Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Teszteld le. :K

(#2) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Én a DC-t támogatom. 400-as ramokkal DC-ben szerintem pörgősebb a gép 1 GB mellett is mint 1,5 333-assal.

Kb dupla olyan gyors a memória írás és olvasás. Emlékeim szerint a P4-em DC 400-asokkal 5400-6300 között olvasott(beállíásoktól függően).

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A másfél gigabájttal jobban jár. Ha nem tömörít egész nap, akkor nem sok hasznát veszi gyorsabb a RAM-nak.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) sagit válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


sagit
addikt

Leteszteltem, DC ben ~6000 az olvasás, SC ben ~2400.
Szűz win7 van rajta, mindkettő beállítással kb ugyan olyan sebességgel indul a cucc.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) sagit válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


sagit
addikt

Dehogy tömörít, örül ha lesz min filmet nézni még ezekkel a 10 éves játékokkal játszani.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én XP-t raknék rá, ha nem megy netre, nagy probléma nem lehet vele és akkor maradhat a DC 1GB (ahogy az egyik kolléga előttem szólt, én is azt preferálnám). Egyébként tapasztalatom szerint 1,5GB RAM is karcsú a Win7-nek és ráadásul a régebbi (10+ éves) játékok is sokkal jobban mennek XP alatt, mint Win7 alatt.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#7) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Nem tudok szakmai tanácsot adni, csak annyit írnék, hogy: respect! :K
Mármint, hogy megmentetted, és odaadod olyannak, akinek szüksége van rá.

szerk:

Lord Myn: +1 Szerintem is XP kellene rá.

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#8) sagit


sagit
addikt

XP-t megfontolom, jó ötletnek tűnik.

Élmény index 1 gb rammal 4,5 amúgy, 1,5 gb rammal 4,2

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#9) 8th


8th
addikt

2x512 Dual Channel egyértelmű. Erre bizony masszívan XP SP3 való.
Nem tudom milyen notija volt de elég sok játék el fog futni ezen a gépen feltéve ha a vga nem 64bites változat. Anno ezt toltam végig párszor egy P4 3.0GHz, 2x 512/400 DDR1, GF6600 256MB konfigon. 1024-ben közepes beállításokkal hibátlanul futott ram bővítés után a BF2 és a CoD4 is ment rajta. A régebbi játékok alá hibátlan gépsárkány lesz. :K

(#10) sagit válasza 8th (#9) üzenetére


sagit
addikt

Ez van benne

Azon agyalok hogy azért csak-csak rádobok egy ventit.

Noti is valami örökölt fos volt 512 rammal, meg valami régi celeronnal, még IDE-s vinyóval :DDD

Öcsém lehet ráhagyja a 4850-ét, most cseréli, de ahhoz meg nagyon hurka lesz a CPU, kellene bele egy X2 Athlon de még akkor is.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11) 8th válasza sagit (#10) üzenetére


8th
addikt

Régebbi lanpartis játékok CS:S, DoD:S, UT2004, CoD2, Toca3 hibátlanul futnak azon a vga-n. :K

Fejleszteni halott ügy. s939 X2 4200: 7k. 2GB ddr1: 2,5-3,5k. Ez legyen eddig mondjuk 10k.
Oké, hogy a gép kvázi ingyen van de akkor is. Adja el és vegyen az árából valami modernebbet. Nem írtad merre él a srác de nálunk itt vidéken az ilyesmi gépeket 12-14ezer körül hamar el lehet adni ha nem olyan sürgős az eladás 15k-ért is elmegy simán. Ha fogsz egy balekot még drágábban. Aprón már 20k alatt Core2 procis 4GB ramos HP és DELL gépeket lehet venni. 2GB rammal még olcsóbban. Azért az már csak nem egy 1magos Athlon64 1GB rammal. Ha azt még megszponzorálná öcséd a 4850-ével akár a mai játékokra is rápróbálhatna a srác. Crysis, FC3, BF3 és a hasonszőrű játékok egyjátékos módban tuti élvezhetően futnának rajta, főleg ha azt is nézzük mihez szokott a srác.

Én az aprón vettem itthonra egy HP asztalit tavasszal. E8200, 4GB ram, 160GB, dvd-rw, kártyaolvasó, stb...21k volt futárral együtt. 3.5k-ért beleraktam egy passzív 5450-et így dolgozni netezgetni filmezni hibátlan. Ha várok egy picit akadt volna olcsóbban is de sajnos sürgős volt. Nem bántam meg pedig volt egy kanyar a sztoriban.

(#12) sagit válasza 8th (#11) üzenetére


sagit
addikt

Baranya, tőlem el is adhatja, azzal már nem szeretnék foglalkozni :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#13) jaja1981


jaja1981
addikt

win7 mellé 1,5GB, ram sebesség semmit nem jelent mindennapos felhasználásban, és a win jobban meghálálja a több ramot.

Viszont ha játszani szeretne, akkor XP, mert azok a játékok biztos futnak XP-n, win7-en lehet gond.
XP-n viszont lehet 1GB DC ram, mert úgy sem fog kifutni a ramból.

1GB ram win7-tel annyit jelent, hogy két ablak a böngészőben és vége is.

Ventit dobj rá, meg fog sülni a melegben a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#14) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Mivel van a gépben dedikált VGA, ezért az 1.5GB-tal járna jobban. És érdemes lenne XP-t használni a W7 helyett.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) pocsaiandras


pocsaiandras
csendes tag

4850-et szerintem nem fogja tudni rendesen kihasználni... Inkább adjátok el és vegyetek belőle RAM-ot meg procit... :)

Mindattól függetlenül, respekt és tisztelet...!

Még élek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.