Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600xt de melyik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hupakolo_13


Hupakolo_13
csendes tag

Hali!

Végre eldöntöttem, hogy milyen videókártyát vegyek (Radeon 9600 xt), de azt nem tudom eldönteni, hogy melyik gyártótól vegyem meg. Eddig úgy gondolom, hogy az ASUS és a Sapphire a két esélyes. Az áruk szinte egyforma, úgyhogy nem az fog dönteni.

Szerintetek melyik gyártóét vegyem meg?

(#2) mura81


mura81
senior tag

Nekem egy Asus-om van és nagyon jó.
Igaz az Asus Smart Doctor progi amit adtak hozzá nem az igazi (elvileg tuningolásra van) mert ha automatikusan tuningol akkor leakad a winfos...
De adtak hozzá ingyen egy Half-Life 2 licencet.

[Szerkesztve]

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#3) Raymond válasza Hupakolo_13 (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Amelyiknek jobban tetszik a csomagolasa vagy tobb cuccot adnak hozza... amugy mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) JoHnni válasza Hupakolo_13 (#1) üzenetére


JoHnni
senior tag

Nekem Asus van, én ezt ajánlom, szép a tv out és tv in képe. jó a hűtése tehát kiváló!!!!:))

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#5) Hyperion


Hyperion
senior tag

Mind a 2 jó..
Azt igazábol neked, kell Ldöntened, hogy megér-e neked + xezer forintot az ASUS logo, jóó igaz azon nagyobb a borda(De csak az 1ik felén van).Sőt én azt is olvastam a neten, hogy a Sapphire-t jobban is lehet tuningolni mint az ASUS-t..

Szal ha sok a Zs-d akkor ASUS ha nem akkor Sapphire :)

(#6) Raymond válasza Hyperion (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Sapphire 9600XT tuning:

2x 570 Mhz, 1x 615Mhz - mind gyari hutessel, ami csendes es SZVSZ eleg neki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) rudi válasza Hupakolo_13 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Kb egyforma gyorsak, a Sapphire olcsóbb.

Nézz be ide: [L]http://vganfo.uw.hu/miniteszt.html[/L] itt van Sapphire és ASUS, valamit fx5900XT és moddolt 9800SE meg hasonlóak...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Symple The Best


Symple The Best
tag

C3D milyen? Valami tapasztalat?

(#9) Alvin_ti4200 válasza Symple The Best (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Connect3D vagy Club3D?:))

(#10) Alvin_ti4200 válasza Hyperion (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha sok a zséd, akkor nem veszel Asus 9600XT-t, hanem FX5900XT-t veszel helyette és 5900Ultra órajeleken használod:))

(#11) Symple The Best válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


Symple The Best
tag

Connect3D Radeon 9600XT 128MB TV+DVI

(#12) Alvin_ti4200 válasza Symple The Best (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha 45 alatt megkapod, akkor jó vétel.

(#13) Asusfan válasza Symple The Best (#11) üzenetére


Asusfan
senior tag

Asus ez nyílvánvaló.:DD

(#14) Symple The Best válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


Symple The Best
tag

Tehát 35e FT-ot megér:)

(#15) Alvin_ti4200 válasza Symple The Best (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

naná:P

(#16) Asusfan válasza Symple The Best (#14) üzenetére


Asusfan
senior tag

annyiért igen.

(#17) zebrafish


zebrafish
tag

Kicsit offtopic: melyiket inkább: BBA 9500pro gari nélkül vagy connent3d 9600xt 2 év garral (kupon nélkül). Kb egy árban lennének.

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#18) Safranek válasza zebrafish (#17) üzenetére


Safranek
aktív tag

Háát, nekem azért kéne az a 2 év gari is...

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#19) sti válasza zebrafish (#17) üzenetére


sti
tag

a 9500-ös jobb, hogy rizikózol e az meg a te dolgod:)

(#20) Alvin_ti4200 válasza zebrafish (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát a 9500Pro annyival nem jobb szerintem, hogy megérje lemondani a 2 év gariról.

(#21) joe69


joe69
senior tag

sapphire 9600xt baráti áron az Asushoz képest

(#22) Raymond válasza zebrafish (#17) üzenetére


Raymond
félisten

connent3d 9600xt, mert default-on ugyanolyan gyors tulhajtva meg gyorsabb es hat ott a gari is. Szamok:

9600XT:
3Dmark03 default - 3600 pont
3DMark03 600/630 overclock - 4200 pont

9500Pro

3Dmark03 default - 3600 pont
overclock nem volt, mert BIOS lock-os es nem volt miert hackelnem :-)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) PWR


PWR
aktív tag

kellemes csalodast okozott a C3D is, igaz, nem xp, csak pro, de fincsi

Üdv

(#24) Terrorista


Terrorista
senior tag

Császtok!

Az érdekelne Engem hogy igaz-e az a hír hogy csak 2003 decemberéig adtak a 9600 XT-hez HL2 kupont??
Egyáltalán melyikhez adtak Asus vagy Sapphire??
A Sapphire 9600XT ''Fireblade/Ultimate'' <--- Ez micsoda?? Mit takar?
Ha már nem adnak kupont a VGA-hoz akkor lehet még valahonnan raktáron szerezni ilyet??

Bye: Terrorista

(#25) Raymond válasza Terrorista (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor van kupon hozza, ha a gyarto megvette. Decembertol ugyanis nem volt ingyeses az ATI reszerol. Ha a gyarto azt mondta ''nekunk nem kell'', akkor nincs hozza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Terrorista válasza Raymond (#25) üzenetére


Terrorista
senior tag

Aha értem. Azt nem tudnád megmondani hogy a piacon lévő 9600 XT-k közül melyik gyártók forgalmazzák a kártyájuk mellé a HL2-t??

Ja és a Sapphirek közül mi különbség a Fireblade és Ultimate között? Gondolok itt a teljesítményre és árra is...

Thx előre is!

(#27) JoHnni válasza Terrorista (#26) üzenetére


JoHnni
senior tag

ha szerencséd van kifogsz egy olyat amibe még van, Én most Januárban vettem egy Asus 9600Xt-t abba még volt HL2 kupon. Csak sajnos a Hl2 még csúszik, mostani álláspont szerint Szeptemberben jelenik meg de állítólag kárpotólják az embereket azzal hogy más játékokat le lehet tölteni!!!

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#28) Raymond válasza Terrorista (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Sajna tul bonyolult es teljesen gyarto/kartya specifiku. A legjobb rakerdezni mielott megveszed. Pl. az utolso akcio a Gigabytnal volt - vannak 9600XT kartyaik ahol meg van (regi szallitmany), es vannak ahol mar nincs. Masik dolog, ugyanabbol a kartyabol kaphatsz Retail es Bulk verziot is. Itt a Bulk-nal nem biztos hogy van mindegy mikori a kartya, de az is lehet hogy a regebbiekhez adtak. Szoval teljes a kaosz es csak a rakerdezes segit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) Raymond válasza Terrorista (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Ja a Fireblade meg az Ultimate:

Fireblade - gyorsabb RAM-ok mint a standard specko
Ultimate - venti nelkuli csendes hutes - olyan Zalmann tipusu

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) mzprox válasza Terrorista (#24) üzenetére


mzprox
tag

A kártya dobozán fel szokták tüntetni, hogy jár-e hozzá HL2 kupon. Ha nem látod, akkor inkább ne vedd meg (már ha fontos neked a game)

(#31) Som@


Som@
őstag

Gyors kérdés:
Az alábbi két kártya közül, Ti melyiket vennétek és miért?

ASUS A9600XT 128MB TVD

vagy

Sapphire Radeon 9600XT 256MB TD Lite ''HL2''

A két kártya közel azonos árban van. (1-2 ezer Ft különbség)

:)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#32) Alvin_ti4200 válasza Som@ (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát nagyon csábító az Asus, de túl sok rosszatt hallottam már róluk, szóval Sapphire.

OFF
LAN-on majd mutasd meg, melyik lett.
ON
:)

(#33) Raymond válasza Som@ (#31) üzenetére


Raymond
félisten

A Sapphire-t. Az ok:

A 256MB jol fog jonni a FarCry, Stalker UT2004, CMR4, Richard Burns Rally stb. game-eknel ahol nem sok a shader, de annal tobb a textura...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) Alvin_ti4200 válasza Raymond (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem hinném, hogy sokat profitálna egy ilyen kari a +128 megából.

(#35) Som@


Som@
őstag

Köszönöm, hogy megerősítettetek a döntésemben. Én is hasonló képpen gondolom. :)
Már csak azt kell kideríteni, hogy megy-e a Sapphire kártyán az Overdrive funkció. :U
Remélem igen. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#36) Alvin_ti4200 válasza Som@ (#35) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem sokat érsz az overdrive-val, inkább tuningold manuálisan:P

(#37) Raymond válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


Raymond
félisten

Sokat fog ha nem kell a texturakat az AGP porton keresztul toltogetnie.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) Raymond válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


Raymond
félisten

Ehez csatlakozom. Overdrive ad mondjuk 537-et, manualisan meg felnyomod 570-600-ra...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) Som@ válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


Som@
őstag

Háááátt. Nem vagyok az a tuningolós fajta. :U
De legyen benne egy kis tartalék. Bár ilyen olcsóért? Ennek is örülök.:D
Azért még alszom rá egyet.
De 90% a Sapphire-re.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#40) Alvin_ti4200 válasza Som@ (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

LAN-ra már azt hozod ugye?:)

(#41) Som@ válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


Som@
őstag

Holnap ilyenkor térjünk erre vissza! :P
Remélem. Elvileg holnap hozom el.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#42) Alvin_ti4200 válasza Som@ (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OK, szavadon foglak:P

(#43) Gorneck válasza Som@ (#39) üzenetére


Gorneck
titán

A 10%-kot meg az én szavazatom teszi ki! Sapphire +1 pont!

Gorneck#1239

(#44) Damage


Damage
senior tag

Én is (majdnem) ezek között filóztam egy hónappal ezelőtt, csak az 128 Mb-os volt. Én az ASUS-t választottam, semmi gond nem volt még vele, és nem bántam meg. Az ASUS-ban van composite és S Video bemenet. Van aki nem használja, nekem nagyon jól jön. Azóta nekiálltam TV-ről, video-ról, kameráról felvenni. Mostmár végre sikerül jó minőségben is :DD
Szvsz az ASUS értékálóbb kártya, főleg ha a 3 év garanciát is figyelembe vesszük. Könnyebb lesz eladni 1-1,5 év múlva: ''eladó ASUS Radeon 9600 XT másfél év garanciával, TV ki-bemenettel, CD tartóval, 8CD-vel...''
A teljesítményével is meg vagyok elégedve 1,7es cerkával 384 (266) DDR-el 3400 pont körül mozog a 3DMark03 húzás nélkül (a proci is alapórajalen). A hűtése is elég jó (a kártya elején van a memórián is, a hátuljáról lehagyták). Az ASUS márkanév, az igényes kiegészítők, a sok CD, HL kupon, VIVO és 3 ÉV GARANCIA miatt az ASUS-t választottam. Nem tudom, hogy az elkövetkező 1-2 évben szükség lesz-e a 256Mb memóriára. Aki sokat játszanak, általában 1-2 évenként cserélik a VGA kártyájukat, a következő majd 256 Mb-os lesz, addig nekem elég a 128Mb is, de gondolom másnak sem ezzel lesz gondja. A döntés a te kezedben, de azt hiszem maradni fogsz a Sapphire-nál. Remélem elégedett leszel vele, és nem bánod majd meg!
HL kupon gondolom a Sapphire-ban is van.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#45) Gorneck válasza Damage (#44) üzenetére


Gorneck
titán

4000 az alap nálam 3dmark03ban, de ez most szerintem nem a pontokról szól! ár/teljesítményben a Sapphire 9600XT FireBlade a nyerő! Kupon van!

Gorneck#1239

(#46) Damage válasza Gorneck (#45) üzenetére


Damage
senior tag

''4000 az alap nálam 3dmark03ban''
1,7-es celeronnal alap órajelen? Gondolom nem. Elmondtam, hogy az én gépemben mire képes, tájékoztató jelleggel. Nem pontversenyt akartam ezzel elindítani. Amennyiben félreértetted, sajnálom! A Sapphire-t nem kezdtem el fikázni, nem próbáltam még ki, de annyit tudok, hogy nem adnak rá 3 év garit és nem VIVO-s. Ezek tények! Az is tény, hogy később könnyebb lesz eladni egy kártyát, amin még egy-két év garancia van. Az ár/teljesítmény(+extrák) mindenkinél másról szól. Valakinek fontos a VIVO, valakinek fontosabb a minél több garancia. Én nem cserélném el a 3 év garit meg a VIVO-t +128 Mb-ra. Amennyiben neked jobban bejön a Sapphire, hát egészségedre! Én akkor is maradok az ASUS-nál, szerintem elég korrekt márka! Nem utolsó sorban jól tuningolható. Valamint ez volt az egyik utolsó sorom:
''A döntés a te kezedben, de azt hiszem maradni fogsz a Sapphire-nál. Remélem elégedett leszel vele, és nem bánod majd meg!''

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#47) Raymond válasza Damage (#46) üzenetére


Raymond
félisten

Gratula. Ket higgadt es tajekoztato hozzaszolas. :)

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) Gorneck válasza Damage (#46) üzenetére


Gorneck
titán

Épp az elöbb mondtad 1-2évre vesznek emberek videókártyákat! Nem 3ra! Szóval ennyit a 3 év gariról! Ahhoz hogy legyen egy-két játékom és driver cd-m meg még sok egyébb 10-15ezer huf-ot nem ér meg! 1.7 celeron hát igen az kevés az asushoz na meg egyáltalán a 9600xt-hez! Kb 4000 pont környékén van a tied is az én procimmal (2.8 800). Minőség na igen! A Sapphire már letett vmit az asztalra, az asus még nem (csak próbálkozik)! A 3év gar valószínű marketingfogás! Valahogy bekell tőrni a piacra!

Ez meg tapasztalat: az emberek azt hiszik asus=minőség aztán jön a kopp! Hát vagyunk páran ezzel így szerintem!

A kártyádat meg elég sok helyen fikkázzák!!! Én csak taglaltam, hogy én miért nem vettem asus 9600xt-t!

Szal ennyi!

Gorneck#1239

(#49) Raymond válasza Gorneck (#48) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem felreertetted egy kicsit a kollegat. A ket letfontossagu dolog nala a 3 ev gari (ez szerintem is nagy plusz) es a VIVO. A tobbi bizsu csak a vasarlas utani jo erzeseket szitja :)

''A kártyádat meg elég sok helyen fikkázzák!!!'' - ez viszont igaz. Eleg szetnezni itt a PH!-n.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Gorneck válasza Raymond (#47) üzenetére


Gorneck
titán

Én higgadt vagyok! A tényekre vagy saját tapasztalataimra támaszkodom és ajánlok vmit! Asus 9600xt-t akartam venni mikor meghallottam hogy lesz! Aztán több ismerősöm is lebeszélt róla! Meg hát közrejátszott a pénz is, de föleg az! De döntésemet mai napig nem bántam meg! Sőt 100%ig elégedett vagyok a kártyámmal! Damage-nek a 4000res pontot csak szemléltetésnek szántam, hogy megy a Sapphire is, sőt talán jobban is mint az Asus! Csak azt is oda kellett volna írnom, hogy hasonló procival az Asus 3930 és 4050 pont környékén megy!

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600xt de melyik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.