Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomcsi


tomcsi
senior tag

Vennék, cserélnék egy Portocom FreeStar 340s8-as notit.

Milyen teljesitménye lehet a Sis 630-as alaplapi videókártyának?
Mit kell megnézni a noti megvétele elött? Mik azok amire oda kell figyelni?
Most perpillanat egy Celeron 900-as van benne ha én beletennék egy PIII 1, 1,1-es procit akkor az akkuidő csökkene? Mennyit zabálhat majd a csere után?
Most 256 Ram van benne és érdemes-e még rakni bele 256-ot?
Esetleg a biost, hogy lehet előhozni? Vagy ilyen titkos menüket?

Előlre is köszönöm a segitséget. :D

(#2) salazol válasza tomcsi (#1) üzenetére


salazol
őstag

Nekem a gericomos kistestvére van, a 340S2-es.
Játszani nem fogsz tudni.
Persze pasziánsszal igen.
512 RAM-mal és 1000-es Coppermine cerkával használom, így XP alatt dolgozni tudok vele, de a sebessége bőven elmarad az asztali PIII/866-os gépemtől.
Eredetileg 733-as celeronnal vettem, azzal halk volt a gép. Amikor 1000-est raktam bele, akkor nagyon forrósodott. BIOS-frissítés után elkezdte szabályozni a venti fordulatszámát a prociterhelés függvényében. Azóta sajnos hangosan fel-felpörög rendszeresen a venti, elég nagy zajt csapva, viszont most már nem forrósodik.
A sis-es lapkakészlet stabil, megbízható, de nem egy sebességbajnok.
Az XP majdnem mindent felismer helyesen, csak a modemhez kellett drivert keresnem.
A videórésze dual lenne, de XP drivert nem írt hozzá a sis, 98 alatt saját driverrel lehetett windows-asztal kiterjesztéssel használni dualmonitor üzemmódban, de ekkor a true-colort vissza kellett venni high-colorra. XP alatt még nem talátam ilyen drivert, csak ugyanazt a képet tudom kirakni a második kimenetre, ami a TFT-n is van.
XP alá nincs hozzá OpenGl driver, de a teljesítménye miatt nem is igazán kell.
Kérdezz, ha gondolod.

[Szerkesztve]

(#3) tomcsi válasza salazol (#2) üzenetére


tomcsi
senior tag

Infokat erről a gépről hol tudnék találni? Te hol találtál? A srác azt mondj, hogy az Nfs 5-tel tudot játszani rajta... Elvileg kezeli a Tualatint is?

(#4) salazol válasza tomcsi (#3) üzenetére


salazol
őstag

Azt hiszem, a 340S8 csak annyiban különbözik a 340S2-től, hogy kezeli a tualatint, és van TV-outja.
A proci mellett van eltakarva egy picike DIP kapcsolósor, azzal lehet FSB-t álllítani, ha procit cserélsz. Hogy mit hova kapcsoljak, az ACOMP szervízben mondták meg telefonon.
Drivereket, biost a gericom.de honlapról szedtem le anno.
Mivel Portocom már nincs, próbáld meg a Gericom leírását letölteni, keresd a webboy-t vagy webboy2-t. A tied inkább webboy2. A Bios egyébként simán a Del-re bejön.
A gericom.com és a gericom.de nagyon lassú, az ftp szervere, ahonnan a letöltések jönnének nem is mindíg érhető el, de kitartás.
Garanciális gondjaim akadtak, a következő sorrendben.
Első héten elkezdett a kijelző kontakthibásodni, akkor kicsit meg kellett mozgatni előre-hátra, hogy visszajöjjön a kép. Bevittem, azt mondták kész, de 1hét után megint kezdte. Közben meghalt a CD-rom. Ekkor bevittem, azt cserélték, azt mondták a kijelző is meg lett csinálva, de egy hét után megint kezdte. Többet nem vittem, néhány havonta előjön a képernyő-kontakt, olyankor lepattintom a burkolatot a hajlékony kábel fölül, ami a háttérvilágításhoz viszi a cuflát, és megnyomkodom, utána megint jó pár hónapig. Amúgy elégedett vagyok vele, lassan 3 éve lesz, hogy megvettem (450e bruttó Ft volt), azóta nyúzom, munkámból adódóan padlásokra hurcoltam, a burkolata már rendesen megkopott a sok használattól, de jól kiszolgál a munkában. Nem is fogom eladni soha, mert a hardveres soros portra még nagyon sokáig szükségem van a munkámhoz, az pedig az új gépeken nincs.

(#5) salazol


salazol
őstag

[L]ftp://ftp.gericom.com/Notebook/[/L]
Most bejön gyorsan a szerver, itt nézd meg a Webboy340s2-s8 és a webgine340s8-345s8 könyvtárakat. Valamelyik biztos egyezni fog a tieddel.

Szerk: Most látom, van külön 340s8 könyvtár is.
A manual könyvtárban sajnos nem egyértelműek az elnevezések, ha van gyors neted, akkor töltögesd le azokat, amik a nevük alapján lehetnek a tiedhez valók.

[Szerkesztve]

(#6) tomcsi válasza salazol (#4) üzenetére


tomcsi
senior tag

Igen ezen van tv-out. Azt mondta a srác, hogy nem volt vele semmi gond csak annyi, hogy a proc venti csapágyas lett de az ki lett cserélve nagyobbra (PIII 1100-ig jó)...Hihető? Aksi elvileg 2órát megy...Neked is megy ennyit vagy többet?

(#7) salazol válasza tomcsi (#6) üzenetére


salazol
őstag

Az én akksim már halott, 2 és fél éves korában hirtelen halt meg.
Jelenleg kb. 10-15 percet bír, így szünetmentes táp helyett jó.
Eredetileg használattól függően 1-2,5 órát bírt. Az asztali processzoros gépektől ne várj többet.

(#8) tomcsi válasza salazol (#7) üzenetére


tomcsi
senior tag

Azt nem tudod véletlenül ha fogom és cserélem a procit egy normál PIII-ra akkor az többet fog-e enni?

(#9) tomcsi


tomcsi
senior tag

Valaki esetleg nem tudja, hogy a 900-as cerka helyett egy 1,1-es P3 menne benne csökkene az aksi ideje? Vagyis a P3 többet zabál-e mint a cerka...:F

(#10) salazol válasza tomcsi (#9) üzenetére


salazol
őstag

Adok erre a problémára egy linket, érdemes eltenni a bookmark-ok közé, még jól jöhet.
[L]http://users.erols.com/chare/elec.htm[/L]

(#11) Vaanhool


Vaanhool
tag

Hello!

Nekem egy TOSHIBA A10-S203-om van. A TOSHIBA-t ajánlom, Fontosí hogy mobil procist vegyél, mert a desktopos testvérének túl nagy a hőtermelése és ilyen kis nem megoldott a hűtése. Egy párról már hallottam, hogy bedobta a törölközőt.

(#12) tomcsi válasza Vaanhool (#11) üzenetére


tomcsi
senior tag

Köszönöm az 5leted... Nem lesz Portocom mert a srác akivel cseréltem volna elégé inkorrek volt és inkább eladta..:((( Milyen áron lehet egy Toshiba Evo N800V tulajdonságai: Pentium IV-M1(mobil) processzor 1.7 GHz ,256mb ddr ram, 30gb vincsi, Ati Mobility Radeon 75000 32mb ddr sd videókártya, beépített 56k + hálókártya, S-videó kimenet, DVD/CD-iró, 14'', Samsonite táska, jogtiszta Win Xp...Aksi 4 órás és December végén lett üzembe helyezve. Ennek kb mennyi lehet az ára? Mert ilyet tudnék venni 220.000.-ért.. Ja 3DMark 2001: 4600-4900 pont.


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.