Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9100 vs. ut2003 engine? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) c41r0^


c41r0^
őstag

Áthoztam ebbe a topicba a Szoftverből, hátha többen látjátok így!

Előre is kösz!

Sziasztok!

Radeon 9100 VGA-m van 64 mb rammal, Catalyst 3.9-el és dx 9.0b-vel. Az újabb UT2003-as motort használó játékoknál valami nem akar sehogysem stimmelni. Ezek történtek:
Még az UT2003-as demot egyszer letöltöttem, tökéletesen ment.
Letöltöttem az America's Army-t, ez UT engine.Nem indult.Nézegettem a játék system könyvtárában, ahol találtam egy ini fájlt, itt egyszerűen átírtam egy értéket a d3drender-re vonatkozóan (ha jól emlékszem 32bittextures=True helyett false-ot írtam, mert olyasmit írt ki a program, hogy nem megy a kártyám 32 biten, ami pedig nem igaz), és már el is indult a játék.Hasonló volt a helyzet a Postal 2-vel, systemxy.ini átírás és már megy is.
Azonban tegnap kaptam 3 játékot:Raven Shield, XIII és Prince of Persia.
Ebből a Raven és a XIII biztos UT motorral megy.Illetve menne...De akármit írok át az inijükben, nem tudom őket elindítani-fejből nem tudom a hibaüzenetet, de ugyanaz a két játéknál.Valami hasonló(nem otthon vagyok):

Critical Error:
RenDev:nememlékszem (tehát valami rendering device, tehát d3d-vel kapcs. hibaüzenet)
valami WinViewnemtommi.cpp nememlékszem<--InitGame

Mondom akkor átváltom 16 bitre, úgy meg kiírja, hogy 32 biten kell futtatni.
Piszkálás az iniben-semmi.

Mondom akkor Pronce of Persia-az meg olyasmi üzenetet ír ki, hogy nincsenek meg a minimális hardware feltételek, olvassam el a readme-t.Abba meg írják, hogy Radeon 8500 támogatva.

Igaz, hogy a 9100-at nem említik, de nem kéne mennie ezzel is, emberek?

Pl. a MaxPayne2 tökéletesen megy ugyanezzel a directx-el, mindennel, pedig az is új game, d3d-s viszont nem UT motoros.

Na aki segíteni tud, kérem ne hagyja magában!

(#2) c41r0^


c41r0^
őstag

Senkinek semmi ötlete???

(#3) ollie válasza c41r0^ (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

esetleg minden driverből tedd fel a legújabbat, hátha segít (vidkari, chipset, stb), valamint a dx9-et mégeccer

***

(#4) c41r0^ válasza ollie (#3) üzenetére


c41r0^
őstag

Mindenből a legújabb vann fenn. Ez kifejezetten az engine és a vga kártya viszonyára vonatkozó hibaüzenet, az engine nem tudja ''meghajtani'' a videokártyát valami miatt.
De mint említettem az ezzel a motorral készült játékok némelyike megy.
Majd otthon próbálok a regeditben is nézegetni, hátha...

(#5) #25954560 válasza c41r0^ (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

vidkarin nem csereltel bios-t?

(#6) Peat;) válasza c41r0^ (#4) üzenetére


Peat;)
veterán

sima ati driver,vagy omega? Omega rendesen beleírhat a kártya tulajdonságaiba.

(#7) c41r0^ válasza #25954560 (#5) üzenetére


c41r0^
őstag

Nem cseréltem BIOS-t, alapból Sapphire 9100-as bios van rajta(a kártya Sapphire 9100 LELE 250/230), a hardverkódja a kártyának valahogy így néz ki:
0x17d (csak emlékezetből írom) A rad. 8500 kódja ugyanez, csak nem d a vége, hanem más karakter (asszem ''c'').
Ha biost frissítenék esetleg egy eredeti radeon 8500 biosra, akkor lehet hogy menne?
Egyébként a kártyát már így is 275/275 járatom, a 8500 bios meg csak plussz feszültséget ad a GPU-nak meg memónak, no meg persze beazonosítja a kártyát, ugye?
Megpróbálok keresni eredeti Radeon 8500 Bios-t, de akkor hogy lehet elmenteni az eredetit? Flashelés közben felajánlja?

(#8) c41r0^ válasza Peat;) (#6) üzenetére


c41r0^
őstag

Sima Catalyst 3.9, nem Omega.

(#9) c41r0^ válasza c41r0^ (#7) üzenetére


c41r0^
őstag

radeon 9100:0x514D
radeon 8500:0x514C

Szerintetek érdemes lenne 8500-ra átflesselni?

(#10) #25954560 válasza c41r0^ (#7) üzenetére


#25954560
törölt tag

elmenteni konnyu, van save kapcsolo.
de:
- a lementett fajl merete egyezzen a feltoltendo bios meretevel
- kukkolj bele vmelyik szerkesztovel, ha egyfelek a bios-ok mindkettot ugyanazzal tudod buheralni
- 'de'-vel nem kezdunk mondatot :)

amikor flesselni akarsz, a progi szolni fog, hogy nem egyezik az azonosito, csinalja-e mindenkepp. ha a ket bios egyforma tipusu (tehat meret es a szerkeszto latta oket), akkor mehet.

legyen keznel pci-os vidkari v. csinalj egy batchfile-t, ami automatikusan visszateszi az elmentett bios-t, ha vmi nem stimmel :)

(#11) c41r0^ válasza #25954560 (#10) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha innen szedem a biost (valamelyiket, majd nemtom még melyiket), az jó?

http://www.sweb.cz/lazarovsky/radeon.htm

Tehát csak akkora méretű biost lehet felflashelni, amekkora már rajtavan eredetileg?

(#12) c41r0^ válasza c41r0^ (#11) üzenetére


c41r0^
őstag

Sajnos ezzel az ATI bios editorral nem sikerült lementeni az eredeti BIOS-t, így a flashelés is elmaradt. Van a Current gomb, ha megnyomom, az eredeti BIOS beállítást kéne megjelenítenie, de azt írja ki, hogy ez nem ATI BIOS, így elmenteni sem tudom.
Nem értem.

(#13) c41r0^ válasza c41r0^ (#12) üzenetére


c41r0^
őstag

Nem flasheltem át a VGA-t, egy driver UNINSTALL majd INSTALL segített a problémán!
Mindenkinek melegen ajánlom az újabb Catalyst verzió install előtt a régebbi meghajtóprogram törlését!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9100 vs. ut2003 engine? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.