Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pio-ban ragadt cd-k winxp alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TM^2107


TM^2107
csendes tag

Sziasztok!

A problémám az volna, hogy egy ideje az XP csak PIO4-es módban hajlandó kezelni a gépemben levő CD-ket. Természetesen a beállításoknál ''Use DMA if available'' van kiválasztva, valamint megpróbáltam az IAA-driverek telepítésével is, hiába. Kábelcsere, IDE-csatorna csere sem segített.

Találkozott már vki ilyen jelenséggel? Vajon hogy lehetne megoldani a helyzetet?

A gép egy 1.13-as P3, Soltek i815 alaplapban, a két eszköz egy HP CD-Writer 9150 és egy LG DVD/CDRW combo drive, azonos ide csatornán, master/slave ebben a sorrendben. (De a felcserélésük sem segített, valamint ebben a felállásban is működtek már DMA módban.)

Előre is köszi a hozzászólásokat!

(#2) BPuma


BPuma
csendes tag

Hello!

Pont ugyanez volt / van velem is. Felállás a következő: 2*80/7200 vinyo az egyik IDEn, a másikon meg Plextor író + LG DVD olvasó. Egy idő után nekem is csak PIO4 módban volt hajlandó kezelni a CDket, de ha a CDk közül csak az egyik volt rádugva akkor simán ment UDMAval. 2 napja ez a helyzet úgy elmérgesedett, hogy a két CD együtt már nem is hajlandó működni, már a BIOS se látja a 2öt egyszerre, csak azt amelyik a MASTER. Egy hét szívás, team munka, imádkozás, kétségbeesés után se tudom a 2 CDt egy IDEn működésre gerjeszteni. Úgyhogy egy amolyan szükséges rossz megoldást választottam: IDE1: vinyo, CD író; IDE2: vinyo, LG DVD olvasó. :(((

(#3) rog


rog
addikt

nalam a megoldas a cd-meghajto nelkuli inditas volt.

aztan kikapcs,cd vissza, es ujra udma-2 lett automatikusan. :)
hogy mitol tunt el rejtely, talan, hogy vele egy rackban egy pio-s winyo volt, es megszerette a pio-modot. :)

(#4) BPuma


BPuma
csendes tag

Nektek milyen alaplapotok van?
Nekem ASUS TUSL-2

(#5) TM^2107 válasza BPuma (#4) üzenetére


TM^2107
csendes tag

Írtam, hogy i815-ös Soltek. Közelebbről SL-65ME+.

A CD-k nélküli boot-ot próbáltam, de miután visszaraktam őket, ugyanúgy maradt a PIO4. :((

(#6) BPuma


BPuma
csendes tag

Jooo, ezelött 20 orával irtad, hát ki emléxik arra? :D
Nem probáltad az én megoldásomat? /HDD, CD, HDD, CD/
Bár már ez is rosszalkodott :( de most még OK

(#7) TM^2107 válasza BPuma (#6) üzenetére


TM^2107
csendes tag

Semmi gond, néha én is elhagyom a Cavintonomat... :))

A te megoldásodat még nem próbáltam, ui. egy nagytorony házról van szó és elég távol van egymástól a két CD meg a vinyók... úhogy jó nagy rendezkedéssel járna a próba. De ha minden kötél szakad, kipróbálom :P

(#8) TM^2107


TM^2107
csendes tag

Apropó, ha valaki hasonló problémákkal küzd, esetleg érdemes megpróbálni a következő registry-s mókát:

A HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} bejegyzésnél a 0001 és 0002 subkey jelenti az egyes, ill. kettes IDE csatornát, ezen belül kell elvileg a MasterIdDataCheckSum, vagy a SlaveIdDataCheckSum részeket törölni.

Állítólag egyes esetekben használ. Nálam persze ne vált be. :(((

(#9) Lomos


Lomos
aktív tag

Eszkozkezelo->eltavolitani a masodlagos csatornat, vagy mit, es ujrainditani. Igy ujra felismeri, es udmaban fogja nyomni.

Nekem a vinyot vette le PIO4-re, kicsit akadt a dolog... :))

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#10) TM^2107 válasza Lomos (#9) üzenetére


TM^2107
csendes tag

Helló!

Eltávolítottam, rebootoltam, újra felismerte, majd berakta PIO4-re. :/

Kezd tele lenni vele a hócipőm. Azért köszi... :(

(#11) BPuma


BPuma
csendes tag

TM^2107!
Jutottál vmire?

Az a gond, h nekem a probláma gyökere már az, h már a BIOS se hajlando a két CDt együtt kezelni :( /pedig 3 honapig, nemhogy megtürték egymást, de nem is veszekedtek, söt még egy rossz szot se hallottam tölük/. Na ilyenkor mi van???

(#12) TM^2107 válasza BPuma (#11) üzenetére


TM^2107
csendes tag

Helló!

Nem, nem jutottam semmire. Ma este úgy 1.5-2 órát vacakoltam vele, cseréltem megint kábelt, IDE csatornát, master/slave -et, drivert (vissza alap XP, újabb IAA), raktam közéjük vinyót... más már tényleg nem jut eszembe.

Aztán közben arra gondoltam, hogy mintha csak azóta volna ez a jelenség, hogy telepítettem a Nero-t (5.5.8.3)... de persze hiába uninstalltam a fentiek elvégzése előtt, semmi haszna. Lehet, hogy vmi biztonsági okokból belőtte volna ezt a registry-ben akárhol és most képtelenség ott fellelni? Nemtom... nincs több 5letem. Holnap reggel megyek a piacra fekete kakasér'. ;)

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pio-ban ragadt cd-k winxp alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.