Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Proci tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) VladimirR válasza VladimirR (#50) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rézvetózetékkel = RÉZVEZETÉKKEL

(#52) hobizoli válasza VladimirR (#50) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem jol erintkezik. De az sem mindegy milyen grafit cerkat hasznalsz hozza, ugyanis van amelyiknek ilyen muanyag kompozit szeru grafitnak latszo ize belsoje van, az pl nem jo.
En ezust lakkot hasznaltam mindig, az egybol jo volt...
Persze elotte nem art le zsirtalanitani is a CPU feluletet...


hobizoli

több drón kell ;P

(#53) VladimirR válasza hobizoli (#52) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Hol, milyen jellegu uzletben lehet ilyen lakkot kapni?
Egyebkent nem csak grafittal probaltan, hanem alufoliaval, meg rezdottali is. Akkor is en rontottam el???

(#54) VladimirR válasza VladimirR (#53) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rezdrottali = REZDROTTAL

Ez a rezes dolog nem megy nekem

(#55) LukE válasza VladimirR (#53) üzenetére


LukE
veterán

autósbolt, fűtőszál javító. meg gondolom elektronikai boltok.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#56) VladimirR


VladimirR
nagyúr

A szorzóunlock sikerült, de volna még egy kérdésem.
Miért van az, hogy ha 110 fölé húzom az FSB-t, de nem állítok osztót a CPU : PCI között, hanem marad a 3 (vagyis a PCI nem 33 hanem több) az XP kékhalált dob: UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE, meg ilyenek.
Win98 alatt hibátlanul megy a 133-is.

:O:O:O:O

(#57) erdoke válasza VladimirR (#56) üzenetére


erdoke
titán

Ez érdekes, nekem is problémázik az XP bizonyos durva hardver-beállítások esetében, csak nekem el se indul, aszongya: SYSTEM32CONFIG fájl hiányzik v korrupt. Jöhet a boot-CD. SZerintem az XP érzékeny a telepítéstől erősen eltérő hardver-környezetre. Telepítsük húzott gépre! (:)))

A legjobb aláírás a héten

(#58) zsoltee10 válasza erdoke (#57) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem hiszem, hogy a húzásra lenne érzékeny, mert akkor az 1000-ről 1500-ra húzott tua cerkán sem indult volna, pedig ott az fsb 150 volt. rammal együtt. És a 2100+ is ment szépen 2200 Mhz felett. :) Szvsz más a probléma. Alaplap, nem jól érintkező ezüstözés?

(#59) zsoltee10 válasza VladimirR (#56) üzenetére


zsoltee10
addikt

Milyen alaplapod van? Bár most olvasom, hogy win98 alatt müxik. MINDIG müxik?

(#60) hobizoli válasza VladimirR (#53) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az Oktogonnal van a Conrad Electrinic boltja En (is) ott vettem anno, akkor 2kHUF volt az a kis par cl-s uvegcse.
Nagyon sok CPU-ra eleg (volt).


hobizoli

több drón kell ;P

(#61) VladimirR válasza zsoltee10 (#58) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem is megy 8*133-on, de csak ha leveszem az osztót 4:4:1-re (CPU:RAM:PCI).
ez a jelenség csak akkor van, ha 3:3:1-en hagyom

(#62) VladimirR válasza hobizoli (#60) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Sikerult megoldani egy kis cin és egy hegyesre reszelt forrasztópáka segítségével

(#63) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Hali!

Az XP nálam is berzenkedik húzott konfignál, de nem mindegyiknél és nem mindig.

Pl: Húzott (caslatensy) SD 133 ram 900 cerka 115 fsb. telepítésnél nem olvasta a cd-t azt írta ki, hogy hiányzik ez meg ez. Tisztítsam meg a cd-t.
Visza állított rammal tökéletesen települt.

Csaó.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#64) cucu


cucu
tag

Segítségeteket kérem. Vettem egy p4 2.53 as procit. Kapásból beindul 3,1 GHz-en ha csak floppy meg CD van a gépben. De ha winchester is akkor csak 2.98 on, ha meg az UDMA be van kapcsolva a biosban akkor 2.83 on megy, a winchester leggyorsabb tesztjét pedig 2,79GHz en futja. Mindez fesz. emelés nélkül. Milyen alaplapot vegyek, amin lehet a PCI frekvenciáját külön állítani. Ugy nézem nem a processzor a szük keresztmetzet. Van ilyen egyáltalán? SIS elönyben! Ha van ötletetek, szívesen venném!

(#65) cucu


cucu
tag

Elnézést, hogy belepofátlankodtam a topikba, de ezért nem akartam egy ujat nyitni! pls help!!!

(#66) cucu


cucu
tag

na erröl ennyit
:O

(#67) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nah, most tuningoljam a Celeron 400-as procimat????? :DD :DD :DD :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#68) Cane válasza cucu (#65) üzenetére


Cane
őstag

Ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki húzva a cuccot egy nagyobb táppal! Nekem úgy tűnik, mintha túl sok powát venne fel húzva a procid, emiatt indul el egyre kevesebb egységgel.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#69) VladimirR válasza Papa-Georgo (#67) üzenetére


VladimirR
nagyúr

A tuningban - legalabbis szerintem - nem a teljesitmenynovekedes az elsodleges szempont. Nekem hatalmas elmeny az hogy a neten talalt elmebetegsegekkel megolom a garit a procin, az alaplapon...stb.

Mellesleg abbol a 400-asbol kijon a 700.

(#70) cucu válasza Cane (#68) üzenetére


cucu
tag

egy enermax 350-es van benne az kevés? a proci meg fesz emelés nélkül megy akkor nem kellene sokkal többet fogyasszon

(#71) zsoltee10 válasza cucu (#70) üzenetére


zsoltee10
addikt

Fesz emeléssel sem megy a dolog? Talán érdemes picit várni az alaplapvásárlással, ha van persze másik. Mennyit költenél lapra?

(#72) cucu válasza zsoltee10 (#71) üzenetére


cucu
tag

a lapot csak juliusban vennék, ár nem elsödleges, inkább megbízható legyen.
fesz emeléssel csak jobban melegszik, de minden ugyanugy megy illetve nem megy.

(#73) VladimirR válasza VladimirR (#56) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Kicsit ponositva a problemat, mivel probalgattam a bios-ban tukalni.
Ha a PCI orajelet 11%-nal jobban emelem nem bootol az XP: UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE.
Ha kikapcsolom az udma-t akkor meg muxik ettol nagyobb orajel-emelessel is.
Az alaplap Abit kg7, a proci egy 800-as SpitFire Duron (most 7.5*140 stabilan; 4:4:1-en, vagyis a PCI 35MHz)

(#74) Vaze


Vaze
őstag

udv Konfigur mail ment....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#75) Nevl


Nevl
csendes tag

Én is éppen egy KD 7-re pályázom + 1 1800-as XP-re, kérdésem, hogy szerintetek Glacialtech Igloo 2500-as hűtővel 9100-es saphire kártyával brand 256MB pc 2700-as rammal meddig húzható??

(#76) MaUser válasza Nevl (#75) üzenetére


MaUser
addikt

Na pont ez a konfigom, csak nekem kd-7e van. A proci 182*11MHz-en megy benne.(1,75V) A hűtőm pedig csak GI2410-em van, mert 2500-öt még mindíg nem kapott a bolt.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#77) RAM


RAM
őstag

''Visszaolvasv az elobbieket, meg parat az elozo oldalrol is, feltetelezem hogy egy cC0-s stepping ID-s, 633MHz-s Celeron 2-vel vagy felszerelve.
Ezek valoban elmennek 950-1000MHz korul, de mar csak a megemelt 1.8V koruli Vcore-l, az eddig csak akkor fogsz SZVSZ feltorni vele, ha ezt meg tudtad emelni. Addig minden probalkozas tok felesleges, ugyanugy, mint a JP6-l a szorzo allitgatgatasa. Ez ugyanis 98 augusztusa ota fixalt, azaz Te barmit is allitasz be neki, az akkor is a gyari erteken fog szorozni. Kesz, punktum. Ezen valtoztani nem lehet.'' from hobizoli

Segítség kellene, tud valaki drótozni (kép van)?
633 celeront szeretném 1,8V körüli feszültségre beéllítani--> FSB-t meg 100-ra.


Csak tisztán

(#78) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok!

Nem nagyon megy nekem ez a tuning dolog.
2,0 Ghz-es P4-em van (Northwood persze). Szerintetek mennyit kellene ennek bírnia? És mekkora az elfogadható hőmérséklet egy ilyen procinál. Nekem a hozzá adott Intel hűtővel 50 fok körül van. Szerintetek ez nagyon rossz? Nálam úgy 57-58 fok körül fagy ki (23xx Mhz-en).

Mire cseréljem az Intel hűtőt? (Úgy értem, minimum melyik az, amivel elérhetek némi tuningot?)
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mennyire sz*r az eredeti Intel hűtő (úgy értem, tuninghoz). Volt olyan boltos, aki szerint ezzel is tökéletesen lehet húzni. Ebben az esetben talán a procimban van a hiba, és fölösleges lenne beruháznom hűtőbe...:-(

Gondoltam a memóriára is, de hogyan állapíthatom meg, hogy az okozza-e a fagyást? Úgy értem, efféle házi módszerekkel (merthogy nekem nincs meg a lehetőségem, arra, hogy procit válogassak...).

Ha viszont mégis hűtőt veszek, több lehetőség is fölmerült: peltier (na, ezt gyorsan elvetettem, vajon miért? :-)), vízhűtés, és persze a levegős.

A vízzel kapcsoltban attól félek, hogy nagyon drága lenne, és nem tudom, évek múlva használhatom-e még (ha megint megváltozik minden szabványos méret és illesztés).

Olyan 8-10 ezret rááldoznék a dologra, ha 3 giga körüli érték is összejöhetne, ezért meg már színréz Zalman hűtőt is kaphatok, ami elég hatásos, meg csendes is (csak le ne szakítsa az egész foglalatot:-)

Még egy kérdés a RAM-mal kapcsolatban. Nekem pfuu, fejből nem tudom, hányas MSI alaplapom van, ami 266-os DDR-SDRAM-ot kezel. De beletehetek-e gyorsabbat is (mondjuk mindjárt 400-ast?:-). Úgy okoskodok, hogy a gyorsaságát ugyan nem tudom kihasználni, de tovább húzhatom a procit, mert a memória nem lesz akadály. És persze befektetés lenne a jövőre nézve is...

Vagy ez nagy hülyeség?

Legújabb infóm az (szintén egy boltos sráctól), hogy a tuninghoz az alaplap az alap (vagyis a legfontosabb). Most cseréljem le valami ASUS-ra az MSI-t. Szerintetek melyik a legkirályabb tuning-alaplap?

Egyáltalán ennyi mindenféle lehetőség közül melyiket vegyem először? (alaplap, memória, hűtő? - esetleg gyorsabb proci, mert az enyém reménytelen?)


Előre is köszi a segítséget!

(#79) Nevl válasza Victorius (#78) üzenetére


Nevl
csendes tag

Hát nem én vagyok a legnagyobb guru, de egy-két támpontot tudok adni!

Ha nagyon tuning hűtőt akarsz, akkor egy Glacialtech Igloo 2500pro-t megnéznék a helyedben, de ez már lehet, hogy kevés lesz a 3000-e steljesítményhez, ami elérésée szerintem kevés esélyel indúlsz. A vízhűtés szerintem 20 alatt nem megszervezhető. A baj a hűtőddel van ez eléggé evidens (legalábbis szerintem), ezek a gyári hűtők, főleg az intelnél, ami nem a tuningtámogatásáról híres, nem igazán csipolják az 57 C-t.
A memóriának bírnia kéne, azzal nem lesz gond. Az alaplapról nem tudok nyilatkozni nem igazán ismerem az MSI-t, de jó stabilitásukról már hallottam. Ha jó tunigdeszkát akarsz, akkor kérdezz meg egy profit itt a környéken, mert én sak annyit tudok ajánlani, hogy ASUS (nekem eddig egy VH-6-om volt és egy 600-as celit el tudtam rajta futtatni 990-en).

Nem tudom, hogy hol kapod az infót, de a legtöbb boltosnak dunsztja sincs az egészrpl, de persze ez eléggé ignoráns általánosítás.
Ha itt a környéken kérdezősködsz akkor minden szükséges tudásra szert tehetsz!

(#80) Victorius


Victorius
tag

Köszi a tippeket, meggyőztél. Szóval záros határidőn belül beszerzek egy jó kis hűtőt. Lehet, hogy a 3GHz szép álom marad, de én 2,5-tel is bagyon meg lennék elégedve.

Még egy apró technikai probléma. Először is ugye vegyek hozzá ezüsttartalmú szilikonzsírt. De a régi hűtő által otthagyott foltot letisztogassam valahogy? Mivel nyúljak hozzá? Vizes/alkoholos/szappanos vattával?

Köszi!

(#81) Peat;)


Peat;)
veterán

Szeretném megkérdezni.hogy egy 1900+ sajna palomino magos procit kinek mennyire sikerült tuningolnia(az én alaplapom nem támogatja a tuningot,de nem sokára csere ezért érdekel)Köszi!

(#82) LukE válasza Peat;) (#81) üzenetére


LukE
veterán

talán 1800Mhz fölött picivel, de már az is csak mázlival és mélyhűtővel.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#83) sqr


sqr
csendes tag

Sziasztok!
Alapszinten tájékozódtam már a tuning témában, de van még néhány fehér folt. Például nem teljesen világos, hogy a RAM órajele minden esetben függ-e az fsb-től. A KD-7 alaplapomon lehet választani 133 és 166 között (én nyilván 166-ot választottam, mert PC2700 RAM van a gépben), de ezt az fsb-től teljesen függetlenül tudja produkálni vagy az fsb emelésével arányosan ezt is növeli?

Egyébként egy 1800+ TbredB-t szeretnék kicsit húzni, de fentebb olvastam, hogy a windows xp nem mindig akceptálja ezeket a törekvéseket. Érdemes rendszerhelyreállító lemezt készíteni előtte?

thx

sqr

(#84) zsoltee10 válasza sqr (#83) üzenetére


zsoltee10
addikt

A ram mindenképp függ az fsb-től. Ha a ddr órajelét 133-ra állítod, akkor az fsb-vel együtt szinkronban nő. Ha 166-ra, akkor a ram az fsb 4/3-szorosa. Tehát pl. fsb=200, memória=250

(#85) sqr válasza zsoltee10 (#84) üzenetére


sqr
csendes tag

Aham. Reméltem pedig, hogy fixen kezeli, mint ahogy az nforce-os alaplapok tudják az agp és pci órajeleket. :(

Érdemes esetleg akkor 133-ra állítani, az fsb-t pedig 166-ra, ami annyit jelent majd, hogy a proci 1909 MHz-en (11,5x166), a RAM pedig 166-on fog menni? Ebben az esetben 5:2:1 beállítással az agp és pci órajelek is tarthatók lennének a normál értékeken. Jól számolok? És várhatóan a processzor bírja majd a 166-os fsb-t?

(#86) hobizoli válasza sqr (#83) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen fugg.
Allitsd 5:2:1, 166MHz FSB-re, a szorzot amire gondolod (ehhez kepest valassz Vcore-t), a DRAMclk-t pedig szinten 166MHz-re. Ekkor full szinkron lesz, de minden egyeb orajela szabvanyos ertekein marad.


hobizoli

több drón kell ;P

(#87) Mario


Mario
tag

És a 2600+ ?
Meddig lehet húzni, amit még elbír.
pc3200-as ramokkal (2*256)

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#88) hobizoli válasza Mario (#87) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2300-2400MHz jo leghutessel, es tappal.



hobizoli

több drón kell ;P

(#89) Mario


Mario
tag

Elég ha az fsb-t és a szorzót állítom?
Elvileg szinkronba van a rammal, nem lesz akkor gáz ez a ramnak?
Most 200fsb, 10.5 szorzó, és értelemszerűen dualba 200Mhz a ram

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#90) erdoke válasza Mario (#89) üzenetére


erdoke
titán

Nem emlékszem, milyen 400-as RAM-od van. Kis RAM feszemeléssel bírhatja 420-ig is. Először inkább a szorzón emelj, 11,5-öt még bírhatja. Ha nem, akkor 11-nél próbáld lassan emelni az FSB-t, a többin ne változtass, ha eddig stabil volt.

A legjobb aláírás a héten

(#91) hobizoli válasza Mario (#89) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Eleg, ha a szorzot...igy a 200MHz-s FSB-t tovabb szorozgatja 11.5=2300MHz 12=2400MHz. Ekkor a RAM amrad ott ahol eddig is volt, neki nincs semmi kulonbseg.



hobizoli

több drón kell ;P

(#92) sqr válasza hobizoli (#86) üzenetére


sqr
csendes tag

Akkor tehát:

fsb 133-ról 166-ra, DRAMclk biosban 133, amely az fsb növelése miatt kvázi 166-on fog menni,

vagy

fsb 133-ról 166-ra és DRAMclk is 166-ra?


Más: úgy tudom, hogy az athlon xp-k szorzózárasak, csak egy kis barkácsolással lehet ettők megszabadítani őket, amelyre én nem vállalkozom. Ennek ellenére a biosban nálam engedi állítgatni és az aida32 meg a sandra is ennek megfelelően látja a cpu frekvenciáját. Hogy van ez akkor valójában?

(#93) hobizoli válasza sqr (#92) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az utobbi a helyes megoldas :DD. Esetleg az idozitesekben vmit majd lehet kisse lazabbra kell venni...

A szorzozar ennel a lapnal mar nem akadaly...




hobizoli

több drón kell ;P

(#94) anachron


anachron
csendes tag

csak palomino magosnal kell babralni

(#95) Victorius


Victorius
tag

És mi a helyzet P4-nél? Nálam 266-on megy a RAM (ez ugye ténylegesen 133), FSB-nek meg 100-at ír ki. Ettől függetlenül ugyanúgy párhuzamosan nő a kettő?

(#96) sqr válasza hobizoli (#93) üzenetére


sqr
csendes tag

hobizoli, kösz a segítséget

Szorzóhoz nem nyúltam, 166-os fsb-vel, 1,70V feszültséggel megy, eddig stabil, de még nem sokat teszteltem. A proci alapon 48°C, terhelés alatt 51-52°C, mindez 26°C-os szobahőmérséklet mellett.

Lehet, hogy menne magasabb órajellel/szorzóval is, de nyúl vagyok... :D

(#97) hobizoli válasza Victorius (#95) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, de RAM igy aszinkronban FSBx1.3333 orajellel no, azaz 103MHz FSB-nel mar neki 137MHz jut...112-nel 150, 120-nal 160MHz...stbstb tehat FSB/3*4...teccik erteni:DD?


hobizoli

több drón kell ;P

(#98) Victorius


Victorius
tag

Ja, ja, azt hiszem, kapisgálom...

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy tuning esetén a BIOS-ban vegyem le a DRAM speed-et 266-ról 200-ra?

(#99) hobizoli válasza Victorius (#98) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Haaaat, ha fel akarod huzni 133MHz FSB-re, es NEM PC2700-s RAM-d van...csak 2100-s, akkor igen, tedd visza.


hobizoli

több drón kell ;P

(#100) Norbertpower


Norbertpower
tag

Szia hobizoli !
Segíts kérlek a topikomba: Melyik lap?1700+ vagy valami ilyesmi..

BMW + a ménes :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Proci tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.