Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) c41r0^


c41r0^
őstag

Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy egy adott processt (konkrétan NAMED) hogy lehet automatikusan elindítani, mikor valamelyik többfelhasználós init (2-4) lefut.
Konkrétan az kellene, hogy gép rebootkor vagy bekapcsnál a named is elinduljon a többi process mellett (squid, stb.).

A /etc/rcx.d könyvtárakban vannak szimbolikus linkek, ezek szkriptekre mutatnak, gondolom ezek indítják a daemonokat.
Az etc/init.d-ben vagy egy BIND nevű szkript, úgy látom, ez indítja a NAMED-et. Namost, a /etc/rc2.d könyvtárba létrehoztam egy szimbolikus linket, erre a fájlra vonatkoztatva s30bind néven, majd beírtam, hogy init 2, de a named nem indult el.

Tud valaki segíteni?

(#2) Flashy válasza c41r0^ (#1) üzenetére


Flashy
veterán

nem írtad a disztribet, ilyenkor fontos lehet.
az rcx.d linkek elkészítésére van progi, update-rc.d a neve. de ha bekerült neked az init.d-be a bind scriptje, akkor valószínűleg a linkek is bekerültek és nem kell kézzel létrehoznod. amúgy elvileg tényleg ennyi, a könyvtárakban fut végig egy script és lefuttatja sorban a scipteket amikre a linkek mutatnak.

(#3) L3zl13 válasza Flashy (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem SuSE-n pl nincs ilyenem. Ellenben YAST-ból lehet valami hasonlót csinálni.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) loszerafin válasza c41r0^ (#1) üzenetére


loszerafin
senior tag

/etc/init.d/bind start
parancsra elindul a bind?

Mert ha nem, lehet, hogy nincs is felinstallálva.

(#5) WN31RD válasza c41r0^ (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Az rc?.d könyvtárban levő linknek nagy ''S''-sel kell kezdődnie. Lehet, hogy ez a gond.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) c41r0^ válasza loszerafin (#4) üzenetére


c41r0^
őstag

elindul

(#7) c41r0^ válasza WN31RD (#5) üzenetére


c41r0^
őstag

nagy ''s''-sel van csak elírtam a fórumban

(#8) c41r0^ válasza Flashy (#2) üzenetére


c41r0^
őstag

woody

(#9) Flashy válasza c41r0^ (#8) üzenetére


Flashy
veterán

hát akkor ha nem vetted ki te direkt a linket az rcx.d-ből akkor installkor megcsinálta és működnie kell. S15bind néven van a link rc2.d-ben nekem.

(#10) c41r0^ válasza Flashy (#2) üzenetére


c41r0^
őstag

init.d-ben benne van a bind scriptje, parancsra elindul.

rc2.d-be beletettem a szimbolikus linket, a neve S30bind

beírom, hogy /etc/init.d/bind stop, leáll a named.
beírom, hogy init 2, és nem indul el automatikusan

ha kivette valaki, az nem én voltam, de nem volt benne

Mit csinálok rosszul?

[Szerkesztve]

(#11) c41r0^ válasza Flashy (#9) üzenetére


c41r0^
őstag

átnevezem S15-re, hátha a prioritása előbb kell legyen?...bár nem hiszem

(#12) c41r0^ válasza c41r0^ (#11) üzenetére


c41r0^
őstag

Így se indul automatice, nem értem.

Ha beírom, hogy init x (x=1-6) (akár PuTTYon), váltania kéne szintet, nem? Elfogadja a parancsot, de nem csinál semmit (rootként vagyok benn). Nem akarom kipróbálni sem az 1-est(halt), sem a 6-ost (reboot), mert proxyként fut a linux.

Ha már linux, akkor tudtok olyan programot (vagy parancsot), ami hasonló a Win feladatkezelőjéhez? vagyis monitorozza a folyamatokat, proc terhelést, stb.

[Szerkesztve]

(#13) Flashy válasza c41r0^ (#12) üzenetére


Flashy
veterán

top

(#14) c41r0^ válasza Flashy (#13) üzenetére


c41r0^
őstag

thx

(#15) c41r0^ válasza Flashy (#13) üzenetére


c41r0^
őstag

init 2-re PuTTYon keresztül mit kéne produkálnia?
nem kéne mutatnia, milyen szervizeket(démonokat) indít el, mint mikor bekapcsolom?
mert most elfogadja a parancsot és utána visszakapom a konzolt

ja és a TOP-ban miért nem szerepel a named (el van indítva most manuálisan, ''ps -A''-ban szerepel) ?

[Szerkesztve]

(#16) L3zl13 válasza c41r0^ (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem foglal annyi rendszercumót, hogy felkerüljön pl...

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Flashy válasza c41r0^ (#15) üzenetére


Flashy
veterán

nem lehet hogy 2-es runlevelről 2-esre nem akar váltani mert hülyeség? kipróbáltam és nálam se csinál semmit :)
top-ban az szerepel csak, ami kifér a képernyőre. named nem túl prociigényes, gondolom ha sok minden fut, bőven lemarad.

(#18) L3zl13 válasza c41r0^ (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Őszitén most így helyből meg nem mondanám neked, hogy hogy init 2-ben az init 2 parancsra történik-e valami, vagy tényleg csak ha váltasz runlevelt.

Woodyban ezek a hálózati szolgáltatások már init2-nél indulna defultban? Nekem SuSE-ban csak init 3-tól indul az összes ilyen szolgáltatás...

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Flashy válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Flashy
veterán

debianban a 2-es runlevel az ''alap'' multiuser karakteres

(#20) L3zl13 válasza Flashy (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Aham, így már tiszta.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) WN31RD


WN31RD
addikt

Lehet, hogy kellene oda egy K* symlink is. Enélkül ugyanis, ha úgy gondolja az init, hogy az előző runlevelben is futott az adott szolgáltatás, akkor feltételezi, hogy még most is fut, és nincs szükség újraindításra. Ha van a cél runlevel könyvtárában K* symlink, azt úgy értelmezi az init, hogy mindenképpen újra kell indítani a szolgáltatást.
Ez csak egy ötlet, nem biztos, hogy ez a gond, de egy próbát mindenképpen megér.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#22) Flashy


Flashy
veterán

szerintem meg kéne próbálni rebootolni, ha úgy indul akkor nagy gond nem lehet...

(#23) c41r0^ válasza Flashy (#17) üzenetére


c41r0^
őstag

Igen, ez volt a baj...később én is rájöttem.
Reboottal és más runlevellel is működik, a K15bind-ot meg beraktam a 0-ás és a 6-os initbe, hogy lője ki rebootkor és haltnál.

Ezzel meg van oldva, köszi a segítséget.

(#24) L3zl13 válasza c41r0^ (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

0-nál és 6 nál úgyis lelövi, mert akkor újraindul a gép, nem?
Nem ugyanúgy a 2-be kéne betenni a kill scripteket is?

Legalábbis nekem 0-ban és 6-ban csak egy SxxReboot ill SxxHalt van...

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.