Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  R360 9800pro

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Továbbá az is kiderült, hogy mi lett a 128 MB-os Radeon 9800 XT-k sorsa: néhány gyártó R360 lapkával szerelt Radeon 9800 Prók készítésébe fogott, ennek oka valószínűleg az, hogy az ATI nem nézte volna jó szemmel, ha a hagyományos Radeon 9800 XT-k csak nagyobb memóriaméretükkel tűntek volna ki társaik közül.

Ezt már külföldi oldalon is olvastam, tudja valaki, hogy nálunk lehet olyan 9800pro -kat kapni, amik R360 -as chippel vannak szerelve, és melyik gyártó csinálja?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) Arhel


Arhel
senior tag

Hozzánk sajnos a friss dolgok mindig lassan szivárognak :O
Még a hír is nagyon friss, szal nem nagyon hiszem, hogy lenne, de vki cáfoljon meg! :B ;)

(#3) Davevagyok


Davevagyok
tag

Már lehet itthon is kapni ilyen 9800 pro-kat, nekem is ilyen van. Egyébként OEM kiszerelésű, 128 megás Sapphire 9800 pro-t keress (Aqua pl.) Ja és Egy flasheléssel XT-t lehet belőlük csinálni, csak a hűtést kell kicserélni mondjuk Zalman Heatpipe-ra. Bye!

Dave

(#4) Janesz


Janesz
őstag

nekem is ilyenem van!!
avicularia!!!

(#5) piddy


piddy
csendes tag

Most néztem a r*mirisban netto 50k a Sapphire 9800pro. Ez már R360 lehet?
Mennyivel jobb a 350nél?
Köszike. Lehet, hogy ma megveszem, ha megéri!

(#6) turho válasza Davevagyok (#3) üzenetére


turho
őstag

HengR féle oem elvileg Sapphire r9800pro-m van. Hogyan jöhetek rá szétszedés nélkül, milyenmagja van? És van-e értelme átflashelni? Merthogy 412/378-on van a vége :(

(#7) Mazka05


Mazka05
őstag

Nem kritizálni akkorok olyat aki egy Sapphire 9800 Pro-t tuningol vagy más márkáju cuucot de felmerül a kérdés bennem hogy minek ??? :F Olvasom naponta nem egyszer a Prohardver forumát hogy beszart a 9800Pro (Sapphire) de más márkáju is tehet szerintem ezeknek a tuningolásával semi értelme nincsen, és mit csináltok ha beszarik valamelyikötöknek?? Mert ha huztátok akkor lötek ez 1 éves garanciának!

Énnekem fel van huzva az enyém de ez egy Asus GF4 mx440.. ami 15k ért meglehet kapni.. az meg egy Sapphire ami 60k vagy nem tom most mennyi a bolta dobozos garancáis ára... ha nekem beszarik én bukok rajta 10k ti meg 50-et vagy annál is többet...

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#9) Motyi válasza Mazka05 (#7) üzenetére


Motyi
senior tag

''Mert ha huztátok akkor lötek ez 1 éves garanciának!'' megaLOL :DDD

(#10) F-ECT$ válasza Motyi (#9) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha a hűtést is cserélted, akkor nem akkora az a LOL, ugye? :P

Dive ever, work never.

(#11) g@bo válasza Mazka05 (#7) üzenetére


g@bo
nagyúr

EZ A KÉRDÉS BENNEM IS.

és utána nefélj jön a nyakadra ( ha te adtad el ) hogy micsoda szart sóztál rá 1 hónap után hibázik a ram... veszélyes üzem.

a nagy tuningbajnokoknak nem célszerű itt eladni semmit.

(#12) Brekk válasza Motyi (#9) üzenetére


Brekk
addikt

Hat tenyleg eleg lol! :))

Amugy Connect3D dobozos kari, 3bol 2db R360volt, a muanyagpöckös R360 a fem pedig R350volt! Remelem segitettem valamit! :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#13) Mazka05


Mazka05
őstag

Nem hiszem hogy a gyárok azt javasolják hogy huzáztok szét a kártyát és vagyetek rá ilyen meg olyan hütést.. :DDD:DDD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#14) J.J. András


J.J. András
őstag

mi a különbség az R360-as, és R350-es között amúgy ?
több tranzisztor ? (és így gyorsabb) , vagy mi ?:U
igazából jó utána olvasok,de mint felhazsnálóknál, azért ez nem jelenik meg olyan látványosan, nem ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) Brekk válasza g@bo (#11) üzenetére


Brekk
addikt

Es hogy mondja meg a bolt ahova visszaviszed a karit, hogy tuningtol ment tonkre? Amugymeg vga tuningtol nem hal meg... Egyszeruen csak szar anyagbol van(gyartasihibas) es mondjuk valamelyik csik az ic-ben megadja magat. Valszeg tuning nelkul is megtortenne... Mivel feszt nem emelsz, gyakorlatilag semmilyen beavatkozast nem vegzel a vga-n, csak kihasznalod azt ami meg benne van. Ilyen erovel mondhatnank azt is, hogy az ATI jarassa 300/600on a VGA-it es akkor meg kevesebb menne tonkre, es rafoghatjuk azt is hogy o is tuningol 380/680ra es azert hal meg alapbol tobb 9800as kari. Ki mondja meg mikor tuningolsz es mikor nem? A gyari ertekekhez kepest tuningolsz, de a gyar mi alapjan mondja hogy annyin kell mennie? Szvsz a gyar csak annyit nez, hogy a kihozott GPU-k 95%-a megy ezen az orajelen, viszont 20Mhz-el magasabbon mar csak 80% megy. Magyarul annyin hajtja, hogy neki minel jobban megerje. Na hirtelen ennyi. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#16) Sundesz válasza J.J. András (#14) üzenetére


Sundesz
őstag

Semmi különvség nincs, zsír ugyan az mint az r350, csak ez garantáltan megy 412Mhz-en(nem mintha az r350 nem menne), szal gyakorlatilag csak a név a különbség!

Hörcsög Powa'

(#17) turho válasza Mazka05 (#13) üzenetére


turho
őstag

Bölcsészkarra jársz? :( :DDD

(#18) Brekk válasza Sundesz (#16) üzenetére


Brekk
addikt

Valoszinuleg megy annyin, de egyaltalan nem biztos. Lehet hogy a 413MHz en nem meno R360as meg siman jo lesz 380-on meno 9800pro karira... Persze erre kicsi az esely, de szvsz lehetseges.

[Szerkesztve]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#19) Sundesz


Sundesz
őstag

Nekem pici dobozos Sapphire-om van hynx rammal! 1hetes, ez lejet r360???

Hörcsög Powa'

(#20) J.J. András válasza Brekk (#18) üzenetére


J.J. András
őstag

jah, és leszeded a hűtőt róla, vagy az AiDA32 kiolvassa a GPU típúsát pontosan ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#21) Brekk válasza Sundesz (#19) üzenetére


Brekk
addikt

Lehet, de kb 2 perc megnezni! Ket pockot kihuzod es megnezed mi van irva a procira. Amugy nem tudom miert gerjedtek erre, sok neves HW oldal tesztelt XT karikat es volt ahol csak 1MHz!!!!!-et tudtad huzni a karin(ASUS XT), a tobbi is alig ment par MHz-el feljebb. Nalam is volt 9800XT kari az is 420-430ig ment max, pedig azon mar alapbol a nagy rezhuto van. Szvsz semmivel sem jobb ha r360 a procko r350 helyett, a lenyeg ugyis hogy vagy szerencsed van vagy nem... :))

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#22) turho válasza Brekk (#21) üzenetére


turho
őstag

Akkor én ne is búsongjak a 412/278-on?

(#23) Sundesz válasza Brekk (#21) üzenetére


Sundesz
őstag

fLeSs-nek(neki is olyan Sapphire-ja van mint nekem, Hynx ramokkal) 485/385-ig ment!

Hörcsög Powa'

(#24) faster válasza Sundesz (#23) üzenetére


faster
nagyúr

Ez attól függ, milyen példányt fogsz ki. De szvsz ezt már vagy 5ezerszer leírták mások is.

(#25) Raymond


Raymond
félisten

Visiontek Xtasy 9800Pro 128MB kartyam van. Egy dekat sincs huzva. Miert ? Mert az elejen kiprobaltam es 405/365 volt a max amit hosszutavon birt stabilan. Ez nem ad annyi elonyt hogy szemmel latszodjon a jatekokban, ugyhogy maradt a default 380/340...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Elrond


Elrond
senior tag

Sziasztok!

Nekem is Sapphire 9800Pro-m van,és dobtak neki egy Zalman-t,de csak azért

mert elég gyenge a gyári hűtés,ez pedig csöndes és sokkal jobb!

Próbálgattam Én is az Atitoilal,de lényeges teljesítménykülönbséget nem lehet

vele elérni,és ráadásul az alkatrészek élettartalma is csökken,tehát valóban

nem éri meg,ilyen drága cuccot elcseszni vele!

Ja és a garancia tényleg elvész,ha a szervízben bemérik,hogy húzva volt a kari!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#27) Elrond


Elrond
senior tag

egyetértek Raymondal! :DD

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#28) Viktor77 válasza Elrond (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Áruld már el, hogy mérik be???

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) turho válasza Viktor77 (#28) üzenetére


turho
őstag

A szervizes 120 kg-os szőrös óriás erősen a szemedbe néz, és megkérdezi :) Ha megrebben a szemhéjad, akkor kész :D

(#30) J.J. András válasza turho (#29) üzenetére


J.J. András
őstag

:C :DD

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#31) Elrond


Elrond
senior tag

:C Nem tudom nem vagyok szervízes,de tudják hidd el,nagykerben dolgozom és

nap,mint nap találkozunk ilyenekkel,de azért meg lehet próbálni,csak valmi olcsó

karival először :F


SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#32) Viktor77 válasza Elrond (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Dehogy tudják. Nincs az a progi vagy műszer ami kimutatja, hogy akár 1MHz-et is húztál a karin, vagy procin, mindaddig amíg alapfeszen teszed ezt. Márpedig vga-nál azon teszed.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) Brekk válasza Elrond (#31) üzenetére


Brekk
addikt

Kicsit elszomorodom mikor forumban ekkora nagy marhasagokat olvasok... Az lehet hogy nagykerben dolgozol, de legjobb esetben is csak fizikai seruleseket lathatsz a kartyakon. Az persze megesik hogy valaki elbarmolja a kartyajat, de az meg is erdemli... Szvsz meg az ATI mernokei sem valoszinu hogy meg tudnak mondani egy rossz GPU rol hogy mitol ment tonkre... Azt talan, hogy mi a rossz benne, de hogy mi okozta azt... Lehet hogy a hasznalt anyag volt szar, vagy a gyartosoron nem stimmelt valami, esetleg a nagy hőtől vekonyodott es szakdt el egy csik (esetleges tervezesi hibak). Nyilvan az ilyen hibaknak koszonhetoek az uj steppingek is.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#34) Mazka05


Mazka05
őstag

Én ha veszek egy kártyát azt egy év mulva fogom hzni mikor olyan gépen is lesz az Athllon 64-es gépek lehet hogy ki birják hesználni a 9800Pro egész teljesítményét de az enyém biztos nem :( mivel csak 768 ram van benee és azis csak 266-os meg a procim is gyenge de mind1) Én akkor se huznám a 9800 Pro mat akkár kli akár mit mond :))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#35) Arhel


Arhel
senior tag

Srácok, követtem végig a fórumot, hogy ki mit mond és nem nagyon értelek titeket! Mert most azon vagytok fölháborodva, hogy egyesek miért húzzák a videókártyájukat! És??, úgy írtok mintha kötelező lenne. Ha meg Kis Jóska húzni akarja kártyáját hadd tegye ő dolga, aztán majd sír a szája, ha meghalt a karija :P
Mindenkinek a saját dolga, hogy mit kezd a hardverével és ha utána megakarja velünk osztani tapasztalatát akkor sztem a PH! fóruma erre a legalkalmasabb :)

(#36) sirály12 válasza turho (#29) üzenetére


sirály12
őstag

LOL.

És ha valaki egyből besz**? ;] :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#37) Kalwa


Kalwa
tag

Béláim! Írjátok le, hogy hogy lehet 9800pro-n XT bios frissítést csinálni!

Szépen magyarul, biztos sokan kíváncsiak rá :))

(#38) Viktor77 válasza Kalwa (#37) üzenetére


Viktor77
titán

VGA.NFO a kulcsszó, én az ott leírtak szerint csináltam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39) faster válasza Viktor77 (#38) üzenetére


faster
nagyúr

Sikerült a hőmérsékletfigyelést aktivizálni benne a BIOS cserével?

(#40) Viktor77 válasza faster (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Mivel nincs rajta a monitorozó chip, így nehezen sikerülhetne.

Mielött erDOKe beszólna, a Tyan-M 9800Pro kivételével, mivel azon van monitorozó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) faster válasza Viktor77 (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Azt hittem, hogy az R360-ban benne van a szenzor.
Ja, bocs, neked lehet, hogy nem R360 van?

[Szerkesztve]

(#42) Viktor77 válasza faster (#41) üzenetére


Viktor77
titán

A magban? Ezt Te sem gondolhattad komolyan.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) faster válasza Viktor77 (#42) üzenetére


faster
nagyúr

Vagy a mag mellett, a tokban. Mindegy, csak kérdeztem, azt tudtam, hogy R350-ben nincs, csak az R360-at nem ismerem.

(#44) jamez


jamez
senior tag

Nekem egy Sapphire 9800prom van 256 Mb memmel és 360-as maggal. Rajta van egy Zalman hűtő+venti és nem megy többet a GPU 405-410-nél. A memória pedig 351

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#45) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Nekem 128Mb-os Sapphire van, R360 magos, az bírja a 416-ot is, de a memóriáknak 726(363) a vége. (gyári hűtéssel, lehet Zalmannal meg mem. bordákkal többet menne)

(#46) Alvin_ti4200 válasza HaroWerks (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem is R360-as Sapphire, 420/755-ig megy.

(#47) westlake válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


westlake
félisten

9800se 450/380
:D

Play nice!

(#48) HaroWerks válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Pakoltál is rá egyből XT biost :D

(#49) dzsoni válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


dzsoni
senior tag

Na gyere fel irc-re és mesélj nekem arról hogy hogyan pakoltál xt biost a kártyádra :)

(#50) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én nem pakoltam semmilyen BIOS-t a kártyára:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  R360 9800pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.