Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) velizare válasza Szőrös  (#1650) üzenetére


velizare
nagyúr

nem lehet. az io.close() egy függvény, nem utasítás. afaik mindig is az volt pythonban. a print() volt még a 2.xxben statement, meg lehetett hívni üresen, zárójel nélkül, de a 3.xxben már függvény, és úgy is kell meghívni.
a filehandle.close() a close() függvényt (metódust) hívja meg. a filehandle.close pedig nem.
ha jobban megnézed, a rövid példádban filehandle.close() szerepel, az azért működött.

az a zárójel nem dísznek van ott, vagy az én úri hóbortom miatt. nem stilisztika.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1652) axioma válasza velizare (#1651) üzenetére


axioma
veterán

Mint botcsinalta pythonosnak azert most ez elegge meglepetes volt (bar inkabb az, hogy parhuzamosan mind2 ervenyes kod csak mast csinal), koszi hogy kulon felhivtad ra a figyelmet!

(#1653) EQMontoya válasza velizare (#1651) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jelzem, hogy ebben a hozzászólásban már jól szerepelt a close hívás.

A kollégának vajon sikerült két különböző kódot írni ugyanarra?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#1654) velizare válasza EQMontoya (#1653) üzenetére


velizare
nagyúr

az a rövid kódja, ami mindig is működött.
a hosszabb példában, amiben a for ciklus is van, következetesen rosszul van meghívva a close.

szerintem hibaüzenetet kapott arra, amikor a a for ciklusban függvényként hívta a close()-t, mert a következő iterációnál a már lezárt fileba akart beleírni, és így khm... 'javította'. mert így nem kapott hibaüzenetet futtatásnál. erre írtam, hogy ha lehet, toljuk ki a close()-t cikluson kívülre.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1655) EQMontoya válasza velizare (#1654) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ok, így már értem. Hát, ezt nem vettem észre, good spot!

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#1656) velizare válasza EQMontoya (#1655) üzenetére


velizare
nagyúr

szeretnék én is annyiszor egy gombóc fagyit, ahányszor ebbe belefutottam...! ez egy rohadt idegesítő vonzata annak, hogy a pythonban minden (még a függvény is) object. ilyenkor ha lenne egy hibaüzi, hogy ilyen állat nincs, akkor az ember tudná, hogy ez így biztosan nem lesz jó.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1657) sh4d0w válasza velizare (#1654) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Már csak azért is érdemes a cikluson kívülre tenni, mert ha a cikluson belül van az IO, az egy nagyobb adattömeg írásánál okozhat felesleges overheadet.

https://www.coreinfinity.tech

(#1658) Szőrös  válasza velizare (#1651) üzenetére


Szőrös 
veterán

Kollégának jár a pacsi, filehandle.close után kellett a zárójel és utána windowson működött is a file-ba írás. Köszi szépen :) :R
Már csak az a kérdés, hogy a 3.4.2 és 3.6.5 között ilyen szinten van a különbség? Mert linuxon nincs zárójel és ott működik a fileba írás így is.3.4.2-es pythonal. :F :D

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1659) EQMontoya válasza Szőrös  (#1658) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem a Python verziók között lesz különbség, hanem a filerendszer, filecache szintjén.

Winen valszeg az történik, hogy a soha be nem zárt fileodba nem íródik ki az adat, mert csak a zárás ürítené ki a file cachet, és írná ki a tartalmát, linuxon ugyanez simán működhet másképp.

Same rules apply!

(#1660) velizare válasza EQMontoya (#1659) üzenetére


velizare
nagyúr

gondolom valahogy kilép belőle, és a garbage collector bezárja neki. de ezt a winen is megcsinálja, ha rázárod a kernelt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1661) boda16


boda16
újonc

Sziasztok!

Tudtok segíteni?
Nem tudom mi lehet a probléma a kódommal. Az a problémám, hogy mikor új elemet adok a listámhoz folyton felülírja az előzőt, ezért mindig csak egy elem lehet a listában.

def listahozzaadas(list):
list.append(listaujelem)

while(True):
parancs = input("Várom az utasítást: ")

lista = []
if parancs == "új elem" or parancs == "Új elem":
listaujelem = input("Add meg az új elem nevét: ")
listahozzaadas(lista)
print(lista)

(#1662) EQMontoya válasza boda16 (#1661) üzenetére


EQMontoya
veterán

lista = []

Talán ne inicializáld minden lefutásnál újra a ciklusban. Ezt rakd ki a while elé.
Van más baj is, de így már talán nagyjából jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#1663) boda16 válasza EQMontoya (#1662) üzenetére


boda16
újonc

Köszi, de mi még a baj vele? (Csak mert írtad h van más baj is)

[ Szerkesztve ]

(#1664) KEAN válasza boda16 (#1663) üzenetére


KEAN
tag

Szerintem arra gondolhatott, hogy a listaujelem hogyan jut el a listahozzaadas függvényhez. Jelenleg ez a kód így működik, de ez inkább köszönhető szerencsés "véletlenek" sorozatának, mint tudatos dolognak, aztán a függvény paraméterét is elég szerencsétlen dolog list-nek nevezni, ez egy adattípus neve a Pythonban, tehát "foglalt" kulcsszó, más kérdés, hogy a Python ezt szó nélkül engedi felüldefiniálni. Harmadjára pedig így ebben a formában a függvényhívás is felesleges, simán mehetne helyette egyből a lista.append(listaujelem) ... és így az említett hibákat is "automatikusan" elkerülöd.

Szerk: Tovább az az if is sokkal elegánsabb így: if parancs.lower() == "új elem":

[ Szerkesztve ]

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#1665) axioma válasza boda16 (#1663) üzenetére


axioma
veterán

Lassu vagyok...

Hat pl. a fuggveny minden parameteret illene megkapja... ettol me'g mukodik de randa, zavarja az atlathatosagot.

[ Szerkesztve ]

(#1666) boda16 válasza KEAN (#1664) üzenetére


boda16
újonc

Köszi, ez sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#1667) velizare


velizare
nagyúr

van olyan ide és hozzá plugin, amivel futtatás közben hozzáférek az objectek attribjaihoz? a spídernek van egy ilyesmi funkciója, de nekem nagyon nem akar mostanában működni. :|

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1668) sztanozs válasza velizare (#1667) üzenetére


sztanozs
veterán

visual studio code pl ilyen

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1669) velizare válasza sztanozs (#1668) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1670) cousin333 válasza velizare (#1667) üzenetére


cousin333
addikt

PyCharm :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#1671) velizare válasza cousin333 (#1670) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi neked is. mindkettővel ugyanaz a gondom, ha egy másik (saját) fileból importolok egy classt, és azt instancolom, azokat az objecteket már nem nagyon jelzi magától. a step into gombok is szürkék.
hogyan tudom ezt beállítani, vagy miket kell beleirkálnom a moduljaimba, hogy ez működjön?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1672) cousin333 válasza velizare (#1671) üzenetére


cousin333
addikt

Bevallom a debuggolásban nem vagyok otthon, de most kipróbáltam egy kis kóddal, és működik. Pontosan hol tartasz vele? Itt a súgó, amit én néztem: [link].

"We spared no expense"

(#1673) velizare válasza cousin333 (#1672) üzenetére


velizare
nagyúr

pontosan ott, hogy van egy ilyen kód

ssh_tunnel.py
# -*- coding: utf-8 -*-

import getpass
import sshtunnel

class jumpserver():
"""
this class realizes the jumpserver relay to get next to the db.

methods:
run(): starts the ssh tunnel.
disc(): closes the ssh tunnel.
"""
def __init__(self):
#read jumpserver and db connection path from file
#list
with open('ssh_tunnel.cfg') as ssh_tunnel_list:
ssh_tunnel_list = [x.strip('\n') for x in ssh_tunnel_list.readlines()]

#mapping connection data to string
self.ssh_tunnel_user = ssh_tunnel_list[1].replace('jumpserver user = ', '', 1)
self.ssh_tunnel_pw = ssh_tunnel_list[2].replace('jumpserver password = ', '', 1)
self.ssh_tunnel_ip = ssh_tunnel_list[3].replace('jumpserver ip = ', '', 1)
self.db_ip = ssh_tunnel_list[4].replace('db ip = ', '', 1)
while True:
if not self.ssh_tunnel_user:
self.ssh_tunnel_user = input("Input ssh tunner user:")
if self.ssh_tunnel_user:
break
else:
break
while True:
if not self.ssh_tunnel_pw:
self.ssh_tunnel_pw = getpass.getpass("Input ssh tunner password:")
if self.ssh_tunnel_pw:
break
else:
break

def run(self):
"""
starts the ssh tunnel.
"""
#starting tunnel
self.tunnel = sshtunnel.SSHTunnelForwarder((self.ssh_tunnel_ip, 22), ssh_username=self.ssh_tunnel_user, ssh_password=self.ssh_tunnel_pw, remote_bind_address=(self.db_ip, 1521), local_bind_address=('127.0.0.1', 1521))

try:
self.tunnel.start()
except:
print("connection to jumpserver", self.ssh_tunnel_ip, "as", self.ssh_tunnel_user, "failed.")
else:
#print("connection successful")
pass
return self.tunnel

def disc(self):
"""
closes the ssh tunnel.
"""
self.tunnel.stop()

és van egy main.py, amelyik meghívja ebből az osztályból instalcol, és hívogatja a metódusait.

main.py
# -*- coding: utf-8 -*-
import ssh_tunnel

js = ssh_tunnel.jumpserver()

with js.run():
if js.run():
print("connection successful")
loop = True
while loop: ## While loop which will keep going until loop = False
if stuff_2_do:
do_stuff()
continue
elif:
os.system('cls||clear')
print("bye")
js.disc()
break # This will make the while loop to end as not value of loop is set to False

és itt van az, hogy erre a main.py-re indítva egy debuggert, a js már nem jelenik meg, mint változó/object a debuggerben.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1674) xTREem


xTREem
tag

Szevasztok!

Pythonból (3.7) küldenék mailt. Minden szép és jó, kivétel a melléklet, melynek neve ha ékezetes karaktert tartalmaz, a címzettnél "ATT00001.BIN" néven látható. Ékezet nélkül rendben megy. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#1675) xTREem válasza xTREem (#1674) üzenetére


xTREem
tag

Elrontottam, megoldottam, köszi! ;)

(#1676) velizare válasza xTREem (#1675) üzenetére


velizare
nagyúr

megosztod velünk is?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1677) xTREem válasza velizare (#1676) üzenetére


xTREem
tag

Mint fentebb említettem, email küldése sikerült, azonban a melléklet .bin kiterjesztésű lett.
Az alábbi programrészlet hibázott:

part = MIMEBase('application', 'octet-stream')
part.add_header('Content-Disposition', 'attachment', 'filename="{}"'.format(os.path.basename(file)))

helyesen:

part.add_header('Content-Disposition', 'attachment', filename=os.path.basename(file))

Így már rendesen megkapja a címzett a mellékeltet.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1678) kezdosql


kezdosql
tag

Remelem, most mar jo helyre teszi, egy ideje valami gond van a forummal. :(((

Par het mulva indul a project, a celja, egy konnyen kezelheto, vizualis megjelenesu adatbazis letrehozasa.

Milyen oktatoanyagot javasoltok, amivel elmelyedhetek a python ezen reszeben?

(#1679) velizare válasza kezdosql (#1678) üzenetére


velizare
nagyúr

jól értem, adatbázist akartok írni pythonban?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1680) kezdosql válasza velizare (#1679) üzenetére


kezdosql
tag

Egyszerueket, mint pl. telefonjegyzek, amikor nehany fele adatot kell tarolni, de bizonyos adatbol tobbfele lehet, igy a klasszikus tablazatos megoldas nem mukodik.

A hangsuly inkabb a konyen kezelhetosegen van, hogy definialni lehessen kulonbozo szempontok szerinti megjelenitest egy gombnyomasra.

(#1681) 0xmilan válasza kezdosql (#1680) üzenetére


0xmilan
addikt

Mi Arcadia Enterprise-t hasznalunk vizualizaciora, bar az ide lehet, hogy overkill lenne.

Kezdesnek 'python data science' tutorialokat nezegetnek. pandas, numpy, jupyter, matplotlib, stb.

(#1682) velizare válasza kezdosql (#1680) üzenetére


velizare
nagyúr

az r-t tudom javasolni vizualizációra.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1683) velizare


velizare
nagyúr

py3 könyv, magyarul, legálisan, ingyen Hogyan gondolkozz úgy, mint egy informatikus: tanulás Python3 segítségével.
köszönet érte a debreceni egyetem hallgatóinak és oktatóinak.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1684) justmemory válasza velizare (#1683) üzenetére


justmemory
senior tag

:R :R :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1685) velizare


velizare
nagyúr

hagyok itt es kis példakódot, ha már én szoptam vele, másnak ne kelljen.

import cx_Oracle
import sshtunnel

tunnel = sshtunnel.SSHTunnelForwarder(('IP_1_STEP', 22), ssh_username='USERNAME', ssh_password='PASSWORD', remote_bind_address=('IP_STEP_2', 22), local_bind_address=('127.0.0.1', 22222))
tunnel.start()

tunnel_db = sshtunnel.SSHTunnelForwarder(('127.0.0.1', 22222), ssh_username='USERNAME', ssh_password='PASSWORD', remote_bind_address=('IP_STEP_FINAL', 1521), local_bind_address=('127.0.0.1', 1521))
tunnel_db.start()

dsn_tns = cx_Oracle.makedsn('127.0.0.1', 1521, 'DB_SID')
conn = cx_Oracle.connect('DB_USERNAME', 'DB_PASSWORD', dsn_tns)
print(conn.version)
conn.close()
tunnel_db.close()
tunnel_close()

magyarázat: két, egymást követő gatewayen keresztül történő db elérés. paramikoval nem tudtam megcsinálni, pedig beletettem az effortot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1686) kezdosql


kezdosql
tag

Koszonom a segitseget, egyben valaszolok:

1. vizualizacio
Nem csicsarol van szo, hanem a tipikus "excels legyen" felhasznaloi igenyrol, tablazatkent vagy urlapkent legyen megjelenitve.

Foleg az adatbevitel lesz kerdeses,oda kell olyan urlapos megoldas, amivel konnyen lehet a bonyolult adatkapcsolatokat is rogziteni es modositani.

En valoszinuleg cask az adatbeviteli resszel fogok foglalkozni, igy ha tudtok segiteni, hogyan lehet "exceles feluletet" letrehozni ugy, hogy konnyu legyen az adatbevitel es ne fordulhasson elo veletlen torles, nyitott szmmel jarok erre minden javaslatert.;)

2. adatbaziskezeles
Annyit tudok eddig, hogy a python listakkal es "objektumorientalt dolgokkal" foglalkozik, es MySQL-t is kepes kezelni, amit - allitolag - magasabb szinten teszi, mint a php.
Emellett van egy sajat, Gadfly nevu adatbaziskezelo alkalmazasa, azzal kell kezdenunk, hatha egyszerubb, es akkor MySQL telepites kikerulhetove valik.

3. Forum Osszefoglalo vagy Ismerteto
Nagyon hianyolom az osszefoglalot, a moderator irhatna egyet, a forumon is nagyon sok ertekes bejegyzes van, amiket tartos forrasnak lehet hasznalni, amig elerhetoek.

En is hozzaadnek egyet, a MEK-en van egy ingyenes Python konyv, 2.3 verzioban irt programokkal.
Tudom, mar sokan csak a 3-as verziot tekitik haszanlhatonak, de hallottam, hogy van, ahol csak a 2-es verziot lehet telepiteni, igy jo lenne, ha a link szamukra is elerheto lenne.

(#1687) axioma válasza kezdosql (#1686) üzenetére


axioma
veterán

Na most nem a kerdesedre valaszolok, de:
1. Milyen forrasbol viszik be az adatokat? Marmint nyilvan az lesz a valasz hogy papirbol, de egyreszt tomeges bevitel vagy egyesevel fognak beesni a dolgok; masreszt meg milyen szervezesben (hogyan csoportositva) van meg a papiron?
(+ kieg. Kik fogjak bevinni, domain ismerettel rendelkezok vagy rogzito robotok?)
2. Mi az indok, amiert sajat programot akarsz irni, mar a bevitelre is?
3. Hogy kerult mindez pont a python topikba, mi az oka a valasztasnak, egyaltalan, ki valasztotta?

[ Szerkesztve ]

(#1688) kezdosql válasza axioma (#1687) üzenetére


kezdosql
tag

Magas labda ON:
Elso axioma:
Bizonyitsd be, hogy megertetted, amit leirtam.

Masodik axioma:
Ha az elso teljesul, megadhatod a valaszt az elobbi beirasodra.

OFF. ;)

(#1689) 0xmilan válasza kezdosql (#1688) üzenetére


0xmilan
addikt

Elso axioma:
Bizonyitsd be, hogy megertetted, amit leirtam.

Bebizonyitottad, hogy nem erted, mi az az axioma.

(#1690) velizare válasza kezdosql (#1686) üzenetére


velizare
nagyúr

gui: nem ajánlok erre pythont használni. guiban kifejezetten nem tartozik az erős nyelvek közé. de persze próbálkozni lehet. irányok: pyqt, tkinter. én nem írok gui-t a scriptjeimhez, amihez kell, ahhoz karakteres képernyőn csinálok menüt.

adatbáziskezelés: kifejezetten nem ajánlok python adatbázist. van n+1 kipróbált és bevált adatbáziskezelő, és kb. mindegyikhez van python modul, amin keresztül meg tudjátok hajtani. vagy ha nem, az odbc-vel össze tudjátok hozni a kapcsolatot. a gadfly-t tudtommal évtizede nem fejleszti senki. ha beleszaladtok valamibe ami nem működik, vagy csak ti nem tudjátok kitalálni, hogy működik, nem fog senki segíteni. egy oracle vagy mysql/mssql, postgressel a helyzet jóval egyszerűbb, beküldesz egy selectet stringként, és lefetcheled, ami jön, bevered egy listába vagy mapbe, és tovább játszol vele.

kicsit úgy látom, hogy volt egy szögetek, ami kiállt a falból. találtatok egy kalapácsot, amire a python felirat volt ráírva. megfogtátok, és bevertétek vele a szöget a falba. viszont azóta mindent szögnek néztek.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1691) axioma válasza 0xmilan (#1689) üzenetére


axioma
veterán

:C

(#1692) #82595328 válasza velizare (#1690) üzenetére


#82595328
törölt tag

Azért ez így túlzás, ha nem értesz a GUI-hoz, akkor honnan tudod, hogy nem érdemes?
Attól hogy a Python szkriptnyelv, még lehet vele GUI-ra fejleszteni.
Nekem a wxPython-nal van tapasztalatom. Van hozzá normális GUI designer: wxFormBuilder. Amit te megcsinálsz menüt konzolon, ezt valószínűleg elég könnyen meg lehet benne csinálni. Cserébe tud sok minden mást is. Nem mondom, Linuxon macerás telepíteni (pip-pel sokszor nem megy), de Windowson pip-pel telepíthető.
Más kérdés, hogy a feladatra szerintem elég lenne egy MS Access vagy a Libreoffice Base.

(#1693) #82595328 válasza kezdosql (#1686) üzenetére


#82595328
törölt tag

Így elsőre, ha ez nem webes program kell akkor:
MS Access vagy Libreoffice Base.

Hogy miért?
- Táblázatos megjelenítés - pipa
- Űrlap megjelenítés - pipa
- Bonyolult adatkapcsolatok szerkesztése grafikusa - pipa
- Csatlakozás adatbázis szerverekhez - pipa

(#1694) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik az a crypto modul, ami aktuálisan frissnek és biztonságosnak tekinthető, valamint free to use?

https://www.coreinfinity.tech

(#1695) Regirck válasza sh4d0w (#1694) üzenetére


Regirck
senior tag

bcrpyt

Én ezt használom, de nem tudom mennyire naprakész és biztonságos...

(#1696) sh4d0w válasza Regirck (#1695) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Azért kérdeztem, mert a stackoverflow-n valaki azt írta, hogy vmi régi modul átnevezése, de fejlesztés nélkül.

https://www.coreinfinity.tech

(#1697) sztanozs válasza sh4d0w (#1696) üzenetére


sztanozs
veterán

openssl esetleg?
[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1698) sh4d0w válasza sztanozs (#1697) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, játszok vele egy kicsit.

https://www.coreinfinity.tech

(#1699) GreenIT


GreenIT
tag

Tovabbitok egy kerdest, hatha tudjatok a valaszt:

"A tanarom azt mondta, hogy a php-mysql mar a multe, a python a jovo, de egyetlen python programozasrol szolo konyvben se talaltam egy szot se mysql-rol, sot adatbaziskezelesrol se. Az meg tenyleg csak a jovo?"

(#1700) justmemory válasza GreenIT (#1699) üzenetére


justmemory
senior tag

ööö... néhány google találat...
még a nokia n900-as telefonomon (2009-es!) is csont nélkül megy 2.5-ös pythonnal (nyilván megfelelő mysql verzióval)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.