Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Portable

Hozzászólások

(#1) Phoebe


Phoebe
tag

Hordozható Frontpage-et keresek. Eddig iránit és lengyelt találtam.
Az iráninál nem tudtam kitalálni a winrar jelszót, a lengyel meg vmi. miatt folyton lefagyott.
Jó lenne magyar vagy angol. Nyelvtanulással most nem foglalkoznék.

(#2) Phoebe


Phoebe
tag

Hű mennyi szakmai tapasztalat, vad a kérdés?
A "nincs ilyen" is válasz.

(#3) Brutforsz válasza Phoebe (#1) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Hordozható FrontPage-ről nem tudok.

Ha azonban nem egy konkrét szoftvert, hanem hordozható WYSIWYG weboldal-szerkesztőt keresel, az biztosan létezik: KompoZer Portable a neve. A telepítendő változathoz fel lehet tenni az angol helyett magyar nyelvi csomagot, gondolom, ehhez is.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#4) Phoebe válasza Brutforsz (#3) üzenetére


Phoebe
tag

Nagyom köszönöm a válaszod Brutforsz!
Az NVU-n, HTML-mankón már túl vagyok. Felülete alapján a KompoZer egy NVU-klón. Egy ikon a különbség a jobb oldalon.
Frontpage-et szeretnék, azon tanultam meg a dolgokat. Jelenleg az NVU-t nyüstölöm, de, hogy pld. betűméretet és betütipust nem lehet maghatározni az már csökkent az értékéből számomra. De lehet, hogy vki. az NVU-ra esküszik, sértődés ne essék..

(#5) 7


7
addikt

Ha mar megnyilt a topic, egy gyujtemeny, ahol hordozhato programok vannak:

http://portabelapps.com

(#6) Brutforsz válasza Phoebe (#4) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A KompoZer az NVU javított változata, ezért hasonlítanak annyira egymásra.

Természetesen az NVU-ban is lehet betűméretet és fontot változtatni.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7) Phoebe


Phoebe
tag

Sajnos, nekem nem sikerült, de biztos az én hibám, azért köszönöm!

"Ha mar megnyilt a topic"..

Amennyiben nem ütközik az oldal szabályaiba, akkor alábbiakról tudok hotdozható változatban:
- Word2Pdf
- WinZip
- WinRar
- Dreamweaver
- Photoshop CS3
- Ad-aware
- Regcleaner

Egyébként, ha vki. azért keres ilyesmit mint én, azaz nem akarja terhelni a munkahelyi számítógépét vagy lefutni a szoftverbeszerzés végtelen köreit, de a munkája könnyebb vagy gyorsabb elvégzéséhez szüksége van néhány extra alkalmazásra, akkor bizonyos sw.-ek esetében jó megoldás, ha nem a C:\Program Files mappába telepít.
Fenti eset akkor is indokolt lehet, ha csigaház módjára hordja a profilját gépről-gépre.

[ Szerkesztve ]

(#8) Phoebe


Phoebe
tag

Alábbi listát úgy igyekeztem összeállítani, hogy az általam használt programokat kerestem.
Esélyes, hogy egyéb más programok is megtalálhatók hordozható, telepítést nem a hagyományos módon vagy egyáltalán nem igénylő formában.
Két olyan programot is találtam amelyek arra születtek, hogy hordozható, un. portable, azaz pendrive-ról működtetett alkalmazást segítsenek készíteni. Szinte kizárólag angol nyelvű programok. A pendrájvról boot-olható XP egy érdekesség. Azt még nem próbáltam ki.
Útközben, mint ahogy a lista is mutatja sikerült találnom Frontpage-et is.
Alábbi programok elérhetők az interneten, hagyományos letöltéssel:

Ad-aware Kémprogram-dádá
AdobeReader8 PDF-abuzáló
Aida32 Hárdvermonitor
Audacity Hangszerkesztő
AudiograbberSpanyol CDMP3osító
AVG75 Antivírus
BS-Player Mozizó
BS-Player-Keyg Mozizó öccse
CCleaner203 C:\-pucoló
CD-DVD Data Recovery CD-DVD adatmentő
CorelDraw11 Corel Draw
Dreamweaver8 Weblap-készítő
DVD-Shrink DVD-barátságosabbító
Firefox15 Internet böngésző
FlashPlayer Webes animáció-lejátszó
FlashPlayerPro Webes animáció-lejátszó
FLV-Player Webes animáció-lejátszó
FrontPage2003 Weblap-készítő
GIMP Képszerkesztő
HideIP IP-rejtő
IconConstructor Icon-készítő
KMPlayer Mozizó
MacromediaFlash8 Flash-készítő
MPlayerClassic Mozizó
Nero6614 CD-író
OpenOffice Irodai szoftvercsomag
PDF2HTML PDF>HTML
PDF2Word PDF>Word
Photoshop8CS Képszerkesztő
RegCleaner C:\-pucoló
Skype Internetes telefon
TC7 Fájlkezelő
TotalVideoConverter31 Video konverter
UleadGifAnimator5 Gif-készítő
WinAmp53 Zenelejátszó
WinRar37 Tömörítő
WinZip32 Tömörítő
WindowsXP2007 Operációs rendszer pendrájvról

[ Szerkesztve ]

(#9) Thrawn válasza Phoebe (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Aida32 helyett az Everest is használható, a Firefox-ból is van a 2-es (sőt a 3-as) verziónak is portable változata.
Én inkább olyan programokat szeretnék összevadászni, amiket egy bootloható pendrive-ra fel lehet tenni és partícionálást, víruskeresést, karbantartást stb el lehet végezni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) Phoebe válasza Thrawn (#9) üzenetére


Phoebe
tag

Igen tudom. Az Aida32, és a 1.5-ös Firefox csak azért került a listára mert ezeket szokta meg a szemem, de a kutakodás közben Everestből 4-es "ultimate edition"-t és 2-es Firefox-ot is láttam. 8-as Partition Magic-et és mindenféle antivírus-programot is találtam portable-"kiadásban".
Mindenki válogathat az izlésének és a szükségleteinek megfelelően..

[ Szerkesztve ]

(#11) Phoebe


Phoebe
tag

Ha valakinek van tippje, hogy hogyan kell/lehet ilyesmit készíteni az írjon.
A Thinstall-lal próbálkoztam. Nem sok sikerrel. Arra rájöttem, hogy a hordozhatóvá alakítandó programot uninstallálni kell, el kell indítani a Thinstall-t majd újra kell telepíteni a portable-nek szánt alkalmazást. Ezt követően "ok->ok->tovább" szintű berhelás a Thinstall-ba ami létrehoz egy mappát mely szerinte a portable programot tartalmazza. Nekem nem jött össze.

(#12) localhost válasza Thrawn (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Winpenpack.com jobb sarokban english

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, hogy lehet megoldali hogy amikor a pendrive-ot bedugom akkor automatikusan megjelenjen a tálcán

(#14) Kernel válasza Jarod1 (#13) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha U3 pendrive-ot vásárolsz, alapból tud ilyet, de amúgy XP-ben az Autorun-t inkább le kellene tiltani az összes meghajtóra nézve (TweakUI stb. használatával), mivel az autorun vírusok terjedésének melegágya.

De nem zárom ki, hogy keresővel található nem U3-ra való, automatikusan induló cucc is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Portable
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.