Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600xt de melyik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Gorneck válasza Raymond (#49) üzenetére


Gorneck
titán

De a gar nem ér semmit! Ezt remélem te is érzed! A videókártya ripproppsz nem megy tönkre hacsak nem húzzák szét! A gar csak annyit számít, hogy a kért összeget nem fogják sokalni és 2-3ezer forinttal többért tudja eladni! Ezt tapasztalatból mondom!

Gorneck#1239

(#52) Som@ válasza Damage (#44) üzenetére


Som@
őstag

Köszi a higgadt hozzászólást! :P

Amúgy mint írtam, a két kártya azonos árban van.
De az ASUS-tól tartok videókártya terén.
A Sapphire 2 év garancia van.
De hogy melyik lesz? Még nem tudom. Majd a helyszínen eldöntöm. :D
Vagy nem! :DDD

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#53) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag


Megjegyezném, hogy Retail Sapphire 9600XT-ből van HL2 kupon nélküli Lite változat is, aminek kb. nettó 3500-zal olcsóbb, mint a HL2-es kuponnal. Ha nem annyira érdekel a HL2, sztem. 5k-val olcsóbban megúszod...
(Ilyen van nekem, a ramok 3,3-asak rajta (Samsung))

Overdrive-ot nem próbáltam, így sem rossz a teljesítmény, és nekem a gyári hűtő soványnak tűnik további próbálkozáshoz... (Még rendes borda sincs rajta, csak a szokásos Sapphire-os venti+körülötte egy vastagabb lemezből hajlított vacak.)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#54) Damage


Damage
senior tag

Köszönöm Raymond! Elmondtad a lényeget! A 3 év gari és a VIVO. Nem akarok másokat meggyőzni a saját igazamról, mert úgy sem sikerülne.
Gorneck22:
Egy VIVO-t akkor sem fog pótolni a 128 Mb. Hiába van 256Mb-om, attól még nem fogok tudni digizni a kártyával, ha sima TV kimenet van rajta, nemde?
''Épp az elöbb mondtad 1-2évre vesznek emberek videókártyákat! Nem 3ra! Szóval ennyit a 3 év gariról!''
Látom még mindig nem érted, hogy mire gondolok. Eladod két év múlva a kártyát. Szerinted nem veszik meg könnyebben azt a kártyát, ami VIVO-s és + van még rá 1 év gari? Én biztos az utóbbit választanám, de még1szer elmondom. Mindenkinek más az igénye. Neked az felel meg, nekem ez. Remélem nem nehéz megérteni, hogy mindenkinek más elvárása van egy VGA kártyával szemben. Az ASUS-ról annyit, hogy valóban vannak emberek, akiknek gondjuk volt a kártyával, de ez a Sapphire-nál is ugyanígy van. Pár topic a PH!-ról:
''Nem tettszik nekem ez sapphire radeon 9600xt 256mbddr ''
''Sapphire 9600 tv-out minőség kaki?
És ha elolvasod az ASUS problémás topicokat, ugyanúgy felmerülnek ott is a Sapphire-el elégedetlen felhasználók kérdései.
''A 3év gar valószínű marketingfogás!''
Már az NVidia alapú kártyáiknál is alkalmazták ezt. Lehet, hogy marketingfogás. Ezt nem tudom, nem is érdekel, de számomra csábítóbb a 3 év gari.
''A Sapphire már letett vmit az asztalra, az asus még nem''
Jah...ki az az ASUS? Hallottatok már róla?! Vmi új cég?
''A kártyádat meg elég sok helyen fikkázzák!!! Én csak taglaltam, hogy én miért nem vettem asus 9600xt-t!''
Ez tény, minthogy az is, sokan fikázzák a Sapphire-t is és én meg azt taglalom, hogy miért vettem ASUS 9600XT-t és hogy miért nem bántam meg! Ha hiányossága van (mint pl a kártya hátulján nincs hűtőborda csak az elején) azt is leírom.
''Damage-nek a 4000res pontot csak szemléltetésnek szántam, hogy megy a Sapphire is, sőt talán jobban is mint az Asus!''
Ez a legjobb :DD Ne hasonlíts már úgy össze két kártyát, hogy az egyik alatt egy 1,7es celerongy van (alapon) 386 (266)DDR-el, a másik alatt meg egy 2,8 800. No Comment! Tegyünk 99-es benzint egy BMW Z3-ba és egy 1500ös ladába, Nézzük meg, hogy melyik megy gorsabban tőle.
''De a gar nem ér semmit! Ezt remélem te is érzed! A videókártya ripproppsz nem megy tönkre hacsak nem húzzák szét!''
Látom még mindig nem érted meg, jobban nem tudom elmagyarázni, ne haragudj. Valóban az lenne az elfogadott, hogy nem megy tönkre hamar. Azonban nekem már halt meg úgy VGA kártyám, hogy kipurcant benne a venti, utána a kártyát is húzta magával, mert későn vetem észre. Nem tudom miért próbálsz meggyőzni arról, hogy sz@r vásárt csináltam az ASUS-al. Ha legközelebb a Sapphire is kijön VIVO-s változatban 3 év garival, 8 CD-vel stb-stb, akkor talán elgondolkozom rajta, hogy olyat veszek. Ennyi.....

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#55) Raymond válasza Gorneck (#51) üzenetére


Raymond
félisten

''De a gar nem ér semmit! Ezt remélem te is érzed! A videókártya ripproppsz nem megy tönkre hacsak nem húzzák szét!''

Na ezt nem mondhatod komolyan :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56) Gorneck válasza Damage (#54) üzenetére


Gorneck
titán

Nah most tiszta fejjel mégegyszer! Tegnap 12óráztam ilyenkor csökönyös vagyok!
''Eladod két év múlva a kártyát. Szerinted nem veszik meg könnyebben azt a kártyát, ami VIVO-s és + van még rá 1 év gari?'' De én úgyhiszem ezt le is írtam, hogy ez igaz! ''A letett az asztalra vmit'' az ati chippel gyártott kártyákra értettem! Nem másra, a többivel nincs gondom! Sapphire tvout az igaz nem a legjobb! ''Ez a legjobb ne hasonlíts már úgy össze két kártyát, hogy az egyik alatt egy 1,7es celerongy van (alapon) 386 (266)DDR-el, a másik alatt meg egy 2,8 800.'' Ha jól emlékszem leírtam azt is mellé, hogy az asus 9600xt nem teljesít jobban egy jobb gépbe (3200+ amdben 50pontal jobb, 3.06 intelben xy-nal kevesebbet) mint a sapphire eredményei!

Úgyis a kedves vásárló azt vesz amit az ilyen extrém vitákból leszűr! És ebben remélem egyetértünk!

Milyen lappal van támogatva a celeron? Nekem BD7II-vel volt!

Gorneck#1239

(#57) Gorneck válasza Raymond (#55) üzenetére


Gorneck
titán

Hát itt felénk tönkrement videókártyákról még nem nagyon hallottam! A proci memória inkább!

Gorneck#1239

(#58) Gorneck válasza Damage (#54) üzenetére


Gorneck
titán

Az asus-szal meg nem szar vásárt csináltál csak merészet! Az asus tényleg jó, de még új vizeken evez! Ezek a kártyák igazából 1-2 év mire megérik majd a pénzüket, mint régen a gef2, gef3, gef4 (mai téma) idejében! Akinek asusa volt a gépében azt az embert nagyon májernak tartották! De ez mai napig így van! Én csak azzal a rengeteg pénzzel amit 1 vivo-ért és 3év garért elkérnek nem értek egyet! De ha megnézünk másik ugyanilyen opciókkal ellátott kártyát az is occsóbb! Áhh mind1 ez már felesleges!
Mind a ketten kifejtettük az érveinket aszhem kellőképp!
VIVO hát én azt qrvára nem használnám ki! Csak játék, a munka és néha kódolok pár dvd filmet-t divx-be! Ennyi...

Gorneck#1239

(#59) Tul


Tul
aktív tag

Cső Som@! A #35 hozzászólásodban kifejezett aggodalmad egy egész furcsa tényen alapszik. A spórolás ugye... Na ebben az ASUS van előnyben, én még nem hallottam hőmérőszenzor-vezérlő IC nélkűl arusított ASUS XT-ről, ezt el kell ismerni (ha nem így van, gyorsan javítsatok ki!). Viszont ami marha érdekes, hogy az én Sapphire-omon sincs ilyen IC, mégis műxik az Overdrive funkció:F :C
Persze erről már más is beszámolt, nem én vagyok az első. A lényeg az, hogy ezekszerint tökmindegy milyen Sapphire-t vaszel, vagány lesz:DD (Na azért túlzásba így sem vitték-> az ovdrv működik, a hőmérő funksön viszont nem, éppen ezért gyanakszom én arra, hogy ez picit átverés, mert mindig pont 526MHz-re áll be a GPU ovdrv bekapcs után, szal lehet hogy semmi köze a hőmérséklethez, fixen 526 marad mindig).

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#60) rog válasza Gorneck (#58) üzenetére


rog
addikt

uj vizeken?!
meg ha ok is gyartjak, akkor is max osszeszerelesrol van szo :)

(#61) Gorneck válasza rog (#60) üzenetére


Gorneck
titán

JaHH! De az ati ha jóltom akkor csak a chipet adja a többit ők!

Gorneck#1239

(#62) rog válasza Gorneck (#61) üzenetére


rog
addikt

de ha nem jol, akkor celszeru utanaolvasni a neten ennek a kerdesnek eloszor.. mert kulonben megmosolyognak sokan, amikor olyanokat irsz, hogy az asus csak probalkozik. ;)

(#63) Gorneck válasza Tul (#59) üzenetére


Gorneck
titán

NaHH! Nekem sem overdrive sem hőmérés! De minek ott az atitool! Bár az igazat megvalva a hőmérés az nekem személyszerint egy kicsit hiányzik!

Gorneck#1239

(#64) Gorneck válasza rog (#62) üzenetére


Gorneck
titán

Abit szintén próbálkozik! Megigérték ővék lesz a leggyorsabb 9800xt, hát nem jött össze!

Gorneck#1239

(#65) rog válasza Gorneck (#64) üzenetére


rog
addikt

eh, nem erdekes.
felejtsd el..

(#66) Gorneck válasza rog (#62) üzenetére


Gorneck
titán

Szerintem nem beszélek hülyeséget főleg hogy jó sokat aludtam! És igen, csak tapogatózik! Az akkor miért van hogy kiadnak egy kártyát megy, félév múlva kiadják újra illetve más sorozatszámmal és sokkal jobban megy?
Aki kinevet hát az meg nevessen!

Gorneck#1239

(#67) Gorneck válasza rog (#65) üzenetére


Gorneck
titán

fejtsd ki! köszi! még van egy órám melóig!

Gorneck#1239

(#68) Tul


Tul
aktív tag

Végül is a Technics is egy egész jó cég, mégis megbukott a minidisc piacon:))
Az ASUS nagyon jó alaplapokat gyárt...

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#69) Gorneck válasza Tul (#68) üzenetére


Gorneck
titán

Érdekes példa!
Az ASUS nagyon jó alaplapokat gyárt...ez meg igaz!

Gorneck#1239

(#70) rog válasza Gorneck (#66) üzenetére


rog
addikt

nem mondtam hogy hulyeseget beszelesz.
csak arra hivtam fel a figyelmed, hogyha kitalalsz-bocsánat rájössz- valamire, akkor annak nézz utána mielött megosztod nyilvánosan, mert előfordulhat, hogy olyan is olvassa, aki véletlenül tudja, hogy hogy van igazából.
a kérdésed, meg ha nekem szól a káryta-verziókról, akkor pontostanád, hogy melyik is volt ez a kártya. csak, hogy tudjak rá érdemben válaszolni.

(#71) Gorneck válasza rog (#70) üzenetére


Gorneck
titán

Ez csak általános! Ez pl a ti4200-nél volt így amikor heverom fél évre rám vett egyet és volt a két kártya között különbség!

Gorneck#1239

(#72) rog válasza Gorneck (#71) üzenetére


rog
addikt

altalanos.. akkor minek irod ide?
most asus radeonrol van szo, meg arrol hogy probalkozik.

(#73) Gorneck válasza rog (#70) üzenetére


Gorneck
titán

JaHH a chipek dolgának utánna nézek! Megfogadom tanácsod, de ez régen így volt a ti-k idejében!

Gorneck#1239

(#74) Gorneck válasza rog (#72) üzenetére


Gorneck
titán

Azért írtam, mert az asus biztos tovább finomítgatja a kártyáját lecseréli azokat az alkatrészeket melyekre panasz volt vagy legalábbis felülvizsgálja az esetet vagy jobb és megbízhatóbbat tesz rá!

Gorneck#1239

(#75) rog válasza Gorneck (#74) üzenetére


rog
addikt

tudom. pont ezert mondtam, hogy ennek meg inkabb nezz utana..

(#76) Tul


Tul
aktív tag

OFF
Azért pozitívumként felhozható a javadra Gorneck22, hogy Abit rulez aláírás mellett elismered az ASUS lapokat:DDD
Ez sajna nagyon ritka itt a fórumon:(
ON

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#77) Damage válasza Gorneck (#56) üzenetére


Damage
senior tag

''Milyen lappal van támogatva a celeron? ''
Az túlzás, hogy támogatva, inkább hátráltatva van, Matsonic gyártmányú. Ha láttál már nagyon gyenge minőségű cuccot, akkor az semmi nem volt az alaplapomhoz képest! :DD Elvileg a VGA kártya vásárlás utánra lett betervezve egy új ház, alaplap, proci, memória, de sajnos nem jött össze bizonyos okok miatt. Ezért ezekkel kénytelen leszek várni 1-2 hónapot.
''Úgyis a kedves vásárló azt vesz amit az ilyen extrém vitákból leszűr! És ebben remélem egyetértünk!''
Persze, erre már többször is céloztam, hogy nyugodtan vegye meg a Sapphire-t, ha az tetszik neki jobban. Én csak leírtam, hogy szerintem mivel nyújt többet az ASUS.
''Hát itt felénk tönkrement videókártyákról még nem nagyon hallottam! A proci memória inkább!''
Nekem VGA kártya, winchester, CD meghajtók (mind SONY volt, ami tönkrement), monitor. Memória, proci, alaplap soha nem ment tönkre.

Idézet Gorneck22-től:
''De ha megnézünk másik ugyanilyen opciókkal ellátott kártyát az is occsóbb!''

idézet Som@-tól
''ASUS A9600XT 128MB TVD
vagy
Sapphire Radeon 9600XT 256MB TD Lite ''HL2''
A két kártya közel azonos árban van. (1-2 ezer Ft különbség)''

Mellesleg amikor én vettem, akkor is közel egy árban volt a Sapphire-ral!
Ugyanilyen opciókkal ellátott kártyáról ebben az esetben nem beszélhetünk. ASUS előnye: több gari, VIVO, hőmérséklet kijelzés, overdrive, (aránylag) jó hűtés, sok extra cucc (sok CD, teljes játékok is, HL2 kupon, CD tartó)
Sapphire előnye: 2szer annyi memória (ha van még más is, nyugodtan sorold fel)
Persze ezek a megállapítások nagy része csupán az én véleményem tükrözik, de azt hiszem vehetjük tényeknek is!
Ha nem kell VIVO, 3 év gari, hőmérő (köszönet Tul-nak, hogy megemlítette) stb és ki tudja használni a 256Mb RAM-ot, esetleg szimpatikusabb a Sapphire, vagy sokkal olcsóbban tud ahhoz a kártyához jutni, akkor egyértelmű, hogy azzal jár jobban!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#78) Gorneck válasza Damage (#77) üzenetére


Gorneck
titán

Matsonic tényleg az! NaHH nekem Sapphire Radeon 9600XT FireBlade-m van 128Mb-tal (Samsung ram 2,86ns)! Amikó vettem a kártyát 40 az asus 54 volt! Az nem egy-két ezer forint!

Gorneck#1239

(#79) Gorneck válasza Tul (#76) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna a relatív alacsony fizum miatt nem tehetem meg azt a luxust hogy asust vegyek! Nekem jó az abit ic7g ami olyan alaplap aminek nem kell szégyenkeznie a többi alaplap gyártó elött sőt... tán azoknak kéne elgondolkozniuk mit milyet mennyért....

Gorneck#1239

(#80) Gorneck válasza rog (#75) üzenetére


Gorneck
titán

Majd az a széria lesz az igazán nyerő!

Gorneck#1239

(#81) Tul


Tul
aktív tag

Talán egy kicsit megbillenti vmelyik irányba a mérleget, ha benéztek Rudi barátunk oldalára és összevetitek a teszt végén szereplő összehasonlító táblázatot, majd egyenként elolvasgatjátok mirő ki mit ír!
http://vganfo.uw.hu/tombi9600xt.html

[Szerkesztve]

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#82) Gorneck válasza Tul (#81) üzenetére


Gorneck
titán

Már néztem!

Gorneck#1239

(#83) Tul


Tul
aktív tag

OFF
Hogy a fenébe kell linkelni?????????!
Sehogyse jó:(((
ON

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#84) Tul


Tul
aktív tag

Ja! Te már régóta a jó irányba álltál:DD

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#85) Tul


Tul
aktív tag

Amúgy Tul->Geri:DD :DD :DD

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#86) Gorneck válasza Tul (#84) üzenetére


Gorneck
titán

[L]internet cím[/L]

Gorneck#1239

(#87) Tul


Tul
aktív tag

[L]http://vganfo.uw.hu/tombi9600xt.html[/L]
Ez egész egyszerű volt :B

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#88) Gorneck válasza Tul (#85) üzenetére


Gorneck
titán

Szóval Geri vagy, gratula az xthez! Zalman-nal 600/700 + ha van rajta mem borda mégtöbb 6xx/725! Remélem ha meg lesz a Zalman ZM80C akkor megy az ennyin annyin mint haveromnak! Neki az ZM80C+OP1+TT mem borda azzal igen!

Az eredményeim hasonlóak!

Gorneck#1239

(#89) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Nekem sapphire XT van és igencsk megéri! FireBlade memókkal, nagyon jól húzható! De sajn meg fogok válni tőle nyáron (egy 9800-XT javára)

(#90) Gorneck válasza Thauglor (#89) üzenetére


Gorneck
titán

Az álmom! De Sapphire marad? Vagy vmi más?

Gorneck#1239

(#91) Tul


Tul
aktív tag

Mi az, hogy fireblade memókkal? Általában az 500/600-as sima Sapphire XT-re is 2.86-os Samsungokat raknak nem??? Vagy lemaradtam vmiről és van Sapphire-on is 2.5-ös?


[Szerkesztve]

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#92) Thauglor válasza Gorneck (#90) üzenetére


Thauglor
aktív tag

Természetesen Shappire...
A mostani is az, és nagyon jól tuningolható, biztonságos.
Mért adjam fel azt ami beválik? :C
Sztem nyáron maj ha az R420 megjelenik, az lejjebbtolja a karikt,. (de ha lesz valami jó minőségű és olcsó R420 akko az lesz)

(#93) Gorneck válasza Tul (#91) üzenetére


Gorneck
titán

nem mindegyiken van az pl hynix is szerelik! 2.5 aszhem 9800on vagy már 9700 is az volt nemtom!

Gorneck#1239

(#94) Thauglor válasza Tul (#91) üzenetére


Thauglor
aktív tag

MIaz h síma?
nekem amit vettem az eredetileg 532/324 (asszem bár úgy naon ritkán használom és elfelejtettem)

(#95) Tul


Tul
aktív tag

Olyan, hogy 532-es GPU órajel, még nem nagyon van a 9600-akon.
A sima azt jelenti, ami mellé van írva föntebb is: gpu 500Mhz/memo600(300)Mhz
Van ugye a fireblade (ilyenem van nekem is): 500/650(325)
Meg van az ultimate edition, az meg órajekre értelmezve nem jelent változást, a zalman kisebbik gázhűtőjét kapod rá (Sapphire 9600xt-k esetében).

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#96) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Ha valakit sulinetes dolgok érdeklik akkor már lehet kapni Gexcube Radeon 9600XT Xtreme-t 2.5 ns ramokkal amik alapból 350(700) mennek... A Mistral-ban veszteglik őket én még nem vásároltam ott, többen nem komálják a boltot, de ez a kártya igen jónak tűnik 53000-at kérnek érte!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#97) Calogero válasza Alkarcsont (#96) üzenetére


Calogero
addikt

53000? az egy kicsit sok.
Most neztem meg az arlistat Brutto 46 015 (Ha egyre gondolunk)
GEXCUBE RADEON 9600XT EXTREME 128MB (500/350)
[L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2008005&szam=1&user=1[/L]

(#98) Damage válasza Calogero (#97) üzenetére


Damage
senior tag

Ez tényleg elég brutális darab lehet. Főleg, ha a másik oldalán is van borda a memórián. 2,5ös memóriával elméletileg tudnia kell a 800Mhz-et. Ez biztos veri a Sapphire-t, de az ASUS-omat is :)
Nem nézegettem a mai Radeon árakat, de 46 ezerért elég jónak tűnik ilyen paraméterekkel és hűtéssel.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#99) .:InnoMan:. válasza Hupakolo_13 (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Asusra plusz egy szavazat! :))

(#100) Tul


Tul
aktív tag

#99 Csak azért, mer a Sapphire nem gyárt nVidiát:))

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600xt de melyik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.