Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek a kommunikációs műholdak 10-20 év alatt elhasználódnak ha jól tudom, kifogy a manőverező rakétákból az üzemanyag, a napelemek is károsodnak... meg hát úgye nem egy kalapácsfej, amiben nincs ami elromoljon. Ha mondjuk kilőnék a naprendszerből kifelé tartó pályán egy szondán, akkor több esélye lenne, hogy sokáig fennmaradjon. Egyszerűbb lenne valami elásni valami földrengés"mentes" területen egy biztonságosabb többrétegű kazettába és akkor legalább addig megmaradna, amíg a föld létezik. (persze azt már nem garantálja senki, hogy 100-200 év múlva még maradnak túlélő emberek, de talán valami másik faj megtalálhatja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy ilyen műholdnak mekkora az MTBF-je valószínűsítem hogy<<<évmilliárdok
Miután belekormányozták a Csendes Óceánba mi lesz vele?

Az elképzelés szép.

(#3) .mf válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Egyszerűbb lenne valami elásni valami földrengés"mentes" területen egy biztonságosabb többrétegű kazettába és akkor legalább addig megmaradna, amíg a föld létezik."

Az azért túlzás, egy alábukó tektonikus lemezzel évmilliók / -milliárdok alatt simán befordulhat a magmába, ahol azért a hő és a nyomás majd megteszi a hatását.

De amúgy én sem értem, hogy miért kommunikációs műholdra, és miért nem Naprendszeren kívülre indított szondára tették.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) buzus


buzus
aktív tag

Már azt tervezzük mit hagyunk hátra... Ilyen optimisták vagyunk saját pusztulásunkkal kapcsolatban? Szerintem szomorú.

(#5) Khelben


Khelben
nagyúr

Én egyelőre megelégszem azzal, hogy mindenből van mentés 5 hdd-n, plusz 2 dvd-n (160GB jelenleg a fotós-videós könyvtáram). De néha azért gondolkodom rajta, hova lehetne még lementeni.

(#6) siti


siti
senior tag

azért az ciki lesz, ha kilövéskor meg visszaesik a rakéta....

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#7) g@bo válasza Khelben (#5) üzenetére


g@bo
nagyúr

a legjobb képeket elő kell hivatni. nem szines nyomtatós megoldás... a papir kibir vagy 100 évet, utána már ugy is kidobja valaki.

(#8) Khelben válasza g@bo (#7) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ha csak 5%-a jó, az is majdnem 3000 fotó, ha előhívatom, hova a túróba teszek annyit? :)

(#9) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

ha kilövöd a naprendszeren kívülre, hogy a francba veszed elő ha netalántán kellene? :D

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10) Alchemist


Alchemist
addikt

A Holdra kellett volna leszállítani, egy "holdálló" kapszulában... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) Djuree


Djuree
félisten

öreg hiba hogy én nem vagyok rajta egyik fényképen sem, na majd küldök már nekik párat, azért engem illene oda tenni :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12) MCGaiwer válasza Alchemist (#10) üzenetére


MCGaiwer
addikt

pár millió év alatt elég nagy eséllyel kapja telibe egy kis "űrkavics"

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13) Phvhun válasza Alchemist (#10) üzenetére


Phvhun
őstag

Vagy időgéppel előreküldeni azzal a pár milliárd évvel, és garantáltan nem bántja semmiféle láva, vagy meteorit ami a holdba csapódna. ;]

(#14) donjohnson válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen naprendszeren kívülre? a műholdjaink még a naprendszeren belül keringenek.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#15) csoki46 válasza siti (#6) üzenetére


csoki46
aktív tag

:D :D

(#16) Alchemist válasza MCGaiwer (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

Végülis pár millió év távlatában nincs igazi biztonság... bár ha elég sok tárgy van, nyomok maradhatnak

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) MCGaiwer válasza donjohnson (#14) üzenetére


MCGaiwer
addikt

olvasd el a korábbi hszeket.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18) Archer


Archer
őstag

Miért nem rózsaszín Aritára mentenek ha biztosra akarnak menni? :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#19) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az ötlet jó, bár sokra megy vele aki megtalálja :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) fairi válasza Ł-IceRocK-Ł (#19) üzenetére


fairi
addikt

ahogy nézem icipici képek vannak a lemezre nxomva, aminek megnézéséhez elég egy nagyító
aki megtalálja hamar feltűnik hogy van ott valami, és megnézni, persze ha nem vmi űrbéli rablóbanda akkor hamar rá fog jönni mik ezek..

(#21) Phvhun válasza Ł-IceRocK-Ł (#19) üzenetére


Phvhun
őstag

Ezt azoknak a régészeknek mondjad, akik helyben hátraszaltót dobnak örömükben ha megtalálnak egy kődarabot, amit az ősemberek mondjuk állati bőr egyengetésére használtak..

(#22) ledgeri válasza Djuree (#11) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Olyan fejjel, amilyen neked van? ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23) donjohnson válasza MCGaiwer (#17) üzenetére


donjohnson
addikt

jah, így már világos. csak nem válaszként írtad.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#24) somogyib válasza g@bo (#7) üzenetére


somogyib
őstag

Egy kinyomtatott digitális fénykép vajon hány évig őrzi meg a képet?
Mert azt tudjuk, hogy a 'régi' technológiával készült és előhívott képek több mint 100 évig megmaradnak.
Mi a garancia arra, hogy ha én ma kinyomtatok egy képet, akkor 30-50 év múlva látható lesz még a papíron?

(#25) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Mit fognak gondolni rólunk , ha meglátják a fekete-fehér képeket ? :DDD

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#26) Ł-IceRocK-Ł válasza Phvhun (#21) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mondanám, de nem ismerek személyesen régészeket.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#27) somogyib válasza merkucyo (#25) üzenetére


somogyib
őstag

Hogy ezek mind művészek voltak. :D

(#28) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az ötlet nem újkeletű, hisz a Voyager-1 is visz magával egy aranylemezt némi adattal. :D

<< Heimdal >>

(#29) somogyib válasza Retekegér (#28) üzenetére


somogyib
őstag

De azon csak rajzok vannak, ezen meg fényképek. Ennyit fejlődtünk 35 év elteltével. :D
(Ha meg Szlartibartfaszt találja meg, akkor nem sokra mentünk vele :DDD )

(#30) Donvit078


Donvit078
tag

hát az emberiségnek nem túl sok 1.5 max 2 milliárd éve van itt még a földön utána k... gyorsan ki kell találnia valamit majd utódainknak mert el fog égni a föld :D akkor meg már hol lesznek ezek a képek-lemezek... sehol, belőlünk se marad még por se :D

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Aranykarc és most fotó... valakinek eszébe jutott az első rádióadás???
Az is fénysebességgel száguld!!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32) somogyib válasza ledgeri (#31) üzenetére


somogyib
őstag

Az elsőt valószínűleg Tesla küldte, és ki tudja miket hadovált össze :DDD

(#33) Ł-IceRocK-Ł válasza somogyib (#32) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

FelRAPtetett egy korongot... a lejátszóra :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#34) Tüzi

fektelyukat is túléli?:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#35) somogyib válasza Ł-IceRocK-Ł (#33) üzenetére


somogyib
őstag

Azóta arra rázzák az Andromédán.

(#34) Tüzi: túléli, csak onnan már ki nem jön.

Ez a topic is csak arra volt jó, hogy szellemi leépültségünket bemutassuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) Auratech válasza somogyib (#35) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem a holdra kellene nyomtatni a képet. Koromkapszulákkal. Már láttam ilyen kiállítást egy másik ...... dimenzióban. Olyat is láttam, hogy a lakott helyek világítását kérésre modulálják és interferenciaképeket hoznak létre a bolygó felett repülők üdvözlésére. Az nagyon állat. Az egész kontinens egy képernyő...
Az is jó megoldás, ami a Szaturnusz körül lévő gyűrűbe van kódolva. Miért nem jutott senkinek még eszébe a földön lejátszani a mintázatot, mint egy hanglemezt? Jó kis meglepi...

Auratech Field Recording

(#37) Retro11 válasza siti (#6) üzenetére


Retro11
senior tag

Nem tudom miért, de ezen könnyesre nevettem magam... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szerintem annak az ürgének csak annyi volt a célja, hogy néhányan jót szórakozzanak rajta :)) Mission accomplished :DDD

(#39) VaniliásRönk válasza .mf (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert csak a szenzáció volt a cél, Naprendszert elhagyó szondát meg nem sűrűn indítanak. Nekem így hirtelen csak a Pioneer 10, 11 és a Voyager 1, 2 és a New Horizons jut az eszembe.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) defi


defi
tag

Eléggé béna, semmitmondó fényképek szvsz...

LOAD "*",8,1

(#41) kromatika


kromatika
veterán

érdekes cikk volt köszi.

(#42) gyuszaa válasza defi (#40) üzenetére


gyuszaa
őstag

Bennem is felvetült ez, annyi lélegzetelállító képeket lehet találni, miért pont ezeket? Egy ilyen volumenű dolognál minimum fele annyi energiát a képek megválogatásába is bele kellett volna ölni. Milyen gyönyörű esőerdők vannak, kanyonok, szigetek, különböző területek színes állatvilága és még sorolhatnám.

(#43) VaniliásRönk válasza gyuszaa (#42) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az egójának valószínűleg nem tett volna jót, ha nem a saját képeivel célozza meg az örökkévalóságot.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#44) Radványi válasza donjohnson (#14) üzenetére


Radványi
aktív tag

Valamelyik mar elhagyta talan a Voyager 2 nem vagyok jo ezekben a muhold nevekben.

(#45) VaniliásRönk válasza Radványi (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Voyager 1 gyorsabb, de még az sem, csak közelít, úgy rémlik becslések szerint 2015 körül fog kilépni a helioszférából. De ezt pontosan nem lehet megmondani, nem egy éles határvonal.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#46) Godefroy


Godefroy
senior tag

Feleslegesség netovábbja.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#47) kcsa válasza merkucyo (#25) üzenetére


kcsa
veterán

Gondolom azt hogy "Nab.meg, még egy instagram-zseni" :DDD

(#48) Godefroy válasza Radványi (#44) üzenetére


Godefroy
senior tag

Kb 2-3 évente olvasom hogy valamelyik elhagyta a naprendszert aztán mégsem...:) kb annyit tudnak róla minthogy miért lassulnak...

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#49) csakb válasza #16939776 (#2) üzenetére


csakb
őstag

"Miután belekormányozták a Csendes Óceánba mi lesz vele?"

GEO pályáról még nem kormányoztak műholdat az óceánba. Ami ott tönkremegy, az ott is marad. Nagyon-nagyon sokáig.

(#50) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ebbe a projektbe bizony nagyon sokszor több pénzt öltek bele, mint amennyi az egésznek a gyakorlati haszna. Kb a nullát szorozgatjuk a végtelennel.

Ha már űrbe kilövünk képeket, akkor miért nem lehetett volna színeset, vagy értelmesebb képeket? Ha már annyira jó fényképész (ó, apám :U) akkor sokkal többre is futotta volna. Az ilyen húzásaikért utálom a legtöbb nagy fényképész-művészeket annyira...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.