Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Lehet egyesekszámára nagyon kezdő kérdés lesz, úgyhogy készíthetitek a rohadtparadicsomot, szóóval...

Olyan gépem van, ami kijelzi a procihőmérsékletet (digidice) és igen érdekes hogy bármivel játszom, tökmindegy hogy mekkora gépigénye van, a proci terheltség felugrik 100%ra és a hőmérséklete meg 46-50 fokra. Pedig csak egy Sega emulátorral játszom (15éves konzol). Tehát miért van az hogy egy ilyen kis program ugyanannyira leterheli a gépet, mint egy half-life 2...?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) Zeck válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


Zeck
aktív tag

Nem vagyok emulátor szakértő, de úgyhallottam, hogy azok pont alaposan meg tudják izzasztani a gépet. Maga a 46-50fok amúgy közel nem vészes, attól függ mennyiről ugrik fel.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#3) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

átlag 33-37fokos a proci. Tudom énis hallottam, de a gépnek amit emulál 8mhz-es processzora van, és 15 éves. Ekkora terhelést jelentene mégis egy 2400mhz-es celeronnak?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#4) Trak válasza GombócArtúr (#3) üzenetére


Trak
addikt

Bizony, az emulátorok leterhelik a procikat... Simán lehet ez miatt a dolog,

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) gLes válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


gLes
őstag

Gondojj bele, egyrészt az emulátor számára a proci látja el az összes emulált hardver feladatát, nameg az a játék amit 8 MHz-re írtak mégsem futhat 2400 MHz-en ;] Vhogy le kell lassítani, szal le kell terhelni mellesleg a procit :U Volt is valami ilyen lassító progi, ami durva számításokat végzett a háttérben, hogy te vidáman játszhass a régi DOS-os játékaiddal, úgy hogy azok nem szálltak el a csudába a hűdeb@szott gyors procin :DDD

Elnézést, ha hülyeséget mondtam, de én vhogy így képzelem el és sztem nem áll messze a valóságtól :Y

[Szerkesztve]

(#6) #64791808


#64791808
törölt tag

Hadd mondjak egy eshetőséget. Pl. Command & Conquer - Generals ZH

Ha belépsz, már a menüben is 100% a leterheltség, pedig elég nulla a menü. Ez remek példája annak, hogy egy - tipikusan játék jellegű - alkalmazás hogyan használt teljes processzoridőt üresen.

A te esetedben is erre gondolok, az összes szabad processzoridőt foglalja a játék, függetlenül attól, hogy ezt nem használja.

Indíts el egy vad CPU tesztert közbe és úgy nézd meg alkalmazásonként, hogy melyik mennyi processzoridőt foglal.

[Szerkesztve]

(#7) GombócArtúr válasza gLes (#5) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Hát a fene se gondolta volna hogy egy emulátor és egy emulált játék működtetése olyan komplex dolog legyen a számitógép processzorának mint egy mai játék futtatása... lehet benne valami abban amit mondasz.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#8) Viktor77 válasza GombócArtúr (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Többek közt ezért nincs ma használható PS2 emu. Nincs az a gép ami futtatni tudná.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) djyuri válasza gLes (#5) üzenetére


djyuri
őstag

Szerintem teljesen jó az amit mondasz. Asszem a PSX emulátornál van egy kis változtatás,meg persze az újjab ps-féle gépek emulátorainál,hogy a videókártyát is jelentősebben megterhelik lassítással,vagy mivel,de szerintem nem teljesen lassítás az amiről szó lenne,hanem csak idő/futási egység lefuttatása közötti összhang. Asszem a fix-tv-én volt erről szó. Ott mondtak valami ilye4smit erről.
Szal a valós idő és a játékban létező idő között teremt számunkra ''harmóniát'' és ezt oly módon teszi lehetővé,hogy átírja a prioritás szerüséget az aktuális programra és emiatt van jelentős lefoglaltság.
Bár a fix-tv-nek nemtudok általában hinni,mert rengeteg marhaságot tudtak már mondani,de attól még van közük az igazsághoz,csak valamelyest tojnak a telefonálókra....

De upp a topiknak,mert én is szenvedek a 100%-kal és kéne valami megoldás.

(#10) djyuri válasza #64791808 (#6) üzenetére


djyuri
őstag

Szia! A Ht-nél hogyan lahatne beállítani,hogy a játék kihasználhassa a teljes procit és ne csak a kb 50-80%-ot?

(#11) gLes válasza djyuri (#10) üzenetére


gLes
őstag

Kikapcsolod a HT-t ;]

(#12) gLes válasza GombócArtúr (#7) üzenetére


gLes
őstag

Ja, meg amúgy a régi játékok tartalmaztak ilyen állandó ciklusokat, hogy relative úgy működjenek mintha multitaskingosok lennének, tehát hogy egyszerre van animáció, meg egyszerre mozgatod az egeret meg ilyenek, szal, ez már a régi gépen is eleve lefoglalt minden CPU időt :))

(#13) djyuri válasza gLes (#11) üzenetére


djyuri
őstag

De akkor újra elkezd akadozni pl a battlefield és ami méginkább lényeg,hogy megint kilépeget a generals a serious error-val vagy technikal difficult error-val.
Szal ezért nem jó ötlet kikapcsolni. Amúgy már próbáltam,de én valami winfos hekkelésre gondoltam. Majd meg is nézem ezt a windows kérdések totyikban.

(#14) gLes válasza djyuri (#13) üzenetére


gLes
őstag

Amúgy a win nemszeresse ha monnyuk HT-vel telepíted aztán ki be kapcsolgatod, vagy fordítva, szal ez van :U Amúgy ha nem akadozik 50-80%-nál akkor mit zavar? ;]

(#15) djyuri válasza gLes (#14) üzenetére


djyuri
őstag

Hát mondjuk arra gondoltam,hogy ne csak half life 2-vel és farcry-val tudjak játszani úgy hogy közben a több órás wav-jaimat grebbelem az audiograbberrel,hanem még a battlefield-el is tudjak nyomni,meg persze a generals-val.

(#16) #64791808 válasza gLes (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

:C :C Pontosan :C :C

(#17) #64791808


#64791808
törölt tag

A win-ht témához annyi pontosítást hadd tegyek, hogy konkrétan azt nem szereti, ha HT nélkül telepíted, utánna bekapcsolod.

Ugyanis így uniprocessor kernelt telepít, és ht bekapcskor a multiprocesszor kernelre van szükség, ez okozhat gondokat. Fordítva nincs gond, multi kernel kezel egy procit.

(#18) gLes válasza #64791808 (#17) üzenetére


gLes
őstag

:Y:U:DD:C:)):P

(#19) djyuri válasza #64791808 (#17) üzenetére


djyuri
őstag

Az jó.
Akkor nekem nagyon jól bírta az előző vinfosom. Nála több,mint hat proci járt a gépemben és emellett ezek össze-vissza cserélgetése. Azt jött végre a ht-és procim és ott sem telepítettem. A winfos csak annyit frissített magán,hogy ''új hardver'' ...''asztali több processzoros állomás''....azt ennyi és go a játék meg minden.

(#20) #64791808 válasza djyuri (#19) üzenetére


#64791808
törölt tag

hát igen, kultur esetben ez történik, nálam is ennyi volt.

(#21) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

meglepő dolgok derültek itt ki..
emlékszem PII-333Mhz-en próbáltam futtatni ugyanazt a sega emulátorprogramot, de igencsak szaggatott. így elsőre nem is tűnik olyan bonyolultnak egy ősrégi gép átemulálása... aztán meg mégis...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#22) djyuri válasza GombócArtúr (#21) üzenetére


djyuri
őstag

kellenek emulátorok? Nekem van 552Megányi. (csak cd vagy dvd vagy vinyós átvétel jó,mert a feltöltéseel nem vagyok kibékülve)

(#23) GombócArtúr válasza djyuri (#22) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

rendes tőled, de külömböző szega emulátorokból, romokból, és egyéb kellékekből sikerült idáig összegyűjtenem majdnem 2gigabájtot.
Azért köszönöm az ajánlatot.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#24) djyuri válasza GombócArtúr (#23) üzenetére


djyuri
őstag

Nincs mit. (nem tudtam):D

(#25) vtechun


vtechun
veterán

kicsit más téma, de prociterhelés - 100%, mégpedig ha windowsos helyi hálózaton másolok a linuxos gépemre/ról felmegy vagy 6 MByte/sec ig a sebesség, és akkor már 100 %-ban eszi a procit a system nevü processz, ez mi miatt lehet? Mert most voltam a haveromnál és neki ugyanilyen gépekkel semmi terhelés nincs, és lazán masol 10 megaval, 2 wines gép között, a konfigjaim amik között a másolás folyik megtalálhatók az adatlapomon...

(#26) MUŁĐER válasza vtechun (#25) üzenetére


MUŁĐER
addikt

integrált hálókártya?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#27) vtechun válasza MUŁĐER (#26) üzenetére


vtechun
veterán

igen, nforce-on ami van.., de érdekes, hogy a haveromnál meg nem terheli a gépet....

(#28) MUŁĐER válasza vtechun (#27) üzenetére


MUŁĐER
addikt

szvsz vegyél egy pci-os kártyát, 1eFT-ból megvan, valami Reatlek chipes....én is használtam az alaplapit az Nforce 3-on, mert kíváncsi voltam jobb -e mint a Realtek hálókarim..háát..nemigazán...

Vagy rakj föl másik Nforce drivert.

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#29) vtechun válasza MUŁĐER (#28) üzenetére


vtechun
veterán

kipróbálom, ugyis van itt elfekvőben egy, de azért szar téma ez, mert a linux ilyenkor viszont nincs terhelve egyáltalán, pedig abban is integrált hálókaresz van...

(#30) vtechun


vtechun
veterán

nah vettem egy 3com hálókártyát 9000 ft-ért :( ás ugyenez a probléma... ha a tűzfalat és a virusírtót is kilövöm akkor is eszi a system nevü processz a procit :(, mi lehet a baj? Segítsen már valaki!!!

(#31) proximus válasza vtechun (#30) üzenetére


proximus
senior tag

Szeva!

Ha jól tudom, akkor ez a processz szándékosan ''eszik'' 100% -ot, de ez csak látszólag terheli a processzort, mivel a funkciója a procit ''lekapcsolni'', és ezáltal csökkenteni a fogyasztását--> hőtermelését. Konkrétan a HLT (Halt) utasítást ''pumpálja'' a processzorba. Ezzel csak egy gond van, mégpedig hogy VIA lapkakészletű lapokban önmagában nem elegendő, mert az északi hidat le is kell kapcsolni a processzorról, egy un. Stop-Grant utasítással.(Intel -re építkező lapok pusztán a HLT -re is aktiválják a hűtést, ha jól emlékszem) Ezt a plussz utasítást több programmal is aktiválhatod, pl:
Vcool(max kt400 -ig, a fejlesztés leállása miatt), hmonitor (elég csicska, amíg nem veszed meg:DDD ), s2kctl(eddig ez a legjobb), cpucool.
Ja igen, honnan tudod, hogy a Linux ''system'' processze nem eszi a CPU -t? :D Lehet csak nem mutatja. :DD

(#32) vtechun válasza proximus (#31) üzenetére


vtechun
veterán

hát nemtom.. alapból miért nem fogyaszt 100%-ot a system? csak, ha hálózatról /ra másolok.. és ilyenkor érezni is, hogy terhelve van a rendszer.. a cpuidle prog fut, az ilyesmi mint amit te mondasz, de az nem terheli.. ez a system meg fogja a gépet rendesen..

(#33) proximus válasza vtechun (#32) üzenetére


proximus
senior tag

Most hogy így megnéztem Linux alatt lévő Vmware -ben a WinXP -t, van ám két System(mel kezdődő) processz is, szóval akkor te az idle nélkülire mondtad a 100% -ot.:) Hmm, az biza lehet hogy az oprendszer kernele, vagy annak valamilyen kritikus folyamata. (pl. nincs kiterjesztése sem, hogy mondjuk .exe) Ebben az esetben lehet próbálkozni a driver újabbra(ha van), esetleg régebbire cserélgetésével. Ennek a system -nek meg utánanézek a neten :)
Esetleg nézd meg az eszközkezelőben, hogy minden rendben van -e, és a rendszernaplóban.

(#34) vtechun válasza proximus (#33) üzenetére


vtechun
veterán

köszönöm, hogy szóba állsz velem :) már 4 hálókártyával próbáltam, az az érdekes, hogy a linux olyan (top) 10-20 %-os terheltséget mutat amikor az xp már 100%-ot, (xp-ről másolok linuxra, samba-n keresztül...)

(#35) proximus válasza vtechun (#34) üzenetére


proximus
senior tag

1. Azokat a hálókarikat a Win felismerte, és használta a saját drivereit, vagy tettél fel mindegyikhez sajátot?
2. Service Pack -ot próbáltár már feltenni? (lehet valamit ''Picipuha'' -ék b*-tak el, de nagyon, amit azóta már javíthattak is)

(Jól sejtettem, tényleg kernel-hez szorosan kötődő elemeket, pl. drivereket ábrázol a system, úgy mintha egy folyamat lenne.)

(#36) vtechun


vtechun
veterán

up! még mindig fennáll a probléma..

(#37) Lortech válasza vtechun (#36) üzenetére


Lortech
addikt

Próbáld meg ezzel. Task manager másképp, tovább bontja a system processt.
Bővebben: link

Thank you to god for making me an atheist

(#38) vtechun válasza Lortech (#37) üzenetére


vtechun
veterán

már próbáltam, kibontotta a systemet, de amik benne voltak azok nem használtak semmit szinte, továbbra is csak a system használta a procit, tehát a ami a systemen belül volt az töredéke volt annak mint amit a system eglsze használt..

(#39) lajafix válasza vtechun (#30) üzenetére


lajafix
addikt

ha szerény személyem beleszólhat akkor az április 9-i hibád tipikus kikapcsolt DMA probléma. Azaz nem megy a közvetlen memória elérés. nézd át a beállításait a hálókártyának, cserélj drivert de még más oka is lehet. Szóval azt javaslom, hogy a DMA környékén nézz körül.

Rock'n Roll

(#40) vtechun válasza lajafix (#39) üzenetére


vtechun
veterán

a winyó az tuti dma módban van.. csak hálózatról való másoláskor van ilyen jelenség, . De tegnap kipróbáltam egy live cd-s linuxon ugyanezeket. És ott sohasem volt még a közelében sem a 100% prociterhelésnek

(#41) lajafix válasza vtechun (#40) üzenetére


lajafix
addikt

Akkor a windows driverek körül nem klappol valami. sok sikert hozzá!

Rock'n Roll

(#42) szucsi


szucsi
őstag

Van fent a dc-n egy Star Wars III, amivel meg lehet szívni rohadtul. Ránézésre a file cd-méretű, valójában ott árulja el magát, hogy egy perc körül lejön. Ha indítod, feltolja 100%-ra a proct, letörölni lehetetlen, még Total Commanderrel sem lehet. Propetiesre kattintva semmi nem történik, csak kicsapja 100-ra a procit.

Van ötletetek, hogy mit lehet csinálni ilyenkor?

A letörölhetetlen file topicban nem találtam semmi használhatót.

Természetesen nem velem, hanem egy ismerősömmel esett meg a szomorú történet. :)

thx

(#43) szucsi válasza szucsi (#42) üzenetére


szucsi
őstag

senki nem szedte le a haveromon kívül :)) ?

(#44) sube válasza szucsi (#42) üzenetére


sube
aktív tag

Csokkentet modba elinditod a wint, es akkor szepen kitorlod meg MIELOTT elinditanad. Ha automatan inditja magat, akkor csinald ezt:
-Start menu/futattas beirod 'regedit'
-HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Run mappaba megkeresed a file bejegyzesed es kitorlod. Utana restart es torlod a fajlt.

(#45) szucsi válasza sube (#44) üzenetére


szucsi
őstag

thx :)

(#46) sube válasza szucsi (#45) üzenetére


sube
aktív tag

Igy sikerult a merenylet?

(#47) szucsi válasza sube (#46) üzenetére


szucsi
őstag

Nem tudom, mert nem voltam az illetőnél. Valamelyik nap átugrok hozzá, nekilátok a dzsuvázásnak, aztán meglátjuk mi lesz. :)

(#48) sube válasza szucsi (#47) üzenetére


sube
aktív tag

Jha rendben. Ha igysem megy, akkor nincs jobb otletem mint win reinstall ;)

(#49) vtechun


vtechun
veterán

norton commander minden további nélkül töröl mindent... csökkentett mód nélkül is.. winben is..

(#50) sube válasza vtechun (#49) üzenetére


sube
aktív tag

Az is egy megoldas. Regebben en linux alol toroltem a wines virusokat :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.