Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #96241664 válasza Dr. 444Hertz (#86) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Egyébként arra kíváncsi lennék, hogy az általános méretű szenzoroknál (pl: 1,7") mennyire van kihasználva az egész terület."

Teljesen. Kisebb szenzoroknál nem lenne értelme ilyennel trükközni, mert ott egy ugyanilyen 6-7mm fókusztávú lencse alapból ekv. 26mm körülinek felel meg, de a crop factor ismeretében pontosan ki is lehet számolni az exif adatából.
Onnantól meg a képeken látszódna, ha szűkebb látószögűek lennének, mint amilyenre a gyújtáv alapján következtni lehet (illetve a felbontásuk is kisebb lenne).

(#102) ROBOTER válasza fairi (#100) üzenetére


ROBOTER
addikt

15 éve nem készítettem képet JPG-ben, kivéve persze mobil. Nézzétek el nekem :)
Tényleg nem estem hanyatt ettől az egésztől, ezt a számokból is lehetett sejteni. Ha valamit 20%-kal jobbra készítesz, és másfél-kétszer annyiért adod (nem csak Apple létezik), az annyira nem meggyőző.

[ Szerkesztve ]

(#103) fairi válasza ROBOTER (#102) üzenetére


fairi
addikt

Mobiltelefonok közt az igazi különbség a computational photography-ban levő képességük. Nagy újdonság; a gyors szenzoroknak köszönhetően készítenek egy sorozatot, majd egyedi képeket összeillesztik és ezt minél kevesebb műtermékkel próbálják.
Részlethiány a iphone képén ezért van, mivel súlyosan alexpos képet világosított fel a szoftver. Ám egyik alexpos kép megőrizte a csúcsfényt, így nincs kiégés.

(#104) ROBOTER válasza fairi (#103) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Részlethiány a iphone képén ezért van, mivel súlyosan alexpos képet világosított fel a szoftver. Ám egyik alexpos kép megőrizte a csúcsfényt, így nincs kiégés."

Igen, látszik a képen a túlerősítés és az expók pici elcsúszása. Digitális bemozdulás.

(#105) Dr. 444Hertz válasza #96241664 (#101) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Világos.

Mondjuk, annak örülök, hogy a szoftverre videós téren eléggé ráfeküdtek, mert a Video Pro beköszöntével ilyen videókat lehet készíteni a Pro-I-al:
[link]

Egy kedvenc videóm az Xperia 1 III-mal:
[link]
Momentes srácok általában a legtöbbet szokták kihozni a telefonokból, ráadásul Gimbal+ND filter is benne van az eszköztárban, de hát az Pro-I felvétele(i)n több részlet figyelhető meg (legalábbis így látom...).
Cinema Pro tetszik, de ha részletesség (és kontraszt) kell, akkor nem az igazi.
A fapados gyári videóról meg tudjuk ugye, hogy elég gyatra.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106) Juhaszatti válasza nozs23 (#90) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az egyiken élesebb és részletesebb a fotózott téma, a másikon kevésbé égett ki a témán kívüli háttér. Ez alapján biztosan a Sonyt hoznám ki győztesnek, de összességében sajnos az sem annyira meggyőző, amennyire az árazás és a hardver alapján illene neki.
Nem ez lesz a Sony nagy dobása, amivel visszatérhetnek a nagyok közé.

(#107) proci985 válasza doooo (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az f/4.0et azert linkeltem, mert tudja, de az f/2.0nal is elesebb a hatter. es nezd meg a masik kepet is, egyszeruen az Apple telefon szetmossa a hatteret.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108) Yeffy válasza nozs23 (#77) üzenetére


Yeffy
veterán

ezzel szintugy egyetertek, ezert nem lesz egyelore megint Sony mobilom, es cserelem hamarosan. bar sok jo aprosag van benne, de a p&s sajnos nem kielegito szamomra, de remelem, h jobban rafekudnek a jovoben.
kar lenne, ha mennenek ok is a levesbe, eleg szomoru, mi lett a hTc-vel, vagy az LG-vel, még ha utobbi markatol sohasem vettem mobilt.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#109) doooo válasza proci985 (#107) üzenetére


doooo
veterán

Igen, mivel f/1.5 és f/2.0 között is nagy különbség van. Persze, hogy még jobban mossa a hátteret. Másik képnél is ugyanaz a helyzet. Meg az összes többi képnél, ahol közelebbi tárgy lett lefényképezve. Ez hardveresen ilyen, és kész.

(#110) #16820480 válasza doooo (#109) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az az f1.5 egy iphone-on 4,55x crop factorral nem fog neked ilyen háttérmosást csinálni szoftveres rásegítés nélkül. Egy FF vázon ez f6.8 lenne, ami már eléggé a "rekeszelünk, hogy éles legyen minden" kategória.
Ugyanez a crop factor 2,73 a Sony esetén (illetve kicsit több, mert nem használja a teljes érzékelőt), de az még mindig jobb az f2-es blendével is.

(#111) nozs23 válasza #16820480 (#110) üzenetére


nozs23
addikt

De, fog, ha a tema kepebe nyomod. Tudom, hasznalom. Egy FF gep is igy csinalja F/6.8-on, csak a backround render sokkal szebb, ennyi a tortenet. Semmilyen szoftveres trukk nincs benne. A Sony amugy ekv. F/7.1. Kvazi szarabb ha kell a feny es a termeszetes tema szeparacio (hatter elmosas). De ez a kulonbseg elhanyagolhato.

[ Szerkesztve ]

(#112) #16820480 válasza nozs23 (#111) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, de azért a példaképek nem egészen ilyenek, hogy 5 centire van a lencsétől a téma és méterekre a háttér. Annak a betondarabnak sem fogja már a 20-30 centivel hátrébb levő részét elmosni, meg a falevelek mögött a tájat. Erre van a lidar például az i13pm-ban, hogy segítsen távolságot számolni.

(#113) nozs23 válasza #16820480 (#112) üzenetére


nozs23
addikt

Ok. Akkor megegyszer: se a lidar, se a szoftver nem probal hatteret mosni nem portre modos fotokon.

(#114) ROBOTER válasza #16820480 (#110) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Ugyanez a crop factor 2,73 a Sony esetén (illetve kicsit több, mert nem használja a teljes érzékelőt), de az még mindig jobb az f2-es blendével is."

Én is azt hittem, aztán utánaszámoltam.
F6,8 az Apple eq. és F7...7,1 körül van a Sony, tehát a Sony nagyobb mélységélességet, viszont a távoli háttér elmosására nagyobb hatással van a képszög (eq. gyújtótávolság), ami szintén az Apple-t segíti az előtér/háttér leválasztásában egy picit, 26mm vs. 24mm eq.

[ Szerkesztve ]

(#115) Neck válasza nozs23 (#77) üzenetére


Neck
veterán

Én nem mosnám össze a prémium kompaktot a point and shoottal. Aki tele van pénzzel, nyilván vett prémium kompaktot vaktában kattintgatni, de nem (feltétlenül) ők voltak a célcsoport. Meglepődnél, hány ember vett komolyabb felhasználásra kompakt gépet, pl újságírók közül is. Egy kicsit hülye hasonlattal ez olyan, mintha egy GSX-R 1000-nek felrónád, hogy a városban motorozni nem az igazi rajta.

Én nem gondolnám, hogy egy csillagászati összegért kijött, "Pro"-ként árult Sony telefon-kamerát kizárólag point and shoot-ként kell nézni. Az RX100 / A9 féle stacked szenzort nem osztogatják ingyen, ha azt nézem, hogy ezt dobták rá egy alapból csúcskategóriás telefonra. Ettől függetlenül, nyilván összevethető a "point and shoot" üzemmódban is, (szerintem) ott sem teljesít rosszul, és ez nem olyan dolog, amin egy szoftveres frissítéssel ne lehetne tovább javítani. Mindenesetre, a telefonokkal már elhagytuk a belépő (olcsó) kompaktok szintjét, és egyáltalán nem gondolnám, hogy az XPeria produkciója szörnyű lenne, különösen a színek és a részletek szempontjából. Szóval ha "point and shoot" módban használod, nem kapsz vállalhatatlan eredményt, ott van a legjobbak között.

Azonban, lehet úgy is nézni ezt egy telefont, hogy képes lehet-e egy 200 ezer forintos prémium kompaktot kiváltani, képminőség, videó (VLOG) és manuális fuknciók szempontjából? Egy egy iPhone-nal kapcsolatban nyilván nem merül így fel, mivel sok dolgot helyetted dönt el (ami point and shoot-ként az előnyére is válik). Én továbbra sem értem, hogy miért csak egy féle nézőpontból vizsgáljuk ezt a terméket (point and shoot telefon), és nem a telefonok és a prémium kompaktok határára pozícionált terméknek, ami vonzó lehet a fotózás iránt komolyabban érdeklődők számára.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#116) Dr. 444Hertz válasza Neck (#115) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én továbbra sem értem, hogy miért csak egy féle nézőpontból vizsgáljuk ezt a terméket (point and shoot telefon), és nem a telefonok és a prémium kompaktok határára pozícionált terméknek, ami vonzó lehet a fotózás iránt komolyabban érdeklődők számára.

Ugyanaz, mint amikor a Sony WH-1000XM4 fejhallgató is egy gagyi termék, mert nincs benne AptX HD támogatás.
Tök mindegy, hogy az LDAC jobb kódek, plusz a piac egyik legjobb minőségű vezetéknélküli fejhallgatója mindenféle extrém képességgel, az AptX HD hiánya miatt egy túlárazott selejt cucc...
(Ugye, aki ilyen fejhallgatót vesz, nem az AptX miatt fogja venni)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#117) nozs23 válasza Neck (#115) üzenetére


nozs23
addikt

Én nem gondolnám, hogy egy csillagászati összegért kijött, "Pro"-ként árult Sony telefon-kamerát kizárólag point and shoot-ként kell nézni. Az RX100 / A9 féle stacked szenzort nem osztogatják ingyen

De en nem irtam, hogy "kizarolag" point and shootkent hasznalnak. Azt irtam, hogy point and shootkent nem olyan jo, mint a konkurencia, de ketszer annyiba kerul. Szerintem ez nem ok. A szenzor mar ki lett vesezve. Majd akkor elismerem a teljesitmenyet ha nem lesz kukazva a fele. Igy csak cimlapra jo. Ami a manual modot illeti, barki tolthet le appot, ami tamogatja, es tud kiserletezni, ha szeretne gyakorlatilag barmilyen telefonnal. Itt annyi a kulonbseg, hogy a blendet is tudod allitani kemeny ket db. allasban, de azert ez sem a spanyol viasz, Galaxy S9 is tudta, igaz ott meg kevesebb ertelme volt, de egy ilyen -meg mindig pici- szenzornal meg mindig nem sok ertelmet latom, hogy miert akarna valaki lenegyedelni a feny mennyiseget.

(#118) jeni


jeni
félisten

Ennek a megoldásnak az egyetlen előnye,hogy lapos és befér a farzsebbe.
Egy 100e.Ft telefon + 600e.Ft jobb Nikon ,Canon,Panasonic,Leica,Fuji,Olympus ,stb cserélhetős obis gépek sokkal többet nyújtanak

(#119) ROBOTER válasza jeni (#118) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egészen konkrétan márkán belül maradva a SONY ZV-1 hivatalos ára 299 000 Ft. Ugyanez a szenzorcsalád, csak nyilván kihasználva az egészet, és 24-70mm (eq) 1.8-2.8 fényerővel.
Igaz, ezt sem teszed zsebre, de már majdnem, mert végtelen pici valami. Egy szemüvegtok nagyobb.

(#120) Neck válasza nozs23 (#117) üzenetére


Neck
veterán

"Azt irtam, hogy point and shootkent nem olyan jo, mint a konkurencia, de ketszer annyiba kerul."

Ez legalábbis véleményes. Alapvetően egyetértek a GSMArena cikkben foglaltakkal, miszerint a színek természetesebbek, és több részletet őriz meg az XPeria. Ez nem feltétlenül rossz. Jó fényviszonyok mellett, ha "lerekeszeled" a blendével, és úgy használod point & shootként, tovább javul az élesség stb.
Szóval ez már kicsit egyéni preferencia - a magánvéleményem az, hogy a mobiltelefonos fotózással együtt járó, kicsit szürrealista HDR színek és túlélesítés lett a sztenderd, így a naturalista megközelítés automatikusan úgy csapódik le a felhasználóknál, minthogy gyengébb lett a képminőség.

"A szenzor mar ki lett vesezve. Majd akkor elismerem a teljesitmenyet ha nem lesz kukazva a fele"
Ezt megint nem értem. A telefonról egyértelműen le lett írva, hogy 12MP. Aki ezt el tudja fogadni, azt fogja kapni, amire számít. Ez pontosan az a szituáció, mintha egy 24MP-es modern full frame szenzorra APSC crop lencsét raknék, és ebben az üzemmódban (10,7MP) hasonlítanánk a többi APSC szenzorhoz. Amennyiben nincs szükséged a nagy MP számra, jobb fotókat, nagyobb dinamikát stb fogsz kapni, mint egy APSC szenzor esetén.
A Sony alpha kamerák esetében legalább 1 FÉ előnye van a nagyobb szenzornak, és Te is tudod, 1 FÉ előnyért sokan százezreket hagynak a boltban.

Abban mindenképpen egyetértünk, hogy az igazi az lett volna, ha kihasználják a teljes, 13.20 x 8.80mm-es szenzor méretet, és megkapjuk vele a 20MP-t. De a szenzor dinamikája, sebessége stb így is ugyanaz. A MP-t buktad el, de szerintem ezzel (jelenleg) együtt lehet élni, amennyiben maga a szenzor jó. Kicsit hasonló a szitu, mint amikor a 12MP-es és a 108 MP-es Full Frame fotókat hasonlítgatják (youtube tele van vele) és baromi nehéz megmondani a különbséget.

Jeni: teljesen igazad van, én is ezért tolom egy százezres telefonnal, és egy full frame szettel :D Ettől függetlenül, aki mindent egyben szeretne, és hajlandó a zsebébe nyúlni, az most kapott egy lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#121) Ricardo válasza ROBOTER (#119) üzenetére


Ricardo
félisten

"Egészen konkrétan márkán belül maradva a SONY ZV-1 hivatalos ára 299 000 Ft. Ugyanez a szenzorcsalád, csak nyilván kihasználva az egészet, és 24-70mm (eq) 1.8-2.8 fényerővel."

És milyen rajta a hívások hangminősége? :U

(#122) #96241664 válasza Neck (#115) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Azonban, lehet úgy is nézni ezt egy telefont, hogy képes lehet-e egy 200 ezer forintos prémium kompaktot kiváltani, képminőség, videó (VLOG) és manuális fuknciók szempontjából?"

Amire egyértelműen az a válasz, hogy nem, mert egy prémium kompaktban megkapod a teljes 20MP-es szenzort, mondjuk ekv 28-100mm között végig...

Itt meg megkapod a szenzor felét fix 24mm-en f/2 lencsével, amivel rögtön ugyanott vagy, mint bármelyik másik telefonnal.
Ez nem a telefonok és prémium kompaktok határára pozicionált termék, hanem egy telefon.

"Egy egy iPhone-nal kapcsolatban nyilván nem merül így fel, mivel sok dolgot helyetted dönt el"

IPhone-nal sem muszáj automatán fotózni, attól még hogy a gyárilag telepített appban nincs ilyen mód.

Mondjuk nem tudom miért csak ezzel a telefonnal vetjük össze, szerintem messze nem a képminőség királya.

[ Szerkesztve ]

(#123) Cecevok válasza jeni (#118) üzenetére


Cecevok
tag

+1
De nálam 'instant get' ez a Sony 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#124) nozs23 válasza Neck (#120) üzenetére


nozs23
addikt

Lehet velem van a baj, hogy nem látom a sok extra részletet a gsmarena fotóin.
Sony - iPhone (a gsmarena fotókból)



Pár fotón a Sony konkrétan eltünteti a részleteket. És nem azt mondom, hogy nem lehet olyan fotót találni, amiben jobban jön ki, mint egy iPhone, de általánosan kijelenteni, hogy több részletet őríz meg az merész. És teljesen mindegy, hogy az F/2-es vagy az F/4-es képeket néztem, pont mindkettő ugyanolyan volt ezeknél a példáknál, tehát zéró részlet előnyt jelentett a rekesz. Annyira hangyányik ezek a mobil optikák, hogy minőség szempontjából édes mindegy, hogy lerekeszeled-e vagy sem. Fröccsöntött műanyagok, nem normális üvegek.

(#125) ROBOTER válasza Ricardo (#121) üzenetére


ROBOTER
addikt

A maradék 350 E Ft-ból egész jó telefonokat lehet kapni.

Nyilván mondhatod, hogy akkor az még nagyobb csomag, én meg erre azt mondom, hogy ha sikerült valamennyire kiemelkednie a csúcsmobilok közül a fotóminőségével, ezt a távolságot megsokszorozza a fenti kombináció.

Én már a jelenlegi mobilomat sem viszem magammal boltba, kutyát sétáltatni stb., csak ha kabát van rajtam, mert nem vagyok hajlandó. Ha meg táska van nálam, akkor meg beleférne egy pici fényképezőgép is. Az iPhone SE volt az utolsó, amit mindenhová vittem szinte.

Szépíthetjük a dolgot, de ennyiért tényleg csak rétegtermék lesz, vagy megbukik.

[ Szerkesztve ]

(#126) helixP


helixP
nagyúr

Egy Gcam port majd megolsja a gondokat :DDD

(#127) proci985 válasza helixP (#126) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

GCam port nem lesz ra, 1.II / 1.IIIra sincs. meg ertelme se lenne, mas az optika amihez hozza kene loni rendesen a szoftvert.

sajat Photo Pro app egyebkent kb mar tudja azt amit a GCam. mondom ugy, hogy Pixelrol valtottam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#128) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Mocsok drága, de ígéretes eszköznek tűnik.

(#129) helixP válasza proci985 (#127) üzenetére


helixP
nagyúr

Félig poénból mondtam. :DDD
De igazából a Port-oknak pont az a lényege, hogy mindig hozzálövik az aktuális telefon SOC-ához / optikájához a Pixelre készlt Gcam-et.
De ha az előzőekhez se volt, akkor nyilván meg van az oka.

(#130) doooo válasza nozs23 (#124) üzenetére


doooo
veterán

" Annyira hangyányik ezek a mobil optikák, hogy minőség szempontjából édes mindegy, hogy lerekeszeled-e vagy sem."

Mondjuk S9-széria esetén (meg Note9, S10) számított, és érezhető különbség volt f/1.5 és f/2.4 között. Nappal is, este is. Ezért lepett meg, hogy itt, számok alapján még nagyobb különbségnek kellene lennie, de nappal semmi sincs.

(#131) Neck válasza nozs23 (#124) üzenetére


Neck
veterán

Ja, mert a nagyobb DoF az smafu :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#132) nozs23 válasza Neck (#131) üzenetére


nozs23
addikt

Ezert irtam, hogy elesseg szempontjabol.
De jah, megertem. Biztos, hogy ekv. 24mm f/7.1-en szinte elolvad a hatter. Nagyon kell, az az ekv. f/14.2, foleg, hogy nulla reszlet elonyt jelent. Maximum arra jo, hogy az extra dof-al teljesen kilapits egy fotot, hogy ugy nezzen ki, mintha az 5 eves miniszenzoros mobilfotok.

(#133) Neck válasza nozs23 (#132) üzenetére


Neck
veterán

Ha megnézed a GSMarena fotóin pl a farönköt, kisebb a háttérmosás a farönk mögött, amennyiben erre van igény. Azonban messze nem úgy néz ki, mint egy öt évvel ezelőtti miniszenzoros fotó, már csak a dinamika miatt sem, de a részletek is sokkal jobbak.

Vagy neked nagy háttérmosás = jobb fotó, mindig, minden esetben?

Ja, és köszönjük az iróniát :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#134) nozs23 válasza Neck (#133) üzenetére


nozs23
addikt

Alapvetoen ha a foto temaja egy targy, vagy szemely, akkor igen. Jo, ha van szeparalas. Ezert fizetnek a rendes uvegekert csillagaszati osszegeket.
Amennyiben szelesebb a tema pl.: csoportkep, tajkep, epulet, stb. akkor edesmindegy 24mm-en, hogy 7.1-en vagy 14.2-on lovod. Minden is eles lesz. A 14.2-vel annyit ersz el, hogy sokkal lassabb lesz zaridod, vagy magasabb az ISO-d, egyik sem tul elonyos. De ezt te is tudod. :)

(#135) #96241664 válasza nozs23 (#132) üzenetére


#96241664
törölt tag

A régi 1/2.6" szenzoros telóm tudott f/10 körül és még azzal is előfordult néha, hogy focus stack-eltem közeli képet, vagy olyan tájképet, aminek van előtere.

7.1 mellett meg főleg tudnám értékelném a 14.2 lehetőségét, szvsz az egyetlen értelmes újítás dolog ebben a telefonban.

(#136) RpPRO


RpPRO
őstag

Már látom, ahogy 500%-ra zoomolva megy majd a pixelpeeping. :D Aztán mehetnek fel a fotók gugl fotókba, instára 2-3 Mpixelben. Agymosás.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#137) Dr. 444Hertz válasza RpPRO (#136) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Majd?
Már most megy... ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#138) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az én telefonom (Mate20X5G) nagyobb, de telefonáláshoz már gyakran nem veszem elő. (óra) Netezni viszont minél nagyobb annál jobb. Fotózáshoz meg nyilván fényképezőgép, de az évi néhány nap nekem. Ha sok pénzem lenne, azért megvenném ezt. Viszont Sonyból max. fülesre telik, abból is az olcsóbbakra... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#139) #16820480 válasza philoxenia (#138) üzenetére


#16820480
törölt tag

Évi néhány napra érdemes egyáltalán fényképezőt tartani? Az is azért több százezer forintos tétel, ha nem valami régi kacat van.

(#140) helixP válasza #16820480 (#139) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy régi kacat DSLR még évekig elfogja verni a mobil AI-t :)

(#141) philoxenia válasza #16820480 (#139) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fényképezőgépet legalább tíz évre veszünk. Ennek a telefonnak az elég drága Sony kompakttal megegyező szenzora, még mindig gyengébb, mint a Pana GX9-emé, ami egy olcsó gép a kategóriájában. A cserélhető objektívek és a komolyabb zoom meg soha nem lesz elérhető telefonra a méretkorlátok miatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#142) #16820480 válasza philoxenia (#141) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, csak egy mobil meg képfeldolgozásban sokkal erősebb tud lenni, mint a fényképezők. A zoom meg cserélhető obik persze jók, de sosem fér bele a zsebedbe és nem fogod mindig hurcolászni.
De nem is ez a lényeg, hanem ha évi 360 napon jó a mobil és a maradék 5 napra vennéd elő a nagy gépet, akkor arra lehet éppen kölcsönözni akár. Meg aztán lehet, hogy igazából arra a pár napra sem igazán kellene, csak berögződésből veszi elő az ember.

(#143) ROBOTER válasza #16820480 (#142) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Ja, csak egy mobil meg képfeldolgozásban sokkal erősebb tud lenni, mint a fényképezők"

Bizonyos esetekben, amíg JPG-ről van szó, de:

(#144) philoxenia válasza #16820480 (#142) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aki nem fotóz, az nem érti a lényegét az egésznek. Ha két kilométerre vagy a fotózás alanyától, ...hatod a képfeldolgozást. Makro sincs mobillal, csak közelfényképezés. Meg egy csomó dolog csak imitálható.
Kutyát fényképezni, meg szelfizni jobb a mobil nyilván. Azonban nézz szét Instán, komolyabb influenszerek nem igazán mobillal nyomatják. YT-ra sem azzal készülnek videók stb.
A bérlés az nem is kerülhet szóba. Eleve hol és mennyiért bérelnél felszerelést? Profi felszerelés az más, az bérelhető, de az amatőr/félamatőr bérlés... [link]
Teslát is bérelhetsz, ha néha vezetnél autót, de nem igazán éri meg...
A felszerelést nem olyan egyszerű kezelni, mint egy mobilt...
Két különböző terület. A mobil zsebben, de fotózni ritkán szoktam vele fényképezni gyakran.
A pillanat megörökítésére teljesen alkalmas, azonban, ha valami olyasmit hoznál létre, amit más eddig nem, arra nagyon-nagyon nagy szakértelem kell egy mobilnál...
Egy ilyen képet a szállásunk ablakából nincs mobil amivel el lehetett volna készíteni. Gx9-el meg csak obicsere és kattint.
Ja és gyakorlatilag a GX9 simán belefér a zsebbe. A kis tele egy másikba, ha kell. Azaz, ha fotózni indulok bármely okból, nem kell cipekednem. Aztán számold ki, ha tíz év alatt mondjuk ráköltesz durván 3-4k HUF-ot a gépre, obikra, az éves szinten a mobilhoz képest smafu. Ezt a mobilt qva olcsón vettem (150k) és mondjuk két év a kifutása. A cikkben szereplő sem tud három évnél többet az élen maradni, mint mobil. Tíz év múlva, mint fotómasina, szerinted hol lesz? :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#145) Cecevok válasza philoxenia (#144) üzenetére


Cecevok
tag

+1

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#146) #16820480 válasza ROBOTER (#143) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, vannak még ilyen dinoszauruszok :) Ahogy Pentaxot is használnak még emberek.

philoxenia: A GX9 azért nem mondanám, hogy befér zsebbe, amikor rengeteg embernek egy 6"-os telefon is gondot okoz :D
Amit linkeltél, az pont jó példa, mert egy profi gépet tudsz bérelni nem túl sok pénzért, és nem neked porosodik évi 360 napot a polcon, hanem akkor használod, amikor kell, mindig a legmodernebbet, nem a 10 éveset. Természetesen más, ha munkára használja valaki, de most arról volt szó, hogy évi pár napra kell csak, azért azt nem hiszem hogy évi pár napot dolgozna egy fotós.
Annyira nem lehet mobillal tartalmat létrehozni, hogy pl. mrwhosetheboss a Sony MILC mellett telefont is használ a videóinál, és nem igazán mondanád meg melyik vágásokhoz, ha nem emeli ki külön.
Ha már a ROBOTER bedobta az ishootraw-t akkor akár azt is ide lehetne tenni mellé, hogy ha mobillal nem tudsz fotózni, akkor valószínűleg fényképezővel sem nagyon, gear doesn't matter?

(#147) Timer válasza #16820480 (#146) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem a képfeldolgozásra reflektálva mutatta a RAW-t, nem magára a fotózásra, ami emellett még ezer más dolgot is magában foglal.

[ Szerkesztve ]

(#148) philoxenia válasza #16820480 (#146) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tíz napi bérlési díjat adj össze. Kaucióról nem is beszélve.
Olvass is, ne csak írj!
A váz tele nélkül (3x9990+7x 7490 kaució 500000) tele olcsóbb (3x3490+7x2490 kaució 250000)
Ez valóban jobb kicsit mint a szettem, de nagyjából árban úgy aránylik, mint ha saját kocsival mennék nyaralni, vagy taxival.... és ez csak két ötnapos nyaralás. Meg persze ez itt a sarkon a faluban nincs. Azaz utazzam el és vissza ez négy út Pestre. Jón nekem vobnattal ingyen van, de nem mindenkinek... Nem is beszélve arról, ha például virágot fotóznék itthon hirtelen. FB-re nyilván általában elég a telefon is. Azonban ilyenhez már igen-igen szenvedni kéne egy telefonnal. (nyilván itt a RIOS is sokat ront a minőségen)
Videó: PanaGX9 vs Sony X1 III jól látszik, hogy mit tudsz videózni egy telefonnal. Ja és az áráért már simán jobb üvegeket vehetnék a Pana mellé, mint anno tudtam venni. ;)
Azt írtam, hogy fotózáskor tehető zsebbe. Nyilván nem fürdőnadrágban mész fotózni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#149) #16820480 válasza philoxenia (#148) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, de nem is egy GX9 az a Z6ii, amit ennyi pénzért kapsz. Mondjuk én pont nyaraláson nem szoktam már fotózni, mert nem sok értelmét látom. Vagyis amit szeretnék, azt előbb meglövöm telefonnal már.
Illetve bocsánat, de most ez a rózsás kép miért olyan különleges? Csak egy random kereséssel innen bármelyiket nem hogy mellé lehet tenni, de a legtöbb messze lehagyja. Persze ha pixelkukkolsz, akkor lehet, hogy nem, de összhatásra simán.
Az X1iii sajnos egy elég drága telefon, de ott van nála olcsóbban egy i12p, i13p, s21-ek, Pixelek, mind elég jó képeket tud azért lőni már.

(#150) philoxenia válasza #16820480 (#149) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyivel jobb a Z6ii szerinted? Tennél be ezzel kapcsolatban valami releváns infót?
Azaz tegyek félre egy millát, hogy tudjak bérelni gépet és pár obit? Szerintem nem ebben az országban élsz...
Mondjuk én pont nyaraláson nem szoktam már fotózni, mert nem sok értelmét látom. Vagyis amit szeretnék, azt előbb meglövöm telefonnal már.
Nem mindenki időutazó. Én kérek elnézést...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.