Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Random windows fagyás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dareee


dareee
tag

Hello!

Adott a számítógépem amibe 3 hete szereltem egy Samsung 840EVO SSD-t. Frissítettem a biost hogy az ahci mód tökéletes legyen,kihúztam a hdd-ket és ráraktam az oprendszert(win 7 ultimate 64bit),programokat és a videókártya,hangkártya drivert. Telepítettem a World of Warcraft nevű játékot és a Samsung programmal optimalizáltam az SSD-t(virtuális memóriát nem vettem alacsonyabbra).
Következő indításnál befagyott a kép és csak a RESET gomb megnyomásával indult újra. Következő 2 fagyás után a windows betöltő logo már nem is jelent meg csak fent a sarokba kis kék csík 3mat villog és jön az üdvözlő képernyő. Naponta változó az SSD oprendszer teljesítménye, van hogy 2-3 óra van hogy azonnal és van hogy egész nap nem fagy be(játszok,videó nézés,web böngészés). Ha youtube videót töltök fel és akarok streamelni azonnal lefagy.
WoW+Stream+Windows olyan 3,5GB memóriát eszik a 4GB ramomból,youtube feltöltés nem tudom mit terhel...
Ma már be se bootol,a windows betöltőnél megáll,a 3 csíkból növekszik ki piros kék és több színű csík és beteríti a képernyő tetejét. Próbáltam HDD-ről bootolni akkor is ez volt,ki kellett húzni az SSD-t és most HDD-ről megy a gép.(HDD-ről ha játszok,streamelek,youtube videót töltök fel nincs semmi fagyás minden ok)

Amit eddig tettem:

Memória teszt: semmi hibát nem írt
Rendszer stressz teszt 10 perc: semmi hiba
Összes memória foglaltba megnéztem a memóriákat nem javult.
Ha bármelyik memóriát kiveszem akkor tökéletesen ment SSD-ről is a windows.
Az ati driver-t lecseréltem régebbire,nem segített...
Kitakarítottam és újraépítettem a gépet, próbáltam a tápokat úgy beosztani hogy az SSD és a 2 HDD különböző helyről kapja az áramot, cseréltem SATA kábeleket is,megnéztem másik SATA foglalatba, semmi javulás.
Biosba a memória időzítést átraktam 5-5-5-15re és 2,2 V 1066Mhz,majd manuálisan az 5-5-5-18 1,8V 800Mhz-t is teszteltem ,nem segített

Memória,táp és alaplapra gyanakszok csak nem értem hogy HDD-ről miért nincs problémája, nem értek az SSD-hez és hogy mi nem tetszik neki.

A segítséget és válaszokat előre is köszönöm!

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Random windows fagyás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.