Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tjb007


tjb007
nagyúr

A megapixel háború folytatódik.
Vajon az erő velük lesz ? :DDD

Már látom ahogy az összes gyártó ugrani fog és mindenki jönni fog a 20MP -es mobilokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2) ViZion válasza tjb007 (#1) üzenetére


ViZion
félisten

A nagyobb kell, mert biztosan az a jobb...
Ha sportszerűen akarnám fogalmazni:
Megapixel vs. optika: 16-0 :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) arn


arn
félisten

itt meg eladhato a megapixel - a kompaktoknal mar az a meno, ha csokkentik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Remélem nem csak a pixelszámot növelik.Az egyeneságú minőségnövekedést is ellehet azért várni:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#5) rizso


rizso
addikt

Dedikált kétállású kameragomb is lesz rajta? :U Anélkül nehezen tudok elképzelni egy fotós-mobilt...Meg a vaku is lehetne xenon+led, videófelvételkor folyamatos AF ki/bekapcsolhatóság, és hasonló dolgok kellenének...Mert az, hogy ráírnak egy b*szott nagy MP-számot, az édes kevés!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Végre visszajön ez a sorozat is, szerintem sokaknak hiányzott már az igazi SE fotómobil.

Forward thinking. كرر

(#7) FRENK1988 válasza rizso (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

jogos. Ezek kellenének egy igazi fotós mobilba

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) roland543


roland543
csendes tag

Érdekes telefon lenne... bár én megkérdőjelezem a 16MP szükségességét... mert ha összehasonlítjuk a K800i telefont sok 5-8 megapixeles telefonnal, simán üt tucatnyi telefont... vagy a Samsung Innov8-at, ami mai napig az egyik legjobb fotós mobil, és csak 8MP-s kamerája van... 5-8 MP simán elég, csak a lencséket fejlesszék inkább, meg xenon vakut....

Nokia N8 + Symbian Anna

(#9) Karma válasza rep3at (#6) üzenetére


Karma
félisten

Gondolom mint bubópestis a reggeli müzlijükbe.

Ha megint visszatérünk a "na ez egy Cybershot ezért gyenge a rendszer de erős a fényképező, emez meg egy Walkman ezért szar de a hangja jó" szisztémához, gyors halált kívánok a cégnek. Megint eszembe jutott a MobileMeetingen a mélysötét SE előadó.

“All nothings are not equal.”

(#10) Ricardo


Ricardo
félisten

Hajrá! Ha rendesen megcsinálják, odafigyelnek a minőségre, és a részletekre is, akkor keresett lesz.

(#11) rizso válasza Karma (#9) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem pl egy Neo hardverénél nem lesz gyengébb ez a bizonyos CyberShot sem...Ha a Neo-t kiegészítenék egy nagyon korrekt kamerával és a hozzá szükséges fotós funkciókkal, akkor azt mondom, hogy nyert ügy...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12) rep3at válasza Karma (#9) üzenetére


rep3at
őstag

Szerintem ez nem fog változást hozni a hardverben, csak jobb lesz a kamera. Így sikeres is lehet. Bizonyára már tanultak a régi hibákból..

Forward thinking. كرر

(#13) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Most mi itt nevetünk a megapixel effektuson, de sajnos az emberek túlnyomó része elhiszi a marketing bullshitet.
Pl kolléganőim néha kiégetnek, amikor egymás között telefonokról beszélgetnek, s előjön a kamera felbontása.
X: ezen 3 mpixeles a kamera!
Y: ez jobb, ezen már 5-ös!

Ahh...ilyenkor már keresem a szúró-vágó eszközöket magam körül :))

5mpixel, normális méretű senzor és mondjuk 2x optikai zoom, sok-sok beállítással. Kb ennyi kéne, nem több.
Vaku témát sose érettem. Nem oszt nem szoroz, hogy mobilfény(wtf ez a szó?) vagy xenon vaku van rajta. Mindkettő szart se ér. Az utóbbi messzire még nem elég erős, közelre meg már túlontúl az. Ezekből lesznek a frankó tükörben pózolós-vakuzós közösségi oldalas best of képek!
Broáf

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#14) .bableWes válasza JR.CSé (#4) üzenetére


.bableWes
őstag

hát nem nagyon lehet elvárni. elbujhatnak ezek az optikákat a 3-4 éves nokiák, se-k és lg-k mellett.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15) razionale01 válasza .bableWes (#14) üzenetére


razionale01
csendes tag

maradjunk abban ha fotózni akarok akkor nem egy ilyen szutykot veszek.
ha fotózok ott az 5D-m annál egy telefonnak sincs jobb képe. a megapixelről meg annyit, hogy 8 fölött már mind1, hogy mennyi van, csak a feldolgozása lesz lassabb.

(#16) rep3at válasza Valentino K. (#13) üzenetére


rep3at
őstag

A megapixelek száma túl sokat nem mond el egy fényképezőről (főleg a mai mobilos világban, lásd EDOF), viszont ha tényleg sikerül valami jót csinálniuk.. A remény még nem veszett el, hátha most :)

Amúgy az általad említett specifikációkkal egyetértek (ami kéne), viszont úgy gondolom hogy egy komoly fotós mobilon kéne lennie xenon vakunak (és szerintem ez igenis erős) és fotófénynek is.

Forward thinking. كرر

(#17) Lirion válasza razionale01 (#15) üzenetére


Lirion
addikt

Én viszont nem szeretnék venni külön fényképezőt azért, mert havonta egyszer vmit le akarok fotózni értelmes minőségben. Egy baráti összejövetelt meg saját célra vidáman végig fotózok egy telefonnal is, ha nem egy zajos olajfestmény lesz a végeredmény...

(#18) kaller1


kaller1
veterán

Ha már fotós masina, ne feledkezzünk meg erről sem. :) phonearena miniteszt

.::> <::.

(#20) rep3at válasza kaller1 (#18) üzenetére


rep3at
őstag

Ezt eddig nem is láttam, nem tűnik rossznak, bár az Altek mint márka, hát..

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#21) tjb007 válasza rep3at (#20) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valószínűleg már te is találkozhattál a fényképezőgépeikkel Kodak, Pentax, HP, Olympus stb. néven.

(#23) Valentino K. válasza rep3at (#20) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Régen volt az LG-nek valami nagyon undorító kinézetű, távirányító külsejű fotós mobilja. Asszem 5mpixeles kamerával. Nos, az pl kifejezetten szép képeket csinált akkoriban.
Meg is van:

http://mobilarena.hu/teszt/lg_kg920_valodi_otos/bevezeto.html

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#25) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ha már Sony Ericsson Cyber-shot és 16 megapixel:

Japán: Sony Ericsson S006

Így nem is kell olyan nagyon újra asszociálni.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Na ilyen már rég nem volt.. :D

(#27) razionale01 válasza kaller1 (#18) üzenetére


razionale01
csendes tag

tisztelet azok a telcsik előtt amik, valamilyen csoda folytál rendes optikát kaptak :R

(#28) ClioMaN


ClioMaN
csendes tag

"A xenon villanó jelenléte szintén nem került megerősítésre, de a Cyber-shot termékvonal esetén a használata logikusnak tűnik."

K770, K550 is Cyber-Shot, mégsincs benne Xenon vaku. Láttunk már Xenonos Android mobilt, pl.: HTC Mozart, az se volt nagy durranás.

[ Szerkesztve ]

(#30) Xaels válasza ClioMaN (#28) üzenetére


Xaels
félisten

Android-os Xenon-os telefon a Motorola XT720. A HTC Mozart ne zavarjon, hogy WP7-es :U

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Remélem nem a 16Mp-es kamerával készítették a cikkben lévő fotót :DDD

razionale01: Az 5D nagyon szép dolog fényképezésre HA nálad van, ha meg nincs éppen, akkor lemaradtál róla. Na erre valók a nagymegapixeles mobilok. Ezért van nekem is N8-am. Persze szeretnék egy 5D-t ha volna rávaló, de akkor is lenne egy ilyesmi mobilom.

(#32) CS_D válasza kaller1 (#18) üzenetére


CS_D
senior tag

Az Altek Leo technikai specifikációi alapján bíztatónak mutatkozik, de a képminősége mégsem tökéletes.

Láttam ezel készült tesztképeket, és a minősége elmaradt a Nokia N8-tól. Hiába 14 MPx, hiába az optikai zoom...

A Xenon villanóról:
Nokia N8-ban Xenon villanó van, és rendkívül jól működik. Olyan fényt csinál, amit egy ledes villanó meg sem közelíthet.

Kameratelefonként az N8 az etalon.

(#33) joey04


joey04
titán

pedig már végre kezdett lecsengeni ez a hülye megapixel háború... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) AS válasza joey04 (#33) üzenetére


AS
félisten

Állítólag HTC lesz másik aki beszáll a háborúba.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#35) tjb007 válasza AS (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hát ezen most jót röhögtem :DDD
A HTC akinek (szinte) az összes telefonjában ritka sz@r, pocsék kamera van ?

(#36) AS válasza tjb007 (#35) üzenetére


AS
félisten

Wp7 Mango támogatja a nagyobb kamera felbontásokat is. Pletykálnak egy 14 megapixeles HTC WP7 készülékről Q3-ban.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#37) Land


Land
veterán

Ha már valaki lekapta ez a szerencsétlen telefont, akkor miért valami kínai szarral csinálta? :D Sutyiba bármelyik telefonnal jobb képet készítek erről a 16 MP-es csodáról :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#38) sdd2


sdd2
veterán

Remélem én is hogy nem csak megapixel háború lesz hanem minősége is jó lesz.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#39) Domxc


Domxc
senior tag

Hajrá, remélem meggyőző képei lesznek a telefonnak, és ha ez sikerül, akkor a legjobb kamerával felszerelt Androidos mobil is lehet akár :) (16 MP mobilban, félek, hogy megapixel háború lesz a telefon megjelenése után :U )

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#40) kaller1 válasza CS_D (#32) üzenetére


kaller1
veterán

Biztos így van, de aki androidban gondolkodik az nem fog N8-at venni. :)

.::> <::.

(#41) Xaels


Xaels
félisten

16MPX. Az igazság az, hogyha nem is lesz a legélesebb a kép teljes felbontásban, 5-8MPX-re összezsugorítva azért már tűrhető lesz az eredmény. Amúgy is a FullHD-nak nevezett méret mekkora is?! 2-3MPX...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#42) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Várom. Nekem hiányoznak a mai fronton a tényleg ütős fotósmobilok...

(#43) tjb007 válasza kolosanyi (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azokat aztán várhatod is amíg csak a megapixelekkel és a gombostűfej méretű optikákkal zsonglőrködnek.

(#44) fatal`


fatal`
titán

Éljen, tovább folytatódik a megapixelháború...

(#45) joey04 válasza kolosanyi (#42) üzenetére


joey04
titán

azok nekem is, csak a 16mp miatt még nem lesz az... ha meg jó képeket lő, el lehet képzelni, mennyivel jobb lenne, ha nem erőltetnének rá ilyen fölöslegesen nagy felbontást...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Őszintén szólva én nem vagyok benne biztos, hogy megkapja a 16 megapixelt. Oké, hogy van 16 MP-es Exmor R kamerájuk, sőt már egyik telefonjukba is belepakolták azt, de csak Japán számára és hát Ázsiában máshogy mennek ezek, emlékezzünk csak a 10 MP-es Samsung B600-ra, amikor Európában még csak 2 MP-nél tartottak a gyártók. Szóval én ezt nagyon csak pletyka szinten kezelem.

Amúgy egész szép telefonnak tűnik, bár a kijelzője már túl nagynak hat.

(#47) jokkerbacsi


jokkerbacsi
csendes tag

Akkor kérdezem én hogy egy 16mpixes fotonak mekkora lesz a mérete? 8 Mega 1 kép?Ebből nem kérek :-D Amugy imádom az SE-t...az is volt,most is az van...az is lesz...a jö öreg k750 hogy hiányzik,az x8am fel se ér hozzá :-(

Ha Németországból kell valami, segíthetek! Írj privit!

(#48) Lirion válasza kolosanyi (#42) üzenetére


Lirion
addikt

Nokia N8...

(#49) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ha tényleg cyber-shot akar lenni, akkor nem hiányozhat róla az aktiv kamera védő csúszka (nem kell automata kamera védő) a másik dolog az hogy lehessen a felbontást vissza venni, pl 4MP-re, oly módon hogy négy pixelből legyen egy pixel, ezáltal a képdinamika is jobb lesz, hát nem? Jöjjön csak, kell rá egy okos kameraszoftver és mindjárt egy jó dolog sűl ki belőle.

Cseberből vederbe

(#50) Pete55555


Pete55555
addikt

Xenon vaku, optikai zoom, és jó minőségű fényképek (kit érdekel hány mpixel?^^). Ha ez meglesz, akkor ütni fog, ha nem akkor ez is egy elcseszett SE lesz sajnos .... Drukkolok.

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.