Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon9700pro nem ad képet, help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) komako


komako
csendes tag

A következőkben kérem a segítségeteket!

Van egy Club3D Radeon9700pro-m. Több mint egy éve vettem, már akkor is használt volt kb. 2 hónap garival. Egész eddig semmi probléma nem volt vele, nem húztam mert nem volt szükségem rá.
Tegnap este bekapcsoltam a gépem, és- utólag lehet hogy csak belemagyarázom- hallottam egy nagyon halk pukkanást és a képernyő sötét maradt, úgy mint mikor standby állapotban van. Megnéztem a gép belsejét, minden működött, a vidkártya hűtője is forgott, valszeg a Win is betöltődött. Rádugtam egy másik monitort is, a hibajelenség ugyan az. Ezután beletettem a bratyóm gépébe a kártyát, ott érdekes módon be sem hagyja kapcsolni a gépet, hiába nyomom meg az indítógombot.
A kártyán semmilyen égésnyom , sem külsérelmi nyom nincs.

A konfig:

Asus P4P800 Deluxe
2,4/512/800
2*512 MB ram
Két optikai meghajtó
egy winchester
UltraPower 460 W-os táp

Kérdésem mitlehet tenni? Vagy végleg beadta a kártya a kulcsot?

Válaszaitokat előre is köszönöm

Komako

(#2) erdoke válasza komako (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nálam hasonlóan halt meg egy Sapphire 9700, ott bekapcsolt a gép, de aztán nem történt semmi. Se boot, se sípolás. Szerencsére az még garis volt.

A legjobb aláírás a héten

(#3) komako válasza erdoke (#2) üzenetére


komako
csendes tag

Akkor ezek szerint vége? Nagyon nem tudnék most videókártyát venni....

Esetleg olcsón mit lehetne venni helyette?

Komako

(#4) Tul válasza komako (#3) üzenetére


Tul
aktív tag

Nekem egyszer ingyé megnézték egy számtech boltban Miskolcon, kérdezősködj te is, hátha lesznek olyan kedvesek:)) Nekem is csak egy tranyó volt elpukkanva, de nem lehetett vele mit kezdeni, mert nem tudtam venni, ill. rendelni sehol sem (Ati tulajdon vagy mi a fene, nem kapható sehol), szal szerintem fakereszt:( Mennyi pénzed van másik kártyára?

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#5) komako válasza Tul (#4) üzenetére


komako
csendes tag

Sorry, de dolgoznom is kell közben...

Annyiban változott a helyzet, hogy a kártya a benti gépemben hiba nélkül működik.
Ha hazaértem a tápomat javasolták megvizslatni, ezután leírom hogy mire jutottam. Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat.

Videokártyát, ha nem muszály nem akarnék most venni(lakásfelújítás előtt állok).

Komako

(#6) komako válasza komako (#5) üzenetére


komako
csendes tag

Hát, segítségeteket kérem megint tudós emberek!

A fentiekben leírt jelenség után még mindig nem tudom használni a gépemet. Próbaképp hazavittem egy Savage 3 kártyát, betettem a gépbe, ment. Hurráááá!!!!!!

Kikapcsoltam a gépet, Radeon berak nem megy!!! Kivettem, betettem vissza a Savage-t, NEM MENT!!!

Akkor most mi lehet a hibás? Alaplap, videűkártya, vagy mi az a jószagú büdös erjesztett birgagané???

Sorry, kissé már elegem van ebből a tortúrából.

Kérem hogy ha valaki tud segítsen mert már nem tudom mit tegyek, sajnos nem konzekvens a hibajelenség.

(#7) Junkie válasza komako (#6) üzenetére


Junkie
aktív tag

Szvsz tényleg egy másik táppal kéne megnézni a cuccot, ha az sem seggít lehet az alaplap a ludas

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#8) Padre válasza komako (#6) üzenetére


Padre
tag

Először másik táppal próbálkozz. Ha az jó, akkor szerintem alaplap. Nekem eddig két alaplapom halt meg bekapcsolás utáni pillanatban. A ventik elkezdtek pörögni.....és ennyi....se kép, se hang. Gariban cserélték mindkettőt.

(#9) komako válasza Padre (#8) üzenetére


komako
csendes tag

Megpróbáltam másik táppal, másik rammal, nem megy. A Radeon változatlanul megy viszont bármilyen másik alaplapban, hóban sárban fagyban, hőségben.

Hogy az alaplapról is ejtsek néhány szót:

A radeonon kívül minden fajta-féle videókártya megy benne, nevezetesen:

Savage, Nvidia és kakukktojásként(???????) egy radeon 9600XT is.

Ezek után erősen megváltozott a világképem, csak- hogy stílszerű legyek- nem tudom hogy milyen irányban. Ha valaki ezek után is tud valamilyen gombot varrni erre az anomáliára, ne tartsa vissza magát.

Köszönettel

Komako

(#10) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Na EZ tényleg fura... Bátyád gépében továbbra se megy? És ahol megy, ott többszöri ki-berakással is mindig azonnal indul?

hey-ho-let's-go

(#11) komako válasza -=V3rthil=- (#10) üzenetére


komako
csendes tag

Bocs a késői reakcióért, de nem voltam gépközelben. Kérdésedre válaszolva: Igen, többszöri ki-berakás után is működik a kártya az alaplapokban.

Komako

(#12) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Akkor passz... nekem gyanús, hogy valami megmagyarázhatatlan kompatibilitási gondok:) Vagy az is megeshet, hogy pl kisebb fogyasztású kártyával még pont bírja a táp, ezzel meg már nem.

hey-ho-let's-go

(#13) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ez egyébbiránt csak simán is előfordulhat elég ha valamelyik alkatrész egy picit hibás és előbb vagy utóbb megadja magát :(
gondolj bele egy kártya áll mondjuk 1000 különböző alkatrészből és kártyából legyártanak havi 10 000 e-t Mennyi a hibalahetőség. Nem beszélve a gpu-ról

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon9700pro nem ad képet, help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.