Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) girhes


girhes
csendes tag

Biztos velem van a hiba, de ha használok egy library-t, akkor nem külső forrásból húzom be, hanem lementem a szerverre. Ki tudja mikor elérhető a szerver, vagy éppen a forráskód.

Beszámítás, csere [OFF] <br /> Ha nem lennének hanyag emberek értékelésnél, +30 pozitívam lenne...

(#2) szunyika


szunyika
tag

máshol is olvastam már ezt a hírt és ott is szerepelt ez a megfogalmazás:
"az érintett programok kártyavárként omlottak össze."

sajnos itt sem esett le hogy miért? minden egyes lefutás előtt letölti a funkciót, de mivel törölve lett ezért nem tudta letölteni és készvégeavilgának?

(#3) cami][us


cami][us
senior tag

Essentially, the instant-messaging biz says it was going to publish some open-source code including an NPM module also named Kik. That collided with Koçulu's Kik module, which is why the developer was asked to rename his software. As we know, Koçulu refused, and that led to Tuesday's cluster-fsck.

kek

(#4) halaszlo válasza girhes (#1) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Én is, de ilyen pl a JQuery, amit ahogy láttam jellemzően külső hivatkozással építenek be. Úgy kell nekik... :)

(#5) szunyika válasza halaszlo (#4) üzenetére


szunyika
tag

de valószínűleg nem a kispista.freeweb.hu -ról húzod be :)
amúgy meg szerintem is megérdemlik azok a programok, nem is értem hogy milyen hatásfokkal tudnak működni azok amik pár soros libet kintről húznak be :\ - MEGÉRDEMLIK!

(#6) cami][us válasza szunyika (#5) üzenetére


cami][us
senior tag

A cargo vagy a pypi is ilyen. Duzzogás helyett úgy kéne nézni, hogy TE választod ki hogy milyen verziót használsz a repo-ból. Nyilván ha kész, akkor mehet a konténerbe, vagy akárhová, de normális esetben (a maintainer nem egy drama queen, mint itt), praktikusabb így.

(#7) dabadab válasza cami][us (#6) üzenetére


dabadab
titán

"de normális esetben (a maintainer nem egy drama queen, mint itt), praktikusabb így."

A user meg nem érti, hogy miért töltődik be lassan a weboldal, de biztos praktikusabb minden pársoros vackot külön-külön betölteni.

DRM is theft

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem vagyok egy nagy web programozó zseni, de külső URL-ről semmit nem szoktam behúzni, ha nem muszáj.

(#9) cami][us válasza dabadab (#7) üzenetére


cami][us
senior tag

Engem nem érintenek a javascript defektjei.

(#10) dragon1993 válasza dabadab (#7) üzenetére


dragon1993
őstag

A HTTP2 úgy tudom már nem rézékeny erre annyira illetve a usemin is lehet egy megoldás erre.

(#11) hakosh válasza dabadab (#7) üzenetére


hakosh
tag

Ha valaki node csomagokat használ böngészőben, akkor előtte a module bundler egy fájlba csomagol minden hivatkozott csomagot tehát nem töltődik be az oldal lassabban.

(#12) szunyika válasza hakosh (#11) üzenetére


szunyika
tag

akkor miért omlottak össze a programok - mint a kártyavár :D

(#13) jsdnw


jsdnw
újonc

Azt senki nem emeli ki, hogy a JS "kód", ami ekkora problémát okozott, milyen végtelenül egyszerű.
Miért kell ehhez külön modul? Bele kell írni a forráskódba ezt a 10 sort, és működik. :))

(#14) hakosh válasza szunyika (#12) üzenetére


hakosh
tag

Nem a már telepített/futó programok omlottak össze. Ha a programod közvetve vagy közvetlenül használta a left-pad csomagot, akkor nem tudtad telepíteni vagy frissíteni csomagokat így a te programod sem működött. Én pl sok érintett csomagot használok, de nem tapasztaltam az egészből semmit (egyelőre).

(#15) floatr


floatr
veterán

a JavaScript igen sérülékeny az ilyen esetekben

@Pali: ez így elég nagy ferdítés. Az NPM a node.js csomagkezelője. Ha azon keresztül eltávolítják a csomagot, az nem a javascript problémája, hanem a node.js és az npm, valamint a szerző copyright problémája. Annak már inkább lenne értelme, hogy "a node.js infrastruktúra igen sérülékeny az ilyen esetekben"

(#16) dajkopali válasza floatr (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, volt valami rossz érzésem ezzel a megfogalmazással kapcsolatban
javítok rajta, hogy elfogadhatóbb legyen
egyébként csak arra utaltam volna, hogy a js-ben a modulos egymásra rakódás miatt nagy a kockázat, ha egy valamilyen okból kiesik - ahogy itt is történt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) floatr válasza dajkopali (#16) üzenetére


floatr
veterán

Ez gyakorlatilag bármire elmondható. Ha van egy csomagkezelőd (a "JavaScript"-nek nincs), ami lehetőséget ad arra, hogy a külső hivatkozásokat/library-ket elszakítsd a kódtól, akkor az teremthet ilyen helyzetet. Ha XML-t akarsz validálni egy külső URL-en elhelyezett XSD/DTD alapján, akkor az sem fog menni, miután a sértődött XSD/DTD tulaj eltávolítja az URL-ről a kódot.

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Itt jön elő az, amikor a barom jogrendszerben le lehet védeni mindenféle tartalom nélkül bármit, pl. geometriai formát, nevet. Nézzünk kicsivel komolyabbat: Mi van ha én függetlenül mástól kitalálok egy algoritmust? Attól hogy előttem más már kitalálta én nem találhatom ki ugyanazt és nem használhatom? Ha a szomszédom levegőt lélegzik én nem tehetem?

A szabadalmi és oltalmi rendszer ilyen szinten való kicsavarása akadályozza, hogy technológiailag előrébb lépjünk. Minek foglalkozzak egy műszaki területtel, ha az tele van szabadalmi aknákkal? Gyakorlatilag lehetetlen úgy is fejleszteni, hogy egyik fejlesztő nem épít a másiknak a munkájára. Gyakorlatilag oktatás sem lehetne, ha az összes matematikus, fizikus, kémikus, biológus így kezelte volna a találmányait, ötleteit.

Hogy lehet levédeni az hogy "Kik" és mi a határ? Lehet védeni azt is hogy "Ki", sőt a "K" betűt is? Az összes elcseszett jogászt be kellene terelni egy bányába és lezárni egy nagy kővel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) kispx


kispx
addikt

Legalább megszületett a left pad as a service :)

(#20) hakosh


hakosh
tag

A történet az npm oldaláról: [link]

...és a kik oldaláról: [link]

Utóbbi érdekesebb. Így már egész mást gondolok a történtekről.

(#21) Tigerclaw válasza hakosh (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én csak az elejébe olvastam bele, de ott a "kik"-es fickó ahogy látom kezd egy kövér hazugsággal, majd le is buktatja magát. Merthogy ők csak udvariasan megkérték, hogy más nevet használjon. Az udvarias azt jelenti náluk, hogy azonnal ügyvédekkel fenyegették meg. Szólni kellene nekik, hogy nem használhatják a "kik" szót, mert a Magyar nyelvben az egy szótári szó és mi régebb óta használjuk mint ahogy ők levédették. Továbbra sem értem, hogy hogy lehet levédetni szavakat, betűket és hasonlókat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.