Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatallerror


fatallerror
addikt

az intel megállíthatatlan

ja és elírtad a címet ^^

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#2) djculture


djculture
félisten

Gondolom milyen jó lesz, a fogyasztást csökkentésének megfelelően a teljesítménye a használhatóság minimum követelményeit jó estében elfogja érni.

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Hasznos TDP osztály, az Ultrabook-ok és a teljesítményorientált tabletek sokat profitálhatnak belőlük!

(#4) #22145024


#22145024
törölt tag

a közkedvelt MacOS alatt futó editálóprogramokat (kép, hang, video) mekkora macera ARM hardverre "portolni"

(#5) stratova válasza djculture (#2) üzenetére


stratova
veterán

Azt értem, hogy irónia, csak a miértjét nem igazán.

(#6) ncc1701 válasza djculture (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Már most is feleslegesen gyors, túl sok magvas procik vannak... Gyakrlatilag a felhasználók 95%-a sosem használ ki egy i5-öt sem.

(#7) djculture válasza ncc1701 (#6) üzenetére


djculture
félisten

Ja de azért pl egy két magos atom már internetezni is horror. Tudom mert volt már pár a kezemben, flash dolgoktól, youtube videóktól olyan szinten képes beterhelődni hogy azt giszi az ember 486-os a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#8) stratova válasza djculture (#7) üzenetére


stratova
veterán

Ok az Atom GPU-ban leszerepelt, de ez mégsem az a kategória.

(#9) Tikakukac válasza djculture (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Az Atom olyan régi, hogy nagyapám térde kalácsát is ilyen proci koptatta. Mikor bejöttek az E Brazos procik azért nem kicsit fellélegeztünk. Végre az Intel is lép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) Prof válasza djculture (#7) üzenetére


Prof
addikt

Az csak azért szerepel le, mert általános célú feldolgozóval erőlködik a flash videóval, ha lenne benne célhardver hasítana mint a brazos. A brazos is Atom szintű CPU-val rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés mennyire kompenzálja a több mag a kevesebb TDP-t, ha nem lassul a gép tőlem jöhet. Gondolom ezeket már nem kell nagyon hűteni sem, várható akkuidő 14 óra. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#12) djculture válasza Prof (#10) üzenetére


djculture
félisten

Brazos is volt már a kezemben az 1,33ghz verzió. Netezni elmegy de már egy ki és betömörítés vagy bármilyen cpu igényes feladat alatt kínszenvedés vele az élet.

(#13) .mf válasza djculture (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Gondolom milyen jó lesz, a fogyasztást csökkentésének megfelelően a teljesítménye a használhatóság minimum követelményeit jó estében elfogja érni."

S mindezt alapozod az Atomos tapasztalatodra... na ne röhögtess már.
Nálam is van kétmagos Atom, tudom, hogy milyen gyenge, de járt már nálam egy- és kétmagos ULV Core ULV proci is, átlagos felhasználásra bőven jó, sőt, éppen azt nem értem, hogy miért nem lépték meg előbb. Ld. C2D ULV is 10W-os volt, s ugyan azóta beintegrálták a NB+IMC+IGP-t, így ugrott 17, majd 18W-ra, de
ezt kompenzálta volna gyártástechnológiai fejlődés, s azonos órajelet tartva is nőtt volna a teljesítmény a jobb órajelenkénti teljesítmény miatt. Ennek ellenére az akkori procik 1.06-1.2-1.33 GHz-es sebességéhez képest most 1.8 meg 2 meg turbóval már lassan 3 GHz-nél tartunk, s a TDP sem csökkent, hanem nőtt...

---

Too little, too late. Nem tudom, ki venné meg, amikor hamarosan jön a Haswell. A fogyasztása is hasonló lesz, s az IGP-je is jobb lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) StaChys


StaChys
tag

Vajon az LGA1155-öt meddig lehet még használni? Nem írják, hogy a 4. generációs Core procik mibe fognak csücsülni?

(#15) ffodi válasza StaChys (#14) üzenetére


ffodi
veterán

Haswell -> s1150 @ 2013

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16) djculture válasza .mf (#13) üzenetére


djculture
félisten

Nem csak arra mert tudom pl hogy egy új amd e-300 mire képes, el lehet vele lenni de van amikor jó lenne némi kraft.

(#17) djculture válasza StaChys (#14) üzenetére


djculture
félisten

Lassan semmibe mert jön az alaplapra direktre forrasztott bga procik hajnala a hírek szerint. A haswell utáni Broadwell a hírek szerint már ilyen lappal egybe termék lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18) StaChys


StaChys
tag

Akkor jól gondoltam, hogy ezek a 10W-os Ivy Bridge-ek a LGA1155 hattyúdala...

Most tervezem éppen a platform váltást LGA775-ről, és nem tudom, hogy FM2 legyen vagy a LGA1155 a folytatás, szóval jó tudni hogy nincs tovább.

(#17) djculture köszi, szóval 'egyszerhasználatos' zsepi után 'egyszerhasználatos' alaplap, a gyártóknak tuti jó, nekünk...

[ Szerkesztve ]

(#19) Jack@l válasza djculture (#12) üzenetére


Jack@l
veterán

Azért azt ne feledjük, hogy az ivy nem az atom kategória... (nemtom mért kell keverni a low-endet a közép-felső közép kateóriaával)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#20) djculture válasza StaChys (#18) üzenetére


djculture
félisten

Hát igen sajnos, ez is a vásárlókkal való kicseszésnek tűnik. Procit nem nagyon látok elpusztulni de annál inkább több alaplapot. Ha ez a bga proci technika bejön, akkor majd a működő procit is kilehet hajítani a rossz alaplappal együtt és venni egy másik komplettet. Mert nem hiszem hogy megéri bga-s javítós kollégához elvinni aki úgy kezdi 15-20 ezer. Ráadásul akkor szerezni kell olyat amin a proci a rossz. ilyen laptopos javítós szórakozás sejlik fel az ilyen hülyeségekre.

[ Szerkesztve ]

(#21) .mf válasza StaChys (#18) üzenetére


.mf
veterán

"Akkor jól gondoltam, hogy ezek a 10W-os Ivy Bridge-ek a LGA1155 hattyúdala..."

Azé biztosan nem, mert ez mobil proci lesz más foglalattal, vagy eleve odaforrasztva a lapra, mint néhány ULV proci (főleg, ha vékony notebookba szánják, akkor biztosan forrasztva lesz).

"Most tervezem éppen a platform váltást LGA775-ről, és nem tudom, hogy FM2 legyen vagy a LGA1155 a folytatás, szóval jó tudni hogy nincs tovább."

Az attól függ, hogy mire és hogy használod. Mainstream darabokat összehasonlítva, nyers proci-erőben nem csak a 2. (Sandy) és 3. (Ivy), hanem még az 1. gen (Lynnfield) is veri az AMD-t (ha számítás-intenzív feladatokra használnád és nyers erő kell). Játékokra viszont a processzor teljesítménye kevésbé számít, ha megüt egy szintet ahol már nem limitálja a videókártyát, onnantól mindegy, hogy mi van alatta. Ilyen szempontból az AMD olcsóbb és IGP-je sokkal erősebb (ha HTPC-nek használnád). Azonban, ha nem használsz IGP-t, akkor ez irreleváns. Szóval ezt neked kell kisakkoznod, hogy mire és hogyan.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Stanchore


Stanchore
senior tag

cserébe az Apple a jövőben több eszközben használ Intel x86-os lapkákat

A Hackintosh felhasználók nagy örömére.

Origin / Steam: Stanchore

(#23) TaaT válasza StaChys (#18) üzenetére


TaaT
veterán

Egy átlag felhasználó igényeit még jó darabig ki fogja szolgálni az 1155-ös foglalat, én is most váltottam LGA775-ről :)

Give them hell Ukraine!

(#24) derive


derive
senior tag

Nem úgy volt, hogy ezeket eredetileg a Surface Pro-ba szánták?

(#25) dezz válasza derive (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Az AMD alullicitálta őket fogyasztásban (multimédia teljesítményben pedig valószínűleg felül). [link]

(#26) zapok


zapok
aktív tag

10 watt - az szép!

Bár egy I3 alá nem érdemes menni.

Az egyik fiamnak I3-as, a másiknak AMD-s laposa van - ugyanaz az árkategória - , de érezhető teljesítménykülönbség van a kettő között (az Intel javára). Üzemidőben hasonlóak.

Nekem az asztaliban van I3, de az előző 775-höz képest óriási a különbség. Fogyasztásban kb. fele, teljesítményben kb. a duplája.

Intel forever!

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#27) djculture válasza zapok (#26) üzenetére


djculture
félisten

Ha nem játszol akkor jó az i3 laptop, de ha igen akkor az i3-ban lévő megjelenítő mellett ha nincs értelmes másik gpu akkor semmit se ér.

(#28) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Valamiért úgy emlékeztem, hogy már március körül jön a Haswell... akkor nem várom meg, lecserélem még februárig az LGA775-ös platformot 1155-re.

osu-no seishin

(#29) gabon86


gabon86
tag

Jó hogy nem 1 wattos :))

(#30) zapok válasza djculture (#27) üzenetére


zapok
aktív tag

De még játszok is Dx9-ben és mindenre elég ( a mai konzolport világban) egy 9800GT is. :C
Értem én, hogy szar, de mi hajcsa?! ;]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#31) djculture válasza zapok (#30) üzenetére


djculture
félisten

9800gt az más, csak ötször erősebb minimum mint az aktuális intel graphics szörnyűség.

(#32) stargazerhu válasza djculture (#31) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Nem mérvadó feltétlen de én akkor különbséget nem tapasztaltam:)

[Intel HD Graphics 4000]

[Geforce 250GTS]

(#33) Prof válasza stargazerhu (#32) üzenetére


Prof
addikt

Ez jól mutatja azt is amúgy mennyire haszontalan játék szempontból a 3dmark :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.