Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Rádiós egér xp alatt nem megy? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wrobi


wrobi
tag


Adott egy elta 8361MS rádiós egér. Vadi új. A dobozon rajta van ugyan, hogy rendszerkövetelménye W98, ME, 2000 (ezekhez van is driver), de én úgy gondoltam, mennie kell XP alatt.

Tévedtem?

Létezik az, hogy ez a piszok nem megy XP alatt?

A következő, történt :
Beraktam az elemet, vevőt bedugtam a gépbe, és a haszn.ut. szerint megnyomtam a vevő és az egér alján levő gombokat. Már itt gyanús volt, mert nagykönyv szerint ki kellett volna gyulladni a vevőn 1 kis piros lednek.
Ezután minden driver nélkül indítottam a gépet. Az egér működött is kissé, de szarul, nagyon szakadozva, hol érzékelte a mozgást, hol nem. Rákattintani vmire szinte lehetetlen volt, de néha bevette.

Most akkor mi van:((???

Hallottatok már olyan hardverről ami minden sz@r alatt megy, csak XP-vel nem?
Vagy eleve rossz az egér?

Segítsetek!!! Az én tudományom itt megállt.

(#2) azzio


azzio
aktív tag

ha minden jól megy, sima ps/2 kompatibilis egérként kéne kezelnie az xp-nek. ha ezt nem teszi, és nincs az egérhez xp-s driver, próbáld meg feltenni a vindóz 2000-est. azt mondtad, a többi os alatt ment rendesen, tehát hardvergond asszem kizárható. esetleg ha már úgyis netközelben vagy próbáld meg a [L]http://download.com.com[/L]-ot (igen, 2x .com :) ) vagy a [L]http://www.letoltes.com[/L]-ot. esetleg a gyártó honlapját.
a múltkor találtam egy tökjó driverletöltős oldalt, de nem jut eszembe a címe. megpróbálom megkeresni, és idelinkelem.

(#3) wrobi


wrobi
tag

Köszi.
De sajna azt nem tudom, hogy más os alatt műxik-e, nem volt alkalmam kipróbálni, csak rendszerkövetelményként vannak feltüntetve ezek, s az xp nincs köztük.
Mellesleg itt a bűnös:[L]http://www.elta.de/english/artikel.asp?Artikel=8361+MS&Artikel1=8361+MS&x=42&y=66[/L]

Az xp driver nélkül ps2 egérnek látta, de nem jól működött.

(#4) wrobi


wrobi
tag

Megnéztem a gyártó honlapját, de csak olyan driver van hozzá, ami nekem is itt van flopyn.
Maj' mingyá kipróbálom a W2000-es drivert.

(#5) azzio válasza wrobi (#4) üzenetére


azzio
aktív tag

azt mindenképpen próbáld ki...
egyébként mennyi idős az az egér, hogy nem ''xp-s''?

(#6) wrobi


wrobi
tag

vadonat új, a franc egye meg..

gyanakszom rá, h sz@r az egész

(#7) quigon válasza wrobi (#4) üzenetére


quigon
tag

Nálam ilyet a rádiós egér akkor csinált mikor már gyenge volt az elem.Egy progi jelzi az elem töltötségét és ha 80% már ezeket csinálja.Nem is használom.
Egyébként a vinxp alatt nálam driver nélkül is jó volt.
Usb PS/2 átalakítóval nem probáltad,hátha?

(#8) Don Vittorio válasza wrobi (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Mennie kell driver nélkül sima PS/2 egérként, viszont jelentős részük, pl. Geniusok nagyon szarul működnek, és ennek semmi köze az XP-hez. Érzékenyek az elemre, érzékenyek a tereptárgyakra, etc. Eddig nekem csak a Logitechhel nem volt bajom.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#9) quigon válasza wrobi (#1) üzenetére


quigon
tag

''Hallottatok már olyan hardverről ami minden sz@r alatt megy, csak XP-vel nem?''
Igen,az én usb Elta Media modemem sehogy nem ment az xp-vel.

(#10) b.bone


b.bone
senior tag

Nekem ilyet akkor csinált mikor nem volt elég erős a rádiójel. Ez két dolog miatt lehet. Vagy az elem gyenge mint ahogy az előbb említették vagy pedig egyszerűen valami útban van. Gondolok itt egy vastag asztal lapra vagy hasonlóra. Tudom. Elméletileg a rádiójelet nem szabad úgy legyengítenie de csak így van. Nekem van egy a4tech radio optikai egerem. A gép az asztal lap alatt az egér pontosan felette. Egy 4(2x2) centi vastag pozdorja pedig simán leárnyékolja annyira hogy akadozzon az egér. tehát én ezzel a két dologgal kezdeném. (elem ,árnyék)

A másik. Xp-alatt simán mennie kell. Biztos hogy nem kell hozzá driver. Maximum ha extra gombokat akarsz konfigolni vagy hasonló. Akkor is mennie kell ha USB-s és akkor is ha Ps/2-es. Tulajdonképpen te most ps/2-n vagy usb-n használod? mert ha usb-n akkor érdemes még megpróbálni egy ujabb usb drivert. de maximum annyi.

Tehát ha az usb illetve a ps/2 portod jó. A jel elmegy addig és az elem/aksi is tele van energiával akkor szerintem tuti hogy hibás az egér.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11) b.bone válasza Don Vittorio (#8) üzenetére


b.bone
senior tag

ott a pont. mire megirtam elém firkáltak:) szóval igen. azt elfelejtettem hogy azóta én sem az a4tech-et használom. hanem vettem egy logitech-et. annak semmi baja.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#12) wrobi


wrobi
tag

Köszi mndenkinek.

Ez only ps2-es. Holnap első dolgom lesz elemet keríteni, bár a dobozában levő bontatlan GP-t tettem bele.

Igen,az én usb Elta Media modemem sehogy nem ment az xp-vel. Ez most komoly?

(#13) quigon válasza wrobi (#12) üzenetére


quigon
tag

Halálosan komoly.

(#14) quigon válasza wrobi (#12) üzenetére


quigon
tag

Azért az vigasztaljon hogy más 1 egér és más a modem.

(#15) wrobi


wrobi
tag


Igaz, de annak is működnie kellett volna...

(#16) quigon válasza wrobi (#15) üzenetére


quigon
tag

Múkődőtt,5 percenként bontotta a kapcsolatot.A rekordom 8 perc volt vele,de csak 1-szer.

(#17) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

A minap vettem egy Logitech Cordless desktop optical-t Bedugtam a vevőt a ps/2-be és ment. (Driver nélkül) Szerintem az elem gyenge mert a A4 tech ilyet csinált amikor az elem gyenge volt...

VAgy vegyél Logitechet:))

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#18) wrobi


wrobi
tag


:))Na idevigyázzatok:))

Elvittem ma az egeret az Elta szakszervízbe. A srác bevitte, azzal, h megnézi megy-e más op.rendszer alatt. 3 perc múlva behívott, hogy nézzem meg, Win98 alatt tökéletesen működik. Mérgesen hazajöttem, hogy ez a rohadt egér mindent szeret, csak az XP-t nem.. Gondoltam teszek még egy próbát, s utána kipróbálom az Elta honlapjáról a más típusokhoz való drivereket.
Legnagyobb meglepetésemre az egér tökéletesen működik :DD(mindenféle driver nélkül).
Pedig állítólag a csóka nem csinált vele semmit.
:C :C :C :C :C

KÖSZI A SEGÍTSÉGET MINDENKINEK

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Rádiós egér xp alatt nem megy? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.