Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Quantum - x-akták (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Divi


Divi
aktív tag

Üdvözlet!
Érdekességképp elmesélem mi történt velem a hétvégén.

Van 2 db Quantum tipusú vinyóm. Egy 20 gigás Fireball AS20 (Pri-master) és egy 26Gigás Fireball lct 08.(Pri-Slave)

A hétvégig pompásan mentek egymás melett. Fent figyelt egy atomstabil w2003 én meg teljesen boldog voltam tőle, mindaddig amíg meg nem utaztattam a 24gigás vinyót (film hordozás céljából)
Bátyám gépén fellöktem egy Maxtor vinyó mögé. És fura módon a BIOS nem ismerte fel a vinyót. Azaz felismerte de a neve helyett mindenféle írásjelet írt ki. (_,!''''_ '''d!ˇ^`˙-) És a dózer is csak így ismerte fel. Persze használni nem lehetett. Akkor áttettem a Secondary IDE csatornára. Egy CD-ÍRÓ mögé és láss csodát, működött. Igaz tetvesen lassan.

Mikor hazaértem és visszadugtam a vinyómat. A dózer induláskor kék halált okozott. És erősen ajánlgatta, hogy szedjem ki a Vinyót.

Felbootoltam DOSba...

PQMagic5 Semmi hibát nem jelzett a Partíciós táblában.
Fdisk szintén.
PowerMax (Maxtor-Quantum vinyó manager program) semmi hibát nem jelzett.

(azaz egyszer jelzett, és adott egy hibakódot az AS20as vinyóra. (684f6978) de másodjára lefutattva a teljes felületi átvizsgálást, meg mittudoménmit ismét hibátlant jelzett [és akkor EGYEDÜL volt rákötve a gépre], mellesleg az a vinyó nem is volt hurcolva)

Felbootoltam Recovery Console-ba:
chkdsk nem jelzett hibát. (Ha jól emlékszek)

Ennek ellenére a dózer szentűl nem tudott felállni.
Safe Móban ha töltötte a ''drvmain.sys'' -t vagy meghalt vagy felbootolt.

Ezután próbálkoztam a Low Level Formattal. Összeszedtem az egyik vinyóra az összes fontos adatot. És a másikat legyalultam nullákkal. Majd át az adatok, és a másikat is felszántottam. Ekkor pl. bizakodtam.

És AKKOR SE. A legmeglepőbb, hogy a Windows2003 TELEPÍTŐJE IS kék halált dobott, hogy PAGE_IN_NON_PAGED_AREA (vagy valami hasonló) és ez okozta partman.sys (.exe .dll ?)

Ekkor már a fejem régen lilás árnyalatokban tündökölt.

Egyszer feltűnt, hogy amikor, a mind2 vinyó be volt dugva a CD (ami egyébként más csatornán van) lassan tölti a telepítő fájljait. Hogy mi az összefüggés ?!?!

Előszedtem egy hosszú 40 eres IDE kábelt, és elkezdtem játszani, hogy miként lehet így-úgy összedugni, hogy működjön.

Volt olyan eset, hogy a BIOS mindent látott, de a Win telepítője 1db HDDt nem látott! :Y
És akárhányszor a windows vagy a telepítője leállt és resetelnem kellett, újraindulás utná A BIOS SE LÁTTA a vinyókat, csak a CDromot. Ha kikapcsoltam/visszakapcsoltam azután volt hajlandó újra detektálni a vinycsesztereket. :O

Az ''istenes'' megoldás ez lett:

Elsődleges mester: Fireball AS 20 (sys)
Másoldagos mester: Cdrom
Másodlagos szolga: Fireball lct 08 (data)

ebből:
80eres: Elsődleges mester: Fireball AS 20 (sys)
80eres: Elsődleges szolga: Fireball lct 08 (data)
40eres: Másoldagos mester: Cdrom



Mindenhol 40 eres kábel. Miután ez így működik, nem próbálkoztam tovább. Lehet hogy a 80eres kábellel is menne.
Ha 1 kábelre kerülnek akkor Kék halál.


Mitől lehet lehet ez? Bátyám gépe, hogy tudta ennyire meghülyíteni a vinyómat, hogy az az egész rendszeremet elkúrja?
Mitől lehet az, hogy a vindowz annak elenére, hogy a chkdsk /f nem talál hibát BOOTnál elhal?

Gondoltam még Firmware újraégetésre, de maxtornál nem hinném, hogy találnék egy sokéves vinyóhoz firmware-t :O

ötlete valakinek? :O

UI: bocs, ha kissé érthetetlen az írás, de igenigen ki vagyok borulva - megyek is ordítozni valahova :D)

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Quantum - x-akták (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.