Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Godfather


Godfather
aktív tag

Szóval van egy jóféle vga-m, (Gigabyte GF2PRO)amit a gyártó azzal tett szerencsétlenné, hogy ragasztotta a bordát a chipre. Próbáltam már leszedni, de csak próbáltam, mert nagyon fogja. Viszont nem tudom, érdemes-e nagyon feszegetni, mert hátha csipestül jön le. Akkor meg lőttek az egésznek.
Szóval ha valakinek van ötlete, vagy csak bíztatni akar, akkor nyugodtan.
Köszi

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#2) HEBI válasza Godfather (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

1.Minek akarod leszedni?
2.Feszegesd és közben nézd a lábakat, ha már mozog a chip akkor nem fog lejönni, de addig...
(Persze csak saját felelőségre!!!)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) guest


guest
veterán

Hideg, ecetes ollóval. Na de komolyan: izzítsd fel a cuccost (loopolt 3dmark teszt 1 órán keresztül), majd kapcsold ki a gépet, vedd ki a kártyát, tedd az asztalra (lehetőleg valami gumira) és az óra járásának megfelelő illetve ellenkező irányba próbáld tekergetni a hűtőt. Ha megmozdul (finom nyomatékkal!!!), akkor e mozgás mellé valamelyik OLDALirányba próbáld letekergetni. Felfelé azért nem jó, mert ha van alatta hűtőzsír, akkor az a ragadás mellett vákuumot is képez, ami miatt nem tudod felfelé leszedni a hűtőt csak OLDARA. GL!

prohardver vendég

(#4) HEBI válasza guest (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

Ha csavargatni is lehet akkor már tutira nem kell sok. Kivétel erősíti a szabályt alaplapi chipset hűtőbordám csavargatni lehet egy drabig +/- 30˙ az ennyi, se le, se föl.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) LordX


LordX
veterán

Állítólag úgy is müxik, hogy berakod egy zacskóba, majd zacskóstul bele a mélyhűtőbe.

Fél óra után hozzáérsz a bordához, és a kezedben marad.

(#6) HEBI válasza LordX (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Ja tárolási hőmérséklete meg mondjuk: +5 és 50 C között van.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) Godfather


Godfather
aktív tag

Annak idején én is a melegitéses megoldásra gondoltam, de nem került rá sor.
Leszedni meg azért akarom, mert elég gagyi a borda, márga ezt bordának lehet nevezni...

Köszi a tippeket. Ha nem írok sokáig, akkor gatter a kártyának is, és nincs min képet kicsalni a gépből... :))

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#8) rog


rog
addikt

higítót neki!!!

(#9) Yutani válasza Godfather (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nemrég egy Elsa GF256-ról operáltam le a gyári hűtést. Rohadt erősen oda volt ragasztva, de egy _vékony_ pengéjű kést az egyik oldalon alá tudtam feszíteni, majd kicsiket kocogtatva a kés pengéjén, lepattant a hűtőborda.
Nálam ez azért vált be, mert nem volt a chip teljes felületén ragasztó, így fért a borda alja és a chip teteje közé a vékony pengéjű kés. Utána lekapargattam óvatosan a ragasztót, és most egy CPU hűtő van ráfogatva, szilikonzsírral megkenve.
Ez a GF256 GPUnak jót tesz, mert marhára melegszik.

#tarcsad

(#10) Godfather válasza LordX (#5) üzenetére


Godfather
aktív tag

Köszi, a hütéses módszer bejött, habár amikor kivettem a frigóból, stabilabbnak tünt, mint elötte. :)) Aztán egy kicsit megdolgoztam, és habár nem csavargatással, hanem feszitéssel, de remekül lejött.
Szóval most egy kicsit megkentem, hétfőn meg veszek rá valami rendes darabot.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#11) guest


guest
veterán

Üdv. Jajj, elmesélek 1 sztorit.. hogy én milyen jót szívtam azzal tavaly.

Eljött hozzám a haverom, gondoltam megmutatom neki az unreal-t. Kezdünk jáccani, 2 perc után szó nélkül kifagyott az egész. Mondom ez érdekes, nem szokott ilyet csinálni. Na mindegy, reset, még1x elindítottam. 1-2 perc után megint kifagyott. Haver benyögte: jééé, minta ez a gef-venti nem forogna. És így is volt. Leadtek gef256 volt, gyári borda+venti. Erről a párosításról azt kell tunni, hogy a borda (már ha lehet annak nevezni ezt a kis vackot a vga csippen) közepbe volt besüllyesztve a venti. Szóval le kellett szedni bordástúúl az egészet. Elvittük számtekbótba, ahol haverom ismert pár embőckét. No, az egyik szépen nekiült, oszt nagy munka árán sikerült lepattintania azt a fránya bordát, rakott rá egy normál vga-hűtő bordát, + ventit.

Az én búrámat látni kellett volna az egész művelet alatt. Lehet, h. akkor már (2001 nyara) szart se ért egy gef1, de nekem mégis csak az az 1 kártyám volt, persze hogy nem akartam tönkreb*szatni. Na mindegy, azóta megy jól, tegnap lett lecserélve egy gef4 4200-ra :D

prohardver vendég

(#12) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Hello!

Na én valahol olvastam egy hozzászólást, amelyben a következő állt (próbálom szó szerint idézni):
A VGA-kártyát egyszerűen vágd be a fagyóba a marhaláb mellé, kb. egy órára. Majd egy óra múlva vedd ki és egy laposfejű csavarhúzóval, határozott mozdulattal pattintsd le a bordát róla. A ''kolléga'' állítólag több bordát vett már le ezzel a módszerrel, és állítólag a VGA-kártyák egész jól érzik magukat a fagyóban.

Azért még megpróbálok utánanézni, hogy hol is olvashattam a fenti dolgokat és ha megtalálom, megírom bordapattintó barátunk elérhetőségét.

(#13) JanoXP


JanoXP
aktív tag

De dinnye vagyok!!!

Most látom, hogy már megoldottad a problémát (ezek szerint a hűtéses módszer bejött).

Elnézést, hogy bepofátlankodtam a topicra!

(#14) localhost


localhost
Közösségépítő

Uramisten: De brutál téma!
... és akkor már miért nem kalapács-hidegvágó ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) SPuD


SPuD
csendes tag

mx400-as kartyara eleg csak hutoborda ha nem porgetem?

(#16) Clyde22_ válasza SPuD (#15) üzenetére


Clyde22_
tag

Én már láttam borda nélkülit is...
Müködött, és kafán látszott az nVidia felirat az ICn! :-)

Ne egyél a sárga hóból!

(#17) guest válasza SPuD (#15) üzenetére


guest
veterán

Trabantnak kell hűtőventillátor, ha nem túráztatom?

Persze, hogy nem árt neki, 800 pénzért kapsz bordával együtt, arról leszeded és ráapplikálod az eredeti bordára...

prohardver vendég

(#18) Clyde22_ válasza guest (#17) üzenetére


Clyde22_
tag

Én 10mp-cel elöbb irtam :-)))
Egyébként tényleg nem fog ártani, ha rak rá valami hütést...
Lásd anno Riva 128.... ASUS <-> Diamond

Ne egyél a sárga hóból!

(#19) Edgeri


Edgeri
senior tag

Pajszer eheh..

Üdv, Edgeri

(#20) The_Tom válasza Godfather (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

az eredeti temahoz szolnek hozza. ugyan ez egy Ati de a modszer szerintem jo: http://www.rage3d.com/radeon/cooling/

Üdv.

Szerintem.

(#21) Yutani válasza SPuD (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nemrég egy használt TNT kártyát vettem, azon nem volt venti. Használat közben megfogtam a bordát, de majdnem komoly égési sérülést szenvedtem...
Tettem rá egy ventit, és most már nem lehet gond a túlmelegedés.
SZVSZ te is tegyél rá egyet, a fenti guestnek igaza van, én is hasonló árban vettem hozzá borda+ventit, amiről a ventit ráraktam a TNT-re.

#tarcsad

(#22) TitiRii


TitiRii
senior tag

Nem tom nekem a siluro gef2 n magátol le esett :)))
1* csak koppant a ház aján valami.igaz lehet azért mert ügya a siluro passziv hütés gyárilag és én rá operáltam 1 nagy coolert ami ügye 1 hogy rázkodik kicsit 2 hogy a gravitácioval össze dolgozva fél év alatt megadta magát :)
amugy egyet értek elöttem szolokkal felfele huzva nem biztos hogy könyen lejön
csavargatásal oldal irányu nyomással probálkoznék(2 vizes üveglapot se szedsz szét ha szét akarod fesziteni öket..)
max jo darabig fogod feszegetni és csavargatni :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) Yutani válasza TitiRii (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én a Mistralban vettem egy egész konfigot darabokban, és egy noname GF2 MX200 volt a VGA. Nos, amikor az eladósrác megmutatta, leesett a hűtőborda...:))
Azóta sem hallottam, hogy gond lett volna vele.

#tarcsad

(#24) Yutani


Yutani
nagyúr

Egyébként még mindig a vékony pengéjű kés a legjobb szerintem a borda leválasztására, ez tapasztalat. Mivel nem az egész felület van összeragasztva általában, ezért ez a legjobb megoldás. Gyengéden ütögetni kell a kés pengéjét, és menni fog.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.