Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Random újraindulás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xzso


xzso
tag

Hali!
Vagy egy kis zavaró probléma a gépemmel!
Valamikor egyszerűen újraindul magától, és nem tudom mi miatt van.
Van amikor 2-3 napig nincs ilyen, de utánna előfodul újra.
Szerintetek mi lehet a baja?

gépem:
Intel P4 3,4Ghz, Asus P5GD2, Inno3D 6600GT pci-e, 2x 512 Supertalent DDR2 mem. Samsung 160 GB pata winyó.

Windows XP sp2 fut a gépen.

(#2) Il Padrone válasza xzso (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Először Memtest86-al letesztelni a memóriát, ha az jó, akkor Prime95-rl a processzort, ha az jó, akkor 3dmark-al a videokártyát, ha az jó, akkor gondolkodjunk.
SZVSZ

Il Padrone

(#3) Angie™ válasza xzso (#1) üzenetére


Angie™
addikt

mindenképpen kövesd az előttem szóló fórumtag utasításait, mert nagyon jók... de ha nagyon idegesít a random újraindulás: sajátgép jobb klikk, tulajdonságok, speciális, indítás és helyreállítás beállítások, és pipáld ki az autómatikus újraindítást.. elvileg így csak kék képernyős hibaüzit fogsz kapni, de nem fog újraindulni..

Amúgy nagy valószínűséggel memóriahiba lesz..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) cspeter válasza xzso (#1) üzenetére


cspeter
csendes tag

sztem lehet hogy a procid pufferkondenzátorjai haltak meg
egyszer egy abit alaplappal így jártam
kondik tetejét nézd meg a proci körül nincsenek-e felpúposodva ha igen cserélni kell őket

(#5) cspeter válasza xzso (#1) üzenetére


cspeter
csendes tag

sztem lehet hogy a procid pufferkondenzátorjai haltak meg
egyszer egy abit alaplappal így jártam
kondik tetejét nézd meg a proci körül nincsenek-e felpúposodva ha igen cserélni kell őket

(#6) codec válasza xzso (#1) üzenetére


codec
senior tag

Nálam is volt hasonló.
Sőt több ismerősnél is hallottam ilyen problémát.
Egyszerű volt a megoldás, Sp2 gyalu, és Sp1-es vindóz felrak.
Az sp2 úgyis egy rakás xar , ráadásul mostanában kijött pár driver ami totál összeakad vele.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#7) CactuS válasza xzso (#1) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Esetleg az elégtelep táp is lehet 1 ilyen hibaforrás

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt ilyen, a legújabb hangkártyadriver oldotta meg a problémát.
A barátomnak is voltak hasonló ondjai de az az alaplapon lévő északi chip túlmelegedése miatt történt, egy hűtőcsere nála megoldotta.
Ha a memteszt, prociteszt rendben lemegy, érdemes felteni próbából a legújabb drivereket, hátha egy régebbi hibás driver okozza. Azután érdemes a hardverra gyanakodni (a felesleges kiadások miatt).

[Szerkesztve]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) DNS_


DNS_
csendes tag

Hali
ma újítottam(CPU, RAM) egy gépet de problémák léptek fel:
A modulok külön-külön jók(nem indul újra töltés közben, ''használat''
közben sem), a Slot1(DDR1)ben lettek kipróbálva, lefuttattam rajta a BurnIn
Test
nevezető szoftvert, nem talált hibát! És simán lehet a géppel bármit csinálni.
Talán holnap ha tudok ujraírható CDt találni a Memtest86 -ot is lefuttatom.
Lehet hogy az alaplapi kettes Slot a rossz?! Mert mikor be raktam még vadonat
új korában egy 400as RAM mellé 1 másik RAMot mi 266mhz-es volt,
nem ismerte fel. Sőt ha jól emlékszem el se akart indulni!
És amikor a 2db egyforma RAM a lapba van akkor így kezd az XP ha elindul:
NOD32 AMON indulásakor ezt ír ki:
Hiba történt a memóriarezidens védelem inicalizálásakor.
ezután megjelenik ugyan a kis ikonja de pirosan
és mondom ez már csak akkor ha mindkét RAM /2 x Kingmax SuperRam DDR400 512MB
/ benne van (Slot1(DDR1) és
Slot2ben(DDR2) van még egy DDR3(Slot3) picit távolabb ezektől de gondlom nem
abba kell betenni!) A BIT pr. nem találhibát itt sem. A lap egyébként:ASUS
A7N8X-X! /Nem Dual-Ch./
Aztán egy idő múlva újraindul a gép kb. 20min
Az lehet hogy a BIOSban kell vmit állítani?
Kérlek szépen benneteket,hogyha tudtok segíteni írjatok: napfeny@dpg.hu
köszönöm:Dns

(#10) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

ez majd engem is érdekelni fog...

(#11) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem azzal kéne kezdeni hogy megnézed jól érintkeznek e a dolgok, mert a gép ventillátoraitól való folyamatos rezgés kirezgeti a dolgokat, és az érintkezők meg bekokszosodnak.
Ma nekem pont ez volt a bajom, úgy menne a hiba kiszűrése hogy mikor jár a gép, minden alakatrészet megkéne mozgatni, és közbe figyelni hogy fagy-e a gép, de csak finoman, ha kiszürted az alaktrészt, kiveszed és az érintkezőit valami ügyes módon jól letisztítod.

[Szerkesztve]

(#12) ---Lasali--- válasza codec (#6) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Énis egyébként egy SP2 le SP1 föl teszbe állok, mert már miden féle mutáns fagyások jönnek ki a gépemen, és már kivagyok, az előző teszt után érdemes eztis elvégezni.
Amúgy meg azse árt hogyha az eredeti a hardware hoz kapott cd-ről rakod föl a drivereket.

(#13) ---Lasali--- válasza CactuS (#7) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nemártana megtudni milyen táppal működtetik a bajos gépet.

(#14) ---Lasali--- válasza DraXoN (#8) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az intel Northbridge ket énse értem, nekem egy P4P800 asom van 865PE chippel, bordát mértem kicsit ''szélárnyékba'' egy külső hőmérővel, és a gép full terhelése alatt elérte a 75 fokot...

(#15) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Hozzáteszem, stabilan ment.

(#16) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Többen fikázzák az sp2-t de sztem semmivel sem rosszabb/jobb mint az sp1 volt.
Ráadásul ott az a volt szócska ugyanis az sp1 ideje lejárt.

(#17) Tenfoot


Tenfoot
tag

Nekem is voltak hirtelen újraindulások.
Memtest86 -semmi hiba
prime95 16 óráig -semmi hiba
3dmark 2001 - semmi hiba

Command and Conquer Zero Hour játszás - újraindulások.

Kezdetben a programra gyanakodtam (hiba, pedig a legfrisebb patch volt rajta), de az fsb-t lejebb vettem és engedélyeztem a cool and quite ot és jó lett.
Szóval én csak ennek a játéknak hiszek, meg még jó a 3dmark03.

Szóval ha tuningolva van vedd lejebb 250 fsb alá a külső frekit, és vedd feljebb a memória időzítéseket. De mindegyik előttem szólónak a a hibaforrására utaló kejelentése rejt igazságot. Tényleg megoldódott a problémád ( a totyik nyitójától kérdezem).

Amugy a SP2 leszámítva hogy bezárja ha turkálok a windows könyvtárban az intézőben, és bezárja, összességében jó. hamarabb kilép az sp2-vel. Eddig nincs bajom vele.

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3000+@2400 Mhz; 2x512 MB DDR TwinMos Twister, Cooler Master Stacker Ház, 650 W Q-tec Táp, Asus 9600 Xt VGA (612/312), 160 gb Samsung HDD, 15 gb Quantum HDD, 4 db optikai meghajtó, SB Audigy LS

(#18) g@bo


g@bo
nagyúr

kapcsold ki a biosban a nx bit enabled, meg a c1 ( fesz állitgatás ) enabled-et.

(#19) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Alap sima sp nélküli xp tényleg tele van hibával, de sp1 és sp2 közt az sp1 nyer, sp2 csúnyán el lett bszva rengeteg helyen, had ne soroljam hogy egyes régi alakalamásoktól úgy beállmint a jóég, na meg hogy velem 20. adszorra játszotta el hogy bizonyos esetek előidéztek olyat hogy betöltés után fekete kép winyó leáll, majd 2. ra 3. ra elindult betöltés után, vagy nyomogathattam neki az F8 at stb...
Amúgy meg nagyrészt csak biztonsági frissítéseket tartlamaz, azt meg én megoldottam máshogy, azon kívül meg csak el van bacva...

(#20) t_ferenc válasza xzso (#1) üzenetére


t_ferenc
őstag

minden előttem szólónak igaza van/lehet:

én a helyedben - persze csak ha van lehetőséged -, megnézném a gépet másik rammal, procival meg vga-val; a te cuccaidat meg letesztelném egy másik gépben. ha nincs gond semmivel, akkor driver is lehet a ludas, de akár a táp és az alaplap is.

if you fall seven times, stand up eight

(#21) xzso


xzso
tag

Kösz a sok segítséget, valszeg az valami windows/driver hiba lehet, vagy pedig néha nem érintkezik 1-2 alkatrész!
Majd jövőéten akkor felrakom a Longhorn legújabb változatát, hátha az jobb :DD

(#22) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Nekem egy érdekes problémám volt:
Állandóan újraindult a gép véletlenszerű időpontokban.
Mivel procit cseréltem, és azelőtt jó volt, így gyanakodni kezdtem.
Procit teszteltük: hibátlan
Utánna azt mondták, a táp a ludas.
Leteszteltük: egy ennél összetettebb konfigot is simán elbírt.

Kb. 2 hét idegbaj után megoldódott a gond. Chat közben újraindult, én meg
idegességemben kihúztam belőle a netkábelt.
Eredmény 48 (!!!!!) órán keresztül teszteltem, és nem indult újra!
Net vissza, fagyás 10perc múlva.

Felhívtuk a szolgáltatót, mire ők közölték, hogy a ht miatt fagy a net.
Úgyhogy a biosban ki kellett kapcsolni. Azóta minden frankó a géppel...

Ja igen! WLAN-os net + USB-s.

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#23) MyKonzerv válasza DNS_ (#9) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

nem szeresse a számítógép az ilyet
mindig azonos órajelű ramokat kell beletenni
lehet azzal okoztál valami nem látható hibát a deszkádon, próbálj egy bioszfrissítést, mert lehet, hogy abban b@szódott el valami
ha nem oldja meg, akkor kérdezősködj tovább

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#24) Razor1


Razor1
aktív tag

nálam is előfordult párszor az elmúlt héten random restart. Tegnap kikapcsoltam az automatikus újraindítást, az előbb mégis se szó se beszéd újraindult... Memtest lefut, Prime95 rendben, viszont a 3dmark2003 el sem indul, system info error: system error hibaüzenet és be sem jutok a programba. Újrainstalláltam de ugyanez a helyzet. GF6600-asom van, nemrég raktam fel az új nvidia drivert, lehet az hülyíti a gépet? Amúgy XP SP2 van felrakva.

(#25) Razor1


Razor1
aktív tag

na már elindul, a konfabulator volt a baja. visszaraktam az előző drivert is, lefutott, viszont siralmas az eredmény, 1600 pont, 5300 körül volt régen...

(#26) acehawk


acehawk
tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám lenne.

Xp alatt megfagy a rendszer úgy, hogy még az egeret sem tudom mozdítani. Általában ez akkor van mikor nem csinálok semmit a gépen úgy 4-5 percig.

Böngészés közben random újraindulást produkál, de úgy, hogy nem jön be semmi csak felpörögnek a meghajtók. Még a monitor is kikapcsol.

Legutóbb már biosban is produkálta ezt az újraindulást.

Néha kiírja az elején, hogy nincs rádugva a tápkábel a vga kártyára.

Memóriákat leteszteltem és semmi baja.

A gépem:

Abit NF7-SL
AMD Xp 2.6+
120 GB Samsung SATA hdd
Plextort dvd-rom
Teac 52x24x52 cd író
Nec 3040 DVD író
Sapphire Radeon 9800 PRO 128 MB 256bit
Codegen 420W táp:)

Az everest az alábbi fesz értékeket hozza:

Feszültség értékek:
CPU mag 1.63 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.08 V
+12 V 12.10 V
-12 V -12.61 V
-5 V -5.45 V
+5 V készenléti 4.92 V
VBAT telep 3.60 V
DIMM 2.69 V

Én a tápra gyanakszom.
Már rendeltem is egy 450W-os Chieftec-et.

[Szerkesztve]

(#27) MyKonzerv válasza acehawk (#26) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

#2...
nekem is volt ilyen, nekem a memória csinálta
kevés volt a 266 mhz:DD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#28) acehawk válasza MyKonzerv (#27) üzenetére


acehawk
tag

A memóriákat elfelejtettem írni:(

2x256 Kingston 400Mhz DDR

(#29) acehawk


acehawk
tag

help pls:(

(#30) acehawk


acehawk
tag

Help up:(

(#31) Juan D


Juan D
tag

nekem 1 xp re-telepítés +oldotta problémám!

speedskater - KDSE

(#32) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok

nekem is random indul a gépem
de általába akkor ha nyomok valamilyen (OK) gombra :F
elvileg cégnél rendszergazdák nem találtak vírust. :)
:R

(#33) BobChemistry válasza cudar07 (#32) üzenetére


BobChemistry
őstag

kapcsold ki az automatikus ujraindítás menüpontot( sajátgép - tulajdonságok - speciális - indítás és helyreállítás)
ha baj van, akkor a kékhalál bejön, és a képernyőn kiírja a problémát

memtest, prime95, 3dmark200x esetleg

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#34) cudar07 válasza BobChemistry (#33) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
ezt most megcsináltam :)
de mi van ha kék halál,?
ebből már lehet tudni hogy mi a gond a géppel?
vagy ehez tesztek kellenek?
:U

(#35) BobChemistry válasza cudar07 (#34) üzenetére


BobChemistry
őstag

és meddig ment a prime95? mert fél órával nem sokra mész
ha 6 órát kibír az jó, de ha biztosra akarsz menni hagyod futni legalább 12 órát

a többinél minden ok?

a kékhalál esetén kiírásra kerül, h mi okból nem megy a géped, elvileg...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#36) SilverMoon


SilverMoon
csendes tag

Nekem is ezt csinálta a gépem... aztán bevittük szervizbe és közölték hogy a tápegység a ludas. Egy-kétszáz wattal jobb tápot vettem bele aztóta nem indul magától újra :)

~ }vS{ Vampiric Sect UT'99 zP iCTF Clan ~

(#37) toM517


toM517
aktív tag

Hello!!!

Az en gepem is allandoan restartol, veletlenszeruen.

Memtest86 1.6 - Semmi hiba, cserelgettem a slotokban is a ramokat.
Viszont 3DMark 2001ben meg neha 2003ban kilep a progibol. - Ez lehet hiba a VGA karira nezve?

Kekhalalnal azt irja ki, hogy Being Dump of Physical Memory.
Ujjabban viszont mar azt csinalja, hogy csak lazan lefagy, elotte mintha a vinyo kattana egyet, vagy tudomisen, szal valami hangot hallok es utana ra par perccel szamitani lehet a fagylaltra.

Prime95ot meg nem probaltam ki, mondjatok pls egy verziot meg egy linket ahonnan leszedhettem, no meg egy ket tanacs a hasznalatavl :)

A tapom elvileg eleg a konfignak ( konfigom az infoban ), ezt egy netes oldalon levo fogyasztas tablazatban neztem meg.

Everest fesz infok:

Feszültség értékek
CPU mag 1.65 V
+2.5 V 2.53 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 4.92 V
+12 V 12.03 V
-12 V -11.87 V
DIMM 2.54 V
AGP 1.52 V


Segitsetek megoldani a bajomat pls :)

(#38) toM517


toM517
aktív tag

Hello!!!

Az en gepem is allandoan restartol, veletlenszeruen.

Memtest86 1.6 - Semmi hiba, cserelgettem a slotokban is a ramokat.
Viszont 3DMark 2001ben meg neha 2003ban kilep a progibol. - Ez lehet hiba a VGA karira nezve?

Kekhalalnal azt irja ki, hogy Being Dump of Physical Memory.
Ujjabban viszont mar azt csinalja, hogy csak lazan lefagy, elotte mintha a vinyo kattana egyet, vagy tudomisen, szal valami hangot hallok es utana ra par perccel szamitani lehet a fagylaltra.

Prime95ot meg nem probaltam ki, mondjatok pls egy verziot meg egy linket ahonnan leszedhettem, no meg egy ket tanacs a hasznalatavl :)

A tapom elvileg eleg a konfignak ( konfigom az infoban ), ezt egy netes oldalon levo fogyasztas tablazatban neztem meg.

Everest fesz infok:

Feszültség értékek
CPU mag 1.65 V
+2.5 V 2.53 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 4.92 V
+12 V 12.03 V
-12 V -11.87 V
DIMM 2.54 V
AGP 1.52 V


Segitsetek megoldani a bajomat pls :)

(#39) Csaby81


Csaby81
csendes tag

Hello.Van egy 2200+-os AMD-m és hasonló problémával küszködök.Vidkari lecserélve,utólagos hűtéssel ellátva,nagyobb táp felszerelve,Windows frissítések telepítve.Mégis egy játék behívása után a gép magától újraindul.A szöveg: Súlyos hiba után állt helyre és mindig a videokarit hibáztatja.Hibának még feltünteti : A kernel.dll és a watchdog fájlokat.Ha valakinek ismerős a baj akkor írhatna egy-két tippet.Assus alaplapom van és már csak az nem volt kicserélve a gépemben.
Köszi ! (Csaby)

(#40) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Nem rég állt össze az új gépem, de valami nincs rendben.Véletlenszerű újraindulásaim vannak mindenféle hibaüzenet nélkül.A winben letiltottam az újraindítást,de akkor is.
Tuning nélkül még nem próbáltam, de az alkatrészeket egyenként levettem lapfrekire, és mindig ugyanezt csinálta.Arra gondoltam,hogy talán a táp a ludas,de mára azt is kizártam,mert van,hogy 6-7 óra játékot i kibír egyhuzamban, de néha még a winben állva is újraindul 5 percenként.Próbáltam biost frissítgetni is,de semmi.Memtest86 nem jó,mivel nincs floppym.Ötlet,hogy kiszűrjem az esetleges hibás alkatrészt?

(#41) porker válasza Spirit (#40) üzenetére


porker
tag

Az újraindulások leggyakoribb oka a táp, a másik pedig a memória.
A tápoknál érdemes figyelembe venni, hogy a táp a névleges teljesítményt, feszültséget is csak bizonyos körülmények között képes leadni (pl. ha a bemeneti oldalon 230 V-os feszültség körüli érték jelenik meg).Persze a tápegység minőségétől is függ, hogy mennyire viseli a ''külső'' behatásokat. Másrészről egy 300 W-os tápegység a mai procik, videókártyák - és egyéb extra fogyasztású alkotóelemek - mellett gyorsan kevésnek bizonyulhat. Ilyenkor még a nagy hálózati feszültségingásokra sincs szükség.

A memóriával nem igazán tudsz mit kezdeni. Igazából a a tesztek sem segítenek, mert volt olyan tapasztalatom, amikor adott alaplap adott memóriával mindenfajta hibát produkált, pedig valójában egyiknek sem volt semmi baja (legutoljára Infineon ramokkal szívatott egy echte Intel alaplap hasonlóképpen :( ).

Ezekre a hibákra a megoldást csak a tesztelés nyújthat. Szerezz - kérj kölcsön a szomszédtól, baráttól - egy másik memóriamodult, tápot. De mindenekelőtt tuning nélkül próbáld ki a géped.

(#42) Spirit válasza porker (#41) üzenetére


Spirit
őstag

Kicseréltem a memóriákat, és az láss csodát, megy.A másik gép fagy.Memtest nem talál hibákat, ráadásul most még csak nem is dual-ban megy.Így hogy gariztassam,ha még hibát sem talál?Vagy 2 perc, vagy 2 óra után fagy, bemérhetetlen a hiba:(

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Random újraindulás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.