Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az már halszemoptika. Hogy fog ez fotózni? Xperia Pro ,,I,,

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Na ez legalább papíron ígéretes, nagyon várom a teszteket. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ennyiből már kijön bőven egy profi gép is obival... persze az nem mobil, de akkor is ne kelljen már egy mobilért 1800 eurót kiperkálni. Bődület.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Magnat válasza Vikthor (#3) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kell. Van Redmi akármennyi is 50 ezerért. Pont ebben van az Android szépsége, olyat készüléket vehetsz, ami az igényeidnek meg a pénztárcádnak megfelel :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Botrány, vagy kabaré ez az ár még nem döntöttem el.
Kifog egy Sony-ért ennyit adni?
Tudom nem azért csinálják, hogy eladják, csak demozzák a szenzorukat, de akkor is... :)

(#6) Thor71


Thor71
tag

Twitteren, pont most néztem pár képet amit lőttek vele. Elképesztő :Y https://twitter.com/saradietschy/status/1452844424103407618?t=HqY96Md_DKV-zafNYy0phg&s=19

(#7) Dr. 444Hertz válasza INGJOKE (#5) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Japán vloggerek.
Eddig is rengetegen használtak Xperia Pro-t a kamerájukhoz videós kiegészítő hardverként, hasonló dolgokra képes a Pro I is, csak meglehet mindezt oldani önmagában is.
Nem az átlagfelhasználóknak készült, főleg nem magyar piacon (nincs is itthon).
Nekem se kell, de azért tetszik :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#8) Yeffy


Yeffy
veterán

Az ugy komoly. Kivancsi leszek, mit villant a tesztekben, pl GSMArena.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9) Silenzio


Silenzio
addikt

Bőven 200 alatt tudsz venni RX100 V-öt, beépített ND filterrel, kiváló fényerővel. Egyetlen hátulütője a limitált felvételi idő és a gyenge akku. Azért a telefon is bőven ígéretes lehet, főleg a köztudomásúan Sony-ra optimalizált mcpro24fps flat módjaival és egyéb képprofiljaival. Van értelme, de 400-nál többet én se adnék ilyesmire.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10) #16820480 válasza INGJOKE (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

A tavalyi Xperia Pro 2500$ volt, ez ahhoz képest még olcsóbb is, és legalább tényleg van benne valami egyedi és profi megoldás (a tavalyival szemben).

(#11) Dr. 444Hertz válasza Yeffy (#8) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ott pont brutál gagyi :D
[link]
Az automata JPEG fotózás valahogy egy átok a Sony-nál...
(csak mondjuk lehetne manuál teszt is, az jobban érdekel)

Szerk: a brutál túlzás, de ilyen hardverrel lehetne sokkal jobb is.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#12) nozs23


nozs23
addikt

Bár a szenzor teljes képességeit nem használja ki, így is 20%-kal nagyobb pixelmérettel dolgozik, mint az iPhone 13 Pro Max vagy a Samsung Galaxy S21 Ultra főkamerája.

Teljes képhez vegyük figyelembe, hogy iPhone f/1.5; az S21 Ultra f/1.8. Tehát totál fény mennyiségben nem vagyunk előrébb ezzel a Sonyval.

(#13) #96241664 válasza Dr. 444Hertz (#11) üzenetére


#96241664
törölt tag

"ilyen hardverrel lehetne sokkal jobb is."

Milyennel? :))
A hardver nem csak a szenzorméretre korlátozódik. 20MP valami ekv 19mm körüli lencsével párosítva, amiből a 12MP 24mm úgy jön ki, hogy kivágja a kép közepét. A rekesz is csak f/2.

Összességében ez semmivel nem jobb csomag papíron sem, mint amit mások kínálnak. Manuál módban, vagy raw-ban is csak annyira lesz ez jó, mint az eddigiek.

(#14) HThomas


HThomas
senior tag

Nem értem, beleteszik a "hatalmas" szenzort, miközben az optika csak kb a 60%-át fedi le... ennek mi értelme? A Panasonic-féle multi-aspect koncepciót értem, de ezt nem...

Csinálhanák azt is, hogy beraknak 1 db középformátumú szenzort az összes lencse elé...

(#15) beno52


beno52
tag

Kár érte.

Lehetett volna ez igazán nagyszerű, de a százezrekkel olcsóbb flagship telefonok nem rosszabbak...
Az irány és maga a készülék minden esetre nagyon tetszik, remélem lesz folytatása is.

(#16) Neck válasza Vikthor (#3) üzenetére


Neck
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy elvileg ez tud majd 4k 120-at is, egy olyan cserélhető obis gép meg nem ennyibe kerül :)

Nozs23: Tényleg nem, beérkező fénymennyiség az kb azonos. Viszont ebben legalább van blende. Szerintem ez videózni lesz komoly cucc.

Azonban az igaz, hogy 400 körül lenne jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17) nozs23 válasza Neck (#16) üzenetére


nozs23
addikt

Nem erdekel a blende. FF-en is mindent IS f/1.4-en lonek. :D

(#18) Cecevok válasza nozs23 (#17) üzenetére


Cecevok
tag

Persze... 😅
Egy tájképet például megnéznék f/1.4-en pl...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#19) Timer válasza nozs23 (#17) üzenetére


Timer
veterán

A hülyébbek biztosan.

(#20) ROBOTER válasza HThomas (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem adták fel a telefon vastagságát. Ez az ára.
A fotósok lehet elviseltek volna egy 2mm-rel jobban kiálló objektívet, de nem merték megtenni.

Matematikailag valóban nem vagyunk előrébb, mint a kisebb szenzor + nagyobb fényerejű objektív párossal, de azért bekavarhat, hogy mennyire egyenletes képminőséget ad a szenzor kihasznált felületén a rendszer + azért az 1 mikron körüli tartományban nem lineárisan arányosak a veszteségek/nyereségek a pixelmérettel, hiába BSI szinte az összes mai kisebb szenzor.

Ebben lehet előnye.

[ Szerkesztve ]

(#21) nozs23


nozs23
addikt

Reszletes iras a kamerakrol: [link]

(#22) joey04


joey04
titán

ahogy látom máshol, azért nem akkora durranás. amúgy meg a sony hiába tesz jó kamerát a telefonba, ha aztán mégis elmarad a konkurenciától. szóval az kb mindegy, hogy mi a vas. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Neck válasza joey04 (#22) üzenetére


Neck
veterán

Meglátjuk, ezzel meglövöd a RAW-ot, és lesz benne tartalék. Az a néhány fotó, amit Feltűnésviszketegség Tony lőtt a videójában, elég ígéretesnek tűnik. Különösen a hosszú záridős, bracketinges képek. A követő fókusz is elég jónak tűnt.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24) Doki42 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Doki42
őstag

:K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#25) #16820480 válasza ROBOTER (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

+1

Illetve azért az is érdekes, hogy ha tényleg ugyanaz az érzékelő, mint az RX100 VII-ben, akkor ilyeneket is elvileg tudnia kellene:
- 20MP 1"-type stacked-CMOS sensor with phase detection and built-in DRAM
- 20 fps continuous shooting with full autofocus and auto-exposure, and no blackout
- Seven frame, 90 fps 'single burst' mode
- Oversampled UHD 4K video (up to 5 min clips in standard temperature mode)
- High speed video at up to 1000 fps

(#26) Neck válasza nozs23 (#21) üzenetére


Neck
veterán

Elég jó, részletes cikk. Igaz, nem használja a teljes 1" szenzort, viszont van olyan üzemmódja, hogy 4-es burst-öt lő, és úgy csinál pixel binninget. A 4k 120 is elég komoly, ráadásul vissza lehet nézni a 120hz-es kijelzőn.

Ezen felül, hiába nem használja az 1"-es szenzort, azért egy részét tudja EIS-re használni:
"Since there's extra, under-utilized surface are on that 1"-type sensor that is still covered by the imaging circle projected by the main lens, 4K 16:9 video cleverly uses a slightly wider field-of-view than is available for 4:3 stills, since those extra pixels are available. That means there's less of a final crop after electronic image stabilization - clever!"
És van OIS is.

sheratan: egy részét tudja is. Nézd meg a dpreview-os cikket.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#27) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Most végigolvastam és végignéztem a videókat.
Szerintem igen jó dolgot csinált a Sony! Ez nagyon össze van rakva. Nem fogom firtatni az árát, és én most figyelmen kívül hagyom a pixelméret baszogatást is.
Nem nekem szól a gép. De ha nekem szólna a funkciók miatt, akkor igencsak megkerülhetetlen ajánlat lenne. Már ha azonnal kell a mobilos gyors feltöltés.
Ezzel összerakták egybe az Xperia mobilt az előd Vlog videofunkciós fenyképezőgéppel. Szerintem ügyes húzás volt!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) doooo


doooo
veterán

GSMArena tesztjében az látszik, hogy legalább este tud olyat mutatni, amit eddig nem láttunk. Nappal elvérzik. Olyan nagyításban ránézni a képekre, mintha valami alacsony felbontású képet néznénk, vagy olyat, ami még nem töltött be rendesen (zajos, zavaros, kicsit homályos; nehéz megfogalmazni, de semmiképp nem jó, és nem is természetes, mielőtt valaki azt mondaná).
Szerintem ide is kevés a natív 12 megapixel, ugyanúgy, ahogy az i13-széria esetén is az. Nappal biztosan sokat dobna a részletességen, ha akár a Sonynál korábban divatos 20-27 megapixel lenne, vagy 50, amiből aztán 12,5 lenne "összegyúrva".

(#29) Ricardo válasza HThomas (#14) üzenetére


Ricardo
félisten

A közepét használják. Elvileg ezzel kiküszöbölik a lencse szélein keletkező torzítást.

(#30) Permet Elek válasza Ricardo (#29) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Lehet igazad van, de nekem az jön le, hogy nem sikerült akkora lencsét csinálni, ami lefedné a szenzort.

[ Szerkesztve ]

(#31) HThomas válasza Ricardo (#29) üzenetére


HThomas
senior tag

Ez akkor lenne, ha a képkör nagyobb lenne, mint a szenzor, lásd pl Nikon FX obi DX vázon. De itt pont fordítva van.

#20 ROBOTER: a nagy szenzor kevésbé fényerős objektív VS kis szenzor fényerős objektív részét értem, viszont azt nem, hogy mi értelme van nagy szenzor elé olyan objektívet rakni, ami nem fedi le az egészet, hacsak nem az eltérő képarányokkal játszunk, mint a Panasonic, ahol csak a sarkokban esik le viszonylag kis rész. De ha jól értem, itt sokkal nagyobb a lelógó terület.
Ez volt csak nekik raktáron? Persze, csinálják, csak így az 1" marketing enyhén félrevezető...

(#32) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Megláttam a névben hogy Pro és egy pillanatra azt hittem hogy visszatér a Sony a qwerty telefonokkal.

(#33) Neck válasza HThomas (#31) üzenetére


Neck
veterán

OIS, EIS esetén használja a szenzor egy részét, ha jól értem.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

valahogy sejtettem, hogy optika meg nem lesz hozza… csak jol mutat a marketing anyagokban az 1 colos szenzor.

(#35) #16820480 válasza HThomas (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet hogy ilyen méret van nekik csak stacked érzékelőből?

(#36) kutyek válasza HThomas (#31) üzenetére


kutyek
senior tag

Videóban kb. multi-aspectként viselkedik (ld. a linkelt dpreview cikket).

(#37) #96241664 válasza HThomas (#31) üzenetére


#96241664
törölt tag

Szerintem nem arról van szó, hogy ne fedné le, Sharp Aquos R6-ban is lefedi.

Hasonlóan rövid gyújtávú lencse fért csak bele a Sony-ba is, de ők meg akarták tartani a mobilokban megszokott látószöget, így kivág a kép közepéből egy 12MP-es részt. Valószínűleg ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#38) HThomas válasza kutyek (#36) üzenetére


HThomas
senior tag

Hm, mondjuk ez állóképeknél is működhetne, de ezt nem említik a cikkben.

#37 hint: mondjuk így a #29-is logikus lenne... minden esetre érdekes irány. Majd kiderül, hogy lesz-e olyan app amivel ki lehet olvasni mind a 20 megapixelt :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Hol lehet erről a szenzorról valami közelebbi információt olvasni?

A GSMAreno oldalán az van, hogy a telefonba a szenzort a SONY RX100 VII kompakt fényképezőgépből emelték át, csak optimalizálták a mobilos használathoz.

Csakhogy a RX100 VII fényképezőgép műszaki adatai között az olvasható, hogy a benne lévő szenzor mérete 13,2 mm x 8,8 mm.

Ez hol egy hüvelyk :F (Egy hüvelyk ugye 25,4 mm)

Vagy más szenzor van benne?

Vagy hülyeség a cikk címében az, hogy 1 hüvelykes szenzor van benne?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40) Polarstar válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen, ez a Sony torzítása, hogy egy col... Sehogy sem jön ki az 1 col.
De a Sony megmagyarázza ezt is.
Ettől még az az érzékelő jó!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41) HThomas válasza Polarstar (#40) üzenetére


HThomas
senior tag

Ez nem a Sony torzítása, hanem egy régről maradt szerencsétlen elnevezés:
https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format#Table_of_sensor_formats_and_sizes
első bekezdés

Vagy kicsit humorosabb körítéssel: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#42) KISDUCK válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


KISDUCK
addikt

Sony.com is 1"-nak írja ezt a méretet:

Sensor Type
1.0"-type (0.52" x 0.35") Exmor RS® CMOS sensor, aspect ratio 3:2

(#43) Dr. 444Hertz válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem egy hüvelyk az 1"-os szenzor.
Ha jól emlékszem, akkor régen egy ugyanakkora méretű digitális fényérzékelő szenzorhoz egy 1 hüvelyk átmérőjű fizikai csőféleség tartozott, onnan ered a col mértékegység használata a szenzorok méretéhez.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#44) Donki Hóte válasza Dr. 444Hertz (#43) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem én mondtam, hogy 1 hüvelykes szenzor van a telefonban, hanem az a Mobilaréna cikk, aminek az apropóján most beszélgetünk.

Ha azt írták volna, hogy 1" típusú szenzor van benne (ami a korrekt megnevezése ennek a szenzornak), akkor most senki se keresné az 1 hüvelykes szenzort :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#45) kutyek válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


kutyek
senior tag

Mert historikusan a hüvelykhez viszonyított méret megjelölés az ún. tubus méretre vonatkozik - ez kb. az a csőátmérő, amiben az ősi TV-kamerák optikáit cserélni lehetett.

Ingyen infó innen: [link] :)

Edit: lassú vagyok -> OFF

[ Szerkesztve ]

(#46) Teo.


Teo.
aktív tag

Az árnál azért csuklottam egy nagyot..

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#47) Dr. 444Hertz válasza Donki Hóte (#44) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ja, hogy a cikk címére reagáltál :R
Egyébként nem egyértelmű a kifejezésből, hogy mi egy hüvelykes a szenzoron, szóval szerintem ez szerintem nem is hiba, ha szőrszálhasogatásba akarok belemenni. :DDD Szokták amúgy is használni, ha nem is feltétlenül helyesen.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#48) Timer válasza KISDUCK (#32) üzenetére


Timer
veterán

Na, abból vennék rögtön kettőt.

(#49) Donki Hóte válasza Dr. 444Hertz (#47) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát igen, manapság elterjedtek az ilyen "csúsztatások" mint pl. az is, hogy azt mondják, hogy a telefon 4 kamerás. Csak éppen abból 3 van hátul, egy meg a szelfikamera.

Ebben a megközelítésben elmondhatjuk, hogy az én autóm 7 sebességes, 6 előre, 1 hátra :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#50) Polarstar válasza HThomas (#41) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor is szar ax elnevezés. Ez 1 col type!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.