Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon bios probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) frank55


frank55
csendes tag

Ati Radeon 8500LE kártyára új bios-t tettem.Mindent leírok,mert nincs áll. net-em,szóval a kérdésekre is csak máskor tudok válaszolni.Ami előforulhat,az elő is fordult!!Nem sikerült...Se kép,se hang...!Be 1 PCI és lássuk.A bajd,hogy nem tudom visszaírni a régi bios-t,mert nem engedi.. ''The VGA bios file does not match with VGA card''!Pedig már 1pár biost kipróbáltam.A flash -elést az Ati Flash-el csináltam.A meglepő,hogy ha most lementem a jelenlegi biost,az a szokásos 49000-53000 bájt helyett 130000bájt-os.Mintha 2 bios lenne rajta.. :-) Aki tud segítsen...A válaszokat előre is köszönöm...
(ui:Ne szidjatok,h...e vagyok hozzá,csak próbálkoztam)

(#2) ptiboy válasza frank55 (#1) üzenetére


ptiboy
senior tag

megpróbáltad és elrontottad
valószinü nem is te cseszted el, ert ugye nm te irtad azt a bios-t :)
én is az vagyok :)
de tanulok mások hibályából (ezt hivják kivetítésnek :)

:)

(#3) Miszter


Miszter
csendes tag

Frank 55!
Egy utólsó esélyed azért még lehet!
Elöször is a látogass el a gyártó honlapjára és próbálj letölteni hozzá eredeti biost (amennyiben még fellelhető ilyen link, ugyanis nem mai szerkezet már szegényke)
, és azzal kisérletezz.
Mellesleg had jegyezzem meg, hogy a kártyák bios írása hardver szinten tiltva van, legalábbis az ujabb kártyákon; pontosan kellene tudni, hogy ennél a típusnál miként valósül ez meg.
Amennyiben nem jön össze, úgy MISSION FAILED!
UI.:az ati bios írási protokoll után is néztél, mielőtt próbálkoztál?

Miszter

(#4) rudi válasza frank55 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Semmi vész! Nem kell itt egyeseknek bedőlni :D [L]http://vganfo.uw.hu/bios.html[/L].

Szerintem ezért nem meccsel a bios mert nem biztos hogy jó kártyát akar flesselni. először -i vel nézd meg melyik a Radeon és utána amikor flesselsz használd azt a VGA egység sorszámot (tudtommal -0 az AGP de lehet az is emlyikről bootolt a gép szóval PCIs inditás esetében a PCIs kártya). Ha biztos vagy a VGA egység számban akkor -f el rá lehet erőltetni a nem pontosan egyező (p/n, checksum más lehet) BIOSokat.

Az XP BIOS felsselgetőknek üzenem hogy könnyen szarul járhatnak mert az XTnek már más az HWIDje mint a SE/nonpro/pro hármasnak és lehet hogy kinyom velük a driver szóval ha vakítani akarnak végtelen MHz akkor tweakerproggi vagy Radedit a saját BIOSra!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) khalox válasza frank55 (#1) üzenetére


khalox
őstag

Azt hiszem több Ati8500 BIOS-flashelő program is van... (pl. a FlashRadeon ha jól emléxem), próbáld meg azokkal is... ha nem tudod leszedni a netről, akkor valahol megvan nekem is... de, hogy hol :F azt nem tudom (mert nem próbáltam ki).

(#6) frank55


frank55
csendes tag

Az a baj,hogy az új bios már rákerült.Végzett velem,reboot,és nincs kép!Most azt akarom visszatenni,ami eredetileg rajta volt,de nem engedi...!Pedig elvileg vissza lehetne írni.A furcsha az,ha lekérdezem atiflash-i -vel,minden info változatlan,mégis megváltozott a métete, vmint mégse megy.

(#7) frank55


frank55
csendes tag

Az a baj,hogy az új bios már rákerült.Végzett vele,reboot,és nincs kép!Most azt akarom visszatenni,ami eredetileg rajta volt,de nem engedi...!Pedig elvileg vissza lehetne írni.A furcsha az,ha lekérdezem atiflash-i -vel,minden info változatlan,mégis megváltozott a métete, vmint mégse megy.

(#8) pet_


pet_
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, nem pont idevágó téma, de megleptem magam karira egy sapphire radeon 9100 128mb (250/200) vga-val, és szerintem nem úgy muzsikál ahogy kéne. 3dmark2001 (nem SE) 7000 pont magasságában alakít, én meg egy kicsit többet vártam...
És ha már itt tartunk, nem tudjátok hogy lehet letiltani atinál az élfinomítást (alias smoothvision)? A driverben csak ''alkalmazás szerint'' pipa van, egyébként meg mindig be van kapcsolva.
Ja, a konfig egy abit kt7a lap, 2000+ athlon xp, 512 mb pc133 sdram és egy 5400es 40gb-s maxtor.
Előre is köszi!

(#9) Sanya válasza pet_ (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen dx van fenn, és melyik driver? mert ha dx 9 fenn van, akkor az én 8500LE-m, amit 267/267-en futtatok, az 7400 pontot ad, de dx8.1-el, akár 9000-et is adhat!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) strike-force válasza pet_ (#8) üzenetére


strike-force
őstag

nekem uaez a konfig csak ddr-el 81xx-82xx-et nyom 3dmark2k1se alatt
2000xp+,512 333ddr,9100-128 (250/200),dx9

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) Sanya válasza strike-force (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

csak nekem: 1.7 xp, 256Mb ddr (266) win2000

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) strike-force válasza Sanya (#11) üzenetére


strike-force
őstag

vágom, de én #8-ra válaszoltam

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#13) neduddgi válasza frank55 (#7) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Na szóval. Volt nekem egyszer egy hasonló problémám. A TNT1-es Diamnd V550-em BIOS-át felülírtam a szintén TNT1 Asus 3400 biosára. Ez rendben is volt,referenciadriverrel működött is, de soha többet se az asus se a diamond driverével. Az asus biosíró egy exe file volt, azon nem lehetett mahinálni, a diamond biosíró progijában meg lehetett adni a bios filét, de az viszont megtagadta a műveletet, mert azt mondta, ''ez nem diamod card'' és vége. Kellett szereznem, / kb egy évbe tellett, amíg találtam/ egy univerzális nvidia biosíró progit, ami aztán gond nélkül visszaírta a diamond akkori frissített biosát. Szerintem menj fel az ATI honlapjára, van ott nekik biztos valami üzenetszolgáltatásuk, és próbálj tőlük vmi általános bios frissítő progit kérni a mail címedre.

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#14) frank55


frank55
csendes tag

Kösz,mindenkinek

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon bios probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.