (#44) üzenetére


shteer
titán

előző mushkin 2x2 1600CL7 volt
ez csak időzítéstesztben lassabb, gyárilag 1333 CL9 1,5V
csak gyors próbára volt időm, 1600-at viszi de nem teszteltem ki rendesen még (se minfesz, se időzítés lazítás) - nem is lesz annyin hajtva
stabilitásteszt alatt melegedett, mindennapi használat alatt langyos

..szerintem jónak tűnik

(#46) shteer válasza Angel1981 (#41) üzenetére


shteer
titán

örökélet garancia nem létezik :)
élettartam garancia a helyes kifejezés és úgy működik ahogy a kolléga leírta

EOL státuszú termékek esetében bukó :)

..szerintem jónak tűnik

(#47) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Petike1007: Jól van, most azért ez nem olyan nagy építkezés. (:
Pusztán abból indultam ki, hogy én már nem akarok új gépet venni, szóval addig jó, ha kihúzza a cuccos, aztán, akkor valószínűleg eladom majd, mert addigra (egyéb dolgok miatt) nem lesz időm gépezni, meg nem is akarok majd. Persze, ha nem tudom eladni, azt is túlélem majd.
Magam tényleg nem akarok olyan memóriákat venni, viszont van aki akar. S az bizony drága pénzért veszi meg!
Egyébként, haverral utána néztünk ennek, hogy mindig cserélgetjük a cuccokat, s bizony a mi esetünkben, a mi példáinkban, meg stb.-ben nagyon bukás volt azon, ha mindig cserélgettük, mint ha csak 4 évente vennénk újat. Jó, ez a mi esetünkben volt így, nyilván lehet máshogy is csinálni.
Depression: Azért nem feltétlenül. Nyilván nem adnának ki örök élet garanciával dolgokat, ha jövőre nem gyártanák.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#48) Angel1981 válasza shteer (#46) üzenetére


Angel1981
veterán

Hmmmm - furcsa.
Én importőr cégnél dolgozom, és adunk "élettartam garit" jó pár cuccra, pl. memóriára.
Előfordult már, hogy annyi idő után hozta vissza az illető, hogy olyan terméket már rég nem tudtunk adni (nem is gyártották), mégis cseréltük a cuccost, és nekünk is cserélte gyár ugyanolyan paraméterűre.

(#49) shteer válasza Angel1981 (#48) üzenetére


shteer
titán

kiváló kapcsolatot ápoltok, megfelelő a hozzáállásuk, volt még leírható keret...
meg lehet ezt oldani normálisan, nem állítottam ilyet :)

..szerintem jónak tűnik

(#50) Sanya


Sanya
nagyúr

8800ft 4gb ddr3 so-dimm ram. lehet ma veszek 8 gigát a laposba :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.